Články k tématu: Merkelová, Angela

Německo další den aktivně diskutuje o nové vládě

včera 19:54

Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou některé z nejspornějších otázek, včetně migrační a klimatické politiky.

Merkelová je ohledně budoucnosti optimistická

16.11. 22:43

Berlín - Jednání o německé vládní koalici dnes večer vstoupilo do závěrečné a podle některých komentářů kritické fáze. Kancléřka Angela Merkelová připustila, že strany ještě nevyřešily některé velmi rozdílné postoje.

Němci mají Merkelové plné zuby? Popularita kancléřky dál klesá

Aktualizovali jsme 15.11.2017, 22:04, 15.11. 08:38

Berlín - Podpora německé kancléřky Angely Merkelové a její konzervativní strany padá. Odhalily to výsledky ankety deníku Bild.

reklama

Páchají migranti zločiny? Merkelová musí přiznat pravdu, jinak bude mít problém

Aktualizovali jsme 11.11.2017, 22:08, 10.11. 08:51

Berlín - Ať se německá kancléřka Angela Merkelová snaží sebevíc, uprchlické krizi neunikne. Otázka migrace, která ovládla zářijové volby, se nyní vrací ve velkém a ohrožuje koaliční jednání, které strana CDU a CSU vedou s liberály a Zelenými. Merkelové se však nedaří tak, jak by se přála. Na obzoru…

Německá vláda v nedohlednu? Strany možné koalice mají 125 sporných bodů

09.11. 12:20

Berlín - Strany vyjednávající o německé vládě po téměř třech týdnech rozhovorů mají seznam 125 bodů, na nichž zatím není shoda. Nejvíc sporů je v oblastech práce a důchodů (22), hospodářství a dopravy (15), vzdělání a výzkumu (14) a migrace (13).

Merkelové zmizelo 30 tisíc uprchlíků. Nikdo neví kam

08.11. 11:39

Berlín - V Německo zmizelo úřadům z radaru přes 30 tisíc odmítnutých žadatelů o azyl, informovaly média ve čtvrtek. Ti měli být deportování z Evropy, ale nikdo neví, kde teď jsou. Tato zpráva tlačí na kancléřku Angelu Merkelovou, aby udělala další ústupky ve své migrační politice. Jinak hrozí, že…

Předběžné rozhovory o německé vládě by měly skončily 16. listopadu, říká Merkelová

06.11. 21:16

Berlín - Předběžné rozhovory o nové vládě by měly skončit do 16. listopadu, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová. Do té doby podle ní ještě její konzervativní unii CDU/CSU, svobodné demokraty (FDP) a Zelené čeká hodně práce. 

Němci jsou naštvaní kvůli uprchlíkům, poslali Merkelové přes 22 tisíc stížností

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 19:24, 04.11. 08:26

Berlín - Nespokojenost voličů s Angelou Merkelovou roste. Na úřad kancléřky už poslali přes 22 tisíc dopisů, ve kterých požadují, aby byla důslednější v deportování těch, kterým byl odmítnut azyl v Německu. Mezi uprchlíky jsou prý i zločinci, německé úřady se však nestarají a nechávají je na…

Hádky ovládají jednání o nové německé vládě, Merkelová je přesto optimistická

03.11. 16:40

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je přesvědčena, že se rozhovory o nové spolkové vládě podaří dotáhnout do zdárného konce. Na celoněmecké úrovni koalice CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených ještě nikdy nevznikla. Zkušenosti na spolkové úrovni mají jen CDU/CSU a FDP, což je…

Merkelová nakonec kancléřkou nebude? Pokud nesestaví novou vládu, ať jsou nové volby, žádá Schulz

30.10. 12:12

Berlín – Největší rival kancléřky Angely Merkelové, Martin Schulz, se svou stranou odešel do opozice. Jenže nyní se mu naskytla nová možnost, jak zapůsobit na voliče. Nejsilnější strana CDU a její sesterská CSU mají v současné době problémy s vyjednáním koalice. Pokud nedojdou ke kompromisu, pak by…

Kdo rozkládá EU? na vině je nekontrolovaný Schengen i vstup zemí z východního bloku, ukáza studie

24.10. 16:55

Brusel - Občas se zdá, že cizí oko toho vidí víc než lidé, kteří žijí každý den uprostřed evropské politické nejistoty. Ve studii s názvem “Fractured Continent: Europe’s crises and the fate of the West,” se bývalý novinář pro Washington post William Drozdiak rozhodl podívat na věci, které dnes…

Německá CDU/CSU, FDP a Zelení poprvé jednají o vládě

20.10. 19:27

Berlín - K prvnímu společnému jednání o nové německé vládě se v Berlíně odpoledne sešli představitelé CDU/CSU, Svobodné demokratické strany (FDP) a Zelených. Zatím je podle kancléřky Angely Merkelové (CDU) u všech potenciálních partnerů vidět připravenost hledat řešení.

Merkelovou čeká poslední funkční období? Výrazně ztratila autoritu, bude se hledat její náhradník, zní z Německa

19.10. 19:43

Berlín - Šéf svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner je přesvědčen, že německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) utrpěla po volbách výraznou ztrátu autority. Je proto podle něj těžké říci, jestli zůstane ve funkci celé další čtyři roky.

V Německu začalo vyjednávání o nové vládě

18.10. 16:04

Berlín - V Berlíně dnes začalo vyjednávání o nové německé vládě. Zástupci konzervativní unie CDU/CSU, včetně kancléřky Angely Merkelové (CDU), se v poledne sešli se svobodnými demokraty (FDP), později povedou rozhovory se Zelenými.

Merkelová uznala neúspěch CDU v Dolním Sasku

16.10. 16:31

Berlín/Hannover - Křesťanští demokraté (CDU) nedosáhli podle německé kancléřky Angely Merkelové svého volebního cíle, když v zemském hlasování v Dolním Sasku skončili až druzí. Terčem kritiky se stali svobodní demokraté (FDP) v Dolním Sasku, kteří se rozhodli, že nebudou jednat o koalici se…

Protiimigrační Svobodní v rakouské vládě? Přišla první reakce Merkelové i Junckera

16.10. 15:34

Brusel/Berlín - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes popřál vítězi nedělních rakouských voleb Sebastianu Kurzovi úspěch při sestavování stabilní a proevropské vlády. Úspěch Svobodné strany Rakouska (FPÖ) v parlamentních volbách je podle německé kancléřky Angely Merkelové velkou výzvou…

Dohoda o migraci je dobrý základ pro koaliční jednání, je přesvědčena Merkelová

09.10. 14:58

Berlín - Ve středu 18. října začnou vyjednávání o nové německé vládě mezi CDU/CSU na jedné straně a svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými na straně druhé. Kompromis v otázce migrace je podle kancléřky Angely Merkelové velmi dobrým základem.

CDU a CSU dospěly ke kompromisu v otázce uprchlíků

08.10. 20:49

Berlín - Křesťanskodemokratická unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) se dohodly na kompromisu ohledně přijímání uprchlíků. Informovala o tom agentura DPA.

Merkelová se snaží s CSU urovnat spory kvůli migrantům

08.10. 16:51

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se snaží na dnešním jednání vyřešit sporné body s bavorskou sesterskou Křesťanskosociální unií (CSU).

Merkelová hovořila s Junckerem o krizi v Katalánsku

07.10. 16:05

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová kvůli krizi v Katalánsku v pátek telefonovala s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Rodí se jamajská koalice. Merkelová chce vládu s FDP a Zelenými

07.10. 13:43

Drážďany - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes poprvé oznámila, že její křesťanští demokraté (CDU) budou o nové vládní koalici vyjednávat se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými.

Nobelovu cenu za mír? Odnést si ji může Merkelové, favoritem je však někdo jiný

04.10. 13:58

Oslo - V pátek 6. října v 11:00 SELČ bude v Norsku vyhlášen držitel letošní Nobelovy ceny za mír a jako obvykle se spekuluje, kdo ji dostane. Mezi favority patří vyjednávači, kteří v roce 2015 pomohli uzavřít dohodu o omezení jaderného programu Íránu výměnou za zrušení hospodářských sankcí…

Stane se Merkelová šéfkou Evropské komise?

03.10. 09:18

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro německý deník Bild zauvažoval, že jeho možnou nástupkyní ve funkcí může být kancléřka Angela Merkelová. Juncker se také vyjádřil na adresu Turecka a připustil, že jeho členství v EU nyní není reálné.

Politici Macronovu řeč chválí, média jsou v hodnocení zdrženlivější

27.09. 15:24

Paříž/Berlín/Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je přesvědčená, že návrhy francouzského prezidenta, které Emmanuel Macron představil ve svém úterním projevu, obohatí debatu o budoucnosti Evropy. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker označil Macronova slova za velmi evropská.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací