Články k tématu: Menzel, Jiří

Zemřel Jiří Menzel (†82). Hvězdný režisér má na kontě i Oscara

07.09. 00:21

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel. Na facebooku to dnes oznámila jeho manželka Olga Menzelová a informaci o jeho úmrtí ČTK potvrdila Menzelova asistentka Míla Řádová.

Berlinale ocenilo oscarového režiséra Jiřího Menzela

23.02. 22:09

Berlín/Praha - Berlínský filmový festival dnes českému režisérovi a herci Jiřímu Menzelovi udělil cenu Kamera Berlinale určenou osobnostem, k nimž má přehlídka zvláštní vztah.

Jiří Menzel podstoupil náročnou operaci mozku. Jeho manželka poprvé promluvila jeho stavu

24.11. 08:39

Praha – Český režisér Jiří Menzel po operaci mozku skončil v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Potvrdila to mluvčí nemocnice Jitka Zinke, K situaci se také vůbec poprvé vyjádřila filmařova manželka Olga.

reklama

Režisér Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, je v umělém spánku

21.11. 21:49

Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do pražských Střešovic, kde leží v umělém spánku po náročné operaci. Jeho zdravotní stav se dramaticky zhoršil po návratu z dovolené.

Herman setkáním s dalajlámou prokázal hrdinství, budeme ho volit, říkají čeští umělci

21.10. 08:11

Praha - Na podporu lidoveckého ministra kultury vystoupila před volbami celá řada osob nejen z oblasti kulturního života. Umělci mluví o tom, že prokázal odvahu, statečnost a čest, když se navzdory některým politikům sešel s tibetském duchovním vůdcem.

Cena pro Menzela: Indové jej ocenili za celoživotní přínos kinematografii

10.12. 17:01

Dillí - Porota festivalu v jihoindickém státě Kérala ocenila českého režiséra Jiřího Menzela (78), obdržel cenu za celoživotní přínos kinematografii. Na přehlídce se promítá jeho film Ostře sledované vlaky.

Menzel se pustil do Zemana. Rochní se na Hradě jak prase v rýži

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 09:45, 12.05. 20:13

Praha - Hostem Marcely Škábové v pořadu Vaše téma byl oscarový režisér Jiří Menzel, autor filmových hitů jako Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto nebo Postřižiny. Kromě filmů byla ale řeč i o mentalitě Čechů nebo prezidentech.

reklama
Fotogalerie