Články k tématu: Medveděv, Dmitrij

Medevděv reaguje na sankce: Vyhlášení "naprosté obchodní války" znamená konec nadějí na zlepšení vztahů s USA

03.08. 11:05

Moskva - Rusko-americké vztahy jsou v troskách. Premiér Dmitrij Medveděv na facebooku napsal, že vyhlášení "naprosté obchodní války" znamená konec nadějí na zlepšení vztahů s USA. Reagoval tak na nové sankce ze strany Washingtonu.

Navalnyj musí z internetu smazat film o Medveděvovi

31.05. 17:52

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj musí smazat film, ve kterém obvinil ruského premiéra Dmitrije Medveděva ze zneužití úřadu a z obohacování se na úkor státu. Dnes o tom rozhodl moskevský soud.

Rusko s Tureckem podepsaly prohlášení o zrušení sankcí

22.05. 17:26

Moskva/Ankara - Moskva v listopadu 2015 poté, co turecké stíhačky sestřelily ruský bombardér Su-24, zavedla sankce vůči Turecku. Od té doby se však vztahy mezi oběma zeměmi posunuly k lepšímu a dnes podepsaly společné prohlášení o vzájemném zrušení obchodních omezení.

reklama

Čeká Rusko politické zemětřesení: Téměř polovina Rusů chce odvolání premiéra. Co na to Kreml?

26.04. 14:33

Moskva - Jak ukázal průzkum nestátní sociologické agentury Levada, 45 procent Rusů by podpořilo odvolání Dmitrije Medveděva z funkce premiéra. Výsledky ankety bude řešit i prezident Vladimir Putin.

Ruský premiér Medveděv se kriticky vyjádřil k cenzuře v umění

25.04. 21:19

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes na kulturním fóru vládní strany Jednotné Rusko kritizoval cenzuru v umění.

Důchodce rozzuřilo zvýšení penze, celý přídavek poslal premiérovi

Aktualizovali jsme 21.4.2017, 22:58, 21.04. 09:33

Moskva - Ruského penzistu žijícího na Sibiři naštvalo dlouho očekávané, ale nepatrné zvýšení penzí. Celý přídavek ve výši 60 rublů (asi 27 Kč) proto odeslal premiérovi Dmitriji Medveděvovi.

Ruské prezidentské volby se blíží: Medveděv očekává tvrdou kampaň, kritizoval Navalného

19.04. 17:34

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes poslancům řekl, že očekává tvrdou kampaň před prezidentskými volbami. Varoval před vyvoláváním konfliktů a populismem.

Miliardář Usmanov žaluje opozičního předáka Navalného, ve filmu jej prý pomlouval

13.04. 13:59

Moskva - Ruský podnikatel a miliardář Ališer Usmanov zažaloval u moskevského soudu opozičního vůdce Alexeje Navalného pro šíření pomluvy a poškození dobrého jména.

Medveděv promluvil o útoku na Sýrii: Akce USA prý byla na hraně střetu s Ruskem

07.04. 21:56

Moskva - Americký útok na základnu syrské armády nedaleko Homsu byla akce, která byla „na hraně“ vojenského střetu s Ruskem. Na svém facebookovém profilu to uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv.

Medveděvova popularita prudce klesla, počet jeho kritiků roste

05.04. 18:03

Moskva - Zatímco popularita ruského prezidenta Vladimira Putina zůstává stále vysoká, premiér Dmitrij Medveděv si pohoršil. Během měsíce se propadl o deset procentních bodů a stejnou měrou vzrostl podíl jeho kritiků.

Sobotka poslal kondolence do Ruska: Terorismus nezná hranic, odsuzuji barbarské útoky

05.04. 15:39

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zaslal v reakci na pondělí útok v petrohradském metru kondolenci ruskému premiérovi Dmitriji Medveděvovi. Uvedl v ní, že terorismus a fanatismus neznají hranic.

Medveděv obvinil Navalného z pomluv za peníze sponzorů

04.04. 20:24

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes obvinil lídra opozice Alexeje Navalného z pomluv vyrobených za peníze "soukromých sponzorů".

Parlament řešil masové demonstrace v Moskvě

29.03. 19:30

Moskva - Nedělní masové demonstrace proti korupci, při kterých byly zatčeny stovky lidí, se dnes dostaly na pořad jednání obou komor ruského parlamentu. Několik ruských režisérů a herců v úterý večer v Moskvě podpořilo zadržené demonstranty.

Putin s Medveděvem se vypravili za polární kruh

29.03. 19:28

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes vypravil za polární kruh do Země Františka Josefa, kam s ním nečekaně odjel i premiér Dmitrij Medveděv. Osud premiéra je v poslední době oblíbeným tématem ruských nevládních médií.

Medveděv má majetek za miliardy, tvrdí Navalného fond

02.03. 20:18

Moskva - Ruský Fond boje s korupcí (FBK) dnes zveřejni informace o majetku Dmitrije Medveděva. Ruský premiér vlastní vily, jachty a zemědělské usedlosti v Rusku či zahraničí v hodnotě miliard rublů.

Svět je na pokraji studené války. Vztahy Washingtonu a Moskvy jsou špatné, varují Rusové

01.03. 10:36

Washington/Moskva - Do prezidenta Spojených států Donalda Trumpa byla vkládána velká naděje na stabilizaci vztahů mezi Amerikou a Ruskem. Zklidnění vypjaté situace se ale nekoná, naopak. Svět je studené válce blíže, než kdy dřív, tvrdí ruské ministerstvo zahraničí.

Sjezd Putinova Jednotného Ruska: Medveděv zůstává šéfem, zrušení sankcí neočekává

22.01. 18:55

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv byl dnes na sjezdu vládní strany Jednotné Rusko opět zvolen do jejího čela. V hlasování neměl protikandidáta. Většinu svého proslovu věnoval otázce sankcí, které na Rusko uvalil Západ.

Krize pokračuje? Rusko zastavilo spolupráci s USA v jaderné energetice

05.10. 19:53

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes vydal nařízení, kterým Moskva pozastavuje spolupráci s USA při jaderném a energetickém výzkumu.

Jak si žije ruský premiér Medveděv? Jeho sídlo natočil dron + VIDEO

16.09. 18:40

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv si postavil obří sídlo, které si úzkostlivě hlídal. Kolem dokola vystavěl i šestimetrový plot, s leteckými záběry ale nejspíš nepočítal. Jeho rezidenci natočil opoziční politik a stavbu vyčíslil na 14 miliard korun.

Rusko vyhrožuje Ukrajině: Přerušíme diplomatické vztahy

12.08. 16:00

Moskva - K údajnému pokusu "ukrajinských diverzantů" proniknout na anektovaný Krym se dnes vyjádřil také ruský premiér Dmitrij Medveděv. Podle jeho slov by Moskva mohla přerušit diplomatické styky s Kyjevem.

Medveděv to má spočítané? 150 tisíc Rusů chce jeho demisi

05.08. 10:07

Moskva - Už 150.000 lidí se v internetové kampani podepsalo pod petici vyzývající ruského premiéra Dmitrije Medveděva k demisi.

I Rusko kondolovalo Francii, vyzvalo také k tvrdému útoku proti teroristům

15.07. 15:57

Moskva – Terorista řídící devatenáctitunový nákladní automobil na trase dlouhé zhruba dva kilometry zabil nejméně 84 lidí, včetně 10 lidí. Kondolence do Nice i celé Francie poslalo také Rusko. To však zároveň vyzvalo Evropu, aby v reakci na smrtící teroristický útok povstala a začala bojovat.

Miloš Zeman se sejde s ruským premiérem na summitu v Mongolsku

13.07. 16:51

Praha - V mongolské metropoli se od pátku do soboty uskuteční summit skupiny evropských a asijských zemí, při kterém českou delegaci povede Miloš Zeman.

Prodlouží Rusko bojkot evropských potravin až do roku 2017? Toto řekl Medveděv

27.05. 14:10

Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medveděv vydal příkaz k přípravě příslušných návrhů, podle kterých by mohla Moskva prodloužit bojkot západních potravin až do konce roku 2017.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací