Články k tématu: Merkelová, Angela

Merkelová si chce došlápnout na Rusko, kvůli Sýrii plánuje zpřísnit sankce

15.10. 20:22

Berlín - Podle informací německého listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung se chce kancléřka Angela Merkelová v Evropské unii zasadit o zpřísnění sankcí vůči Rusku kvůli jeho aktivitám v Sýrii.

Žena patří do kuchyně, řekl nigerijský prezident Merkelové

14.10. 20:33

Abuja/Berlín - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari pronesl na tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně komentář o tom, že jeho manželka patří do kuchyně a obývacího pokoje. Reagoval tak na její kritiku své politiky. Merkelová se jeho výroku zasmála.

Merkelová slíbila Čadu miliony eur na vodu a potraviny, ocenila boj země proti islamistům

12.10. 18:22

Berlín/Mdjamena – Německá kancléřka Angela Merkelová slíbila při jednání s čadským prezidentem Idrissem Débym, že její země poskytne Čadu miliony eur na zajištění vody a potravin.

reklama

Merkelová cestuje po Africe. Uprchlíkům sděluje špatné zprávy

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 16:27, 12.10. 10:35

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová při své cestě napříč Afrikou varuje migranty. Tvrdí, že by neměli mít falešné představy o Evropě.

Mladí Afričané mají falešné představy o Evropě, řekla Merkelová na návštěvě v Etiopii

11.10. 17:43

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová během dnešní návštěvě Etiopie prohlásila, že mladí Afričané často přicházejí do Evropy s falešnými představami.

Merkelové se nedaří. Nový průzkum ukázal rapidní propad

11.10. 11:31

Berlín - Do parlamentních voleb v Německu zbývá rok. Aktuální průzkum agentury INSA ukázal, že podpora Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a její sesterské Křesťanskosociální unie (CSU) klesla poprvé pod hranici třiceti procent.

Zvládneme to? Už ne. Rakousko popírá slova Merkelové

11.10. 10:29

Vídeň - Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě vstoupí svým výrokem "Zvládneme to" do dějin. Ačkoliv ale Německo migrační krizi zatím nějakým způsobem doposud opravdu zvládalo, podle Rakouska je nyní konec. Dál už její slova prý neplatí.

Merkelové se začalo dařit. Spokojenost Němců s její politikou roste

07.10. 11:55

Berlín - Zatímco v září byla popularita německé kancléřky Angely Merkelové na 45 procentech, což byl nejhorší výsledek za posledních pět let, nyní je na 54 procentech. Ukázal to nový průzkum veřejnoprávní televize ARD. Bavorský premiér si naopak pohoršil.

Téměř celá Evropa si chválí balkánskou trasu, ale Merkelová má opět problém

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 16:15, 05.10. 15:47

Berlín - Většina politiků ze střední a východní Evropy si pochvaluje uzavření takzvané balkánské trasy, kterou proudily tisíce uprchlíků. Německá kancléřka Angela Merkelová ovšem tvrdí, že počet migrantů klesl díky dohodě EU-Turecko.

Překvapivý průzkum: Merkelová je třetím nejoblíbenějším politikem Německa

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 18:58, 03.10. 11:55

Berlín - Navzdory rostoucímu odporu vůči Angele Merkelové patří kancléřka nadále mezi nejpopulárnější německé politiky. V aktuálním průzkumu skončila na třetí pozici.

Stovky lidí vypískaly v Drážďanech Merkelovou a Gaucka

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 17:34, 03.10. 14:50

Drážďany - Do saské metropole dnes na výročí sjednocení Německa dorazili prezident Joachim Gauck a kancléřka Angela Merkelová. Nečekalo je milé přivítání.

Němci by neměli zapomínat svou historii, varovala Merkelová před extremismem

01.10. 19:37

Berlín - V Drážďanech dnes začaly třídenní oslavy šestadvacátého výročí znovusjednocení Německa. Kancléčka Angela Merkelová v projevu vyzvala Němce, aby nezapomínali na svou minulost. Také varovala před extremismem.

Merkelová považuje brexit za "varovný výstřel"

30.09. 19:41

Düsseldorf – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání své Křesťanskodemokratické unie prohlásila, že rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii je varováním pro zbývajících 27 zemí bloku. Uvedla to agentura Reuters.

Koho obdivuje Trump? Tomu nebudete věřit

30.09. 11:31

Washington – Ve většině otázek se republikánský prezidentský kandidát Donald Trump a jeho demokratická protikandidátka Hillary Clintonová neshodnou. Jeden prvek je přece jen spojuje, oba označují německou kancléřku Angelu Merkelovou za jednoho z jejich nejoblíbenějších světových vůdců.

Obama a Merkelová odsoudili operace ruské armády v Sýrii

30.09. 10:09

Washington - Americký prezident Barack Obama během včerejšího telefonického rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou probíral situaci v Sýrii. Oba státníci odsoudili ruské a syrské nálety na povstalecké čtvrti v Halabu.

Merkelová a Putin si telefonovali kvůli Ukrajině a Sýrii

29.09. 20:26

Moskva – Telefonicky spolu dnes jednali ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová. Tématem jejich rozhovoru byla situace v Sýrii i ukrajinská krize. Telefonát se podle Kremlu uskutečnil z německé iniciativy.

Tempo digitalizace se musí trychlit, tvrdí Merkelová i Hollande

28.09. 22:13

Berlín – V německé metropoli se dnes sešli německá kancléřka Angela Merkelová či francouzský prezident François Hollande spolu se zástupci firem a podnikateli. Vedle ekonomických témat budou dnes politici a podnikatelé podle kancléřky mluvit rovněž o aktuální situaci v Evropské unii a o odchodu…

Představitelé CDU/CSU hledali dohodu o migrační politice, Neúspěšně

22.09. 21:40

Berlín – V Německu se dnes uskutečnilo jednání čelních představitelů stran CDU a CSU. Dohodu o migrační politice však schůzka nepřinesla, schůzka prý ale probíhala dobře.

Merkelová přiznala: Uprchlíci nepracují, mějte trpělivost

22.09. 14:16

Berlín – Už před týdnem jsme vás informovali, že německá kancléřka Angela Merkelová chce jednat s velkými německými firmami o najímání pracovníků z řad migrantů. Podle kancléřky je jejich nasazení do pracovního procesu cestou k jejich rychlejší integraci. Firmy však upozorňovaly, že uprchlíci…

Sebekritika je dobrá, ale nestačí, říká Seehofer o Merkelové

20.09. 18:00

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí otevřeně přiznala, že její země nebylo loni dostatečně připravené na příchod takového množství uprchlíků, které do země nakonec dorazilo. Šéf německé Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer dnes tento sebekritický tón uvítal, rozhodně to…

Odpor k Merkelové v Německu roste. Skončí její kariéra?

20.09. 11:59

Berlín - O čtvrté kadidatuře Angela Merkelová na post německé kandidatuře se dlouho nepochybovalo, uprchlická krize a s ní spojené problémy to však začínají měnit. Odpor k policie CDU roste, jak například dokládají výsledky zemských voleb v Meklenbursku a Berlíně.

Velké přiznání Merkelové: Německo nebylo na uprchlíky připravené, vrátila bych čas zpět

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 17:50, 19.09. 15:20

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes v reakci na debakl její CDU v berlínských volbách připustila, že Německo nebylo loni dostatečně připravené na příchod takového množství uprchlíků. Své rozhodnutí by ale nezměnila.

Německý tisk tepe Merkelovou: Hrozí otevřená revolta

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 12:41, 19.09. 10:49

Berlín - Německé deníky ve svých komentáří rozebírají další volební porážku CDU. Strana kancléřky Angely Merkelové už nebude vládnout Berlínu, do zastupitelstva metropole se naopak dostal pravicový populismus.

Co se děje v Německu? Šéf AfD podporuje Merkelovou

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 12:32, 19.09. 08:52

Praha – O víkendu v Berlíně proběhly zemské volby. Očekávalo se, že Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové propadne a že voliči dají velký počet hlasů antiimigrační Alternativě pro Německo (AfD). Předpovědi se splnily jen napůl, Petr Bystroň, německý politik českého původu a…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace