Články k tématu: Ministerstvo dopravy

Další problémy na dálnici D8: Rozestavěný úsek má nestabilní podloží

11.10. 17:01

Ústí nad Labem - Na 17. prosince byl stanoven dlouho očenávaný termín otevření dálnice D8, ten je nyní ale v ohrožení. Na rozestavěném úseku se totiž objevily další problémy se stabilitou podloží.

Peníze na krajské silnice se najdou, koalice se určitě shodne, slibuje Faltýnek

02.10. 14:35

Praha - Hostem dnešní Partie na TV Prima byl Jaroslav Faltýnek, místopředseda ANO. Vládní koalice se podle jeho slov určitě dohodne na zajištění peněz ze státního rozpočtu pro kraje na údržbu silnic druhé a třetí třídy.

Resort dopravy mění pravidla. Na 11 dálničních úsecích nebudou osobní auta platit

20.09. 14:31

Praha - Ministerstvo dopravy od ledna 2017 vyjme ze zpoplatnění dalších 11 úseků dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Jedná se například o vjezdy do Prahy a část pražského okruhu, dálnice kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna.…

reklama

Zeman souhlasí s kritiky státní půjčovny vlaků

16.09. 17:13

Česká Třebová - Prezident Miloš Zeman souhlasí se železničáři, kteří kritizují návrh ministerstva dopravy zřídit státní půjčovnu vlaků. Dnes se v České Třebové na Orlickoústecku sešel se zástupci oblasti železniční dopravy.

Dálnice do Vídně stále nikde. Rakousko má hotovo, a Češi?

13.09. 11:26

Praha/Brno - Dálnice D52 spojující Brno a Vídeň začíná být podobným pojmem, jako paní Columbová. Pořád se o ni mluví, ale dosud ji nikdo neviděl. A zatímco rakouská strana pilně staví a připravuje svou část dálnice A5 na budoucí propojení, v Česku práce váznou. Server EuroZprávy.cz pátral, co za…

ÚOHS zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy

12.09. 17:44

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli prodloužení smlouvy se společností Kapsch na provoz mýtného systému bez soutěže. Posoudí, zda byl postup resortu v souladu se zákonem.

Dálniční známky možná skončí. Auta by mohla platit za ujetý kilometr

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 20:50, 06.09. 13:55

Praha - Osobní automobily by měly na dálnicích platit podle toho, kolik ujedou kilometrů. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl šéf české pobočky Deloittu Josef Kotrba, která má ministerstvu dopravy radit ohledně mýta. Takový systém doposud platí pro kamiony.

Hnutí STAN napadlo u ÚOHS prodloužení smlouvy na mýto

05.09. 16:35

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) znovu napadlo u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodnutí ministerstva dopravy prodloužit bez tendru smlouvu na provoz mýtných bran s firmou Kapsch.

Opozice se pustila do ANO: Můžete za nefunkční stavební legislativu

05.09. 15:48

Praha - TOP 09 a ODS dnes zkritizovaly hnutí ANO. Podle opozice nese vládní strana odpovědnost za současný stav legislativy, která neumožňuje rychlé schvalování dopravních staveb.

Vláda schválila plán ministerstva dopravy na nové úseky dálnic a silnic

31.08. 16:45

Praha - Na dálnici D11 z Hradce Králové do Jaroměře a na dálnici D3 z Úsilného do Třebonína budou postaveny čtyři nové úseky, vláda dnes schválila parametry tendru. Kabinet také souhlasí se zavedením expresních vlaků z Prahy do Lince.

Prodloužení smlouvy s Kapschem? Hotovo. Podle Ťoka se otevře cesta k vypsání tendru

Aktualizovali jsme 29.8.2016, 15:27, 29.08. 11:44

Praha - Prodloužením dosavadní smlouvy s firmou Kapsch na provoz mýtných bran o maximálně tři roky otevře úřadu cestu k přípravě otevřené a technologicky neutrální soutěže na další správu mýtného systému.

Hyperloop v Česku? Brno má smělý plán

19.08. 17:59

Brno/Praha - Revoluce v cestování. Tak by se dal označit ambiciozní projekt hyperloop šéfa firem Tesla a SpaceX Elona Muska, se kterým se snaží prorazit do světa. A daří se mu to i v Česku, o jeho vynález totiž projevilo zájem i Brno.

Ministerstvo dopravy dostane miliardy navíc, peníze půjdou na 10 prioritních staveb

16.08. 15:39

Praha - Podle ministra financí Andreje Babiše se dnes podařilo uspokojit všechny požadavky, se kterými ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) na jednání o rozpočtu přišel. Resort dostane příští rok dvě miliardy korun navíc, letos pak tři miliardy.

Opilců za volantem radikálně ubylo. Stát plánuje ještě více přitvrdit

10.08. 09:01

Praha - Čeští řidiči se ukáznili - mnohonásobně ubylo obětí, nehod i přestupků, při kterých figuroval alkohol. I přesto stát proti alkoholu za volantem ještě přitvrdí. Jednou odebraný řidičák už nebude tak lehké získat zpět a leckdo ho už nezíská nikdy. Informuje o tom dnešní Právo.

Stát hledá správce registru vozidel. Přihlásilo se pět firem

02.08. 15:56

Praha - Zájem o správu centrálního registru vozidel projevilo pět firem. Konkrétně jde o společnosti S.ICZ, O2 IT Services, OKsystem, AutoCont CZ a sdružení společností T-Mobile Czech Republic a COMMIT.

Ťok má od Babiše na letošek dvě miliardy, příští rok požaduje víc

29.07. 10:32

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes jednal s Andrejem Babišem (ANO) o rozpočtu pro svůj resort na příští rok. Požaduje tři miliardy korun. Původně přitom chtělo do Státního fondu dopravní infrastruktury pět miliard korun, ale dvě až čtyři dostane ještě letos, proto požadavek snížilo.

Zvýšení rychlosti na 110 km/h? Tyto úseky byly schváleny

25.07. 08:45

Praha - Řidiče na českých silnicích letos čekalo spoustu změn. Ministerstvo dopravy změnilo rychlostní silnice na dálnice, navíc u některých silnic I. třídy se zvýšila maximální rychlost na 110 kilometrů v hodině.

Doprava plánuje zadat zakázky na údržbu za 7,6 miliardy

24.07. 11:57

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje zadat zakázky na údržbu a zimní údržbu silnic prvních tříd za 7,6 miliardy korun.

Ministerstvo dopravy dostalo pokutu 100 tisíc kvůli chybám v zákazce na registr vozidel

19.07. 13:37

Praha - Pokuta 100 tisíc korun ministerstvu dopravy za chyby v zakázce na centrální registr vozidel je pravomocná, resort se ještě může bránit pokutě podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Kvůli mýtu to vře. STAN se obrátilo na ÚOHS, Gazdík nešetřil nadávkami

18.07. 19:19

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli nedávnému rozhodnutí vlády prodloužit bez výběrového řízení o tři roky smlouvu na provoz mýtného systému s firmou Kapsch.

Ministerstvo dopravy dodalo další podklady k mýtu. Šlechtová je nechá posoudit

Aktualizovali jsme 11.7.2016, 16:36, 11.07. 11:23

Praha – Další podklady nutné k rozhodnutí o budoucnosti mýtného systému dnes na žádost ministerstva pro místní rozvoj dodal rezort dopravy. Stávající smlouva s Kapschem vyprší na konci letošního roku a ministerstvo dopravy nestihlo najít pokračovatele provozu v řádném výběrovém řízení. 

RegioJet chce provoz vlaků na trati do Bratislavy. České dráhy protestují, ale..

01.07. 11:13

Praha - Drážní úřad zastavil řízení, ve kterém měl rozhodovat o právu soukromého železničního dopravce RegioJet na plánovaný provoz linky Praha - Brno - Bratislava.

Jsou za volantem lepší muži, nebo ženy? Bodový systém po desete letech promluvil

27.06. 08:07

Praha - Letos uplynulo 10 let od zavedení bodového systému na českých silnicích. Za tu dobu se ukázalo, že ženy jsou mnohem ukázněnější řidiči než muži.

Deset let bodového systému: O řidičák přišlo už 40 tisíc lidí

19.06. 10:33

Praha - Statistiky ministerstva dopravy ukazují, že maximum trestných bodů za desetiletou historii bodového systému v Česku nasbíralo 39.507 řidičů, tedy zhruba 0,6 procenta všech šoférů. Besip si bodový systém pochvaluje.

reklama
Fotogalerie