Články k tématu: Merkelová, Angela

Koho nejvíce Češi oceňují? Putin i Merkelová propadli

28.07. 13:10

Praha - Mezi vybranými světovými osobnostmi je nejlépe hodnocen papež František. Čeští občané rovněž velmi pozitivně a stabilně oceňují slovenského premiéra R. Fica. Naopak převážně nepříznivé je hodnocení ruského prezidenta V. Putina a především německé kancléřky A. Merkelové. Předseda Evropské…

Merkelová opět terčem kritiky: Kancléřka ničí Evropu, varuje její spolustraník

28.07. 08:28

Proč Německo otevřelo své hranice migrantům? Žádná země na světě nic takové neučinila a kancléřka Angela Merkelová nikdy nevysvětlila své motivy parlamentu ani veřejnosti, konstatuje Willy Wimmer, politik z německé CDU-CSU. Bývalý státní sekretář na ministerstvu obrany a dlouholetý poslanec…

Merkelová zrušila dovolenou. Uspořádá velkou tiskovou konferenci

28.07. 07:57

Berlín - Německá kancléřka dnes v Berlíně uspořádá velkou tiskovou konferenci, na které bude hovořit o aktuálních problémech azylové politiky a o nedávných útocích v zemi. Takto velké setkání s novináři pořádá Angela Merkelová pravidelně jednou ročně. To letošní mělo být na konci srpna, ale…

reklama

Prevence proti teroristům? Merkelová činí z dlouhodobého hlediska dobře, myslí si komentátor

27.07. 10:35

Politika otevřených dveří pro migranty prchající z válečných zón na Blízkém východě, kterou realizuje německá kancléřka Angela Merkelová, z dlouhodobého hlediska činí Německo bezpečnější vůči teroristickým útokům. Myslí si to komentátor a publicista Robert Verkaik. Svůj názor prezentoval v…

Politika Merkelové selhává, kritika se na ní valí ze všech stran

26.07. 11:53

Berlín – Německo zachvátila vlna krvavých útoků, z nichž ve třech případech útočili migranti či žadatelé o azyl. Politika německé kancléřky Angely Merkelové se proto ocitla pod palbou kritiky. Jak informuje server The Local, k ní se přidala také místopředsedkyně strany Die Linke (Levice).

Bavorsko plánuje po atentátech změnit zákony, má být nasazena armáda

Aktualizovali jsme 25.7.2016, 14:29, 25.07. 09:27

Mnichov - Bavorsko má za sebou týden plný teroru. Zemský ministr vnitra Joachim Herrmann proto vyzval spolkovou vládu kancléřky Angely Merkelové, aby změnila zákony. Ty by měly umožnit nasazení armády při podobných atentátech.

Německo překvapilo: Jak si ve skutečnosti vede Merkelová?

25.07. 09:09

Berlín – Německo se během několika dní stalo terčem krvavých násilností, i bez nich by ale zemi ohrožovala nestabilita související například s odchodem Velké Británie z EU. Bruselský server Politico ale vysvětluje, že německá kancléřka Angela Merkelová navzdory problémům posiluje.

Tajná politická sekta? Mocné ženy prozradily jejich ruce

Aktualizovali jsme 24.7.2016, 22:05, 24.07. 17:07

Berlín - Příznivci konspiračních teorií věří ledasčemu - lidé nikdy nepřistáli na Měsíci, letadla nás práškují chemikáliemi, útok na Dvojčata v New Yorku byl jen divadlo... Nyní přišli s novým spiknutím, jehož součástí jsou mocné evropské političky.

V Německu bude vše jinak. A Merkelová to má možná spočítané

Aktualizovali jsme 24.7.2016, 22:05, 24.07. 12:20

Berlín – Německo se během jediného týdne stalo terčem dvou útoků – nejprve v pondělí ve vlaku do Würzburgu, poté v pátek v Mnichově. V rámci jednoho týdne navíc došlo v Evropě k útokům třem – týden před střelbou v Mnichově najel muž nákladním vozidlem do davu lidí ve francouzském Nice. Analýza…

Německo je hluboce zarmouceno: Merkelová popsala útok v Mnichově jako "Večer děsu."

23.07. 15:52

Berlín - Německo je hluboce zarmouceno smrtí těch, kteří zahynuli během útoku v Mnichově. V Berlíně to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová.

Německý ministr se vrací z dovolené a svolává krizový štáb. A kde je Merkelová?

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 00:34, 22.07. 23:08

Mnichov - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére ruší svou dovolenou ve Spojených státech a vrací se zpět do země. Na twitteru o tom informoval deník Bild.

Merkelová, Mayová... Evropu začínají ovládat ženy

22.07. 10:16

Berlín/Londýn – Po jmenování Theresy Mayové britskou premiérkou se jednání o odchodu Británie z EU přesunula do ženských rukou. Mayová se již sešla s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a podle bruselského serveru Politico si obě ženy padly do noty.

Svět reaguje na puč v Turecku. Merkelová má strach

18.07. 19:25

Ankara/Brusel - Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem plně podpořil tureckou vládu a uvedl, že ve členském státě NATO není pro vojenské převraty místo.

Merkelová taktéž podpořila tureckou vládu. Evropa situaci bedlivě pozoruje

16.07. 08:55

Berlín - Evropští politici reagují na pokus části turecké armády o státní převrat. Německá kancléřka Angela Merkelová podpořila tureckou vládu, předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval k návratu k ústavnímu pořádku v Turecku.

Merkelová navštíví Česko. Sejde se se Zemanem

15.07. 15:53

Praha - Prezident Miloš Zeman na hospodářském summitu v Mongolsku řekl německé kancléřce Angele Merkelové, že se těší na jednání v Praze na konci léta. Na twitteru to uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle informací ČTK ještě nebyl přesný termín schůzky stanoven a setkání nebylo oficiálně z…

Merkelová pozvala novou premiérku Británie do Berlína. K Johnsonovi se nevyjádřila

14.07. 11:31

Berlín/Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelový pozvala novou britskou premiérku Theresu Mayovou k jednání do Berlína. Média pozorně sledují hlavně to, jak EU přijme Borise Johnsona v roli britského ministra zahraničí.

Evropa řeší brexit: Hollande se sejde s Merkelovou a Renzim

13.07. 13:37

Paříž - Francouzský prezident François Hollande svolal na konec srpna summit s Německem a s Itálií. Dnes to oznámil mluvčí francouzské vlády Stéphane Le Foll.

Merkelová chce rychle vyjasnit, co má Británie vplánu s EU

11.07. 21:36

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyzvala Británii k tomu, aby rychle vyjasnila, jak si představuje svůj budoucí vztah s Evropskou unií. Evropská unie je podle Merkelové dostatečně silná na to, aby přelom, jakým je brexit, zvládla. 

Rusko si dělá legraci z NATO: Aliance je přežitek, přinese další studenou válku

11.07. 12:22

Varšava/Moskva – Na konci minulého týdne se v Polsku sešli na dvoudenním summitu lídři zemí Severoatlantické aliance. Jedním z témat bylo posilování východního křídla NATO a vztahy s Ruskem. Na tento summit by mělo 13. července navázat jednání mezi Moskvou a aliancí. Ruská státní média si už teď z…

Kdo je lepší, Zeman nebo Merkelová? Moderátor se zaměřil na dva populární politiky

11.07. 12:09

Praha - Je lepší politik český prezident Miloš Zeman nebo německá kancléřka Angela Merkelová? Nad touto otázkou se zamyslel novinář a moderátor pořadu ČT24 Historie.cs Vladimír Kučera, který vysvětlil, jak je možné, že se oba těší prakticky stejné popularitě ve svých zemích.

Odejde skutečně Británie z EU? Merkelová promluvila

10.07. 19:31

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová je přesvědčená, že Británie skutečně oficiálně požádá o odchod z Evropské unie. Podle ní se tak stane ve chvíli, kdy v zemi vznikne nová vláda.

Merkelová se sešla s Erdoganem na summitu NATO. Výsledek?

09.07. 19:04

Varšava - Německá kancléřka Angela Merkelová na summitu NATO ve Varšavě poprvé jednala s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem od okamžiku, kdy německý parlament označil masakr Arménů Osmanskou říší za genocidu.

Merkelová je nejpopulárnější od začátku uprchlické krize

08.07. 18:29

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se těší největší oblibě od počátku uprchlické krize. Pozitivně její práci hodnotí 59 procent Němců, naposledy takového výsledku dosáhla loni v září.

Merkelová schvaluje jednotky aliance v Pobaltí a Polsku. A Rusko?

07.07. 10:26

Berlín - Zítra začíná ve Varšavě summit NATO, který mimo jiné potvrdí rozmístění jednotek aliance v Pobaltí a Polsku. Německá kancléřka Angela Merkelová tento krok schvaluje a dnes řekla, že Rusko kvůli svému chování během konfliktu v Donbasu ztratilo důvěryhodnost.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie