Články k tématu: Merkelová, Angela

Merkelová má v plánu sledovat rakouskou vládu sledovat podrobněji než dosud

včera 17:03

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Berlíně jednala s novým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Mimo jiné řekla, že bude rakouskou vládu, v níž jsou i pravicově populističtí Svobodní, sledovat podrobněji než dosud.

Merkelová dostala košem? Mladí sociální demokraté nechtějí koalici

15.01. 16:46

Berlín/Mnichov - Šéf německých mladých sociálních demokratů Kevin Kühnert je proti velké koalici CDU/CSU a SPD. Předsednictvo Křesťanskosociální unie (CSU) se dnes v Mnichově naopak jasně vyslovilo pro zahájení koaličních rozhovorů se sesterskou CDU a se sociální demokracií.

Německo je blízko nové vládě. Změní se politika i vůči uprchlíkům

12.01. 12:54

Berlín - Vyjednávači CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) dnes dospěli k 28stránkové dohodě, která má přinést změny v uprchlické, rodinné nebo zdravotnické politice.

reklama

V politice rozhoduje sex-appeal? Atraktivní politici dostávají víc hlasů. Merkelová propadla

11.01. 08:55

Düsseldorf - Odborníci z univerzity v západoněmeckém Düsseldorfu se rozhodli prozkoumat vliv atraktivity politiků a političek na volební výsledky. Analýza ukázala, že kandidát se sex-appealem může získat při hlasování až o pět procentních bodů více.

V Německu začínají rozhovory o nové vládě mezi CDU/CSU a SPD

07.01. 09:54

Berlín - V Německu dnes začínají předběžné rozhovory o nové vládě. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) i šéfové CSU a SPD Horst Seehofer a Martin Schulz věří, že takzvaná sondáž bude věcná a podaří se zabránit únikům informací.

V Německu začíná další kolo vyjednávání o nové vládě

05.01. 11:32

Berlín - V Německu začnou v neděli předběžné rozhovory mezi CDU/CSU a sociální demokracií (SPD) o nové vládě. Podle Angely Merkelové a Martina Schulze mají být rychlé a věcné. Tak snadné to ale zřejmě nebude. Sestavení kabinetu ve spolkové republice ještě nikdy netrvalo tak dlouho jako po loňských…

Špičky CDU/CSU a SPD se připravují na sondovací rozhovory o vládě

03.01. 21:21

Berlín - V Berlíně se dnes sešly špičky konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD). V rámci příprav rozhovorů o pokračování dosavadní velké koalice jednaly několik hodin. Vláda ve spolkové republice ještě nikdy nevznikala tak dlouho jako nyní.

Merkelová: V příštím roce bude v Německu stabilní vláda

31.12. 10:07

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová bude usilovat o to, aby v Německu v příštím roce vznikla stabilní vláda. Kancléřka to slibuje ve svém novoročním projevu.

Merkelová na odpis? Její popularita strmě klesá, ukazuje průzkum

27.12. 14:17

Berlín - Takřka každý druhý Němec si přeje, aby Angela Merkelová kancléřský post opustila ještě před završením svého čtvrtého mandátu, který v případě úspěšných koaličních rozhovorů skončí v roce 2021.

Konec Merkelové se blíží? Ani náhodou, Evropu povede dál, tvrdí Politico

25.12. 08:45

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se v roce 2018 odrazí k vedení nové vlády, která se stane prosazovatelem evropské integrace v partnerství s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. To asi alespoň myslí server Politico. Proč Merkelovou ještě nečeká konec? A proč je v Německu…

Merkelová s Macronem vydali společné prohlášení, vyzvali k plnění mírových dohod na Ukrajině

23.12. 14:22

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vydali společné prohlášení ohledně ukrajinské krize. Strany zapojené do konfliktu v Donbasu musí okamžitě zastavit další eskalování situace a začít naplňovat mírová ujednání z Minsku.

Merkelová hovořila s Porošenkem, uvítala plán na protikorupční soud

22.12. 22:56

Berlín/Kyjev - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes telefonicky hovořila s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Hlavním tématem bylo dodržování minských dohod o mírovém urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.

Putin a Merkelová spolu po telefonu mluvili o situaci na Ukrajině

22.12. 07:58

Berlín/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek telefonicky hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o tom, jak zajistit, aby se na východní Ukrajinu mohli vrátit ruští pozorovatelé, kteří mají dohlížet na příměří. S odkazem na Kreml a Berlín o tom informovala agentura Reuters.

Nejistý rok pro Německo: Merkelová oslabena, vzestup AfD, obavy z Trumpa i brexitu

20.12. 12:12

Berlín - Rok 2017 byl pro Německo mimořádně náročný. Nejdříve obavy z kroků amerického prezidenta Donalda Trumpa či dopadů brexitu, nyní vnitropolitická krize, kdy země po zářijových parlamentních volbách zatím marně sestavuje koaliční vládu. Prakticky bez přerušení, i když méně vyhroceně než dříve…

Pozůstalým je třeba pomoci vrátit se do života, řekla Merkelová při odhalení památníku

19.12. 14:39

Berlín - V Berlíně byl dnes po poledni odhalen památník obětem teroristického útoku na vánoční trh, při němž přesně před rokem zemřelo 12 lidí a sedm desítek dalších bylo zraněno.

Pozůstalí po obětech z teroristického útoku se konečně sešly s Merkelovou

18.12. 18:00

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová se dnes odpoledne sešla s pozůstalými po obětech loňského teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně. Schůzka přichází v době, kdy Merkelová i německé úřady čelí ostré kritice.

Merkelová i SPD se ženou do vlády. Jednání budou rychlá

18.12. 15:47

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) věří, že sondovací rozhovory o vládě se sociální demokracií (SPD) bude možné uzavřít v polovině ledna. Kabinet by podle ní mohl vzniknout do března.

Merkelová? Ta má na rukou krev mého syna, říká matka zabitého řidiče kamionu

18.12. 13:55

Berlín - Matka polského řidiče kamionu, který se loni stal první obětí berlínského atentátníka Anise Amriho, dává vinu za smrt svého syna i kancléřce Angele Merkelové. Podobné pocity dávají najevo i další pozůstalí, včetně Čecha Petra Čižmára, jehož manželka Naďa při útoku zahynula.

Uplynulé dva roky nebyly pro nás jednoduché, přiznala Merkelová na sjezdu sesterské CSU

15.12. 20:35

Berlín - Německá kancléřka a šéfka křesťanských demokratů (CDU) Angela Merkelová dnes přiznala, že uplynulé dva roky nebyly pro sesterské strany CDU a CSU vůbec jednoduché. Předchozí spory podle ní strany oslabily při zářijových parlamentních volbách, v nichž výrazně ztratily.

Babiš se seznamuje s evropskými politiky v Bruselu. S Ficem mluvil slovensky

14.12. 19:22

Brusel - Nový český premiér Andrej Babiš si dnes v Bruselu potřásl pravicí s řadou evropských politiků. Už před odletem na summit Babiš novinářům řekl, že s některými premiéry či prezidenty se dnes bude snažit navázat osobní kontakty a domluvit bilaterální jednání, řadu z nich prý ale už zná.

Merkelová poslala gratulaci Babišovi, těší se na pokračování dobré spolupráce

14.12. 15:00

Berlín/Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes gratulovala novému českému premiérovi Andreji Babišovi. Těší se na pokračování velmi dobré spolupráce. Připomněla, že se letos slavilo 20. výročí uzavření česko-německé deklarace.

Německo potřebuje rychle vládu, aby bylo možné reformovat EU, říká expert

13.12. 11:58

Berlín - Německo potřebuje rychle sestavit vládu, jinak se nestihnou zásadní evropské reformy, apeluje Josef Janning z Evropské rady pro mezinárodní vztahy (ECFR). Kancléřka Angela Merkelová podle něj nemá jasnou představu, kam by měly Německo a Evropa v dalších letech směřovat

Merkelová chce uspíšit jednání o vládě: Svět čeká na schopné Německo

11.12. 17:15

Berlín - Jednání o vládě mezi CDU/CSU a SPD začne tuto středu. Sociální demokraté pak v pátek rozhodnou o tom, zda zahájí takzvané sondovací rozhovory. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) chce, aby se rozhovory vedly především o tom, jaký druh Německa potřebuje Evropa.

Merkelová ani neposlala kondolenci, vzpomíná manžel Češky zabité teroristou

10.12. 12:19

Drážďany - Naďa Čižmárová se stala jednou z 12 obětí loňského útoku radikálního islamisty na vánoční trh v Berlíně. Její manžel, který tehdy prožil tři dny hrozivé nejistoty, je přesvědčen, že stačilo málo a ještě by žila.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací