Články k tématu: Michaláková, Eva (matka českých dětí v Norsku)

Nová naděje pro Michalákovou? Barnevernet dostal co proto u soudu ve Štrasburku

10.09. 15:40

Evropský soud pro lidská práva dnes rozhodl ve prospěch Norky, které norská sociální služba Barnevernet krátce po porodu odebrala syna, jenž byl později proti její vůli adoptován. Podle soudu Norsko tímto krokem porušilo práva matky i jejího dítěte. Verdikt může podle expertů ovlivnit také další…

Norsko v otevřeném konfliktu s Polskem? Senátorka upozorňuje také na případ českých dětí v Norsku

Aktualizovali jsme 19.2.2019, 15:14, 15.02. 09:50

Senátorka Jitka Chalánková v otevřeném dopisu připoměla komplikovanou kauzu dětí Evy Michalákové, které byly v Norsku odebrány děti. Případ se aktualizoval v souvislosti s tím, že došlo k diplomatické roztržce mezi Norskem a Polskem. Pro Globe24.cz se exkluzivně vyjádřila Jitka Chalánková.

Hodonínský soud potřetí zastavil řízení v případu Evy Michalákové

11.04. 18:35

Hodonín - Okresní soud v Hodoníně již potřetí zastavil soudní řízení v případu Evy Michalákové a jejích synů. Kauza ale nekončí, právníci Michalákové se obratem znovu odvolali.

reklama

České děti patří před český soud. Kauzu Michalákové bude znovu řešit soud v Hodoníně

08.12. 11:39

Brno - Kauzou Evy Michalákové a jejích synů bude znovu řešit Okresní soud v Hodoníně. Krajský soud v Brně mu po odvolání vrátil případ zpět. Norská sociální služba odebrala rodičům dnes dvanáctiletého Denise a osmiletého Davida na jaře 2011.

Michaláková podala stížnost na Norsko k soudu pro lidská práva ve Štrasburku

05.09. 16:43

Praha - Eva Michaláková podala k Evropskému soudu pro lidská práva stížnost na Norsko. Barnevernet odebral na jaře 2011 české matce a otci dnes dvanáctiletého Denise a osmiletého Davida kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání.

Česká republika podala Norsku další nótu kvůli bratrům Michalákovým

14.07. 16:25

Praha - Česká republika dnes podala Norsku další nótu kvůli případu bratrů Michalákových. Ministerstvo zahraničí v ní upozorňuje na to, že i po udělení norského občanství zůstává starší chlapec dál také českým občanem.

Česko chystá pro Norsko nótu kvůli Michalákovým

12.07. 22:26

Praha - Ministerstvo zahraničí chystá další diplomatickou nótu pro Norsko kvůli případu bratrů Michalákových. Starší z chlapců totiž dostal norské občanství.

Česko se vloží do kauzy Michalákových. Chce prověřit poměry Denise a Davida

03.04. 14:23

Praha - Česká republika se pokusí o prošetření poměrů bratrů Michalákových, kteří vyrůstají po odebrání z rodiny u norských pěstounů. Česká strana bude norské úřady znovu žádat také o to, aby chlapci měli vazbu s českým prostředím a učili se česky. V písemné odpovědi na interpelaci to uvedl premiér…

Ostrá kritika severských zemí: I Breivik se tam má lépe než matky

19.12. 11:17

Oslo/Brusel - České matce žijící v Norsku Evě Michalákové se zatím nepovedlo získat zpět své děti, které jí odebral tamní sociální úřad Barnevernet, přesto se její zástupci a podporovatelé nevzdávají. Tvrdí, že zbavení rodičovských práv na základě medializace případu je znakem nedemokratické země.

Michalákovi se nevzdávají: Babička s dědečkem žalují Barnevern, chtějí vidět vnoučata

10.12. 12:17

Praha - Babička s dědečkem kluků Michalákových podají v příštích dnech v Norsku žalobu, kterou se budou domáhat setkání s vnoučaty. Na setkání s novináři to dnes oznámil český právník rodiny Pavel Hasenkopf. V Norsku se případu ujal etablovaný právník Per Danielsem, který zastupuje také slovenskou…

Michaláková nedostala děti, protože případ medializovala, tvrdí soud

08.12. 12:23

Praha - Medializace případu a neschopnost postarat se o děti, které si navíc u pěstounů zvykly. Tyto argumenty zopakoval Krajský soud v Oslo v usnesení, v němž se odmítl zabývat odvoláním Evy Michalákové. Česká matka se bránila proti tomu, že ztrácí rodičovská práva na oba syny. Uvedl to…

Sobotka se postavil za Michalákovou: Podpoříme ji i ve Štrasburku

02.12. 13:47

Praha - Česká republika je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) připravená podpořit Evu Michalákovou i u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Odvolání Michalákové řešil Krajský soud v Oslo, který zamítavé rozhodnutí vynesl toto pondělí.

Hájí Čechy pouze Zeman? Europoslanec zaútočil na ministry kvůli norské kauze

02.12. 11:41

Oslo/Brusel - Eva Michaláková vede několikaletý spor s norskými úřady o své dva syny. Nyní tamní soud pravomocně zamítl odvolání proti verdiktu, který ji letos v červnu zbavil rodičovských práv, a na první pohled by se mohlo zdát, že o své děti matka přišla úplně. Šance se jí ale otevírá jinde.

Norsko je nemocné, kauzu poženeme dál, tvrdí právníci Michalákové

02.12. 11:11

Oslo/Brusel - Krajský soud v Oslo odmítl řešit odvoláním Evy Michalákové, která žádala přezkoumání rozhodnutí, kterým jí Norsko zbavilo rodičovských práv na své dva syny. Její právník Pavel Hasenkopf ale v kauze nekončí a tvrdí, že Norové jsou nemocná společnost.

Michaláková o děti definitivně přišla? Norský soud zamítl její odvolání

Aktualizovali jsme 2.12.2016, 10:40, 02.12. 10:23

Praha - Češka Eva Michaláková patrně definitivně přišla o své syny. Podle informací Českého rozhlasu norský soud pravomocně zamítl odvolání proti verdiktu, který ji letos v červnu zbavil rodičovských práv.

Kapitánův úřad zjišťoval, jestli může být soud o Michalákových v ČR

08.11. 18:23

Praha - Důvodem podání ústavní stížnosti kvůli kauze Michalákových ze strany Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí bylo získat jasné stanovisko, zda v tomto případu může být v Česku vedeno soudní řízení.

Mezinárodněprávní úřad nechtěl, aby o dětech Michalákových rozhodoval soud v ČR

08.11. 12:51

Praha - Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí podal ústavní stížnost proti tomu, aby o dětech Michalákových rozhodoval český soud. Ústavní soud ji odmítl jako předčasnou, protože řízení českých soudů ještě neskončilo. Postup úřadu dnes kritizovala poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09), která…

Michaláková se nevzdává. O své syny bojuje u norského soudu

15.09. 16:06

Praha - Eva Michaláková se nevzdává a podala odvolání proti rozsudku norského soudu. Ten ji v červnu zbavil rodičovských práv a zakázal matce i otci stýkat se s chlapci.

Zdechovský bojuje za syny Michálkové, teď odhaluje šokující zprávu

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 22.07. 18:06

Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je jeden z hlavních bojovníků za syny české matky Evy Michalákové žijící několik let v Norsku. Té byly obě děti odebrány za údajné týrání norskou sociální službou Barnevernet. Podle posledních informací mělo k týrání dojít u matky ve sklepě, ta ale…

Norsko se vyjádřilo k rozsudku: Synové Michalákové se k matce vrátit nechtějí

Aktualizovali jsme 11.7.2016, 11:57, 11.07. 08:07

Praha - Denis a David se k matce Evě Michalákové vrátit nechtějí a navíc udělala tu chybu, že svůj případ opakovaně protahovala médii. To jsou dva hlavní argumenty, na základě kterých norský soud připravil Češku o rodičovská práva.

Norský soud rozhodl: Michaláková ztrácí práva na své dva syny

Aktualizovali jsme 1.7.2016, 19:28, 01.07. 08:06

Praha - Eva Michaláková ztrácí rodičovská práva na své dva syny Denise (11) a Davida (7). Soud v norském Hokksundu potvrdil dřívější rozhodnutí sociálky Barnevernet.

Michalákovou při případném odvolání Česko opět podpoří

01.07. 17:04

Praha - Pokud se Eva Michaláková rozhodne v Norsku znovu odvolat proti nynějšímu rozhodnutí norského soudu o zbavení rodičovských práv, Česká republika ji při řízení opět podpoří, oznámilo MZV ČR.

Michaláková ztratila rodičovská práva na syny. Zastáncům se to nelíbí a chystají další kroky

01.07. 13:22

Oslo/Praha - Norský soud dnes potvrdil, že matka Eva Michaláková ztrácí rodičovská práva na své dva syny Denise (11) a Davida (7). To se silně nelíbí jejím zastáncům, kteří už plánují další kroky.

Sobotka o kauze Michalákových: Verdikt je třeba respektovat

01.07. 13:08

Praha - Norský soud dnes potvrdil dřívejší rozhodnutí obávané sociálky Barnevernet, že Česka Eva Michaláková ztrácí rodičovská práva ke svým dvěma synům. Podle premiéra Bohuslava Sobotky )ČSSD) je třeba verdikt respektovat.

reklama
Fotogalerie