Články k tématu: Merkelová, Angela

Němci by neměli zapomínat svou historii, varovala Merkelová před extremismem

01.10. 19:37

Berlín - V Drážďanech dnes začaly třídenní oslavy šestadvacátého výročí znovusjednocení Německa. Kancléčka Angela Merkelová v projevu vyzvala Němce, aby nezapomínali na svou minulost. Také varovala před extremismem.

Merkelová považuje brexit za "varovný výstřel"

30.09. 19:41

Düsseldorf – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání své Křesťanskodemokratické unie prohlásila, že rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii je varováním pro zbývajících 27 zemí bloku. Uvedla to agentura Reuters.

Koho obdivuje Trump? Tomu nebudete věřit

30.09. 11:31

Washington – Ve většině otázek se republikánský prezidentský kandidát Donald Trump a jeho demokratická protikandidátka Hillary Clintonová neshodnou. Jeden prvek je přece jen spojuje, oba označují německou kancléřku Angelu Merkelovou za jednoho z jejich nejoblíbenějších světových vůdců.

reklama

Obama a Merkelová odsoudili operace ruské armády v Sýrii

30.09. 10:09

Washington - Americký prezident Barack Obama během včerejšího telefonického rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou probíral situaci v Sýrii. Oba státníci odsoudili ruské a syrské nálety na povstalecké čtvrti v Halabu.

Merkelová a Putin si telefonovali kvůli Ukrajině a Sýrii

29.09. 20:26

Moskva – Telefonicky spolu dnes jednali ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová. Tématem jejich rozhovoru byla situace v Sýrii i ukrajinská krize. Telefonát se podle Kremlu uskutečnil z německé iniciativy.

Tempo digitalizace se musí trychlit, tvrdí Merkelová i Hollande

28.09. 22:13

Berlín – V německé metropoli se dnes sešli německá kancléřka Angela Merkelová či francouzský prezident François Hollande spolu se zástupci firem a podnikateli. Vedle ekonomických témat budou dnes politici a podnikatelé podle kancléřky mluvit rovněž o aktuální situaci v Evropské unii a o odchodu…

Představitelé CDU/CSU hledali dohodu o migrační politice, Neúspěšně

22.09. 21:40

Berlín – V Německu se dnes uskutečnilo jednání čelních představitelů stran CDU a CSU. Dohodu o migrační politice však schůzka nepřinesla, schůzka prý ale probíhala dobře.

Merkelová přiznala: Uprchlíci nepracují, mějte trpělivost

22.09. 14:16

Berlín – Už před týdnem jsme vás informovali, že německá kancléřka Angela Merkelová chce jednat s velkými německými firmami o najímání pracovníků z řad migrantů. Podle kancléřky je jejich nasazení do pracovního procesu cestou k jejich rychlejší integraci. Firmy však upozorňovaly, že uprchlíci…

Sebekritika je dobrá, ale nestačí, říká Seehofer o Merkelové

20.09. 18:00

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí otevřeně přiznala, že její země nebylo loni dostatečně připravené na příchod takového množství uprchlíků, které do země nakonec dorazilo. Šéf německé Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer dnes tento sebekritický tón uvítal, rozhodně to…

Odpor k Merkelové v Německu roste. Skončí její kariéra?

20.09. 11:59

Berlín - O čtvrté kadidatuře Angela Merkelová na post německé kandidatuře se dlouho nepochybovalo, uprchlická krize a s ní spojené problémy to však začínají měnit. Odpor k policie CDU roste, jak například dokládají výsledky zemských voleb v Meklenbursku a Berlíně.

Velké přiznání Merkelové: Německo nebylo na uprchlíky připravené, vrátila bych čas zpět

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 17:50, 19.09. 15:20

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes v reakci na debakl její CDU v berlínských volbách připustila, že Německo nebylo loni dostatečně připravené na příchod takového množství uprchlíků. Své rozhodnutí by ale nezměnila.

Německý tisk tepe Merkelovou: Hrozí otevřená revolta

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 12:41, 19.09. 10:49

Berlín - Německé deníky ve svých komentáří rozebírají další volební porážku CDU. Strana kancléřky Angely Merkelové už nebude vládnout Berlínu, do zastupitelstva metropole se naopak dostal pravicový populismus.

Co se děje v Německu? Šéf AfD podporuje Merkelovou

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 12:32, 19.09. 08:52

Praha – O víkendu v Berlíně proběhly zemské volby. Očekávalo se, že Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové propadne a že voliči dají velký počet hlasů antiimigrační Alternativě pro Německo (AfD). Předpovědi se splnily jen napůl, Petr Bystroň, německý politik českého původu a…

Merkelová v Berlíně prohrála. V koalici končí

19.09. 09:26

Berlín - Volby v Berlíně vyhrála podle předběžných oficiálních výsledků sociální demokracie (SPD) s 21,6 procenta hlasů před Křesťanskodemokratickou unií (CDU). Tento výsledek znamená další porážku kancléřky Angely Merkelové. Její popularita klesá v souvislosti s uprchlickou krizí.

VIDEO: Němci se otočili proti Merkelové. Vytáhli červené karty

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 22:18, 16.09. 10:24

Berlín – Německá kancléřka se tento týden pokoušela před víkendovými volbami v Berlíně na veřejných setkáních obhajovat svou migrační politiku. Zároveň uvedla, že žadatelé o azyl se musí přizpůsobit západním hodnotám. Jak ale poukazuje server Politico, rozhodně nedokázala přesvědčit všechny…

Státy EU se shodli: Musíme omezit migraci

16.09. 22:11

Bratislava - Podle německé kancléřky Angely Merkelové se lídři Evropské unie shodli na potřebě omezit nebo zastavit nelegální migraci. Dohodnout se na tom měli dnes na neformálním summitu v Bratislavě.

Hrozí rozpad spojenectví? Seehofer Merkelovou nepodpoří, pokud nepřijme limit pro migranty

16.09. 14:09

Berlín – Angela Merkelová a její Křesťanskodemokratická unie (CDU) může přijít o dlouholetého spojence. Šéf sesterské Křesťanskosociální unie CSU Horst Seehofer už varoval, že pokud německá kancléřka nepřistoupí na stanovení limitu pro přijímaní uprchlíků, jeho strana ji nepodpoří.

Merkelová vyzvala k lepší ochraně hranic

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 15:57, 15.09. 14:52

Paříž/Bratislava - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži jednala s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Vyzvala k lepší společné ochraně vnějších hranic Evropské unie.

Merkelová čelí kritice z vlastních řad. Spojenci se obrací proti ní

15.09. 15:56

Mnichov – Německá kancléřka Angela Merkelová musí čelit ostré kritice i z vlastních řad. Tradičnímu spojenci její Křesťanskodemokratické unie (CDU) Křesťansko-sociální unií Bavorska (CSU) evidentně dochází trpělivost s oficiální migrační politikou země. Naposledy to dal velmi hlasitě najevo…

Merkelová ještě zdaleka nekončí. O tomhle se u nás nepíše

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 23:11, 14.09. 11:04

Praha - V souvislosti s volbami v Německu se zejména u nás živě diskutuje o tom, jestli je německá kancléřka Angela Merkelová a její strana s životností u konce. Spisovatel Karel Hvížďala se ale podíval na německé deníky a zjistil, že Merkelová vlastně vůbec neprohrává.

Merkelová zuří: Proč uprchlíci nepracují? A firmy začaly chrlit důvody

14.09. 13:05

Berlín – Představitelé německých společností byli pozváni na kobereček k Angele Merkelové, aby jí vysvětlili, proč z asi milionu uprchlíků, kteří do země přišli v loňském roce, přijali necelou stovku. Informuje o tom agentura Reuters.

Afghánistán volá zpátky uprchlíky: Potřebujeme vás. Pocty se dočkala i Merkelová

12.09. 09:43

Dortmund - Bývalý afghánský prezident Hámid Karzaj vyzval afghánské uprchlíky v Německu, aby se vrátili do své vlasti. Hromadná emigrace podle něj už musí skončit, uvedl v rozhovoru pro tiskovou agenturu DPA.

Merkelová se dočkala zastání od EK. Před rokem udělala to jediné správné, co udělat šlo

08.09. 11:44

Brusel - Evropská komise se zastala migrační politiky německé kancléřky Angel Merkelové. Tvrdí, že před rokem udělala to jediné správné, co udělat šlo.

Merkelová přiznala: Ne všichni uprchlíci mají dobré úmysly

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 14:15, 07.09. 11:35

Berlín - Německo podle kancléřky Angely Merkelové dosáhlo výrazného posunu při řešení migrace, nicméně upozornila, že integrace vázne. Problém je především uplatnění uprchlíků na trhu práce.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie