Články k tématu: Ministerstvo dopravy

Majitel lomu čelí žalobě od státu kvůli sesuvu půdy na dálnici D8

06.06. 15:42

Litochovice nad Labem - Podle státu je hlavním viníkem sesuvu půdy, který v roce 2013 poničil rozestavěnou dálnici D8, lom Dobkovičky. Na jeho majitele proto Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) podaly žalobu.

Kontrola NKÚ v dopravě: Vyhozené miliony, žádná strategie, problémy s registrem

06.06. 08:28

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD) naložilo s penězi určenými na informační systémy. Těch má ministerstvo celkem 50, kontroloři se podrobněji zabývali pěti nejvýznamnějšími z nich, například Centrálním registrem vozidel a Centrálním registrem řidičů. Za…

Tendry na nákupy vlaků České dráhy rušit nebudou. Odmítly požadavek Ťoka

05.06. 13:15

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) požaduje po Českých drahách, aby zrušily vlastní tendry na nákup vlaků, se kterými se dopravce chce účastnit připravovaných soutěží na provoz rychlíkových spojů. Státní železniční dopravce to ale odmítá.

reklama

Registrace vozidel by měla být jednodušší, novela prošla Sněmovnou

03.06. 16:58

Praha – Poslanci dnes v prvním kole podpořili novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Podle ní bude například jednodušší registrovat vozidla. Ministerstvo dopravy odhaduje, že na úpravu registru vozidel bude muset vynaložit 750.000 až 1,1 milionu korun.

Bodový systém bude přísnější, lidé novinky většinou schvalují

03.06. 16:35

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit současnou podobu bodového systému, měl by být o hodně přísnější než doposud. Veřejnost měla měsíc na to, aby se k návrhu vyjádřila. Některé z podnětů lidí teď ministerstvo do návrhu zapracuje. Vládě ho chce předložit do prázdnin.

Češi jsou pro přísnější tresty za jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog

02.06. 18:44

Praha – Asi tisícovka lidí využila možnost vyjádřit se k návrhům na zpřísnění bodového systému, které v polovině dubna představilo ministerstvo dopravy. Většina z nich požaduje tvrdší tresty pro řidiče pod vlivem drog nebo alkoholu, mírněji by podle nich naopak měly být trestány lehké přestupky.

Změny v dopravě se řidičům nelíbí. Přišli s těmito návrhy

Aktualizovali jsme 22.5.2016, 21:52, 22.05. 08:37

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit systém fungování bodového systému. Měl by být o hodně přísnější než doposud, kompletní přehled změn představil ministr v dubnu. Řidiči pak měli měsíc na to, aby se k nim vyjádřili. A nadšení zrovna nebyli.

Poradce pro vesmír bere 180 tisíc měsíčně. Více než ministr

20.05. 11:29

Praha - Poradce pro kosmické aktivity Ondřej Rohlík si vydělá v průměru 180 tisíc korun měsíčně, což je víc než ministr dopravy. A ve smlouvě je ještě jedna podivná věc. Resort dopravy ma vlastní vesmírný odbor, přesto si objednal externí služby.

Konec dálničních známek. Neplatiče budou hlídat kamery

18.05. 08:01

Praha - Konec dálničních kuponů ve formě samolepek plánuje ministerstvo dopravy. Poplatek se bude hradit přes internet a hříšníky pohlídají automatické kamery. Má to být levnější řešení, které navíc odstraní problémy s padělky známek. Informuje o tom MF Dnes.

Ministerstvo se ohradilo proti mylné informaci o nových reflexních vestách

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 17:14, 10.05. 15:34

Praha - Ministerstvo dopravy se na svém webu důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, podle nichž mají motoristé v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, měnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Z dané vyhlášky žádná taková…

Za zpožděný autobus žádné odškodnění, ještě minimálně čtyři roky

08.05. 12:00

Praha - Ministerstvo dopravy poslalo k připomínkám návrh zákona o silniční dopravě. Čeští autobusoví dopravci podle něj zřejmě nebudou muset odškodňovat cestující za zpoždění další čtyři roky.

Vláda nechá postavit nové dálnice a železnice i přes zákaz EU

06.05. 08:00

Praha - Deset dálnic a jedna železnice dostaly od vlády zelenou. Jsou prý klíčové, a i když mají starý posudek o vlivu na životní prostředí – a podle Evropské unie se tedy stavět nesmějí – Česká republika s jejich stavbou začne co nejdříve. Vláda chce kvůli tomu schválit speciální zákon. Dohodla se…

Policie vám bude moct vzít řidičák za tyto prohřešky

15.04. 09:45

Praha - Řídili jste pod vlivem alkoholu? Policista vám může na místě sebrat řidičský průkaz. Nově by se seznam prohřešků, za které přijdete o řidičák, mohl ještě rozšířit. Ministerstvo dopravy totiž plánuje zpřísnit trestání neukázněných řidičů.

Na co hasící přístroj do raftu? Vodáci nechápou nová pravidla

11.04. 12:41

Praha - Podle nové vyhlášky ministerstva dopravy musí mít každý vodák svou plovací vestu, na raftu mít hasicí přístroj a lano a žádat správce jezu o povolení k průjezdu. Vodákům se nová pravidla nelíbí.

Ťok plánuje přísnější podmínky pro začínající řidiče, odborníci jsou proti

31.03. 08:43

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce změnit podmínky pro začínající řidiče. Odborníci jsou však skeptičtí.

Řidiči, možná porušujete zákon a ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 21.3.2016, 19:22, 21.03. 10:56

Praha - Je to dopravní značka, která je k vidění snad na všech dálnicích a rychlostních silnicích u nás. Zakazuje vjezd nákladním autům do rychlého jízdního pruhu. Jenže od Nového roku nejenom jim.

Firma Kapsch pravděpodobně dostane 6 miliard na správu mýta

17.03. 11:51

Praha - Na šest miliard korun odhadlo ministerstvo dopravy další tříletý provoz mýtných bran poté, co na konci letošního roku vyprší původní smlouva s firmou Kapsch. A právě tento provozovatel mýtného systému v ČR má zakázku na tři roky téměř jistou. Vyplývá to z materiálu, který zdůvodňuje…

Svolávání aut Volkswagenu má zpoždění. Proč?

16.03. 10:43

Berlín - Německá automobilka koncern ihned po vypuknutí emisní aféry Dieselgate oznámila, že upraví 2,5 milionu vozů s naftovým motorem, plán ale nabírá zpoždění.

Jak je to s pásy v autobuse? Nepřipoutaným hrozí pokuta

10.03. 14:03

Praha - Předpisy hovoří jasně, pokud je autobus vybaven bezpečnostními pásy, musí se cestující připoutat. Povinně mají bezpečnostní pásy dálkové autobusy registrované po roce 2004. Nepřipoutaný cestující ohrožuje nejen sebe, ale i ostatní pasažéry. Policisté při kontrolách nepřipoutané cestující…

Počet autonehod v ČR stoupá, strategie resortu dopravy nefunguje

10.03. 08:23

Praha - Středeční nehoda autobusu plného dětí na silnici číslo 7 u Panenského Týnce se naštěstí obešla bez obětí. Co se ale týče zraněných, jedná se o nejvážnější nehodu za posledních deset let. Ministerstvo dopravy vydalo materiál Národní strategie bezpečnosti silničního provozu 2011 - 2020 (NSBSP…

Modernizace koridorů se prodlužuje až do roku 2021, NKÚ objevil problémy

07.03. 08:43

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil poskytování, použití a čerpání peněz na modernizaci III. a IV. tranzitního železničního koridoru, která měla zkrátit jízdní doby a zvýšit rychlosti vlaků. Náklady na jeden kilometr modernizace byly u III. koridoru 176 milionů korun, u IV. koridoru 203…

reklama
Fotogalerie