Články k tématu: Ministerstvo dopravy

Ode dneška platí zákaz umístění billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic

01.09. 07:58

Praha - Dnes by měly v ochranném pásmu dálnic a silnic I. třídy zmizet billboardy. Ministerstvo dopravy začne s evidencí poutačů, které doposud jejich majitelé neodstranili a začne je vyzývat k jejich demontování.

Majitelé billboardů nemají pravdu, odstranit je musí. I když je na nich česká vlajka, říká expertka

31.08. 16:59

Praha - Specialistka na reklamní a marketingové právo advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha Barbora Malimánková tvrdí, že u billbordů rozhoduje účel, pro který byly zřízeny. Jejich majitelé tedy nepostupují správně, pokud plochy u dálnic přelepí jiným než reklamním sdělením. Ministerstvo dopravy…

Billboardy od dálnic zmizí, provozovatelé se ale chtějí soudit o ušlý zisk

25.07. 16:52

Praha - Kvůli zákazu zmizí od září od dálnic a silnic I. třídy na 3000 billboardů. Provozovatelé poutačů zákaz budou respektovat, řada z nich se ale chce s Českem soudit o ušlý zisk.

reklama

Evropská komise podpořila financování dopravních projektů za sedm miliard

23.06. 19:32

Praha - Evropská komise schválila financování dalších 16 projektů za celkem sedm miliard korun. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo dopravy.

Policie odložila trestní oznámení organizace Dětí Země o sesuvu na dálnici D8

22.06. 12:13

Praha - Policie odložila trestní oznámení ekologické organizace Děti Země týkající se sesuvu půdy na dálnici D8 a železniční trať před čtyřmi lety. Podle policie se tretní čin nestal a poukázala na probíhající soudní spor Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) s…

Kapsch chce prodat státu svůj mýtný byznys v Česku, podle Ťoka ale existují jiné priority

21.06. 14:14

Praha -Společnost Kapsch chce státu prodat svůj mýtný byznys v Česku. Prodej by představoval především přechod desítek technologických expertů a projektových manažerů, kteří mají správu systému ve firmě na starosti.

Hospodářská komora zpochybňuje nově vypsaný tendr na mýto

16.06. 17:33

Praha - Hospodářská komora má pochyby o korektnosti mýtného tendu za 29 miliard, který vyhlásilo ministerstvo dopravy. Upozorňuje na úřední svévoli resortu, ignoraci posudků a přehlížení zájmů veřejnosti včetně podnikatelů v silniční dopravě.

Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na správu mýta za 29 miliard

15.06. 15:10

Praha - Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na nového správce mýtného systému. Během deseti let plánuje za jeho provoz utratit 29 miliard korun. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Uchazeči o účast v tendru budou nyní mít dva měsíce na to, aby se o obří zakázku…

Bezpečnost na českých silnicích je špatná? Počet mrtvých na silnicích se nesnížil, jak ministerstvo chtělo

01.06. 15:51

Praha - Národní strategie bezpečnosti silničního provozu do roku 2020 prozatím nevychází. Počet mrtvých na českých silnicích se loni nesnížil tak, jak chtělo ministerstvo dopravy. V současnosti Česku v žebříčku početu nehod náleží v EU 19. příčka.

Kdo je odpovědný za škody na D47? Podle poslanců má na viníka ukázat vláda

26.05. 14:51

Praha - Závěrečná zpráva sněmovní vyšetřovací komise k vyšetření pochybení při stavbě dálnice D47 uvádí, že si při přípravě a výstavbě této komunikace ministerstvo dopravy s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) nedostatečně rozdělily své role. Sněmovna dnes požádala vládu, aby stanovila konkrétní…

Česko nakonec nebude žalovat Německo kvůli mýtu

22.05. 14:55

Praha - Vláda dnes rozhodla, že se ČR nepřipojí k žalobě na německé mýtné. Tématem se ale může kabinet opět zabývat, pokud se nějaký stát pro žalobu rozhodne.

Vláda odložila některé body. Nerozhodla o rychlovlacích ani žalobě na německé mýtné

15.05. 14:06

Praha - Vláda dnes odložila bod týkající se možného připojení ČR k žalobě na německé mýtné. Kabinet neprojednal ani materiál ohledně přípravy vysokorychlostních tratí v Česku.

Čsko už za inteligentní dopravní systémy zaplatilo 2,6 miliardy

23.04. 11:02

Praha - Stát doposud za rozvoj inteligentních dopravních systémů v rámci vládou schváleného programu utratil 2,6 miliardy korun z celkových více než 12 miliard korun.

V březnu se na mýtném vybralo nejvíce v historii, řidiči zaplatili 935 milionů

18.04. 12:36

Praha - Na elektronickém mýtném se minulý měsíc vybralo 935 milionů korun. Jde o největší výběr ve více než desetileté historii mýta.

Resort dopravy odložily změnu bodového systému řidičů

09.04. 15:16

Praha - Ministerstvo dopravy odložilo zpřísnění bodového systému za přestupky. Návrh chce ministr Dan Ťok (za ANO) předat svému nástupci.

Vozidla bez řidiče by se mohla testovat na dálnici D2, shodují se Češi a Slováci

28.03. 19:52

Praha – Češi a Slováci budou společně pracovat na projektu takzvaných autonomních vozidel. Týmy budou mít na starosti otázku financování, přípravu harmonogramu přípravy a následnou realizaci projektu. Vozy by poté měly být testovány na dálnici D2.

Nová šance pro vlastníky vyřazených aut? Bude možné je opětovně uvést do provozu

08.03. 20:23

Praha – Lidé, jejichž auto bylo vyřazeno z evidence v roce 2015, mají šanci na opětovné uvedení vozů do provozu. Vyplývá to z dopisu, který ombudsmance Anně Šabatové zaslal náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.

Do sporu kvůli sesuvu na D8 se zapojil také bývalý majitel blízkého lomu Kačírek

15.02. 10:17

Praha - Do soudního sporu státu s lomem Dobkovičky na Litoměřicku kvůli sesuvu na dálnici D8 vstoupil bývalý majitel lomu Josef Kačírek. Škodu odhadlo ministerstvo dopravy na miliardu korun. Majitel lomu, firma Kámen Zbraslav, vinu odmítá.

Řidiče čekají příští rok změny: Neplacené dálnice a nové řidičské průkazy

28.12. 17:31

Praha - Nový rok s sebou přináší řadu změn, které se dotknou i řidičů. Mezi ty nejzásadnější patří výměny řidičských průkazů a zavedení nových neplacených úseků dálnic.

Geolog varuje: Neotevírejte dálnici D8, není bezpečná

27.11. 15:17

Praha - Jedním z hostů dnešních Otázek Václava Moravce České televize byl geolog z Akademie věd ČR Vladimír Cajz. Nebezpečí na stavbě dálnice D8 přes České středohoří do Ústí nad Labem a dále do Německa podle něj nejsou vyřešena. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jeho slova odmítl.

Vláda jednání o příspěvku na kosmické aktivity přerušila

16.11. 12:51

Praha - Ministerstvo dopravy chce, aby Česká republika příští rok na kosmické aktivity vyčlenila 830 milionů korun. Vláda ale dnes na dva týdny projednání návrhu přerušila.

Sobotka odchod Ťoka z ministerstva neřešil. Má jiné priority

14.11. 13:27

Praha - Prioritou mezi agendou ministerstva dopravy je zvládnout otevřené výběrové řízení na správu mýtného systému. Po dnešním setkání s ministrem Danem Ťokem (za ANO) to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Ťok rezignovat nechce. ČSSD poslal vzkaz

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 11:20, 14.11. 09:13

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už vyměnil dva ministry, je ale nespokojen také s prací ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Ten už ovšem avizovl, že rezignovat nehodlá.

Další problémy na dálnici D8: Rozestavěný úsek má nestabilní podloží

11.10. 17:01

Ústí nad Labem - Na 17. prosince byl stanoven dlouho očenávaný termín otevření dálnice D8, ten je nyní ale v ohrožení. Na rozestavěném úseku se totiž objevily další problémy se stabilitou podloží.

reklama
Fotogalerie