Články k tématu: ministerstvo školství

Bezpečnost českých škol? Změnu vyvolal až tragický útok ve Žďáru

15.02. 18:00

Praha - Útoky na školy v Česku se jsou ojedinělé, na rozdíl od Spojených států, kde naposledy ve středu přišlo o život 17 lidí při střelbě na střední škole na Floridě. V ČR byl dosud nejtragičtější incident ve Žďáru nad Sázavou z října 2014, kdy po útoku psychicky narušené ženy zemřel žák střední…

NKÚ zjistil pochybení v resortu školství. Jedná se o stovky milionů

12.02. 09:13

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil peněžní prostředky určené pro nestátní neziskové organizace (NNO) na podporu práce s dětmi a mládeží v letech 2014 až 2016. Ministerstvo školství (MŠMT) nemá dle kontrolorů stanoveny cíle podporovaných programů, porušovalo svá vlastní pravidla při…

Babiš si posvítí na financování výzkumu a velkých center

02.02. 14:01

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) nechá prověřit finanční toky do výzkumu a hospodaření velkých výzkumných center. Analýzu dostal za úkol provést nový místopředseda rady Karel Havlíček.

reklama

Zmocněncem pro sport bude bývalý hokejista Milan Hnilička

31.01. 16:56

Praha - Poslanec Milan Hnilička (za ANO) se stal vládním zmocněncem pro sport. Funkce se ujme oficiálně začátkem března, předtím skončí u hokejového národního týmu. Ve financování sportu je podle něj třeba především pracovat na transparentnosti, protože o objektivitě rozdělování peněz mohou být…

Průměrný plat učitele 46 tisíc? Rozpočet školství se však musí razantně navýšit

12.01. 15:09

Praha - Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes jednal se školskými odbory a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Po schůzce řekl, že rozpočet školství se v příštích čtyřech letech musí postupně navýšit o zhruba 50 miliard korun. Odboráři předali Babišovi petici za kvalitnější podmínky ve vzdělávání.

Exministr financí Pilný přešel do školství. Stará se digitální vzdělávání

12.01. 15:05

Praha - Exministr financí Ivan Pilný (ANO) se stal na ministerstvu školství zmocněncem pro oblast digitálního vzdělávání. Agendu převzal po náměstkovi Jaroslavu Fidrmucovi (KDU-ČSL). Mluvčí resortu školství Jarmile Balážová nicméně upozornila na to, že Pilný se nestává náměstkem.

EDUin zveřejnil 10 problémů českého školství.Původně je chtěl vyvěsit na ministerstvu

22.12. 16:05

Praha - Zástupci EDUin dnes zveřejnili deset témat, která jsou podle nich pro vzdělávání klíčová a nový ministr školství Robert Plaga by se jim měl věnovat. Několik stránek se svými návrhy chtěli lidé ze vzdělávacího centra připevnit na vrata MŠMT v Karmelitské ulici pomocí lepicí pásky, ostraha…

Nový ministr školství se ujal úřadu, okamžitě volal po finanční revizi inkluze

18.12. 10:01

Praha - Nový ministr školství Robert Plaga (ANO) byl dnes uveden do funkce. Bude řešit finanční revizi inkluze. Nechce, aby náklady na společné vzdělávání zasáhly do zvyšování platů školských pracovníků. Premiér Andrej Babiš (ANO) na briefingu po uvedení Plagy kritizoval státní příspěvky pro…

Problémem sociální oblasti je nepropojenost resortů, myslí si Piráti

09.12. 17:27

Praha - Nepropojenost resortů školství, sociálních věcí a zdravotnictví je dle poslankyně Olgy Richterové značná komplikace při řešení sociálních otázek. Strana proto sezvala odborníky k dnešní diskusi.

Novým ministrem školství má být náměstek Plaga

03.12. 22:12

Praha - Ministrem školství ve vládě Andreje Babiše (ANO) má být náměstek ministerstva zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga (ANO).

Štech: Peníze na růst platů ve školství mohou doplatit kraje ze svého

28.11. 20:54

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) říká, že kraje by měly 1,3 procenta peněz na růst platů ve školství, které jim na slibované zvýšení tarifů ministerstvo neposlalo, doplatit ze svých rezerv nebo z fondu na odměny. Uvedl to po poradě se zástupci krajů.

Vláda dostane od ministerstva školství návrhy na jmenování 11 rektorů, poslední slovo má Zeman

25.11. 13:49

Praha - Ministerstvo školství předloží vládě návrhy na jmenování rektorů 11 univerzit a vysokých škol. Aby rektoři mohli do funkce nastoupit, musí je poté ještě jmenovat prezident republiky.

Zeman našel zastání u Ústavního soudu. Ošťádal neuspěl se stížností v profesorské kauze

20.11. 17:02

Brno - Fyzik Ivan Ošťádal a Univerzity Karlovy neuspěli s ústavní stížností na prezidenta Miloše Zemana ohledně nejmenování akademika profesorem. Hrad podle Ústavních soudců nezůstal nečinný, své rozhodnutí dal najevo nejpozději v dopisu tehdejší ministryni školství Kateřině Valachové.

Likvidace speciálních pedagogů? Studium dle nové metodiky trvá déle než medicína

20.10. 15:28

Olomouc - Osm vysokoškolských pracovišť vyzvalo ke změně nové metodiky speciální pedagogiky. Ministerstvo školství podle nich snižuje kvalitu přípravy speciálních pedagogů. K protestu se připojila Asociace děkanů pedagogických fakult.

Akademici odvolali plánované protesty, uspořádají akce pro veřejnost

27.09. 08:18

Praha - Akademici dnes odvolali původně plánované protesty, které se kvůli nespokojenosti s financováním vysokých škol měly konat příští týden v rámci Týdne pro vzdělanost. Uvedl to předseda České konference rektorů Tomáš Zima.

Ministerstvo školství na růst platů nemá peníze

12.09. 19:23

Praha - Ministerstvo školství (MŠMT) zatím neví, odkud vezme peníze na navýšení platů učitelů a ostatních zaměstnanců ve veřejné správě. Koalice se v pondělí dohodla, že od listopadu vzrostou platy pedagogů v regionálním školství o 15 procent, ostatním o deset procent.

Socialistický přístup? Štech by měl upravit postup u omluvenek předškoláků, žádá ODS

11.09. 18:14

Praha – Šéf rezortu školství Stanislav Štech (za ČSSD) by měl metodickým pokynem upravit, jak by měli rodiče postupovat v případě omluvenek u dětí v posledním ročníku mateřské školy. Vyzvala jej dnes k tomu ODS.

Sportovci kritizují vládu: Mluvila o změnách, sliby ale většinou nesplnila

30.08. 09:27

Praha - Sportovci nešetří kritikou na adresu vlády. Podle nich sice měla snahu o řadu změn, ale většinu svých záměrů nakonec nesplnila. Nepodařilo se jí vytvořit stabilní financování sportovních klubů ani dokončit nový zákon o podpoře sportu. Za úspěch lze považovat jen zastavení trvalého poklesu…

Rozpočet ministerstva školství se bude odvíjet od růstu platů učitelů

22.08. 17:15

Praha - Rozpočet ministerstva školství se bude odvíjet od toho, o kolik se nakonec zvýší platy učitelů a dalších státních zaměstnanců. Uvedl to dnes politický náměstek ministra školství Petr Pavlík po jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Na inkluzi půjde ještě letos z vládní rozpočtové rezervy dalších 400 milionů korun

21.08. 19:05

Praha – Ještě v tomto roce půjde na podporu společného vzdělávání 400 milionů korun navíc. Vláda dnes schválila posílení rozpočtu ministerstva školství pro tyto účely z vládní rozpočtové rezervy, informovalo ČTK tiskové oddělení úřadu.

Ministr školství Štech půjde na plánovanou operaci

17.08. 17:05

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) musí na plánovaný lékařský zákrok, od 10 září bude proto mimo úřad. Resort bude od příštího týdne řídit státní tajemník Jindřich Fryč, ministra na zasedání vlády a při vyjednávání o rozpočtu zastoupí náměstci.

Školy nevyčerpaly ani polovinu peněz určených na rekonstrukce, říká NKÚ

14.08. 09:01

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na rozvoj a obnovu materiálně technické základny veřejných vysokých škol v letech 2011 až 2016. Rozvoj a obnova jsou financovány z příslušného programu, jehož pomocí ministerstvo školství (MŠMT) rozděluje peníze na výstavbu, rekonstrukce či…

Vyhláška o inkluzi zřejmě projde úpravou, podle ministerstva školství má nedostatky

04.08. 16:54

Praha – Ministerstvo školství (MŠMT) uvádí, že vyhláška o společném vzdělávání dětí ve školách, která byla schválena loni v září má technické nedostatky a vnitřní rozpory. Schválení nového nastavení inkluze loni vyvolalo bouřlivé diskuse mezi jejími zastánci a odpůrci.

Policie v kauze dotací obvinila Janstu a Českou unii sportu

25.07. 16:16

Praha - Policie dnes v kauze manipulací se sportovními dotacemi obvinila Českou unii sportu (ČUS), jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Jansta předsedá i České basketbalové federaci, je členem ČSSD.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací