Články k tématu: Ministerstvo dopravy

V Česku není žádný dálniční most v havarijním stavu, ujišťuje ministerstvo po tragédii v Itálii

14.08. 20:33

Praha - Ministerstvo dopravy v reakci na dnešní katastrofu v italském Janově ujišťuje, že v Česku nyní není žádný ze 1682 dálničních mostů v havarijním stavu. Stát na opravy dálničních mostů ročně vynaloží kolem 450 milionů korun.

Povinná výbava aut: Co by se mohlo změnit?

09.08. 16:37

Praha - Ministerstvo dopravy připravilo vyhlášku, podle které by se povinná výbava vozidel měla od října zmenšit. Nově by už v autech nemusely být náhradní žárovky nebo pojistky, řidiči navíc již nebudou muset měnit lékárničku po vypršení doby použitelnosti.

Vleklé problémy podle NKÚ stály ministerstvo dopravy desítky milionů

30.07. 10:30

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil hospodaření ministerstva dopravy a jemu podřízených organizací Drážní inspekce, Drážního úřadu a Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC). NKÚ upozornil na nevýhodnou smlouvu, která pro stát znamenala desetimilionové výdaje navíc, a vleklé majetkoprávního…

reklama

Ťok plánuje průvan ve vedení ČD, prý vytváří umělé problémy

12.07. 11:49

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce kvůli sporům o otevírání trhu železniční dopravy jiným firmám vyměnit vedení státních Českých drah (ČD). Konkrétně mu vadí, že ČD shodily ze stolu už dříve schválenou dohodu o postupném vypisování soutěží na jednotlivé rychlíkové linky.

Dálnice do Rakouska bude nejdříve za deset let

30.05. 18:36

Praha - Řidiči se po dálnici dostanou do Rakouska nejdříve za deset let, a to pouze tehdy, pokud příprava staveb poběží podle současných plánů. Stavby zdržují spory okolo územního vedení cest, problémy s výkupem pozemků a také zpochybňování úředních rozhodnutí ze strany nestátních organizací. ČTK…

Spor o mýto pokračuje, ministerstvo dopravy podalo rozklad kvůli tendru na mýto

23.05. 21:02

Praha - Ministerstvo dopravy podalo rozklad předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k přehodnocení prvoinstančního rozhodnutí, kterým byl nepravomocně zrušen mýtný tendr. Úřad ministra Dana Ťoka (za ANO) rozporuje údajné pochybnosti v mýtném tendru. Ministerstvo to dnes sdělilo ČTK…

Končí Ťok ve vládě? Rozhodne se do konce týdne

16.05. 08:51

Praha - Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje konec vládního angažmá. Rozhodnutí oznámí do konce týdne. Novinářům to řekl při příchodu na pravidelné zasedání kabinetu, uvedl, že pokračovat se mu "nechce". Za nedávnou kritikou z řad ČSSD cítí snahy ovlivnit výběr provozovatele mýtného.…

Ať stát řídí mýto sám, nabádají ministerstvo odborníci

11.05. 14:22

Praha - Příčinou potíží mýtného tendru, který ve středu zrušil antimonopolní úřad, je dlouhodobá absence vládní strategie, jak s mýtem efektivně nakládat. Tvrdí to odborníci na dopravu, které oslovila ČTK. Stát podle nich ve své politice o mýtu pouze reaguje na aktuální situaci bez dlouhodobých…

Dotace z EU? Na dopravu v ČR šlo vloni z evropských fondů téměř 51 miliard Kč

16.04. 14:09

Praha - V dopravě bylo loni podpořeno z evropských strukturálních fondů 68 projektů za téměř 51 miliard korun, což je o více než 40 miliard Kč víc než v roce 2016. Všechny plánované prostředky, které měl Operační program doprava (OPD) vyčleněné pro loňský rok, tak byly vyčerpány. Pro letošní rok se…

Ode dneška začal fungovat systém tísňového volání aut eCall

01.04. 09:49

Praha - Automobilky mají ode dneška povinnost instalovat palubní jednotky systému eCall do všech nových modelových řad osobních aut a nákladních vozidel do 3,5 tuny homologovaných pro evropský trh. Systém má výrazně eliminovat následky nehody.

Stát vyčíslil potřebnou částku na dopravní stavby. Jde o 86 miliard ročně

23.02. 13:23

Praha - Podle aktualizované Dopravní sektorové strategie bude Státní fond dopravy potřebovat na údržbu a rozvoj dopravní infrastruktury minimálně 86 miliard korun ročně. To odpovídá zhruba 1,8 až dvěma procentům HDP.

Ministr dopravy chce vyjmout tranzitní dopravu ze směrnice EU

15.02. 14:11

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z návrhu obecných pravidel směrnice o vysílání pracovníků. Dálková tranzitní doprava by podle něj neměla regulaci podléhat.

Zákaz předjíždění pro kamiony? Ministr dopravy o tom uvažuje

14.02. 12:18

Praha - Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony na dálnicích. Zřejmě by ale nešlo o plošný zákaz, ale o omezení například v okolí uzavírek nebo tam, kde mají dálnice tři pruhy.

Na popud Kapsche zahájil ÚOHS další správní řízení. Snaha zhatit tendr, oponuje resort dopravy

07.02. 16:55

Praha/Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil na podnět firmy Kapsch třetí správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli vyhlášenému mýtnému tendru. Ťokův úřad tvrdí, že jde o snahu celé výběrové řízení zhatit.

Ministr dopravy Ťok uklidňuje: Situace s mýtem není vážná

01.02. 15:18

Praha - Ve Sněmovně se dnes řešil mýtný systém. Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) není situace až tak tragická, jak by se mohlo zdát. Pokud vše půjde podle předpokladů a nikdo nebude vyzývat ke zrušení soutěže, ministerstvo vybere jejího vítěze a mýtné se bude vybírat dál.

NKÚ varuje: Stavba dálnic je pomalá ,dokončit síť do roku 2050 není možné

29.01. 09:51

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se podle informací na svém webu zaměřil na výstavbu, modernizaci a rekonstrukce dálnic v letech 2013 až 2017. Kontroloři prověřovali u Ministerstva dopravy (MD), Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Státního fondu dopravní infrastruktury například to, jaké…

Pravidla pro některé české řidičáky porušují unijní směrnici, upozorňuje Soudní dvůr EU

25.01. 15:09

Praha/Lucemburk - Evropské komise uspěla u soudu EU se svou stížností, že Česko svými pravidly pro řidičské průkazy kategorií C/C1 a D/D1, tedy pro mikrobusy a nákladní vozidla, porušuje příslušnou unijní směrnici.

Odstraňování billboardů vázne. Od dálnic jich zmizel jen zlomek

30.11. 18:35

Praha - Po třech měsících od zákazu billboardů v ochranném pásmu silnic a dálnic se podařilo odstranit jen zlomek nepovolených reklamních poutačů. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) novému zákonu odporuje umístění zhruba 3000 poutačů, zmizelo jich jen 50.

Zhruba třetina budoucích dálnic v ČR leží v rizikovém území, uvádí studie

29.10. 15:07

Praha - Geologové prozkoumali 72 úseků plánovaných dálnic a silnic první třídy, zhruba třetina z nich je z riziková. Uvedl to dnes ředitel Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd ČR Josef Stemberk.

Kraje navrhly další čtyři úseky dálnic bez poplatku

06.10. 18:28

Praha - K úsekům dálnic osvobozeným od poplatků by příští rok mohly vedle pěti navrhovaných ministerstvem dopravy přibýt ještě čtyři další, které přidaly kraje. Ty své požadavky zdůvodnily tím, že nechtějí, aby osobní automobily objížděly uvedené dálnice a zatěžovaly městský provoz hlukem, emisemi…

Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách. Pochválil Ťoka za čerpání evropských dotací

12.09. 11:44

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes bilancoval s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO). Pochválil lepší čerpání evropských dotací. Za nedostatek označil, že nezačala stavba žádné strategické silnice, pro kterou se zrychleně podařilo získat posudek dopadu na životní prostředí (EIA).

Resort dopravy nemá dost rezerv pro rozpočtový příspěvek, upozorňuje vládu Ťok

11.09. 16:13

Praha - Ministerstva do rozpočtu na příští rok přispějí čtvrtinou svých rezerv, celkem půjde o deset miliard korun. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů.

Nové bezplatné dálniční úseky: Ministerstvo jich chce zavést pět

07.09. 17:28

Praha - Už od roku 2018 by nově mohli řidiči bezplatně jezdit po pěti dálničních úsecích. Ministerstvo dopravy tak chce zdarma zpřístupnit například část dálnice v okolí Olomouce nebo Sokolova.

Poplatek za nepojištěná vozidla se vrací

04.09. 14:27

Praha - Motoristé budou opět platit poplatek České kanceláři pojistitelů za vozidla bez takzvaného povinného ručení. Prezident Miloš Zeman dnes také podepsal novelu zákona o silniční dopravě, která zpřísňuje postihy za nelegální taxislužbu a posiluje pravomoci obcí při stanovování podmínek pro její…

reklama
Fotogalerie