Články k tématu: Ministerstvo financí

Starostové demonstrovali před ministerstvem financí, žádají peníze na opravy ulic

10.08. 21:51

Praha - Ve čtvrtek protestovalo asi 25 starostů měst a obcí před budovou ministerstva financí. Chtějí záruku, že dostanou potřebné miliony ze státní kasy na opravu ulic a silnic.

Vyhláška o inkluzi zřejmě projde úpravou, podle ministerstva školství má nedostatky

04.08. 16:54

Praha – Ministerstvo školství (MŠMT) uvádí, že vyhláška o společném vzdělávání dětí ve školách, která byla schválena loni v září má technické nedostatky a vnitřní rozpory. Schválení nového nastavení inkluze loni vyvolalo bouřlivé diskuse mezi jejími zastánci a odpůrci.

Finanční správa upravila seznam dokumentů s automatickou sankcí

01.08. 13:35

Praha - U přiznání k dani z příjmů fyzických osob a přiznání k dani z nemovitých věcí již nebude Finanční správa automaticky udělovat sankce, pokud nebyly podány elektronicky.

reklama

Ministerstvo financí: ČR v pololetí získala z EU o 16,7 miliardy Kč více, než zaplatila

31.07. 17:08

Praha - Česká republika získala v pololetí z rozpočtu Evropské unie o 16,7 miliardy korun více, než do něj odvedla. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.

Státní dluh Česka opět stoupl, každý dluží 169 tisíc

21.07. 16:03

Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej státních dluhopisů, které ministerstvo financí prodávalo na trhu za výhodných podmínek. Cílem bylo zajistit si finanční rezervu nebo refinancovat část dluhu výhodněji. V tiskové…

Účtenková loterie bude od 1. října. Vyhrát můžete milion i auto

18.07. 16:53

Praha - "Účtenkovku" spustí ministerstvo financí (MF) 1. října. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října. Počítá se s pěti hlavními výhrami. Podle průzkumu dodavatele pokladních systémů Bizerba se do loterie určitě zapojí 15 procent lidí.

Vláda se sejde až za dva týdny, pak ji čekají prázdniny

10.07. 21:23

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky se k jednání znovu sejde za dva týdny. Další jednání vlády se poté uskuteční až v srpnu po vládních prázdninách. 

Státní rozpočet na konci června vykázal přebytek 4,6 miliardy Kč

03.07. 17:17

Praha - Státní rozpočet se ke konci června vrátil do plusu, přebytek byl 4,6 miliardy Kč. Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů, které byly za prvních 6 měsíců roku 2017 nižší o 69 miliard Kč, uvedlo ministerstvo financí. Květnový schodek činil 18,7…

Kolik je v Česku státních zaměstnanců? MF zveřejnilo materiály o rozpočtu

Aktualizovali jsme 2.7.2017, 20:40, 02.07. 15:43

Praha - Ministerstvo financí vydalo brožuru s náznem Státní rozpočet v kostce, jejímž cílem je přiblížit problematiku státního rozpočtu široké veřejnosti. Mimo jiné z ní vyplývá, že ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají zhruba 445.000 lidí. Nejvíce je učitelů, a to 161…

Ministr financí porušuje zákon, když navrhuje vědě nižší rozpočet, zuří Bělobrádek

30.06. 17:13

Praha - Ministerstvo financí v návrhu rozpočtu snížilo částku pro vědu a výzkum, kterou předtím schválila vláda. Podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) tím došlo k porušení zákona. Snižování podpory na vědu a výzkum kritizovali už dřív vědci i rektoři vysokých škol.

Rezort financí se pustil do Zaorálka: Připojení státu k žalobě ohledně Písnice nedává smysl

28.06. 20:20

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek dnes vyzval bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), ať prostřednictvím svého nástupce Ivana Pilného (ANO) prosadí vstup ministerstva financí do sporu o byty na pražské Písnici. Podle úřadu ale nemá připojení státu k žalobě nájemníků smysl.

Spor kvůli bytům v Písnici: Zaorálek a Babiš se do sebe pustili

28.06. 16:33

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vyčítá ministerstvu financí, že se dosud nepřihlásilo do soudního sporu, který kvůli prodeji bytů v pražské Písnici vyvolali jejich obyvatelé. Těm vadí, že ČEZ nenabídl byty k odprodeji přímo jim. Stát přes ministerstvo financí vlastní v ČEZ asi…

Vláda v pondělí jmenuje ministra Pilného zástupcem ČR v mezinárodních institucích

23.06. 11:08

Praha - Vláda dle vžité praxe jmenuje ministra financí Ivana Pilného (ANO) guvernérem ve Světové bance (SB), Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropské investiční bance (EIB) za Českou republiku.

Zákon o hazardu nefunguje? Hracích automatů v ČR přibylo

23.06. 11:02

Praha - Česká pobočka Transparency International (TI) a sdružení Občané proti hazardu upozorňují na paradox. Po půl roce platnosti nového zákona o hazardu v ČR hracích automatů přibylo. Řada opatření prý ztrácí smysl, dokud neexistuje registr hráčů.

Finanční úřad čelí trestnímu oznámení lodníků, prý je špatně informoval o daních

17.06. 20:39

Praha - Někteří lodníci pracující v Nizozemsku, kteří na výzvu finančního úřadu mají doplácet daně, podali trestní oznámení na české úřady. Tvrdí, že jim postupem úřadů vznikla škoda. Podle lodníků jim úředníci v minulosti mylně sdělili, že příjmy z Nizozemska v Česku danit nemusejí. Uvedla to dnes…

Vláda schválila návrh rozpočtu se schodkem 50 miliard, ministerstva ale mají další požadavky za miliardy

14.06. 14:44

Praha - Vláda dnes schválila návrh ministerstva financí na rozpočet pro příští rok se schodkem 50 miliard korun. Ministerstva ale vznášení další požadavky v desítkách miliard. Premiér Bohuslav Sobotka počítá s tím, že přes prázdniny se podaří jejich nároky redukovat.

Ministerské požadavky přesahují plánovaný deficit o 97 miliard

08.06. 18:43

Praha - Požadavky jednotlivých resortů na peníze ze státního rozpočtu na příští rok přesahují jeho plánovaný schodek 50 miliard o 97 miliard korun. Uvedl to dnes ministr financí Ivan Pilný (ANO). Kritizoval ministry, že žádají o další peníze, ačkoli plně nevyužili ty z minulých let.

Ministerstvo financí za Babiše nechtělo přidat vojákům

03.06. 14:47

Praha - Ministerstva obrany a financí se domluvily na zvýšení mzdových tarifů vojáků od července o sedm procent. Finance ale pod vedením ministra financí Andreje Babiše (ANO) chtěly, aby vojáci dostali přidáno jen pět procent a od ledna.

Rezort financí uložil loterijním firmám pět pokut za 155 milionů korun

02.06. 17:01

Praha - Nový zákon o hazardu platí od začátku roku a ministerstvo financí (MF) už za jeho porušení uložilo pět pokut za 155 milionů korun. Jedna nejmenovaná zahraniční loterní firma má zaplatit 40 milionů korun.

Státní rozpočet se v květnu dostal do deficitu 18,7 miliard korun

01.06. 17:03

Praha - K 31. květnu 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 496,4 miliard korun, celkové výdaje 515,1 miliard korun a schodek hospodaření 18,7 miliard korun. V květnu 2016 byl vykázán přebytek 22,4 miliard korun. Uvedlo to dnes ministerstvo financí (MF) na svém webu.

Na podzim bude spuštěna účtenková loterie k EET. Ušetříme na kontrolách, plánuje Pilný

31.05. 13:57

Praha - Letos 1. listopadu by měla být spuštěna účtenková loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). Ministr financí Ivan Pilný (ANO) si od ní slibuje hlavně úspory na straně kontrol. V otevřeném výběrovém řízení na provozovatele loterie zvítězila společnost Wincor Nixdorf.

Ministerstvo odmítlo kritiku ČSSD za návrhu rozpočtu

25.05. 18:45

Praha - Ministerstvo financí nesouhlasí s ČSSD, která dnes rozcupovala návrh státního rozpočtu na rok 2018. Ministři za ČSSD představili řadu dalších požadavků, které ministerstvo vyčíslilo na zhruba 30 miliard korun.

ČSSD se nelíbí Babišův návrh rozpočtu. Je třeba jej upravit, chybí v něm miliardy korun, tvrdí

25.05. 15:13

Praha - ČSSD obrátila a premiér Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že je jeho strana s návrhem rozpočtu na rok 2018 nespokojená. Prý chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Všecha ministerstva ČSSD chtějí víc peněz.

Pilný už se chystá na vedení rezortu financí. Co říká o rozpočtu?

23.05. 21:38

Praha – Ivan Pilný (ANO), který má ve funkci nahradit ministra financí Andreje Babiše, považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad.  Návrh rozpočtu představil už v pondělí právě Babiš.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací