Články k tématu: Merkelová, Angela

Obhájí Merkelová post kancléřky? Polsko v to snažně doufá

19.11. 10:55

Varšava - Polská premiérka Beata Szydlová by uvítala, kdyby německá kancléřka Angela Merkelová příští rok ve volbách obhájila svůj post.

Spolustraníci Merkelové připravují puč? Nelíbí se jim její migrační politika

Aktualizovali jsme 18.11.2016, 17:01, 18.11. 09:45

Berlín – Angela Merkelová čelí tvrdému útoku uvnitř své vlastní strany. Část jejich vlastních politiků se proti ní bouří, podle serveru Express hrozí, že dojde k vnitrostranickému puči. Důvodem obav nespokojeného křídla je migrační politika německé kancléřky.

Přípravy jdou podle plánu, brexit spustíme v březnu, oznámila Mayová.

18.11. 15:54

Berlín - Dnešní schůzky evropských lídrů v Berlíně se účastní také britská premiérka Theresa Mayová. Vyvrátila spekulace, že její vláda nemá plán pro brexit. Opak je prý pravdou, proces odchodu Londýna z EU začne v březnu 2017.

reklama

Obama v Berlíně: Prezident naposledy jednal s vrcholnými politiky EU

Aktualizovali jsme 18.11.2016, 14:18, 18.11. 11:15

Berlín - Americký prezident Barack Obama se dnes v německé metropoli loučil s evropskými lídry. Dopoledne proběhlo jeho patrně poslední velké jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou a představiteli Francie, Británie, Itálie a Španělska.

Bude Merkelová znovu kandidovat na kancléřku? Rozhodnutí by mohla oznámit už v neděli

18.11. 13:41

Berlín - V Německu se všeobecně předpokládá, že Angela Merkelová (62) bude opět kandidovat na post kancléřky. Své rozhodnutí by oficiálně mohla sdělit už tuto neděli večer, kdy je svolána velká tisková konference.

Merkelová doufá v úzké vztahy s Trumpovou administrativou

17.11. 18:46

Berlín - Německo má zájem velmi úzce spolupracovat i s administrativou příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Merkelová se naposledy sešla s Obamou, řešili Trumpa i migraci

17.11. 16:24

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes přijala amerického prezidenta Baracka Obamu k poslednímu bilaterálnímu jednání.

Německo a USA nesou zodpovědnost za demokracii, uvedli Merkelová a Obama

16.11. 20:40

Berlín - Německo a Spojené nesou společně zodpovědnost za ochranu demokracie a právního státu. Napsali to německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Barack Obama ve společném příspěvku pro německý magazín Wirtschaftswoche.

Merkelová prý bude znovu kandidovat na německou kancléřku

15.11. 22:33

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová bude příští rok obhajovat svou funkci. Stanici CNN to dnes řekl její její stranický kolega a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. 

Soud rozhodl: Německo nemusí odkrýt cíle špionáže americké NSA

15.11. 17:45

Berlín - Spolkový ústavní soud v Karlsruhe dnes rozhod, že německá vláda nemusí předat parlamentnímu vyšetřovacímu výboru tajný seznam cílů špionáže americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA), se kterou Berlín spolupracoval.

Konec USA v roli lídra? Německo nás může vést všechny, tvrdí známý server

15.11. 17:13

Berlín - Americký server Foreign Policy ústy Paula Hockenose a dalších osobností se zamýšlí nad rolí Angely Merkelové, která přesahuje rámec Německa, jde-li o “střežení” evropských a euroatlantických hodnot a která „svolává“ lídry Evropy k utužení společenství v rámci EU.

Politici panikaří, panuje chaos. S Trumpem jako prezidentem nepočítali, to je neomluvitelné, zuří odborník

Aktualizovali jsme 13.11.2016, 22:18, 13.11. 14:22

Praha – S výhrou republikána Donalda Trumpa počítal jen málokterý evropský a eurounijní politik, i proto vypukl takový chaos. Myslí si to analytik a někdejší poradce českých prezidentů Tomáš Haas.

Kandidáti na německého prezidenta? Jednání zatím výsledek nepřinesla

13.11. 19:10

Berlín - Ani po dnešku není jasné, kdo by se mohl stát kandidátem vládní koalice na nového nmeckého prezidenta. Joachim Gauck by neměl problém svůj post obhájit, v létě ale oznámil, že se nebude ucházet o další mandát.

Obama navštíví Evropu, rozloučí se s Merkelovou, Hollandem, Renzim i Mayovou

13.11. 11:25

Washington - Mandát amerického prezidenta Baracka Obamy se nezadržitelně blíží ke konci. Šéf Bílého domu se v pondělí ještě vydá na cestu do Řecka a Německa, odkud poté odcestuje do Peru.

Německo a USA pojí pevné spojenectví, zdůraznila Merkelová po rozhovoru s Trumpem

11.11. 14:28

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes telefonicky hovořila s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zdůraznila, že Berlín a Washington pojí pevné spojenectví založené na stejných hodnotách.

Merkelová už je zralá na důchod? Průzkum ukázal nečekané věci

09.11. 18:52

Berlín - I přes pokles její popularity způsobený liberální migrační politikou si více než půlka Němců přeje, aby kancléřka Angela Merkelová počtvrté kandidovala jako konzervativní kandidát ve federálních volbách v roce 2017. Uvedla to agentura Reuters.

Merkelová nebude pozvaná na sjezd CSU v Bavorsku

31.10. 13:50

Mnichov - Dnes bylo oficiálně potvrzeno, že kancléřka Angela Merkelová a šéfka CDU nebude pozvaná do Bavorska na nadcházející sjezd partnerské CSU. Důvodem jsou dosud nedořešené spory ohledně politiky k uprchlíkům.

Jak se bránit islamizaci? Zpívejte si koledy, radí Merkelová. Za to teď čelí kritice

29.10. 17:16

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová se tento týden zúčastnila národního kongresu Křesťanské a demokratické unie (CDU) ve Wittenburgu. Tam mimo jiné mluvila o tom, jak se bránit případné islamizaci. A svými výroky mnohé pobouřila a rozesmála.

Spory kvůli migraci v Německu pokračují, Merkelová nedorazí na sjezd CSU

29.10. 13:26

Mnichov/Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová, která je zároveň předsedkyní Křesťanskodemokratické unie (CDU), nepřijede do Mnichova jako host sjezdu Křesťanskosociální unie (CSU). Vládní sesterské strany se přou kvůli přístupu Berlína k uprchlické kriti.

Nástupce Merkelové ohrozí EU, varuje prestižní server

26.10. 11:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se už měsíce potýká s kritikou ze všech stran kvůli svému přístupu k migrační krizi. Server Politico ale varuje před jejím možným nástupcem, který může Evropské unii zasadit citelnou ránu.

Důrazné varování z Rakouska: Merkelová je nejnebezpečnější žena v Evropě

25.10. 17:09

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová opět čelí velmi ostré kritice, tentokrát ze sousedního Rakouska. Šéf antiimigrační Svobodné strany (FPÖ) Rakouska Heinz-Christian Strache se do ní pustil kvůli její migrační politice. Tvrdí, že je to „nejnebezpečnější žena v Evropě“.

Unie se připravuje na brexit. Měla by se chystat i na konec Merkelové?

24.10. 13:13

Berlín – Evropská unie se připravuje na odchod Velké Británie. Podle analytika Mujtaba Rahmana by se ale měla připravovat také na možný odchod německé kancléřky Angely Merkelové. Tento "Merkexit" by podle něj mohl mít zásadní dopad nejen na německou politiku, ale i na důležité vztahy v rámci EU.

Merkelová vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují. A vyhrávají

21.10. 15:21

Berlín – Německo podle nových pravidel většině syrských uprchlíků uděluje jen částečný azyl. V praxi to znamená, že se jim dostane ochrany před deportací, která je ale časově omezená. A to se žadatelům nelíbí. Hromadně proto podávají žaloby.

Nelidské bombardování, sankce za Halab. V Bruselu začal summit EU

20.10. 15:39

Brusel - V Bruselu dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se bude řešit především problém migrační vlny z Afriky a dále situace v syrském Halabu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie