Články k tématu: Merkelová, Angela

Merkelov ocenila Československo. Pomohlo sjednotit Evropu

20.08. 17:47

Berlín - K 50. výročí srpnové okupace se dnes vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová. Stateční lidé v dnešním Česku a dnešním Slovensku podle ní v dalších letech přispěli ke sjednocené Evropě.

Zeman a Babiš se v září sejdou s Merkelovou

20.08. 16:37

Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba se mají setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou. Zeman se sejde i se spolkovým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem.

Merkelová jedná Putinem, hovoří o Ukrajině a Sýrii

18.08. 21:18

Meseberg (Německo) - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes sešla s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ve vládním zámku Meseberg severně od Berlína.

reklama

Putin se dnes sejde s Merkelovou

18.08. 09:43

Vídeň/Berlín - Ruský prezident Vladimir Putin dnes zamíří do Německa, kde má jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou mimo jiné o konfliktech v Sýrii a na Ukrajině.

"Táhni." Příznivci AfD v Drážďanech demonstrovali proti Merkelové

16.08. 22:08

Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce Angele Merkelové. Ta je dnes na návštěvě saské metropole

Putin o víkendu navštíví Berlín, odskočí si i na svatbu šéfky rakouské diplomacie

15.08. 19:54

Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s kancléřkou Angelou Merkelovou. Cestou do Německa zavítá i na svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.

Erdogan telefonicky jednal s Merkelovou, v září by měl přijet do Německa

15.08. 19:50

Berlín/Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes telefonicky hovořil s kancléřkou Angelou Merkelovou. Navzájem se ujistili o dalším posilování vztahů mezi Ankarou a Berlínem. Hovořili také chystané schůzce, která by se měla uskutečnit na konci září v německé metropoli.

Evropští politici vyjadřují soustrast Itálii, kondolenci poslal i Miloš Zeman

14.08. 21:16

Brusel/Praha - Po zřícení dálničního mostu v Janově vyjádřila pozůstalým obětí a Itálii soustrast řada čelních představitelů evropských zemí a Evropské unie. Kondolenci poslal také český prezident Miloš Zeman.

Merkelová jedná ve Španělsku: Problém rozdělování migrantů je řešitelný

11.08. 19:25

Almonte (Španělsko) - Na jihu Španělska se dnes na neformální schůzce setkala německá kancléřka Angela Merkelová a španělský premiér Pedro Sánchez. Merkelová při té příležitosti uvedla, že problém rozdělování migrantů v Evropské unii je řešitelný, chce ho ale řešit v partnerském duchu.

Kam se ztratila Merkelová? Všichni ji hledají. Objevily se různé teorie o tom, proč zmizela

11.08. 10:55

Berlín – Kde je kancléřka Angela Merkelová? To je otázka, kterou si už několik dní pokládají nejen německá, ale třeba také britská média. Začalo se dokonce spekulovat o tom, že má manželské problémy.

Lavrov jednal s Merkelovou a Maasem, detaily tají

24.07. 19:56

Berlín - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se dnes v Berlíně setkali s kancléřkou Angelou Merkelovou a šéfem německé diplomacie Heiko Maasem. Podrobnosti z jednání, které nebylo dopředu veřejně ohlášené, zatím nejsou k dispozici.

Ne, ne. O rezignaci kvůli migrantům jsem neuvažovala, přiznala Merkelová

20.07. 17:07

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová na dnešní letní tiskové konferenci v Berlíně řekla, že si váží práce lidí, kteří zachraňují migranty ve Středomoří. Dále uvedla, že ani na vrcholu vládního sporu o migraci nemyslela na to, že by rezignovala.

Členové NATO musí výdaje na obranu zvýšit už od ledna 2019, požaduje Trump

12.07. 15:33

Brusel - Americký prezident Donald Trump dnes přímo na jednání NATO s prezidenty Ukrajiny a Gruzie nečekaně vznesl požadavek, aby alianční země už do ledna 2019 zvýšily své obranné výdaje na 2 procenta HDP.

Trump si pochvaloval schůzku s Merkelovou, ráno ji nemohl vystát

11.07. 18:12

Brusel - Americký prezident Donald Trump se dnes na okraj summitu NATO v Bruselu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ujistil, že s ní má velmi dobrý vztah. Ještě před pár hodinami přitom šéf Bílého domu nevybíravě Berlín kritizoval.

Summit NATO začíná: Trump je na spojence naštvaný, napětí by se dalo krájet

11.07. 16:41

Brusel - V Bruselu začíná summit NATO. Slovenský prezident Andrej Kiska očekává, že nebude jednoduchý, podobně se vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová. Britská premiérka Theresa Mayová zdůraznila, že pro její zemi je nyní Severoatlantická aliance stejně významná jako kdykoliv v minulosti.

Merkelová vítá návrh na vztahy s EU po brexitu

10.07. 21:18

Londýn - Německá kancléřka Angela Merkelová uvítala návrh britské vlády na podobu vztahů Británie s Evropskou unií po brexitu.

Trump hájil schůzku s Putinem, Německo kritizoval kvůli NATO

06.07. 13:09

Great Falls (USA) - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek opět kritizoval státy NATO za jejich nedostatečné vojenské rozpočty, obzvláště tvrdě se obořil na Německo. Zároveň hájil svůj vstřícný přístup k šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi, se kterým se chce po summitu aliance sejít v Helsinkách.

Merkelová a Orbán se střetli kvůli migraci: Duší Evropy je humanita, a tu si musíme uchovat, varuje kancléřka

05.07. 19:22

Berlín - Dnešní jednání německé kancléřky Angely Merkelové s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o migrační krizi nedopadlo dobře. Evropa se dle kancléřky nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují. Podle Orbána ale Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat.

Postup v řešení otázky migrace rozhodne o trvání EU, tvrdí Merkelová

04.07. 12:15

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu řekla, že postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ochrana vnějších evropských hranic podle ní musí posílit, byť počet uprchlíků mířících do EU výrazně klesl.

Bilaterální azylová dohoda? Orbán je ochoten jednat s Merkelovou

04.07. 07:57

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Řekl to německému listu Bild.

Trump hrozí zemím NATO, poslal jim výhrůžný dopis

03.07. 15:47

Washington - Americký prezident Donald Trump opět vyčetl spojencům z několika zemí NATO nízké zbrojní výdaje a pohrozil, že USA ztrácejí trpělivost. Ostře formulovaný dopis podle informací listu The New York Times putoval do Německa, Belgie, Norska, Kanady, Itálie, Portugalska nebo Španělska.

Německý kompromis kvůli migraci? Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně

03.07. 14:05

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) a ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) se v pondělí dohodli na kompromisu, která má zažehnat spor o uprchlíky. Dle dohody se mají zřídit transitní centra u rakouských hranic. Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně.

Merkelová kývla na tranzitní centra na hranici s Rakouskem, budou odsud vraceni migranti

03.07. 07:59

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasila se zřízením tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud budou vraceni ti migranti, kteří o azyl požádali v jiném členském státě Evropské unie.

Konec hádek? Merkelová a Seehofer se dohodli na kompromisu kolem migrace

03.07. 07:58

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dohodli na kompromisním řešení migračního sporu.

reklama

Fotogalerie