Články k tématu: Merkelová, Angela

Kam se ztratila Merkelová? Všichni ji hledají. Objevily se různé teorie o tom, proč zmizela

11.08. 10:55

Berlín – Kde je kancléřka Angela Merkelová? To je otázka, kterou si už několik dní pokládají nejen německá, ale třeba také britská média. Začalo se dokonce spekulovat o tom, že má manželské problémy.

Lavrov jednal s Merkelovou a Maasem, detaily tají

24.07. 19:56

Berlín - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se dnes v Berlíně setkali s kancléřkou Angelou Merkelovou a šéfem německé diplomacie Heiko Maasem. Podrobnosti z jednání, které nebylo dopředu veřejně ohlášené, zatím nejsou k dispozici.

Ne, ne. O rezignaci kvůli migrantům jsem neuvažovala, přiznala Merkelová

20.07. 17:07

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová na dnešní letní tiskové konferenci v Berlíně řekla, že si váží práce lidí, kteří zachraňují migranty ve Středomoří. Dále uvedla, že ani na vrcholu vládního sporu o migraci nemyslela na to, že by rezignovala.

reklama

Členové NATO musí výdaje na obranu zvýšit už od ledna 2019, požaduje Trump

12.07. 15:33

Brusel - Americký prezident Donald Trump dnes přímo na jednání NATO s prezidenty Ukrajiny a Gruzie nečekaně vznesl požadavek, aby alianční země už do ledna 2019 zvýšily své obranné výdaje na 2 procenta HDP.

Trump si pochvaloval schůzku s Merkelovou, ráno ji nemohl vystát

11.07. 18:12

Brusel - Americký prezident Donald Trump se dnes na okraj summitu NATO v Bruselu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ujistil, že s ní má velmi dobrý vztah. Ještě před pár hodinami přitom šéf Bílého domu nevybíravě Berlín kritizoval.

Summit NATO začíná: Trump je na spojence naštvaný, napětí by se dalo krájet

11.07. 16:41

Brusel - V Bruselu začíná summit NATO. Slovenský prezident Andrej Kiska očekává, že nebude jednoduchý, podobně se vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová. Britská premiérka Theresa Mayová zdůraznila, že pro její zemi je nyní Severoatlantická aliance stejně významná jako kdykoliv v minulosti.

Merkelová vítá návrh na vztahy s EU po brexitu

10.07. 21:18

Londýn - Německá kancléřka Angela Merkelová uvítala návrh britské vlády na podobu vztahů Británie s Evropskou unií po brexitu.

Trump hájil schůzku s Putinem, Německo kritizoval kvůli NATO

06.07. 13:09

Great Falls (USA) - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek opět kritizoval státy NATO za jejich nedostatečné vojenské rozpočty, obzvláště tvrdě se obořil na Německo. Zároveň hájil svůj vstřícný přístup k šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi, se kterým se chce po summitu aliance sejít v Helsinkách.

Merkelová a Orbán se střetli kvůli migraci: Duší Evropy je humanita, a tu si musíme uchovat, varuje kancléřka

05.07. 19:22

Berlín - Dnešní jednání německé kancléřky Angely Merkelové s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o migrační krizi nedopadlo dobře. Evropa se dle kancléřky nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují. Podle Orbána ale Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat.

Postup v řešení otázky migrace rozhodne o trvání EU, tvrdí Merkelová

04.07. 12:15

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu řekla, že postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ochrana vnějších evropských hranic podle ní musí posílit, byť počet uprchlíků mířících do EU výrazně klesl.

Bilaterální azylová dohoda? Orbán je ochoten jednat s Merkelovou

04.07. 07:57

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Řekl to německému listu Bild.

Trump hrozí zemím NATO, poslal jim výhrůžný dopis

03.07. 15:47

Washington - Americký prezident Donald Trump opět vyčetl spojencům z několika zemí NATO nízké zbrojní výdaje a pohrozil, že USA ztrácejí trpělivost. Ostře formulovaný dopis podle informací listu The New York Times putoval do Německa, Belgie, Norska, Kanady, Itálie, Portugalska nebo Španělska.

Německý kompromis kvůli migraci? Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně

03.07. 14:05

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) a ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) se v pondělí dohodli na kompromisu, která má zažehnat spor o uprchlíky. Dle dohody se mají zřídit transitní centra u rakouských hranic. Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně.

Merkelová kývla na tranzitní centra na hranici s Rakouskem, budou odsud vraceni migranti

03.07. 07:59

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasila se zřízením tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud budou vraceni ti migranti, kteří o azyl požádali v jiném členském státě Evropské unie.

Konec hádek? Merkelová a Seehofer se dohodli na kompromisu kolem migrace

03.07. 07:58

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dohodli na kompromisním řešení migračního sporu.

Zásadní jednání mezi Merkelovou a Seehoferem už trvá přes tři hodiny

02.07. 22:09

Berlín – Už víc než tři hodiny již jedná vedení německých sesterských vládních stran Křesťanskodemokratická unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) o řešení migračního sporu mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a ministrem vnitra Horstem Seehoferem. 

Nechceme ohrozit německou vládu, ujišťuje bavorský premiér

02.07. 15:15

Mnichov/Berlín - Bavorský premiér Markus Söder dnes prohlásil, že Křesťanskosociální unie (CSU) nechce ohrozit stabilitu německé vlády. Překvapil ho krok ministra vnitra Horsta Seehofera, který kvůli sporu s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) o vracení uprchlíků nabídl rezignaci.

CDU v oblasti migrace podpořila Merkelovou

01.07. 21:30

Berlín - Předsednictvo Křesťanskodemokratické unie (CDU) podpořilo postup kancléřky Angely Merkelové v oblasti migrace.

Krach vlády na obzoru? V Německu to opět vře

01.07. 21:27

Berlín/Mnichov - Německu hrozí vážná vládní krize. Představitelé Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a partnerské Křesťanskosociální unie (CSU) ministra vnitra Horsta Seehofera proto řeší budoucí vývoj migrační politiky.

Seehofer kritikou nešetří, znovu se pustil do Merkelové

01.07. 17:09

Mnichov - Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) hodnotí výsledky evropských jednání kancléřky Angely Merkelové (CDU) o migraci kriticky.

Konec Merkelové se blíží. Kdo ji nahradí v roli nepsaného lídra EU?

01.07. 17:02

Budapešť - Potřetí zvolený maďarský premiér Viktor Orbán už několikrát za sebou čelil kritice pro své sklony k autoritářství a ultrakonzervatismu. Nicméně jeho politika evidentně zažívá v Maďarsku boom, když se mu už potřetí podařilo být nejen znovu zvolen, ale i obhájit ústavní většinu v maďarském…

Merkelová chce s Českem jednat o migraci

01.07. 16:50

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová lituje, jestli ohledně příslibu Česka a Maďarska dohodnout se na přijímání migrantů z Německa došlo k nedorozumění.

Na Slovensko se Merkelová kvůli migrantům neobrátila

01.07. 14:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová nejednala se Slovenskem ohledně dohody o urychleném navracení migrantů z Německa do země, kde se registrovali. Řekl to slovenský státní tajemník Ivan Korčok.

Merkelové teče do bot, kontroverzním dopisem chtěla uklidnit koalici

30.06. 21:54

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová v dopisu určeném partnerům v koalici představila řadu opatření zaměřených na zpřísnění migrační politiky. Informovala o tom dnes agentura DPA.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie