Články k tématu: Merkelová, Angela

Návštěva Merkelové se blíží. Připraveni jsou příznivci i odpůrci

19.08. 12:38

Praha - V době návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Praze chystají setkání její příznivci i odpůrci, včetně Bloku proti islamizaci. Na magistrát jich podle seznamu zveřejněného na jeho webu ohlásili devět.

Merkelová si svojí větou "Zvládneme to" podřezává větev? Němci už jsou unavení a mají toho dost

19.08. 09:37

Berlín - „Zvládneme to!“ Právě tímto heslem německá kancléřka Angela Merkelová reagovala na uprchlickou krizi a na reakci některých země Evropské unie. Od chvíle, kdy politička tuto frázi použila uplynul už rok, zatím to tak ale není, podotýká server Politico.

Terorismus není vina migrantů. Merkelová rázně hájí uprchlíky

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 19:18, 18.08. 10:46

Berlín - Terorismus spojený s islamistickými skupinami je dlouhodobým problémem, který do Evropy nepřinesli uprchlíci. Na shromáždění Křesťanskodemokratické unie to podle agentury Reuters ve středu řekla německá kancléřka Angela Merkelová.

reklama

Merkelová se zastala migrantů: Do Německa nepřinesli terorismus

17.08. 23:55

Neustrelitz (Německo) - Podle Angely Merkelové ma Německo problém s islamistickým terorismem už mnoho let, takže za něj nemůžou běženci. Řekla to dnes na předvolebním shromáždění své Křesťanskodemokratické unie (CDU) ve městě Neustrelitz.

Merkelová přijede do Prahy, uprchlíky řešit odmítá

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 13:47, 17.08. 11:35

Praha - Už za týden navštíví Angela Merkelová Prahu, téma uprchlické krize ale na programu nebude. Migrace nemá být podle premiéra Sobotky prioritou, z programu zmizela také diskuze se studenty. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

Německé firmy zaměstnávají málo migrantů, kritizuje Merkelová. Co na to manažeři?

Aktualizovali jsme 13.8.2016, 21:30, 13.08. 14:38

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová chce přimět velké firmy, aby zaměstnávaly více migrantů. Pozvala si proto na září do Berlína představitele společností jako jsou Siemens, Opel, Volkswagen či RWE.

Bobošíková varuje před Merkelovou. Nastínila děsivý scénář

12.08. 13:15

Praha - Bývalá moderátorka, redaktorka a politička Jana Bobošíková varuje před návštěvou německé kancléřky Angely Merkelové v Česku. Zároveň upozornila na postoj ministra financí Andreje Babiše.

Merkelová přijede 25. srpna do Prahy, sejde se Zemanem

11.08. 14:35

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová by měla přijet do Česka 25. srpna. ČTK to dnes potvrdily dva diplomatické zdroje. Merkelová má v programu i setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Merkelová je ovlivněná druhou světovou válkou a rozjíždí umělé křížení ras, varuje etnolog

11.08. 08:51

Praha – Všechny kultury končí v záhubě, není důvod, proč bychom měli být výjimkou, tvrdí český etnolog a někdejší velvyslanec v zemích Latinské Ameriky Mnislav Zelený. Uprchlíci jsou podle něj už jen pomyslným posledním hřebíčkem do rakve.

Tohle se Merkelové nebude líbit: Němci přiznali, jak moc ji mají rádi

05.08. 16:41

Berlín - Popularita německé kancléřky Angely Merkelové spadla na druhou nejnižší úroveň tohoto roku.

Kdo je horší, Merkelová nebo Islámský stát? Filosof řekl, jak to je

04.08. 14:30

Berlín – Americký politolog, spisovatel a filosof japonského původu Francis Fukuyama se tvrdě pustil do německé kancléřky Angely Merkelové. V rozhovoru pro německý list Die Welt uvedl, že kancléřka pro Evropu představuje větší hrozbu než Islámský stát.

Upozornění speciální unie: Erdoganovi lobbisté infiltrovali stranu Merkelové

03.08. 15:22

Berlín – Několik členů vládnoucí Křesťanskodemokratické strany (CDU) v Německu varuje před infiltrací Erdoganových lobbistů. Unie rozmanitosti, jak si autoři zprávy, kteří taktéž pochází ze strany CDU, říkají, že se někteří politici angažují ve vládní politice za účelem prospěchu Erdoganovy…

Německo se drasticky mění, nikdy nebude takové, jako dřív, varuje bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta

01.08. 14:22

Praha – Německá kancléřka Angela Merkelová na konci minulého týdne vystoupila na tiskové konferenci, na které uvedla, že se stále domnívá, že Německo dopady migrace a současných teroristických útoků zvládne. Ekonom a někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiří Weigl ale…

Na bohoslužbu k uctění památky obětí z Mnichova přišli čelní představitelé země, v čele s Merkelovou

31.07. 20:55

Mnichov – Němci dnes v bavorské metropoli uctili památku obětí střelby z 22. července v Mnichově. Mše, která se konala v mnichovském kostele Panny Marie se zúčastnili i čelní představitelé země.

Zásadní chybou bylo pustit uprchlíky nekontrolovaně do země, zuří Bavorsko

Aktualizovali jsme 30.7.2016, 18:16, 30.07. 13:56

Mnichov - Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) opět vyjádřil nesouhlas s uprchlickou politikou kancléřky Angely Merkelové (CDU), která ve čtvrtek zopakovala svá loňská slova "Zvládneme to".

Merkelová stále nechce přiznat svou chybu, zuřil politik. Její slova jsou jen prázdné fráze

Aktualizovali jsme 30.7.2016, 12:53, 30.07. 11:18

Berlín – Šéf německé strany zelených se pěkně rozzuřil. Naštvala ho slova Angely Merkelové, která na konci tohoto týdne hovořila o uprchlické krizi. Kancléřka sice tvrdí, že Německo dopady migrace a současných teroristických útoků zvládne, podle Cema Özdemira jsou to však jen prázdné fráze.

Německá éra Merkelové je u konce? Server varuje před nevyhnutelnými změnami

Aktualizovali jsme 29.7.2016, 18:31, 29.07. 17:17

Berlín – Německo se po nedávné sérii útoků otřásá v základech. Bruselský zpravodajský server Politico upozorňuje, že se německá společnost nevyhnutelně mění spolu s tím, jak končí éra německé kancléřky Merkelové v roli dokonalé političky.

Merkelová se snaží zaujmout stanoviska k migraci, politiky ale nepřesvědčila

29.07. 18:19

Berlín - Stanovisko k problematice migrace a terorismu, které ve čtvrtek přednesla kancléřka Angela Merkelová, řadu německých politiků nepřesvědčilo.

Pokud Trump vyhraje, naruší to transatlantické vztahy, obává se Steinmeier

28.07. 17:59

Berlín - Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier má obavy z případného vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, které se uskuteční v listopadu v USA. Podle něj dojde k narušení transatlantických vztahů. Kancléřka Angela Merkelová je smířlivější.

Zvládneme to: Merkelová dnes zopakovala loňské prohlášení ohledně terorismu

28.07. 14:50

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová na dnešní tiskové konferenci prohlásila, že německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne. Nadále ale trvá na tom, že Německo uprchlikou krizi zvládne.

Koho nejvíce Češi oceňují? Putin i Merkelová propadli

28.07. 13:10

Praha - Mezi vybranými světovými osobnostmi je nejlépe hodnocen papež František. Čeští občané rovněž velmi pozitivně a stabilně oceňují slovenského premiéra R. Fica. Naopak převážně nepříznivé je hodnocení ruského prezidenta V. Putina a především německé kancléřky A. Merkelové. Předseda Evropské…

Merkelová opět terčem kritiky: Kancléřka ničí Evropu, varuje její spolustraník

28.07. 08:28

Proč Německo otevřelo své hranice migrantům? Žádná země na světě nic takové neučinila a kancléřka Angela Merkelová nikdy nevysvětlila své motivy parlamentu ani veřejnosti, konstatuje Willy Wimmer, politik z německé CDU-CSU. Bývalý státní sekretář na ministerstvu obrany a dlouholetý poslanec…

Merkelová zrušila dovolenou. Uspořádá velkou tiskovou konferenci

28.07. 07:57

Berlín - Německá kancléřka dnes v Berlíně uspořádá velkou tiskovou konferenci, na které bude hovořit o aktuálních problémech azylové politiky a o nedávných útocích v zemi. Takto velké setkání s novináři pořádá Angela Merkelová pravidelně jednou ročně. To letošní mělo být na konci srpna, ale…

Prevence proti teroristům? Merkelová činí z dlouhodobého hlediska dobře, myslí si komentátor

27.07. 10:35

Politika otevřených dveří pro migranty prchající z válečných zón na Blízkém východě, kterou realizuje německá kancléřka Angela Merkelová, z dlouhodobého hlediska činí Německo bezpečnější vůči teroristickým útokům. Myslí si to komentátor a publicista Robert Verkaik. Svůj názor prezentoval v…

reklama

Fotogalerie