Články k tématu: Merkelová, Angela

Spory kvůli migraci v Německu pokračují, Merkelová nedorazí na sjezd CSU

29.10. 13:26

Mnichov/Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová, která je zároveň předsedkyní Křesťanskodemokratické unie (CDU), nepřijede do Mnichova jako host sjezdu Křesťanskosociální unie (CSU). Vládní sesterské strany se přou kvůli přístupu Berlína k uprchlické kriti.

Nástupce Merkelové ohrozí EU, varuje prestižní server

26.10. 11:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se už měsíce potýká s kritikou ze všech stran kvůli svému přístupu k migrační krizi. Server Politico ale varuje před jejím možným nástupcem, který může Evropské unii zasadit citelnou ránu.

Důrazné varování z Rakouska: Merkelová je nejnebezpečnější žena v Evropě

25.10. 17:09

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová opět čelí velmi ostré kritice, tentokrát ze sousedního Rakouska. Šéf antiimigrační Svobodné strany (FPÖ) Rakouska Heinz-Christian Strache se do ní pustil kvůli její migrační politice. Tvrdí, že je to „nejnebezpečnější žena v Evropě“.

reklama

Unie se připravuje na brexit. Měla by se chystat i na konec Merkelové?

24.10. 13:13

Berlín – Evropská unie se připravuje na odchod Velké Británie. Podle analytika Mujtaba Rahmana by se ale měla připravovat také na možný odchod německé kancléřky Angely Merkelové. Tento "Merkexit" by podle něj mohl mít zásadní dopad nejen na německou politiku, ale i na důležité vztahy v rámci EU.

Merkelová vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují. A vyhrávají

21.10. 15:21

Berlín – Německo podle nových pravidel většině syrských uprchlíků uděluje jen částečný azyl. V praxi to znamená, že se jim dostane ochrany před deportací, která je ale časově omezená. A to se žadatelům nelíbí. Hromadně proto podávají žaloby.

Nelidské bombardování, sankce za Halab. V Bruselu začal summit EU

20.10. 15:39

Brusel - V Bruselu dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se bude řešit především problém migrační vlny z Afriky a dále situace v syrském Halabu.

Kancléřka Merkelová se na sjezd CSU nepodívá

19.10. 10:03

Berlín - Neshody mezi bavorskou Křesťanskosociální unií (CSU) a sesterskou Křesťanskodemokratickou unii (CDU) Angely Merkelové narůstají. Kancléřka patrně nedostane pozvánku na sjezd CSU.

Nejezděte sem, pošleme vás domů, vzkazuje Merkelová africkým migrantům

Aktualizovali jsme 18.10.2016, 22:16, 18.10. 08:48

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová se v minulých dnech setkala s představiteli některých afrických zemí. Hlavním tématem jednání byla migrace a její zpomalení. Setkala se třeba s nigerijským prezidentem Muhammaduem Buharim, hlavou Čadu Idrissem Debym, navštívila také Mali, Niger a Etiopii,…

Merkelová si chce došlápnout na Rusko, kvůli Sýrii plánuje zpřísnit sankce

15.10. 20:22

Berlín - Podle informací německého listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung se chce kancléřka Angela Merkelová v Evropské unii zasadit o zpřísnění sankcí vůči Rusku kvůli jeho aktivitám v Sýrii.

Žena patří do kuchyně, řekl nigerijský prezident Merkelové

14.10. 20:33

Abuja/Berlín - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari pronesl na tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně komentář o tom, že jeho manželka patří do kuchyně a obývacího pokoje. Reagoval tak na její kritiku své politiky. Merkelová se jeho výroku zasmála.

Merkelová slíbila Čadu miliony eur na vodu a potraviny, ocenila boj země proti islamistům

12.10. 18:22

Berlín/Mdjamena – Německá kancléřka Angela Merkelová slíbila při jednání s čadským prezidentem Idrissem Débym, že její země poskytne Čadu miliony eur na zajištění vody a potravin.

Merkelová cestuje po Africe. Uprchlíkům sděluje špatné zprávy

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 16:27, 12.10. 10:35

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová při své cestě napříč Afrikou varuje migranty. Tvrdí, že by neměli mít falešné představy o Evropě.

Mladí Afričané mají falešné představy o Evropě, řekla Merkelová na návštěvě v Etiopii

11.10. 17:43

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová během dnešní návštěvě Etiopie prohlásila, že mladí Afričané často přicházejí do Evropy s falešnými představami.

Merkelové se nedaří. Nový průzkum ukázal rapidní propad

11.10. 11:31

Berlín - Do parlamentních voleb v Německu zbývá rok. Aktuální průzkum agentury INSA ukázal, že podpora Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a její sesterské Křesťanskosociální unie (CSU) klesla poprvé pod hranici třiceti procent.

Zvládneme to? Už ne. Rakousko popírá slova Merkelové

11.10. 10:29

Vídeň - Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě vstoupí svým výrokem "Zvládneme to" do dějin. Ačkoliv ale Německo migrační krizi zatím nějakým způsobem doposud opravdu zvládalo, podle Rakouska je nyní konec. Dál už její slova prý neplatí.

Merkelové se začalo dařit. Spokojenost Němců s její politikou roste

07.10. 11:55

Berlín - Zatímco v září byla popularita německé kancléřky Angely Merkelové na 45 procentech, což byl nejhorší výsledek za posledních pět let, nyní je na 54 procentech. Ukázal to nový průzkum veřejnoprávní televize ARD. Bavorský premiér si naopak pohoršil.

Téměř celá Evropa si chválí balkánskou trasu, ale Merkelová má opět problém

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 16:15, 05.10. 15:47

Berlín - Většina politiků ze střední a východní Evropy si pochvaluje uzavření takzvané balkánské trasy, kterou proudily tisíce uprchlíků. Německá kancléřka Angela Merkelová ovšem tvrdí, že počet migrantů klesl díky dohodě EU-Turecko.

Překvapivý průzkum: Merkelová je třetím nejoblíbenějším politikem Německa

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 18:58, 03.10. 11:55

Berlín - Navzdory rostoucímu odporu vůči Angele Merkelové patří kancléřka nadále mezi nejpopulárnější německé politiky. V aktuálním průzkumu skončila na třetí pozici.

Stovky lidí vypískaly v Drážďanech Merkelovou a Gaucka

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 17:34, 03.10. 14:50

Drážďany - Do saské metropole dnes na výročí sjednocení Německa dorazili prezident Joachim Gauck a kancléřka Angela Merkelová. Nečekalo je milé přivítání.

Němci by neměli zapomínat svou historii, varovala Merkelová před extremismem

01.10. 19:37

Berlín - V Drážďanech dnes začaly třídenní oslavy šestadvacátého výročí znovusjednocení Německa. Kancléčka Angela Merkelová v projevu vyzvala Němce, aby nezapomínali na svou minulost. Také varovala před extremismem.

Merkelová považuje brexit za "varovný výstřel"

30.09. 19:41

Düsseldorf – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání své Křesťanskodemokratické unie prohlásila, že rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii je varováním pro zbývajících 27 zemí bloku. Uvedla to agentura Reuters.

Koho obdivuje Trump? Tomu nebudete věřit

30.09. 11:31

Washington – Ve většině otázek se republikánský prezidentský kandidát Donald Trump a jeho demokratická protikandidátka Hillary Clintonová neshodnou. Jeden prvek je přece jen spojuje, oba označují německou kancléřku Angelu Merkelovou za jednoho z jejich nejoblíbenějších světových vůdců.

Obama a Merkelová odsoudili operace ruské armády v Sýrii

30.09. 10:09

Washington - Americký prezident Barack Obama během včerejšího telefonického rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou probíral situaci v Sýrii. Oba státníci odsoudili ruské a syrské nálety na povstalecké čtvrti v Halabu.

Merkelová a Putin si telefonovali kvůli Ukrajině a Sýrii

29.09. 20:26

Moskva – Telefonicky spolu dnes jednali ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová. Tématem jejich rozhovoru byla situace v Sýrii i ukrajinská krize. Telefonát se podle Kremlu uskutečnil z německé iniciativy.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie