Články k tématu: Merkelová, Angela

Merkelová bude s Macronem řešit vhodnou reakci na Skripala

16.03. 19:45

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži řekla, že s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem bude hovořit o vhodné reakci na útok nervově paralytickou látkou na bývalého ruského agenta a jeho dceru v Británii.

EU se chystá okomentovat útok proti Skripalovi v Británii

14.03. 18:39

Berlín - Evropská unie se podle německé kancléřky Angely Merkelové ve společném postoji vyjádří k útoku nervově paralytickou látkou proti bývalému ruskému agentovi v Británii, z něhož britská premiérka Theresa Mayová obvinila Rusko.

Politik AfD Bystroň dostal pokutu. Navzdory tajnému hlasování prozradil, že nevolil Merkelovou

14.03. 14:20

Berlín - Politik protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň, sám český emigrant, dostal pokutu 1000 eur za to, že porušil tajnost dnešní volby kancléřky.

reklama

Angela Merkelová byla znovu zvolena kancléřkou, hlasování ale bylo těsné

14.03. 12:36

Berlín - Německý parlament dnes zvolil Angelu Merkelovou (CDU) kancléřkou, do čela vlády usedne již počtvrté za sebou. V tajné volbě obdržela 364 ze 688 platných hlasů a poměrně těsně tak překonala potřebnou většinu 355 hlasů.

Rusko musí podle Trumpa vysvětlit užití nervové látky v Británii, ozvala se i Merkelová

13.03. 20:46

Washington/Berlín - Americký prezident Donald Trump dnes ujistil telefonicky britskou premiérku Theresu Mayovou, že Washington plně podporuje Londýn po útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala.

CDU/CSU a SPD podepsaly koaliční smlouvu, Merkelová bude znovu zvolena kancléřkou

12.03. 16:39

Berlín - Zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dnes v Berlíně podepsali koaliční smlouvu. Angelu Merkelovou (63) do čela vlády počtvrté v řadě zvolí Spolkový sněm ve středu. Ve stejný den složí přísahu i ministři.

Merkelová posílá Putinovi pivo, on jí to oplácí rybami

12.03. 16:19

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin si čas od času vymění pochutiny. Jde například o ryby či pivo.

Mají potravinové banky zásobovat i uprchlíky? Merkelová se zapojila do vyhrocené diskuze

07.03. 14:43

Berlín - V Německu se už dva týdny bouřlivě diskutuje o rozhodnutí potravinové banky v Essenu na západě země nepřijímat za nové klienty cizince. O nešťastném rozhodnutí hovořil i šéf celé organizace Tafel Jochen Brühl. Neznámí lidé na vůz essenské potravinové banky dokonce nastříkali nápis "nacisté…

Německá hymna není genderově vyvážená? Zmocněnkyně pro rovnoprávnost sklidila posměch

07.03. 08:48

Berlín - Německá zmocněnkyně pro rovnoprávnost Kristin Roseová-Möhringová chce přepsat slova státní hymny. Žádá, aby se slovo "otčina" změnilo na "vlast" a slovo "bratrsky" na "odvážně". Navrhovaná změna mnoho zastánců ale na politické scéně nenašla.

Česko jako odkladiště migrantů? EU má nový plán

Aktualizovali jsme 5.3.2018, 22:41, 05.03. 09:12

Berlín/Praha - Poté, co belgický premiér Charles Michel kritizoval země Visegrádské čtyřky ohledně odmítání kvót, se do situace vložila i německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní by se země, které nejsou solidární vůči přijímání uprchlíků, nemusely čerpat některé evropské dotace.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier navrhl Merkelovou na kancléřku

05.03. 14:06

Berlín - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes formálně navrhl Angelu Merkelovou (63) na kancléřku. Znovu povede velkou koalici CDU/CSU a SPD. Nová vláda podle ní musí začít brzy pracovat, protože ji čeká řada úkolů doma i na mezinárodní scéně.

Velké přiznání Merkelové? V Německu existují no-go zóny, kam se nikdo neodváží chodit, řekla

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 22:15, 04.03. 17:33

Berlín – Kancléřka Angela Merkelová veřejně přiznala, že v Německu existují no-go oblasti, tedy místa, kam se bojí i policie. A to některým oficiálním zástupcům země doslova vyrazilo dech. Upozornil na to server Daily Mail.

Komentář: Krize všude okolo. A nenáviděné Německo jako ostrůvek stability

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 20:42, 04.03. 20:37

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Aktuální politická krize na Slovensku vzbuzuje úvahy o stavu celého středoevropského prostoru, kterého jsme nedílnou součástí. Při pohledu na aktuální politickou situaci v tomto regionu nastává důvod k obavám. A jediné relativně stabilní zemi, Německu, se v Česku…

Německo povede velká koalice? AfD mluví o katastrofě, Merkelová slaví

04.03. 12:20

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v referendu odsouhlasila pokračování velké koalice s CDU/CDU. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) to uvítala a těší se na další spolupráci. Opozice naproti tomu hovoří o katastrofě.

Merkelové je zachráněna? SPD v referendu kývla na koalici, kancléřka by měla být znovu zvolena

04.03. 11:23

Berlín - V Německu bude znovu vládnout velká koalice CDU/CSU a sociální demokracie (SPD). Pokračování dosavadního kabinetu ve vnitrostranickém referendu podpořili sociální demokraté.

Hlasování členů SPD o vládě s Merkelovou se chýlí ke konci

02.03. 11:16

Berlín - Němečtí sociální demokraté (SPD) rozhodují v referendu o tom, zda má vzniknout další velká koalice s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Hlasování trvá do půlnoci na sobotu. Pokud členové SPD řeknou ne, dostane se Německo do politické krize. Východiskem z něj by mohla…

MIgrant pobouřil Němce: Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám dávky i dům

28.02. 06:33

Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech zajímala snad všechna německá média. Migrant se tento týden dostal na přední stránky novin díky svému poděkování německé kancléřce Angele Merkelové za to, že mu umožnila, aby se znovu setkal se svou…

Německá CDU se dle očekávání vyslovila pro velkou koalici, na řadě je SPD

26.02. 17:21

Berlín - Křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové dnes podle očekávání schválili koaliční smlouvu se sesterskou Křesťanskosociální unií (CSU) a sociální demokracií (SPD). Proti se na berlínském sjezdu CDU vyslovilo jen 27 z 975 delegátů. Aby však mohla Merkelová na postu šéfky vlády…

Merkelová varuje: EU je v řadě oblastí příliš slabá a pomalá

26.02. 15:17

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vystoupila na sjezdu svých křesťanských demokratů (CDU), kteří budou schvalovat koaliční smlouvu vyjednanou se sesterskou Křesťanskosociální unií (CSU) a sociální demokracií (SPD). Mimo jiné řekla, že Evropská unie je v řadě oblastí příliš slabá a…

Merkelová vymění řadu ministrů za CDU

25.02. 20:22

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v nové vládě výrazně pozmění složení ministrů za svou Křesťanskodemokratickou unii (CDU).

Merkelová a Macron chtějí, aby Putin vyvinul tlak na zastavení násilí

25.02. 16:57

Berlín/Paříž/Moskva - Vedoucí představitelé Německa a Francie dnes vyzvali ruského prezidenta, aby vyvinul maximální tlak na syrskou vládu s cílem zastavit boje ve východní Ghútě.

Merkelová jmenuje do vlády svého kritika Spahna

25.02. 09:32

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se údajně rozhodla jmenovat do nově vznikající vlády jednoho ze svých nejvýznamnějších kritiků uvnitř Křesťanskodemokratické unie (CDU) Jense Spahna.

Merkelová a Macron vyzvali Putina, aby podpořil rezoluci OSN

23.02. 18:42

Brusel/Damašek/New York - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby podpořil připravovanou rezoluci Rady bezpečnosti OSN.

EU musí být solidární. Sýrie je masakr, řekla Merkelová

22.02. 12:21

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) chce, aby Evropská unie měla společný azylový systém, který odolá krizím. Fungování přerozdělováni běženců je podle ní nejméně uspokojivou součástí evropské uprchlické politiky. Ve spolkovém sněmu hovořila také o syrské krizi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací