Články k tématu: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)

Tak tohle Vary ještě nezažily! Schillerovou vypískali!

28.06. 18:51

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začíná. Stovky fanoušků už před hotelem Thermal přivítaly hlavní hvězdu letošního ročníku, americkou oscarovou herečku Julianne Mooreovou i jejího manžela, režiséra Barta Freundlicha. Moooreová oblečená v žlutých šatech s tenkými ramínky a nápadnými volány…

Do Karlových Varů dorazila hlavní hvězda festivalu, převezme Křišťálový glóbus

27.06. 15:01

Do Karlových Varů dnes krátce před 13:00 přiletěla americká herečka Julianne Mooreová. Hlavní hvězda letošního filmového festivalu se zúčastní pátečního slavnostního zahájení přehlídky a převezme při něm Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Bolesti, průjmy a zvracení. Lidé na MFF v Karlových Varech se nakazilo v jednom ze stánků

02.07. 11:56

Karlovy Vary - Na MFF Karlovy Vary došlo k velké nepříjemnosti. Zhruba 40 lidí muselo o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků. Zdrojem infekce je pravděpodobně užitková voda, kterou personál ve stánku používal.

reklama

Ve Varech to žije, stovky fanoušků přišly na ceremoniál

29.06. 19:52

Karlovy Vary - Mnoho set lidí čekalo dnes před hotelem Thermal na příjezd filmových osobností na slavnostní zahájení 53. mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na festival už dorazila například mladá novozélandská herečka Thomasin McKenzieová.

MFF KV bude letos ve jménu Formana a Hanzlíka

23.04. 17:08

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to dnes řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české…

MFF Karlovy Vary má letos nového sponzora

10.04. 08:46

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival (MFF) Karlovy Vary bude letos sponzorovat těžební firma Sokolovská uhelná.

Společnost ČEZ ukončila spolupráci s MFF Karlovy Vary

16.03. 18:56

Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická společnost ČEZ, po 16 letech ukončil spolupráci s festivalem. ČTK dnes o tom informovalo vedení karlovarského festivalu.

Křišťálový glóbus z MMF si letos odnesl Křižáček Václava Kadrnky

08.07. 21:39

Karlovy Vary - Křišťálový glóbus získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech režisér Václav Kadrnka za film Křižáček.

Karlovarský filmový festival končí dnes končí

08.07. 15:17

Karlovy Vary - K dnešnímu ránu překonal karlovarský festival svou loňskou bilanci. Zatím se tu akreditovalo 13.588 lidí a bylo prodáno 137.499 vstupenek. Dvaapadesátý ročník vyvrcholí dnes večer závěrečným ceremoniálem.

Režiséř Vorlíček uvedl ve Varech komedii Kdo chce zabít Jesii? Lidé mu tleskali ve stoje

06.07. 19:21

Karlovy Vary - Režisér Václav Vorlíček dnes osobně uvedl v karlovarském Městském divadle komedii Kdo chce zabít Jesii. Diváci budou moci vidět Vorlíčka na letošním festivalu ještě v sobotu 8. července, kdy v letním kině uvede komedii Dívka na koštěti.

Herec Jeremy Renner už je v Karlových Varech, představí svůj nejnovější snímek Wind River

06.07. 18:41

Karlovy Vary - Do karlovarského Grandhotelu Pupp dnes krátce po 17:00 dorazil americký herec a hudebník Jeremy Renner. Držitel dvou oscarových nominací představí svůj nejnovější snímek Wind River, který získal v Cannes v soutěži Un Certain Regard Cenu za režii.

MFF Karlovy Vary: Michal Hrůza zahrál se symfoniky na karlovarském festivalu

05.07. 22:24

Karlovy Vary - Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy zahráli dnes spolu s Karlovarským symfonickým orchestrem na filmovém festivalu. Letos přálo počasí, a tak návštěvníci téměř zaplnili letní kino, které má kapacitu 3200 diváků.

Sběratelé autogramů se sjeli do Karlových Varů. Nejlepší šanci mají u hotelu Pupp

02.07. 20:35

Karlovy Vary - Do dějiště karlovarského filmového festivalu i letos vyrazili sběratelé podpisů. Čím známější hvězda, tím je získání autogramu těžší.

MFF Karlovy Vary: Evropskou premiéru filmu Přízrak uvedl Casey Affleck

02.07. 18:04

Karlovy Vary - Ve Velkém sálu hotelu Thermal v Karlových Varech se dnes konala evropská premiéra amerického filmu Přízrak. Snímek uvedli jeho tvůrci v čele s hercem Caseym Affleckem a režisérem Davidem Lowerym.

Skladatel James Newton Howard ve Varech poodhalil svá tajemství

01.07. 18:24

Karlovy Vary - Americký skladatel James Newton Howard, který při zahájení karlovarského festivalu převzal Křišťálový glóbus, uspořádal v Kongresovém sálu speciální lekci, v níž pomocí ukázek z filmů a živé hry na klavír poodhalil tajemství komponování filmové hudby.

Oscarový Obchod na korze byl digitálně zrestaurován a představen na festivalu ve Varech

01.07. 16:47

Karlovy Vary - Na karlovarském festivalu byl dnes ve světové premiéře uveden digitálně restaurovaný snímek Jána Kadára a Elmara Klose Obchod na korze z roku 1965. Hosty projekce byli Zuzana Kronerová a syn jednoho z legendární režisérské dvojice Elmar Kloss. Ten ocenil, jak mistrovsky se podařilo…

52. ročník MFF v Karlových Varech začal oceněním hostů

30.06. 22:13

Karlovy Cary - Oceněním hostů začal dnes 52. ročník MFF v Karlových Varech. Na pěti stech projekcích 52. ročník uvede do 8. července kolem 170 snímků. Loni na něj zavítalo přes 135.000 diváků. Zahajovací večer ve Velkém sále hotelu Thermalu už podvaadvacáté moderoval Marek Eben.

52. ročník MFF v Karlových Varech začíná. Na co se mohou účastníci těšit?

30.06. 14:41

Karlovy Vary - Americký herec, scenárista, režisér, producent a letošní držitel Oscara a Zlatého glóbu za hlavní roli ve filmu Místo u moře Casey Affleck už dorazil do dějiště mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Před Grandhotelem Pupp ho uvítal prezident festivalu Jiří Bartoška,…

Na Karlovarský festival přijel herec Casey Affleck, v neděli uvede svůj film Přízrak

30.06. 10:07

Karlovy Vary - Americký herec a režisér Casey Affleck (41) už dorazil do dějiště mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Uma Thurmanová už je v Karlových Varech, v pondělí převezme cenu na filmovém festivalu

29.06. 15:15

Karlovy Vary - Na filmový festival do Karlových Varů, který začíná 30. června, v noci na dnešek dorazila americká herečka Uma Thurmanová. Ve Varech má být do pondělí. Převezme prestižní cenu a uvede kultovní snímek Kill Bill.

Zítra bude zahájen Karlovarský festival, fanoušky ve frontách na lístky neodradil ani déšť

29.06. 12:02

Karlovy Vary - 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude zahájen v pátek 30. června a potrvá do 8. července. Hlavní soutěž obsahující tucet celovečerních snímů nemá jednotící téma; je však žánrově i tematicky rozmanitá. I přes deštivé počasí čekaly dnes ráno stovky…

Na karlovarský festival přijede herečka Uma Thurmanová

20.06. 17:28

Praha/Karlovy Vary - Nově ohlášeným hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je americká herečka a producentka Uma Thurmanová. Podle dříve zveřejněných informací bude hostem festivalu i letošní držitel Oscara, Zlatého glóbu a dalších ocenění za hlavní roli ve filmu Místo u moře…

Křišťálový glóbus získal maďarský film Rodinné štěstí

10.07. 02:04

Karlovy Vary - Hlavní cena Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech putuje do Maďarska. Ve Velkém sále hotelu Thermal dnes režisér Szabolcs Hajdu převzal Křišťálový glóbus za snímek Rodinné štěstí. Současně si odnesl cenu za svůj herecký výkon. Hlavní cena je dotována částkou 25.000…

Srdce karlovarského festivalu, hotel Thermal, čeká příští rok rekonstrukce

09.07. 14:12

Karlovy Vary - Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal, který je srdcem Mezinárodního filmového festivalu, začne příští rok po skončení filmové přehlídky.

reklama
Fotogalerie