Články k tématu: Merkelová, Angela

Německá SPD se propadá, má jen 19 procent. Jak je na tom Merkelová?

18.05. 11:12

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) poprvé po téměř čtvrtstoletí klesla pod pětinu, získala by jen 19 procent hlasů. Ukázal to průzkum pro magazín Stern a televizi RTL.

Vztah EU s Tureckem je napjatý. Co má Erdogan v plánu?

Aktualizovali jsme 17.5.2016, 13:41, 17.05. 10:38

Ankara/Berlín - Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem jsou navzdory dohodě o uprchlících v posledních dnech a týdnech napjaté. Zpravodajský server Al Monitor a německý týdeník Der Spiegel nyní varují, že hrozí propuknutí krize mezi Německem a Tureckem.

Němečtí politici se pustili do Merkelové. Kvůli ní je EU závislá na Turecku

Aktualizovali jsme 17.5.2016, 12:02, 17.05. 10:48

Berlín – Němečtí politici obviňují kancléřku Angelu Merkelovou z toho, že Evropu učinila v otázce migrační krize závislou na Turecku. Celá Evropská unie je tak podle nich velmi zranitelná vůči vydírání ze strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Uvedla to agentura Reuters.

reklama

Merkelová obviněna za vzestup strany AfD

15.05. 20:46

Berlín - Za vzestup pravicově populistické strany Alternativa pro Německo (AfD) může kancléřka Angela Merkelová. V rozhovoru s deníkem Welt am Sonntag to řekl bavorský premiér Horst Seehofer.

Výhružka Merkelové? V kanceláři byla nalezena prasečí hlava

14.05. 18:30

Stralsund (Německo) - Nedaleko kanceláře volebního obvodu kancléřky Angely Merkelové v severoněmeckém Stralsundu se dnes ráno našla prasečí hlava s hanlivým nápisem.

Stále více Němců nechce v čele Merkelovou, Kdo by jí mohl nahradit?

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 17:15, 13.05. 08:19

Berlín/Londýn - Bývá nazývána nejmocnější ženou světa, politická situace v Německu však nyní již kancléřce Angele Merkelové není příliš nakloněna. Dříve to pro mnohé bylo něco nemyslitelného, nyní podle průzkumů dvě třetiny obyvatel její země nechtějí, aby ve svém vládnutí pokračovala.

Merkelová ztrácí svojí moc. Kam mizí její voliči?

11.05. 15:10

Berlín – Německá politická scéna se po volbách v březnu otřásá v základech. Strana Alternativa pro Německo (AfD) získává na popularitě, zatímco oblíbenost německé kancléřky Angely Merkelové klesá. Německý deník Der Spiegel tvrdí, že se o své voliče začínají bát i konzervativní strany.

Německo má jasno: Merkelovou už v čele své vlády nechce

11.05. 08:11

Berlín - Podle nejnovějšího průzkumu si téměř dvě třetiny Němců nepřejí, aby byla i po příštích volbách kancléřkou Angela Merkelová.

Rezignace kancléře Faymana? Je to varování i pro Merkelovou, píše tisk

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 14:03, 10.05. 11:06

Berlín/Vídeň - Rakouský a německý tisk dnes analyzuje nečekanou rezignaci rakouského kancléře Wernera Faymanna. Berlín politickou krizi ve Vídni bedlivě sleduje. Situace může mít vliv i na vládu Angely Merkelové.

Vztahy mezi německými stranami CDU a CSU se vyostřují

09.05. 10:50

Berlín - V Německu vyvstala otázka, zda vládní sesterské strany dokážou vytvořit společný program pro parlamentní volby v příštím roce na podzim. Vztahy mezi Křesťanskodemokratickou unií (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a bavorskou Křesťanskosociální unií (CSU) jsou totiž napjatější než kdy…

Uprchlíci jako byznys? Akademik prozradil více

09.05. 09:43

Lidé v Evropě chtějí zavést restriktivní opatření proti migrantům z důvodu, že malé země jako Rakousko si nedokážou poradit s neomezeným počtem příchozích, vysvětluje profesor Lászlo Marácz, který přednáší evropská studia na Amsterdamské univerzitě. Své názory na aktuální problémy provázející…

EU odchod premiéra Davutoglua nezajímá, očekává od Turecka splněný všech dohod

06.05. 13:47

Berlín - Evropská unie očekává, že Turecko bude naplňovat dohody, navzdory odchodu premiéra Ahmeta Davutoglua z funkce. Stejný názor dnes vyjádřila také německá kancléřka Angela Merkelová.

Sen o jednotné unii je nereálný. Merkelová chce ochranu hranic před hrozícím nacionalismem

06.05. 12:00

Řím - Během včerejšího jednání se představitelé EU shodli, že sen o jednotném státu není reálný. Německá kancléřka Angela Merkelová nabádá k ochraně vnějších hranic, jinak hrozí vzestup nacionalismu.

Merkelová v problémech? V CDU/CSU se nelíbí zrušení víz pro Turky

05.05. 17:24

Berlín - Plán Evropské komise na ukončení víz pro občany Turecka narazil na odpor některých významných německých politiků z Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové i z její sesterské Křesťanskosociální unie (CSU).

Merkelová se ostře pustila do Národní fronty: Udělám vše pro to, abych jí zabránila ve vzestupu

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 15:09, 04.05. 10:42

Paříž/Berlín – Ostrou reakci vyvolala slova německé kancléřky Angely Merkelové, která slíbila, že udělá vše pro to, aby mohla omezit vzestup francouzské Národní F´fronty (NF). Na její prohlášení ostře zareagovala šéfka NF Marine Le Penová. Uvedl to server The Local.

Merkelová se nevzdává a přichází s dalším plánem. Co chystá?

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 17:38, 03.05. 09:21

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová varovala členy své Křesťanskodeokratické unie, že by neměli agresivně napadat jejich protivníky z Alternativy pro Německo, která získává stále větší podporu. Jen tak prý získají zpět své voliče.

Německé straně AfD klesá podpora. Co to znamená pro Merkelovou?

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 17:36, 03.05. 11:09

Berlín - Aktuální průzkum ukázal, že v Německu klesá podpora Alternativy pro Německo (AfD). Strana se nyní propadla pod deset procent, přitom nedávno by ji volilo 14 procent lidí.

Počet uprchlíků v Bavorsku klesl, zachránilo to Merkelovou před ústavní žalobou

02.05. 09:09

Mnichov - Bavorsko, ačkoli dlouhodobě nesouhlasí s migrační politickou kancléřky Angely Merkelové, zatím nepodá ústavní žalobu na spolkovou vládu. Prý už k tomu není důvod, jelikož počty uprchlíků v poslední době poklesly.

Merkelová má jmenovkyni. Uprchlík po ní pojmenoval svojí dceru, teď se chce dostat do Německa

30.04. 12:15

Bělehrad – Uprchlíci ze Sýrie pojmenovali svoji novorozenou dceru Serbia Merkel al-Mustafa. Její jméno se skládá ze jména země kde se holčička narodila, a jména německé kancléřky, která je vůdkyní země, do které se chtějí dostat. Informovala o tom agentura AP.

Cesta k úspěchu německé strany AfD nekončí, chystá se na voliče Merkelové

29.04. 09:24

Berlín – Německá protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) na sebe významným způsobem upozornila, když se jí podařilo uspět v březnových volbách. Jak ale uvádí server Politico, cesta této politické strany za dalším úspěchem ani zdaleka není u konce. Dalším cílem jsou voliči německé…

Merkelová zklamala Seehofera. V dopise neřekla nic nového

27.04. 17:56

Mnichov - Odpověď německé kancléřky Angely Merkelové zklamala bavorského premiéra Horsta Seehofera. Podle jeho slov reakce na dopis v souvislosti s uprchlickou politikou nepřinesla nic nového.

Budoucnost Německa v rukou strany AfD. Jaké jsou vyhlídky?

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 17:44, 27.04. 15:56

Berlín – Německá strana Alternativa pro Německo (AfD – Alternative für Deutschland) překvapila celou Evropu, když v březnových volbách porazila CDU (Křesťanskodemokratickou unii) Angely Merkelové. Bruselský týdeník Poolitico Europe nahlédl do pozadí a struktury této politické strany.

Merkelová s Obamou chtějí spojenou Evropu, rozzlobil se v rozhovoru Klaus

26.04. 08:44

Praha/Bern – Švýcarský server LaPravda.ch vyzpovídal někdejšího českého prezidenta Václava Klause. Řeč přišla na projekt Nadačního fondu Generace 21, který se týká přesídlení křesťanských uprchlíků, i výrazných postav jako je Angela Merkelová, Barack Obama nebo papež František.

Prezidentské volby v Rakousku jsou jasným varováním pro Merkelovou

25.04. 12:58

Berlín - První kol prezidentských voleb v Rakousku přesvědčivě vyhrál kandidát populistické pravice Norbert Hofer. Podle komentářů v německém tisku jde o varování pro kancléřku Angelu Merkelovou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie