Články k tématu: ministerstvo školství

Ministerstvo školství rozdělovalo peníze na sport netransparentně, říká NKÚ

včera 08:59

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) přidělovalo v letech 2013 až 2015 dotace na podporu materiálně technické základny sportu. Resort rozdělil přes 2,2 miliardy korun a podle nku.cz postupoval netransparentně, čímž vytvářel nerovné…

Zeman se dnes sešel s Valachovou, váhá nad její rezignací

28.05. 20:58

Brno - Prezident Miloš Zeman se dnes v Brně sešel s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která se rozhodla k 31. květnu rezignovat. Ne všichni si ale přejí jeji odchod z čela resortu, včetně hlavy státu.

Sobotka Zemanovi poslal návrh na odvolání Valachové, nahradit ji má její náměstek Štech

26.05. 16:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Její rezignaci odeslal na Pražský hrad. Zároveň navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi, aby novým ministrem školství jmenoval dosavadního náměstka Valachové Stanislava Štecha.

reklama

Sobotka se sejde v pátek s ministryní Valachovou

25.05. 19:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se v pátek setká s ministryní školství Kateřinou Valachovou (oba ČSSD). Dnes to uvedl mluvčí úřadu vlády Martin Ayrer.

S penězi pro VŠ se v rozpočtu nepočítá, Valachová se ale nevzdává a chce dál jednat

23.05. 20:34

Praha - Vysoké školy se možná slibovaného nárůstu peněz nedočkají. Ministerstvo financí s nimi ve svém návrhu k rozpočtu na příští rok nepočítá.

Kateřině Valachové zlomila vaz nejbližší přítelkyně. Dokonce spolu i bydlely

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 23:31, 19.05. 09:39

Praha - Náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) Simona Kratochvílová může za pád své nejbližší přítelkyně. Obě ženy spolu sdílely pražský byt a část kariéry si stály bok po boku. Teď je Kratochvílová ve vazbě kvůli možným dotačním podvodům.

Valachová předá demisi příští týden, ANO chce po Sobotkovi urgentní řešení situace v rezortu

18.05. 14:15

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předá demisi premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) zřejmě začátkem příštího týdne. Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali předsedu vlády, aby urgentně řešil situaci na resortu školství.

Sobotku čekají schůzky kvůli novému ministrovi školství

16.05. 14:41

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má na příští dny naplánované schůzky s kandidáty do čela ministerstva školství. Nástupce Kateřiny Valachová (ČSSD), která ohlásila rezignaci kvůli kauze sportovních dotací, chce najít do konce května, kdy Valachová úřad opustí. Během dnešního rozhovoru to…

Pelta podle policie ovlivňoval i složení dotační komise, která rozdělovala půl miliardy

15.05. 09:59

Praha - Podle policejního spisu měl předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta vliv také na složení 11členné expertní komise, která na ministerstvu školství o rozdělení půl miliardy z investičních dotací. Vyšetřovatelé tvrdí, že ani jeden z 50 projektů nebyl vybrán podle zákonných kritérií, a proto…

O nástupci Valachové by se mělo rozhodnout do konce května

12.05. 21:52

Praha – O tom, kdo ve funkci nahradí končící ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), by mohlo být jasno do konce května. Právě do té doby chce mít premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) návrh na jmenování jejího nástupce.

Nový ministr školství? Sobotka bude nástupce Valachové vybírat ze dvou až tří jmen

11.05. 16:37

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se chce do konce května sejít s kandidáty na funkci ministra školství. Jako o možném nástupci Kateřiny Valachové (ČSSD) média spekulují především o jejím dosavadním náměstkovi Stanislavu Štechovi.

Půlmiliardová dotace pro sport se dělila nezákonně, tvrdí policie o kauze Pelta

11.05. 10:47

Praha - Podle vyšetřovatelů kauzy Pelta se dotace pro sport nerozdělovaly podle zákonných kritérií. České republice tak měla vzniknout škoda 454 milionů korun.

Ministryně Valachová rezignuje, kvůli Babišovi

09.05. 18:37

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) podá k 31. květnu demisi. Nechce poskytovat ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) záminku k tomu, aby odváděl pozornost od svých závažných problémů, napsala na twitteru. K odstoupení ji vyzývali někteří politici kvůli kauze sportovních…

MŠMT zprostilo všech funkcí náměstkyni Kratochvílovou

05.05. 13:48

Praha - V souvislosti s vyšetřováním možného zneužití sportovních dotací z ministerstva školství byla náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová dnes zproštěna výkonu své služby. ČTK o tom informovala vedoucí tiskového oddělení ministerstva Klára Bílá. Kratochvílová se podle…

Policie provedla razii na ministerstvu školství, obvinila tři lidi a firmu

03.05. 13:12

Praha - Policie dnes obvinila tři lidi a jednu právnickou osobu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství v oblasti státní podpory sportu. Stíhání se týká trestných činů zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Na…

Ministerstvo školství vyhodilo oknem víc než miliardu? Peníze vynaložené na rozvoj vzdělávání v ČR nepomohly, uvádí NBÚ

10.04. 09:26

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jakým způsobem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) a Česká školní inspekce (ČŠI) používaly v letech 2011 až 2016 peníze na rozvoj vzdělávání v České republice, především pak na nástroje…

Stát bude platit školy podle počtu odučených hodin, ne žáků. Zeman dnes podepsal novelu

23.03. 17:22

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, podle které bude stát platit školy podle počtu odučených hodin na základě vzdělávacích programů, nikoli pouze podle počtu žáků. Financování soukromých a církevních škol zůstane stejné.

Stát možná bude platit za doktorandy zdravotní pojištění, vyjde to na 50 milionů korun

08.02. 16:54

Praha – Stát by nově mohl za studenty v doktorském programu v denním studiu platit zdravotní pojištění. Poslanecký návrh vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) dnes schválila vláda.

Situace romských žáků v českém vzdělávacím systému mírně zlepšila.

06.01. 15:27

Praha - Romové stále tvoří přes 30 procent žáků, na které jsou při vzdělávání kladeny nižší nároky kvůli jejich lehkému mentálnímu postižení (LMP). Ministerstvo školství k tomu uvedlo, že se celková situace romských žáků v českém vzdělávacím systému mírně zlepšila.

Resort školství chce doktorandům odpustit placení zdravotní pojištění

04.12. 12:41

Praha - Ministerstvo školství se snaží přijít na způsob, jak studentům doktorského studia starším 26 let odpustit úhradu zdravotního pojištění.

Na jmenování profesorem je navrženo 55 akademiků

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 16:48, 22.11. 13:35

Praha - Na jmenování profesorem je podle informací ČTK navrženo dalších 55 lidí. Jde o návrhy, které vědecké rady univerzit předložily ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD) do 15. července.

Ministerstvo školství poskytne dětem 30 milionů na obědy

21.11. 17:08

Praha - Ministerstvo školství poskytne 30 milionů korun na obědy zdarma pro děti z chudých rodin v základních školách. Jedná se o stejnou částku jako loni, ačkoli dle resortu počet rodin v tíživé životní situaci roste. Pomoc nabízí také ministerstvo sociálních věcí.

Útoky vůči učitelům by mohly vést k vyhazovu žáka

01.11. 09:15

Praha - Ministerstvo připravuje změnu školského zákona. Norma chce lépe chránit učitele, k čemuž má přispět jasná definice jejich postavení a povinnost vyloučit žáka ze školy za opakované hrubé fyzické či slovní útoky nejen vůči kantorům.

Vízová politika brání přílivu studentů, tvrdí rektoři

30.09. 16:20

Praha - Rektoři českých vysokých škol si stěžují na vízovou politiku Česka, která podle nich často komplikuje zahraničním studentům a pedagogům působení na tuzemských školách.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací