Články k tématu: ministerstvo školství

Církve dostaly loni od státu miliardy korun

17.07. 19:32

Praha - Církve loni od státu dostaly téměř 3,5 miliardy korun, meziročně o dvě procenta méně. K tomu lze připočíst ještě další 2 miliardy, které jsou finanční náhradou za majetek v rámci restitučního zákona.

Zbývající neinvestiční dotace pro sport by měly dorazit během prázdnin

11.07. 14:26

Praha - Sportovní organizace dosud letos dostaly na neinvestičních dotacích zhruba 1,4 miliardy korun, zbývající přibližně tři miliardy by měly obdržet během července a srpna. Po dnešní schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem (za ČSSD) a představiteli sportovních svazů to řekl novinářům…

Štech kritizuje ANO: Sportovní svazy není důvod halasně zachraňovat

30.06. 14:53

Podbořany (Lounsko) - Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) dnes reagoval na iniciativu hejtmanů za ANO, kteří hodlají poskytnout sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku k překonání obtíží kvůli pozastavení dotačních programů. Řekl, že sportovní svazy a kluby není důvod zachraňovat.

reklama

Zemřel někdejší ministr školství první školský ombudsman Eduard Zeman

26.06. 13:21

Praha - Ve věku 69 let zemřel bývalý ministr školství a první školský ombudsman Eduard Zeman. Dvakrát neúspěšně kandidoval do Senátu. Poprvé v roce 2006 a podruhé v roce 2010. Byl jedním ze zakládajících členů Strany práv občanů - zemanovců.

Ministerstvo školství podpoří na úkor jiných programů aktivitu dětí ve volném čase

24.06. 14:44

Praha - Ministerstvo školství chce ještě v letošním roce více podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže. Zamýšlí na ně přesunout zhruba 26,8 milionu korun.

Štech byl jmenován ministrem školství. Za priority označuje kariérní řád, rozpočet a sport

21.06. 21:34

Praha – Prioritami nového ministra školství jsou prosazení kariérního řádu učitelů a vyřešení situace kolem sporných dotací pro sport. Stanislav Štech (ČSSD) to uvedl při svém dnešním jmenování do úřadu.

Výměna na ministerstvu školství: Valachová skončila, Zeman jmenoval Štecha

21.06. 17:32

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým ministrem školství Stanislava Štecha (za ČSSD). Ten dosud působil jako náměstek resortu, takže se nebude muset s jeho chodem dlouho seznamovat, což Hrad uvítal. Štech ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Zeman se sešel se Štechem, ve středu ho jmenuje ministrem školství

20.06. 19:29

Praha – Na Hrad dnes odpoledne za prezidentem Milošem Zemanem zavítal nastupující ministr školství Stanislav Štech. Jednali spolu o kariérním řádu učitelů a o návrhu rozpočtu pro školy na příští rok.

Zeman ve středu jmenuje dosavadního náměstka Valachové Štecha ministrem školství

20.06. 13:55

Praha - Nástupcem ministryně školství Kateřiny Valachové bude její dosavadní náměstek Stanislav Štech, prezident Miloš Zeman ho jmenuje ve středu v 16:00. Oba se sejdou dnes vpodvečer.

Valachová chce na postu ministryně opravdu skončit, Zeman prý její demisi přijal

19.06. 17:24

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se dnes sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedla, že její demisi přijal, byť s jejím odchodem nesouhlasí. V čele resortu patrně usedne dosavadní náměstek Stanislav Štech.

Ministerské požadavky přesahují plánovaný deficit o 97 miliard

08.06. 18:43

Praha - Požadavky jednotlivých resortů na peníze ze státního rozpočtu na příští rok přesahují jeho plánovaný schodek 50 miliard o 97 miliard korun. Uvedl to dnes ministr financí Ivan Pilný (ANO). Kritizoval ministry, že žádají o další peníze, ačkoli plně nevyužili ty z minulých let.

Valachová navzdory Zemanovu přání demisi nestáhne. Už čeká na své odvolání

01.06. 16:59

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na své demisi trvá navzdory postoji prezidenta Miloše Zemana, který jí dal 10 dnů na rozmyšlenou. Do svého odchodu chce jednat ještě s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Zeman Valachovou zatím odvolat nehodlá

31.05. 17:17

Praha - Na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) měl Hrad k dnešnímu dni odvolat ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Nestane se tak. Podle prezidenta Miloše Zemana dostala Valachová čas si rozmyslet svou demisi do 10. června, kdy se hlava státu vrací z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu.

Ministerstvo školství rozdělovalo peníze na sport netransparentně, říká NKÚ

29.05. 08:59

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) přidělovalo v letech 2013 až 2015 dotace na podporu materiálně technické základny sportu. Resort rozdělil přes 2,2 miliardy korun a podle nku.cz postupoval netransparentně, čímž vytvářel nerovné…

Zeman se dnes sešel s Valachovou, váhá nad její rezignací

28.05. 20:58

Brno - Prezident Miloš Zeman se dnes v Brně sešel s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která se rozhodla k 31. květnu rezignovat. Ne všichni si ale přejí jeji odchod z čela resortu, včetně hlavy státu.

Sobotka Zemanovi poslal návrh na odvolání Valachové, nahradit ji má její náměstek Štech

26.05. 16:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Její rezignaci odeslal na Pražský hrad. Zároveň navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi, aby novým ministrem školství jmenoval dosavadního náměstka Valachové Stanislava Štecha.

Sobotka se sejde v pátek s ministryní Valachovou

25.05. 19:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se v pátek setká s ministryní školství Kateřinou Valachovou (oba ČSSD). Dnes to uvedl mluvčí úřadu vlády Martin Ayrer.

S penězi pro VŠ se v rozpočtu nepočítá, Valachová se ale nevzdává a chce dál jednat

23.05. 20:34

Praha - Vysoké školy se možná slibovaného nárůstu peněz nedočkají. Ministerstvo financí s nimi ve svém návrhu k rozpočtu na příští rok nepočítá.

Kateřině Valachové zlomila vaz nejbližší přítelkyně. Dokonce spolu i bydlely

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 23:31, 19.05. 09:39

Praha - Náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) Simona Kratochvílová může za pád své nejbližší přítelkyně. Obě ženy spolu sdílely pražský byt a část kariéry si stály bok po boku. Teď je Kratochvílová ve vazbě kvůli možným dotačním podvodům.

Valachová předá demisi příští týden, ANO chce po Sobotkovi urgentní řešení situace v rezortu

18.05. 14:15

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předá demisi premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) zřejmě začátkem příštího týdne. Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali předsedu vlády, aby urgentně řešil situaci na resortu školství.

Sobotku čekají schůzky kvůli novému ministrovi školství

16.05. 14:41

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má na příští dny naplánované schůzky s kandidáty do čela ministerstva školství. Nástupce Kateřiny Valachová (ČSSD), která ohlásila rezignaci kvůli kauze sportovních dotací, chce najít do konce května, kdy Valachová úřad opustí. Během dnešního rozhovoru to…

Pelta podle policie ovlivňoval i složení dotační komise, která rozdělovala půl miliardy

15.05. 09:59

Praha - Podle policejního spisu měl předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta vliv také na složení 11členné expertní komise, která na ministerstvu školství o rozdělení půl miliardy z investičních dotací. Vyšetřovatelé tvrdí, že ani jeden z 50 projektů nebyl vybrán podle zákonných kritérií, a proto…

O nástupci Valachové by se mělo rozhodnout do konce května

12.05. 21:52

Praha – O tom, kdo ve funkci nahradí končící ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), by mohlo být jasno do konce května. Právě do té doby chce mít premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) návrh na jmenování jejího nástupce.

Nový ministr školství? Sobotka bude nástupce Valachové vybírat ze dvou až tří jmen

11.05. 16:37

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se chce do konce května sejít s kandidáty na funkci ministra školství. Jako o možném nástupci Kateřiny Valachové (ČSSD) média spekulují především o jejím dosavadním náměstkovi Stanislavu Štechovi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací