Články k tématu: Ministerstvo financí

Hybridní hrozby? Pilný žádá vnitro o posouzení reportáží, které použil Zaorálek

20.10. 14:33

Praha - Ministerstvo financí požádalo, aby resort vnitra posoudil, zda reportáže na téma zajišťovacích příkazů nenesou znaky hybridních hrozeb, tedy vědomě šířených dezinformací poškozujících stát.

První den účtenkové loterie. Kolik lidí už se přihlásilo?

02.10. 18:33

Praha – Ministerstvo financí v neděli 1. října spustilo účtenkovou loterii k  elektronické evidenci tržeb (EET). K dnešnímu poledni se do ní přihlásilo 70 tisíc hráčů. Už od půlnoci do rána zaznamenal systém registraci již několik tisíc účtenek.

Přebytek českého rozpočtu vzrostl na 17,4 miliardy, nejvíce se vyplatí na sociálních dávkách

02.10. 15:44

Praha - Přebytek státního rozpočtu ke konci září stoupl na 17,4 miliardy korun ze srpnových 15,6 miliardy korun. Loni v září skončil rozpočet s přebytkem 82,3 miliardy Kč. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun.

reklama

Státní dluh letos ke konci září klesl, každý Čech dluží asi 152.000 korun

02.10. 15:38

Praha - Státní dluh za první tři čtvrtletí letošního roku poklesl o 3,3 mld. Kč a dosáhl tak výše 1 610,1 mld. Kč, což představuje nejnižší výši dluhu od roku 2011. Uvedlo to dnes na svém webu ministerstvo financí (MF). V relativním vyjádření ve vztahu k HDP došlo k poklesu na úroveň 32,6 %, což je…

Účtenková loterie začíná, první losování proběhne 15. listopadu

01.10. 09:46

Praha - Ministerstvo financí spouští k dnešnímu dni loterii s názvem Účtenkovka. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, tedy 12. listopadu.

Extrémně drahé máslo? Ministerstvo financí chce kontroly u výrobců i obchodníků

27.09. 18:01

Praha - Ministerstvo financí (MF) vyzvalo Specializovaný finanční úřad, aby zkontroloval zvýšení ceny u tuzemských producentů másla i u hlavních obchodníků na maloobchodním trhu. Podle údajů Českého statistického úřadu činila v srpnu průměrná cena čtvrtky másla 52,31 Kč, meziročně o 45,2 procenta…

Sbíráte účtenky? V neděli začne účtenková loterie, šance na nejvyšší výhru je ale mizivá

26.09. 16:43

Praha - V neděli začne v Česku fungovat Účtenkovka. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, tedy 12. listopadu. Ministerstvo financí počítá měsíčně s pěti hlavními výhrami.

Zaregistrujte vaše účtenky z EET, můžete vyhrát ceny za desítky milionů, láká stát občany

12.09. 14:08

Praha - Zájemci o účtenkovou loterii mohou od 1. října zaregistrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky. Lidé budou moci přihlásit neomezený počet účtenek, ale musí dodržovat například…

Analytici kritizují zvýšení rozpočtových příjmů, rezort financí prý neumí efektivně plánovat

11.09. 16:56

Praha - Návrh zvýšit příjmy státního rozpočtu na příští rok o 21 miliard korun kvůli aktuálnímu zlepšenému odhadu vývoje české ekonomiky se nelíbí analytikům. Ministerstvo financí podle nich není schopno efektivně plánovat příjmy a výdaje.

Ministerstvo financí zvýšilo příjmy rozpočtu o 21 miliard

10.09. 15:23

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) zvýšil v novém návrhu rozpočtu příjmy o 21 miliard korun proti červnovému návrhu. Ministerstvo totiž zvýšilo odhad růstu ekonomiky v roce 2018 z 2,9 procenta na 3,1 procenta.

Ministerstvo financí chce omezit výdaje z privatizačního fondu, příjmy totiž nestačí

03.09. 10:47

Praha - Ministerstvo financí (MF) chce omezit výdaje z tzv. Fondu privatizace, což jsou zvláštní účty, na kterých jsou peníze převedené v roce 2006 ze zrušeného Fondu národního majetku na MF. Zároveň na účty plynou peníze z privatizace a dividendy od společnosti ČEZ.

Prezident NKÚ krotí radost politiků, přebytek státní kasy prý nelze hodnotit pozitivně

02.09. 15:25

Praha - Za loňským přebytkem státního rozpočtu téměř 62 miliard korun stojí i faktory, které podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslava Kaly nelze hodnotit pozitivně. Jde hlavně o nízké investice státu.

Přebytek rozpočtu ke konci srpna klesl na 15,6 miliardy. Ekonom kritizuje čerpání eurofondů

01.09. 16:43

Praha - Přebytek státního rozpočtu ke konci srpna klesl na 15,6 miliardy korun z červencových 25 miliard korun. Loni v srpnu skončil rozpočet s přebytkem 81,2 miliardy Kč. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun. Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté…

Bohuslav Sobotka trvá na prověrce finanční správy v kauze firmy FAU

29.08. 17:01

Ostrava - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, aby ministr financí Ivan Pilný (ANO) prověřil postup finanční správy v souvislosti s firmou FAU. Finanční správa dnes firmu FAU vyzvala, aby ji zbavila mlčenlivosti.

Rezort financí navrhuje zjednodušit prodej státního majetku, zákon čeká připomínkové řízení

28.08. 12:02

Praha - Ministerstvo financí poslalo k připomínkám novelu zákona o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby. Vláda by dle návrhu již nemusela do budoucna rozhodovat o každém prodeji i drobného státního majetku.

Úkol pro ministra Pilného: Podle vlády se má zabývat zvýšením solární daně

21.08. 20:03

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) by se měl začít zabývat možným zvýšením solární daně. Požádala jej o to dnes na jednání vláda.

Rezort financí vyplatil poradcům a advokátům v prvním pooletí 81,5 milionu

21.08. 11:38

Praha - Ministerstvo financí vyplatilo v prvním pololetí poradním orgánům a advokátům zhruba 81,4 milionu korun, když za stejné období loni to bylo zhruba 9,4 milionu korun. Za nárůstem jsou především výdaje advokátním kancelářím, které zastupují ČR v mezinárodních arbitrážích.

Správa daně z příjmů je nepřehledná, varuje NKÚ. Je to složité, přiznalo také ministerstvo

21.08. 10:41

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na správu daně z příjmů fyzických osob v letech 2012 až 2015. Ukázalo se, že zákon o daních z příjmů se postupně stává stále více nepřehledným a obsahuje řadu výjimek, což zvyšuje administrativní zátěž těm, kteří daně odvádějí i spravují. NkÚ to…

Starostové demonstrovali před ministerstvem financí, žádají peníze na opravy ulic

10.08. 21:51

Praha - Ve čtvrtek protestovalo asi 25 starostů měst a obcí před budovou ministerstva financí. Chtějí záruku, že dostanou potřebné miliony ze státní kasy na opravu ulic a silnic.

Vyhláška o inkluzi zřejmě projde úpravou, podle ministerstva školství má nedostatky

04.08. 16:54

Praha – Ministerstvo školství (MŠMT) uvádí, že vyhláška o společném vzdělávání dětí ve školách, která byla schválena loni v září má technické nedostatky a vnitřní rozpory. Schválení nového nastavení inkluze loni vyvolalo bouřlivé diskuse mezi jejími zastánci a odpůrci.

Finanční správa upravila seznam dokumentů s automatickou sankcí

01.08. 13:35

Praha - U přiznání k dani z příjmů fyzických osob a přiznání k dani z nemovitých věcí již nebude Finanční správa automaticky udělovat sankce, pokud nebyly podány elektronicky.

Ministerstvo financí: ČR v pololetí získala z EU o 16,7 miliardy Kč více, než zaplatila

31.07. 17:08

Praha - Česká republika získala v pololetí z rozpočtu Evropské unie o 16,7 miliardy korun více, než do něj odvedla. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.

Státní dluh Česka opět stoupl, každý dluží 169 tisíc

21.07. 16:03

Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej státních dluhopisů, které ministerstvo financí prodávalo na trhu za výhodných podmínek. Cílem bylo zajistit si finanční rezervu nebo refinancovat část dluhu výhodněji. V tiskové…

Účtenková loterie bude od 1. října. Vyhrát můžete milion i auto

18.07. 16:53

Praha - "Účtenkovku" spustí ministerstvo financí (MF) 1. října. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října. Počítá se s pěti hlavními výhrami. Podle průzkumu dodavatele pokladních systémů Bizerba se do loterie určitě zapojí 15 procent lidí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací