Články k tématu: Merkelová, Angela

Merkelová po minisummitu: Migranti si nesmí vybírat, v jaké zemi chtějí žádat o azyl

24.06. 22:05

Brusel - V Bruselu skončil minisummit k migraci, kolem kterého bylo pozdvižení v celé EU. Německá kancléřka Angela Merkelová po jednání uvedla, že se unijní státy musí snažit najít evropské řešení migrační problematiky. Kde to nebude možné, je na místě spolupráce skupin konkrétních zainteresovaných…

Minisummit EU: Itálie přišla s plánem na řešení migrace, Česku se ale líbit nebude

24.06. 18:45

Brusel - V Bruselu se koná minisummit EU. Německá kancléřka Angela Merkelová při příchodu na jednání uvedla, že by se mělo hovořit jak o omezování počtu migrantů mířících do EU, tak o tom, jak těmto lidem zamezit v následných přesunech mezi státy unie. Itálie chce, aby si každá členská země EU…

Salvini Merkelovou potopí? Do roka se rozhodne, zda je Evropa stále jednotná, tvrdí

23.06. 10:36

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru pro magazín Der Spiegel řekl, že se do roka rozhodne, zda je Evropa stále jednotná. Připustil, že by jeho přístup k uprchlíkům mohl vést k pádu vlády německé kancléřky Angely Merkelové, a kritizoval Francii.

reklama

Proč pozvala uprchlíky? Merkelová se bojí apokalypsy, studuje prastaré spisy

Aktualizovali jsme 22.6.2018, 22:07, 22.06. 19:35

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová nenastoupila do svého dalšího volebního období s nejlepší vizitkou. Mnoho Evropanů ji považuje za strůjce migrační krize a ona sama má díky ní problémy s dalšími vládními politiky. Podle informací časopisu Spiegel si ale uvědomuje, že svět jak ho známe…

Seehofer odmítá, že by dal Merkelové ultimátum k vyřešení uprchlické krize

22.06. 21:47

Berlín - Německý ministr vnitra Horst Seehofer popřel, že by dal kancléřce Angele Merkelové ultimátum na vyřešení migrační krize.

Šéf sudetských Němců Posselt kritizoval české politiky a postavil se za Merkelovou

21.06. 15:35

Mnichov/Praha - Včerejší výroky kancléřky Angely Merkelové ohledně poválečného odsunu sudetských Němcků pobouřily řadu českých politiků včetně prezidenta Miloše Zemana. Jejich reakce dnes naopak kritizoval šéf sudetských Němců Bernd Posselt.

Většina uprchlíků jsou oběti. Nesmíme nikdy zapomenout, že jde pořád o lidi, tvrdí Merkelová

20.06. 18:40

Berlín - Velká většina uprchlíků jsou oběti, prohlásila dnes německá kancléřka Angela Merkelová při vzpomínce na oběti vysídlení. Migrace by se podle ní měla řešit celoevropsky, a ne kroky, které zatíží ostatní. Narážela tak na návrh ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) vracet část migrantů…

Poválečné vyhnání Němců? Podle Merkelové pro něj neexistovalo morální ospravedlnění

20.06. 17:35

Berlín - Ze zemí střední a východní Evropy bylo po druhé světové válce odsunuto na 14 milionů Němců. Kancléřka Angela Merkelová dnes při vzpomínce na oběti vysídlení řekla, že neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury.

Německo se topí v azylové krizi a pod Merkelovou se houpe křeslo. Co bude dál?

19.06. 16:38

Berlín - Angela Merkelová čelí největší krizi svého kancléřství. Její konzervativní bavorští spojenci z CSU jí vyhrožují kvůli azylové politice. Co se bude dít dál? Německý server Deutsche Welle nastiňuje možné scénáře.

Německo a Itálie chtějí víc solidarity pro uprchlíky

18.06. 21:36

Berlín - Evropa potřebuje více solidarity v oblasti migrace. Dnes se na tom shodli německá kancléřka Angela Merkelová a italský premiér Giuseppe Conte.

Trump se vysmívá Merkelové kvůli uprchlíkům: Dovolila jim prý násilně změnit kulturu Evropy

18.06. 17:14

Washington/Berlín - Politickou krizi v Německu, kterou vyvolal spor o vracení uprchlíků, už okomentoval i americký prezident Donald Trump. Ten, jak známo, nemá s kancléřkou Angelou Merkelovou zrovna dobré vztahy, Zároveň kritizoval Evropu, že dovolila uprchlíkům, aby "násilně" změnili její kulturu.

Merkelová dostala ultimátum? Spor o uprchlíky by měl být vyřešit do konce června, jinak...

18.06. 16:50

Berlín - Německá Křesťanskosociální unie (CSU) chce dát kancléřce Angele Merkelové (CDU) čas do konce června, aby našla shodu o migraci s dalšími státy EU. V opačném případě bude CSU požadovat, aby se okamžitě začalo s vracením migrantů přímo z německých hranic. Uvedla to dnes agentura DPA.

Němci už toho mají dost: Pokud nebude vracení migrantů, chtějí konec vládní koalice

18.06. 11:08

Berlín - Spolková vláda se kvůli sporu o uprchlíky otřásá v základech. Většina Němců chce konec koalice CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), pokud CSU neprosadí svůj požadavek vracet část migrantů rovnou na německých hranicích.

Jak řešit migrační krizi? Merkelová přišla s novým nápadem

17.06. 10:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podle deníku Bild plánuje uspořádat summit zemí Evropské unie, které jsou nejvíce zasaženy uprchlickou krizí.

Obří selhání Merkelové? Média odhalila pikantní detaily azylového skandálu

Aktualizovali jsme 15.6.2018, 22:01, 14.06. 15:58

Berlín - Kancelář Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) v Brémách povolila vstup do Německa nejméně dvěma extremistům. Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že dostali azyl kvůli chybnému systému zpracování žádostí v úřadu BAMF v Brémách. Jak poukazuje server Deutsche Welle, dalších 44…

Němci už za Merkelovou nestojí? Volají po zpřísnění migrační politiky

15.06. 15:48

Berlín - Němci si přejí zpřísnění dosavadní uprchlické politiky, ukazuje nový průzkum pro televizi ARD. 62 procent dotázaných chce, aby spolková republika ze svých hranic rovnou vracela běžence, kteří s sebou nemají žádné doklady totožnosti.

V Německu dál hoří spor o vracení běženců. Merkelová a Seehofer se zatím nedohodli

14.06. 16:22

Berlín - Rozepře ohledně uprchlíků mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU) postoupila do další fáze. Ve středu večer se oba pokusili dobrat kompromisu, což se jim ale nepodařilo. A na stole už leží další návrhy.

Hádky kvůli uprchlíkům? Seehofer chce do konce týdne mluvit s Merkelovou

13.06. 16:25

Berlín - Německou politickou scénou stále otřásá spor, který se týká vracení části uprchlíků přímo z hranic spolkové republiky. Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) chce o třaskavém návrhu do konce týdne jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU).

My musíme rozhodovat, kdo může do Evropy přicházet, žádá rakouský kancléř

13.06. 08:02

Berlín - Rakouský kancléř Sebastian Kurz v Berlíně jednal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po schůzce uvedl, že chce lepší ochranu vnějších hranic. Německá kancléřka prý tuto myšlenku podporuje.

Merkelová má problémy? Kvůli migračnímu sporu čelí tlaku od sesterské CSU

12.06. 16:59

Berlín - Nový spor o uprchlíky, který vypukl mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU), může mít vážné dopady na fungování celé vlády. Ta se přitom rodila horko těžko. Do sporu se už vložila řada politiků konzervativní unie CDU/CSU.

Trudeau udělal, když mě kritizoval. Ale já ho mám vlastně rád, tvrdí Trump.

12.06. 16:43

Singapur/Washington/Ottawa - Americké prezident Donald Trump se dnes opět vrátit k bouřlivému summitu G7. Kanadský premiér Justin Trudeau se podle Trumpa poučil z omylu, který udělal, když jej kritizoval. I tak ale Kanada prý kvůli slovům svého premiéra zaplatí vysokou cenu.

Merkelová se pohádala se Seehoferem, migrační plán se odkládá

11.06. 18:41

Berlín - Německo se opět ve při kvůli migraci. Kvůli neshodám s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) odložil německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) představení svého "migračního plánu".

Babiš: Očekávám, že kvóty na přerozdělování uprchlíků jsou definitivně passé

10.06. 17:58

Praha/Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová uznala, že rozhodnutí o uprchlických kvótách v září 2015 nebylo tím nejlepším krokem. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou kvóty na přerozdělování imigrantů v rámci států EU definitivně passé.

Merkelová změnila názor? Prosazení kvót většinovým hlasováním nepřispělo ke smíru, přiznává

10.06. 13:55

Berlín - O kvótách na přerozdělování běženců, které se staly předmětem dlouhodobého sváru uvnitř EU, rozhodli v září 2015 ministři vnitra unijních zemí. Německá kancléřka Angela Merkelová podle magazínu Spiegel nyní zpětně vidí rozhodnutí o kvótách kriticky.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie