Články k tématu: Medveděv, Dmitrij

Vše při starém: Ruským premiérem Medveděv, ministrem Lavrov

18.05. 15:07

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes přijal všechny návrhy premiéra Dmitrije Medveděva na složení nové vlády. Sergej Lavrov a Sergej Šojgu i v novém kabinetu zůstanou klíčovými ministry zahraničí a obrany.

Medvěděv navrhuje Putinovi změny v ruské vládě

15.05. 20:33

Soči (Rusko) - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes v Soči seznámil prezidenta Vladimira Putina se strukturou příští vlády, kterou má šéf kabinetu podle ústavy sestavit po volbě nové hlavy státu. Oznámila to agentura TASS. O návrhu na personální obsazení jednotlivých rezortů má Medveděv Putina…

Medveděv byl opět jmenován ruským premiérem

08.05. 18:02

Moskva - Dolní komora ruského parlamentu dnes podle očekávání vyslovila souhlas s tím, aby se předsedou nové ruské vlády stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Státní duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina.

reklama

Staronový ruský premiér Medveděv zřejmě obmění vládu

07.05. 19:25

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv, kterého dnes prezident Vladimir Putin znovu navrhl do čela vlády, před poslanci vládní strany prohlásil, že hodlá za svého zástupce, prvního vicepremiéra, navrhnout dosavadního ministra financí Antona Siluanova. Při výčtu dalších místopředsedů vlády se…

Koho jmenuje Putin premiérem? Medveděv má šanci udržet si post i v příští vládě

12.04. 13:15

Moskva - Vladimir Putin, vítěz březnových prezidentských voleb, musí po květnové inauguraci podle ústavy jmenovat nového premiéra. Podle listu Kommersantu je dosavadní předseda vlády Dmitij Medveděv vysokým favoritem, i když se o jeho pádu silně spekulovalo.

Reakce na americké sankce? Medveděv naznačil, co má Moskva v plánu

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 22:09, 11.04. 18:38

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes naznačil, že by Moskva mohla odpovědět na nejnovější sankce USA omezením dovozu amerického zboží. Rusko a USA nemají uzavřeny exkluzivní obchodní smlouvy, ale obě země jsou členy Světové obchodní organizace (WTO). Hospodářská a obchodní spolupráce podle…

Putinovi zbývá rok, dva? Z Kremlu přišly nové informace

Aktualizovali jsme 27.2.2018, 22:00, 24.02. 10:08

Koncem roku 2016 vše jen ne zapomenutý Alexej Navalnyj oznámil svou prezidentskou kandidaturu, čímž dostal ruskou politiku do záře reflektorů, deklaruje někdejší poradce ruských prezidentů, politolog Gleb Pavlovskij. V komentáři pro server Moscow Times připouští, že Navalného kampaň byla sice…

Není síly schopné zastavit postup Ruska vpřed. Půjdeme od vítězství k vítězství, hřímal Putin

23.12. 15:28

Moskva - Ruská vládní strana Jednotné Rusko na svém dnešním sjedu podpořila prezidenta Vladimira Putina ve volbách hlavy státu, které se uskuteční 18. března příštího roku. Šéf Kremlu v projevu poslal úderný vzkaz do zahraničí.

Ruský premiér Medveděv žádá trest pro viníky havárie družice Meteor

04.12. 15:04

Moskva - Neúspěšný start družice Meteor-M z nového ruského kosmodromu Vostočnyj rozezlil Kreml. Premiér Dmitrij Medveděv žádá trest pro viníky. Příčinou neúspěchu se podle předběžných zjištění mohla stát lidská chyba při programování letu.

Rusko se vyhnulo diplomatickému skandálu s Českem, píše ruský Kommersant

23.11. 13:52

Moskva - Kommersant píše o kauze kolem článku hájícího sovětskou invazi do Československa v roce 1968, kterou na svých stránkách v úterý zveřejnil web ruské armádní televize Zvezda. Rusku se podle listu při jednáních s prezidentem Milošem Zemanem podařilo vyhnout vážnému diplomatickému skandálu jen…

Medveděv se distancoval od článku o okupaci Československa

22.11. 15:33

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv se distancoval od článku na ruském armádním webu, který obhajuje sovětskou intervenci do Československa v roce 1968.

Vztahy USA a Ruska jsou nejhorší za desítky let, přiznává premiér Medveděv

14.11. 16:00

Moskva/Manila - Ruský premiér Dmitrij Medveděv se domnívá, že vztahy mezi Moskvou a Washingtonem jsou momentálně na nejnižším bodě za desítky let. Proti osobě amerického prezidenta Donalda Trumpa ale výhrady nemá.

Medevděv reaguje na sankce: Vyhlášení "naprosté obchodní války" znamená konec nadějí na zlepšení vztahů s USA

03.08. 11:05

Moskva - Rusko-americké vztahy jsou v troskách. Premiér Dmitrij Medveděv na facebooku napsal, že vyhlášení "naprosté obchodní války" znamená konec nadějí na zlepšení vztahů s USA. Reagoval tak na nové sankce ze strany Washingtonu.

Navalnyj musí z internetu smazat film o Medveděvovi

31.05. 17:52

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj musí smazat film, ve kterém obvinil ruského premiéra Dmitrije Medveděva ze zneužití úřadu a z obohacování se na úkor státu. Dnes o tom rozhodl moskevský soud.

Rusko s Tureckem podepsaly prohlášení o zrušení sankcí

22.05. 17:26

Moskva/Ankara - Moskva v listopadu 2015 poté, co turecké stíhačky sestřelily ruský bombardér Su-24, zavedla sankce vůči Turecku. Od té doby se však vztahy mezi oběma zeměmi posunuly k lepšímu a dnes podepsaly společné prohlášení o vzájemném zrušení obchodních omezení.

Čeká Rusko politické zemětřesení: Téměř polovina Rusů chce odvolání premiéra. Co na to Kreml?

26.04. 14:33

Moskva - Jak ukázal průzkum nestátní sociologické agentury Levada, 45 procent Rusů by podpořilo odvolání Dmitrije Medveděva z funkce premiéra. Výsledky ankety bude řešit i prezident Vladimir Putin.

Ruský premiér Medveděv se kriticky vyjádřil k cenzuře v umění

25.04. 21:19

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes na kulturním fóru vládní strany Jednotné Rusko kritizoval cenzuru v umění.

Důchodce rozzuřilo zvýšení penze, celý přídavek poslal premiérovi

Aktualizovali jsme 21.4.2017, 22:58, 21.04. 09:33

Moskva - Ruského penzistu žijícího na Sibiři naštvalo dlouho očekávané, ale nepatrné zvýšení penzí. Celý přídavek ve výši 60 rublů (asi 27 Kč) proto odeslal premiérovi Dmitriji Medveděvovi.

Ruské prezidentské volby se blíží: Medveděv očekává tvrdou kampaň, kritizoval Navalného

19.04. 17:34

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes poslancům řekl, že očekává tvrdou kampaň před prezidentskými volbami. Varoval před vyvoláváním konfliktů a populismem.

Miliardář Usmanov žaluje opozičního předáka Navalného, ve filmu jej prý pomlouval

13.04. 13:59

Moskva - Ruský podnikatel a miliardář Ališer Usmanov zažaloval u moskevského soudu opozičního vůdce Alexeje Navalného pro šíření pomluvy a poškození dobrého jména.

Medveděv promluvil o útoku na Sýrii: Akce USA prý byla na hraně střetu s Ruskem

07.04. 21:56

Moskva - Americký útok na základnu syrské armády nedaleko Homsu byla akce, která byla „na hraně“ vojenského střetu s Ruskem. Na svém facebookovém profilu to uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv.

Medveděvova popularita prudce klesla, počet jeho kritiků roste

05.04. 18:03

Moskva - Zatímco popularita ruského prezidenta Vladimira Putina zůstává stále vysoká, premiér Dmitrij Medveděv si pohoršil. Během měsíce se propadl o deset procentních bodů a stejnou měrou vzrostl podíl jeho kritiků.

Sobotka poslal kondolence do Ruska: Terorismus nezná hranic, odsuzuji barbarské útoky

05.04. 15:39

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zaslal v reakci na pondělí útok v petrohradském metru kondolenci ruskému premiérovi Dmitriji Medveděvovi. Uvedl v ní, že terorismus a fanatismus neznají hranic.

Medveděv obvinil Navalného z pomluv za peníze sponzorů

04.04. 20:24

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes obvinil lídra opozice Alexeje Navalného z pomluv vyrobených za peníze "soukromých sponzorů".

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací