Články k tématu: Ministerstvo financí

Vláda v pondělí jmenuje ministra Pilného zástupcem ČR v mezinárodních institucích

23.06. 11:08

Praha - Vláda dle vžité praxe jmenuje ministra financí Ivana Pilného (ANO) guvernérem ve Světové bance (SB), Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropské investiční bance (EIB) za Českou republiku.

Zákon o hazardu nefunguje? Hracích automatů v ČR přibylo

23.06. 11:02

Praha - Česká pobočka Transparency International (TI) a sdružení Občané proti hazardu upozorňují na paradox. Po půl roce platnosti nového zákona o hazardu v ČR hracích automatů přibylo. Řada opatření prý ztrácí smysl, dokud neexistuje registr hráčů.

Finanční úřad čelí trestnímu oznámení lodníků, prý je špatně informoval o daních

17.06. 20:39

Praha - Někteří lodníci pracující v Nizozemsku, kteří na výzvu finančního úřadu mají doplácet daně, podali trestní oznámení na české úřady. Tvrdí, že jim postupem úřadů vznikla škoda. Podle lodníků jim úředníci v minulosti mylně sdělili, že příjmy z Nizozemska v Česku danit nemusejí. Uvedla to dnes…

reklama

Vláda schválila návrh rozpočtu se schodkem 50 miliard, ministerstva ale mají další požadavky za miliardy

14.06. 14:44

Praha - Vláda dnes schválila návrh ministerstva financí na rozpočet pro příští rok se schodkem 50 miliard korun. Ministerstva ale vznášení další požadavky v desítkách miliard. Premiér Bohuslav Sobotka počítá s tím, že přes prázdniny se podaří jejich nároky redukovat.

Ministerské požadavky přesahují plánovaný deficit o 97 miliard

08.06. 18:43

Praha - Požadavky jednotlivých resortů na peníze ze státního rozpočtu na příští rok přesahují jeho plánovaný schodek 50 miliard o 97 miliard korun. Uvedl to dnes ministr financí Ivan Pilný (ANO). Kritizoval ministry, že žádají o další peníze, ačkoli plně nevyužili ty z minulých let.

Ministerstvo financí za Babiše nechtělo přidat vojákům

03.06. 14:47

Praha - Ministerstva obrany a financí se domluvily na zvýšení mzdových tarifů vojáků od července o sedm procent. Finance ale pod vedením ministra financí Andreje Babiše (ANO) chtěly, aby vojáci dostali přidáno jen pět procent a od ledna.

Rezort financí uložil loterijním firmám pět pokut za 155 milionů korun

02.06. 17:01

Praha - Nový zákon o hazardu platí od začátku roku a ministerstvo financí (MF) už za jeho porušení uložilo pět pokut za 155 milionů korun. Jedna nejmenovaná zahraniční loterní firma má zaplatit 40 milionů korun.

Státní rozpočet se v květnu dostal do deficitu 18,7 miliard korun

01.06. 17:03

Praha - K 31. květnu 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 496,4 miliard korun, celkové výdaje 515,1 miliard korun a schodek hospodaření 18,7 miliard korun. V květnu 2016 byl vykázán přebytek 22,4 miliard korun. Uvedlo to dnes ministerstvo financí (MF) na svém webu.

Na podzim bude spuštěna účtenková loterie k EET. Ušetříme na kontrolách, plánuje Pilný

31.05. 13:57

Praha - Letos 1. listopadu by měla být spuštěna účtenková loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). Ministr financí Ivan Pilný (ANO) si od ní slibuje hlavně úspory na straně kontrol. V otevřeném výběrovém řízení na provozovatele loterie zvítězila společnost Wincor Nixdorf.

Ministerstvo odmítlo kritiku ČSSD za návrhu rozpočtu

25.05. 18:45

Praha - Ministerstvo financí nesouhlasí s ČSSD, která dnes rozcupovala návrh státního rozpočtu na rok 2018. Ministři za ČSSD představili řadu dalších požadavků, které ministerstvo vyčíslilo na zhruba 30 miliard korun.

ČSSD se nelíbí Babišův návrh rozpočtu. Je třeba jej upravit, chybí v něm miliardy korun, tvrdí

25.05. 15:13

Praha - ČSSD obrátila a premiér Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že je jeho strana s návrhem rozpočtu na rok 2018 nespokojená. Prý chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Všecha ministerstva ČSSD chtějí víc peněz.

Pilný už se chystá na vedení rezortu financí. Co říká o rozpočtu?

23.05. 21:38

Praha – Ivan Pilný (ANO), který má ve funkci nahradit ministra financí Andreje Babiše, považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad.  Návrh rozpočtu představil už v pondělí právě Babiš.

S penězi pro VŠ se v rozpočtu nepočítá, Valachová se ale nevzdává a chce dál jednat

23.05. 20:34

Praha - Vysoké školy se možná slibovaného nárůstu peněz nedočkají. Ministerstvo financí s nimi ve svém návrhu k rozpočtu na příští rok nepočítá.

Rozpočet na rok 2018: Porostou důchody i dávky

22.05. 15:00

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes oznámil, že státní dluh bude na konci letošního roku 1,613 bilionu korun. Rozpočet na rok 2018 počítá s růstem důchodů, platů, sociálních i nemocenských dávek nebo i růstem rozpočtu ministerstva obrany.

Babiš uspořádá rozlučkovou párty na Čapím hnízdě

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 21.05. 11:42

Praha - Zítra čeká areál farmy Čapí hnízdo velkolepá akce. Nadace Agrofert oslaví 5 let svého fungování, Andrej Babiš (ANO) se při té příležitosti rozloučí se zaměstnanci ministerstva financí. Zahraje i kapela Kryštof, která bude koncert vysílat živě na internetu.

Babiš pozval organizátorku demonstrací na kafe, tam mu dala košem

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 21.05. 11:38

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) přes svůj facebookový účet pozval organizátorku středečních demonstrací v Praze na kávu. Chtěl si s ní promluvit o jejich názorech. Šárka Fialová to však odmítla, neschází se prý s lidmi, kterým chybí svědomí.

Vládní krize je vyřešena říká po nominaci Pilného Babiš

17.05. 21:02

Praha – Andrej Babiš i dále trvá na tom, že jeho z vlády bylo nespravedlivé. Přesto považuje vládní krizi za vyřešenou. Pokud bude mluvit s prezidentem Milošem Zemanem, požádá ho, aby ho odvolal z vlády a jmenoval ministrem financí poslance Ivana Pilného (ANO). 

Pilný mluvil se Sobotkou o svých plánech. Budu lakomý ministr, tvrdí poslanec ANO

17.05. 20:10

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že souhlasí s nominací poslance hnutí ANO Ivana Pilného na ministra financí. Předseda hospodářského výboru Sněmovny Pilný už uvedl, že bude v pozici ministra financí považovat za svůj úkol držet státní rozpočet a jeho deficit na uzdě. 

Každý kandidát ANO bude na ministerstvu financí zastupovat zájmy Babiše, zlobí se Kalousek

17.05. 16:08

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) respektuje nominaci poslance Ivana Pilného (ANO) na nového ministra financí, je to podle něj právo hnutí ANO. Poslanec ODS Jan Skopeček vyjádřil překvapení nad nominací Pilného. TOP 09 odmítá kohokoli z hnutí ANO.

Finančník Tykač prodloužil nabídku na Počerady, chce souhlas ministerstva financí

17.05. 15:17

Praha - Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače prodloužila nabídku na koupi hnědouhelné elektrárny Počerady tak, aby ji mohla ve čtvrtek projednat dozorčí rada ČEZ. Případný obchod ale firma neuskuteční v rozporu se stanoviskem ministerstva financí (MF), přes které stát…

Ivan Pilný (ANO) dostal nabídku stát se ministrem financí

16.05. 21:30

Praha – Nabídku stát se ministrem financí obdržel poslanec hnutí ANO Ivan Pilný. Předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny to dnes uvedl pro Českou televizi.

Máme tři kvalitní kandidáty na ministra financí, volá Babiš

16.05. 16:17

Praha - Vládní krize se nyní přelila do sporu o to, kdo nahradí Andreje Babiše v čele ministerstva financí. Hnutí ANO má podle Babiše další kvalitní kandidáty na ministra financí. Vicepremiér dnes také důrazně odmítl kritiku Finanční správy za její činnost.

Sobotka odmítl Schillerovou i Brabce jako náhradu za Babiše, po hnutí ANO žádá jiné jméno.

15.05. 10:29

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl případné jmenování novou ministryní financí současnou náměstkyni Alenu Schillerovou. V oficiálním stanovisku Úřadu vlády stojí tři důvody, proč musí hnutí ANO poskytnout jiné jméno.

Nahradí Schillerová Babiše? ČSSD k ní má výhrady, KDU-ČSL je připravena ji přijmout

15.05. 10:02

Praha - Vládní ČSSD dnes debatuje o Aleně Schillerové, která by se měla dle návrhu hnutí ANO stát ministryní financí. Prezident Miloš Zeman o víkendu z Pekingu vzkázal, že by Schillerovou jako nástupkyni Andreje Babiše v čele resortu akceptoval.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací