Články k tématu: ministerstvo školství

Zeman našel zastání u Ústavního soudu. Ošťádal neuspěl se stížností v profesorské kauze

20.11. 17:02

Brno - Fyzik Ivan Ošťádal a Univerzity Karlovy neuspěli s ústavní stížností na prezidenta Miloše Zemana ohledně nejmenování akademika profesorem. Hrad podle Ústavních soudců nezůstal nečinný, své rozhodnutí dal najevo nejpozději v dopisu tehdejší ministryni školství Kateřině Valachové.

Likvidace speciálních pedagogů? Studium dle nové metodiky trvá déle než medicína

20.10. 15:28

Olomouc - Osm vysokoškolských pracovišť vyzvalo ke změně nové metodiky speciální pedagogiky. Ministerstvo školství podle nich snižuje kvalitu přípravy speciálních pedagogů. K protestu se připojila Asociace děkanů pedagogických fakult.

Akademici odvolali plánované protesty, uspořádají akce pro veřejnost

27.09. 08:18

Praha - Akademici dnes odvolali původně plánované protesty, které se kvůli nespokojenosti s financováním vysokých škol měly konat příští týden v rámci Týdne pro vzdělanost. Uvedl to předseda České konference rektorů Tomáš Zima.

reklama

Ministerstvo školství na růst platů nemá peníze

12.09. 19:23

Praha - Ministerstvo školství (MŠMT) zatím neví, odkud vezme peníze na navýšení platů učitelů a ostatních zaměstnanců ve veřejné správě. Koalice se v pondělí dohodla, že od listopadu vzrostou platy pedagogů v regionálním školství o 15 procent, ostatním o deset procent.

Socialistický přístup? Štech by měl upravit postup u omluvenek předškoláků, žádá ODS

11.09. 18:14

Praha – Šéf rezortu školství Stanislav Štech (za ČSSD) by měl metodickým pokynem upravit, jak by měli rodiče postupovat v případě omluvenek u dětí v posledním ročníku mateřské školy. Vyzvala jej dnes k tomu ODS.

Sportovci kritizují vládu: Mluvila o změnách, sliby ale většinou nesplnila

30.08. 09:27

Praha - Sportovci nešetří kritikou na adresu vlády. Podle nich sice měla snahu o řadu změn, ale většinu svých záměrů nakonec nesplnila. Nepodařilo se jí vytvořit stabilní financování sportovních klubů ani dokončit nový zákon o podpoře sportu. Za úspěch lze považovat jen zastavení trvalého poklesu…

Rozpočet ministerstva školství se bude odvíjet od růstu platů učitelů

22.08. 17:15

Praha - Rozpočet ministerstva školství se bude odvíjet od toho, o kolik se nakonec zvýší platy učitelů a dalších státních zaměstnanců. Uvedl to dnes politický náměstek ministra školství Petr Pavlík po jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Na inkluzi půjde ještě letos z vládní rozpočtové rezervy dalších 400 milionů korun

21.08. 19:05

Praha – Ještě v tomto roce půjde na podporu společného vzdělávání 400 milionů korun navíc. Vláda dnes schválila posílení rozpočtu ministerstva školství pro tyto účely z vládní rozpočtové rezervy, informovalo ČTK tiskové oddělení úřadu.

Ministr školství Štech půjde na plánovanou operaci

17.08. 17:05

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) musí na plánovaný lékařský zákrok, od 10 září bude proto mimo úřad. Resort bude od příštího týdne řídit státní tajemník Jindřich Fryč, ministra na zasedání vlády a při vyjednávání o rozpočtu zastoupí náměstci.

Školy nevyčerpaly ani polovinu peněz určených na rekonstrukce, říká NKÚ

14.08. 09:01

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na rozvoj a obnovu materiálně technické základny veřejných vysokých škol v letech 2011 až 2016. Rozvoj a obnova jsou financovány z příslušného programu, jehož pomocí ministerstvo školství (MŠMT) rozděluje peníze na výstavbu, rekonstrukce či…

Vyhláška o inkluzi zřejmě projde úpravou, podle ministerstva školství má nedostatky

04.08. 16:54

Praha – Ministerstvo školství (MŠMT) uvádí, že vyhláška o společném vzdělávání dětí ve školách, která byla schválena loni v září má technické nedostatky a vnitřní rozpory. Schválení nového nastavení inkluze loni vyvolalo bouřlivé diskuse mezi jejími zastánci a odpůrci.

Policie v kauze dotací obvinila Janstu a Českou unii sportu

25.07. 16:16

Praha - Policie dnes v kauze manipulací se sportovními dotacemi obvinila Českou unii sportu (ČUS), jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Jansta předsedá i České basketbalové federaci, je členem ČSSD.

Finance na zamítnutý kariérní řád zřejmě zůstanou v rozpočtu rezortu školství

24.07. 19:48

Praha – Peníze, které byly původně určeny na  kariérní řád učitelů zůstanou zřejmě součástí rozpočtu školství na příští rok. Vláda totiž řád zamítla.

Církve dostaly loni od státu miliardy korun

17.07. 19:32

Praha - Církve loni od státu dostaly téměř 3,5 miliardy korun, meziročně o dvě procenta méně. K tomu lze připočíst ještě další 2 miliardy, které jsou finanční náhradou za majetek v rámci restitučního zákona.

Zbývající neinvestiční dotace pro sport by měly dorazit během prázdnin

11.07. 14:26

Praha - Sportovní organizace dosud letos dostaly na neinvestičních dotacích zhruba 1,4 miliardy korun, zbývající přibližně tři miliardy by měly obdržet během července a srpna. Po dnešní schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem (za ČSSD) a představiteli sportovních svazů to řekl novinářům…

Štech kritizuje ANO: Sportovní svazy není důvod halasně zachraňovat

30.06. 14:53

Podbořany (Lounsko) - Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) dnes reagoval na iniciativu hejtmanů za ANO, kteří hodlají poskytnout sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku k překonání obtíží kvůli pozastavení dotačních programů. Řekl, že sportovní svazy a kluby není důvod zachraňovat.

Zemřel někdejší ministr školství první školský ombudsman Eduard Zeman

26.06. 13:21

Praha - Ve věku 69 let zemřel bývalý ministr školství a první školský ombudsman Eduard Zeman. Dvakrát neúspěšně kandidoval do Senátu. Poprvé v roce 2006 a podruhé v roce 2010. Byl jedním ze zakládajících členů Strany práv občanů - zemanovců.

Ministerstvo školství podpoří na úkor jiných programů aktivitu dětí ve volném čase

24.06. 14:44

Praha - Ministerstvo školství chce ještě v letošním roce více podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže. Zamýšlí na ně přesunout zhruba 26,8 milionu korun.

Štech byl jmenován ministrem školství. Za priority označuje kariérní řád, rozpočet a sport

21.06. 21:34

Praha – Prioritami nového ministra školství jsou prosazení kariérního řádu učitelů a vyřešení situace kolem sporných dotací pro sport. Stanislav Štech (ČSSD) to uvedl při svém dnešním jmenování do úřadu.

Výměna na ministerstvu školství: Valachová skončila, Zeman jmenoval Štecha

21.06. 17:32

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým ministrem školství Stanislava Štecha (za ČSSD). Ten dosud působil jako náměstek resortu, takže se nebude muset s jeho chodem dlouho seznamovat, což Hrad uvítal. Štech ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Zeman se sešel se Štechem, ve středu ho jmenuje ministrem školství

20.06. 19:29

Praha – Na Hrad dnes odpoledne za prezidentem Milošem Zemanem zavítal nastupující ministr školství Stanislav Štech. Jednali spolu o kariérním řádu učitelů a o návrhu rozpočtu pro školy na příští rok.

Zeman ve středu jmenuje dosavadního náměstka Valachové Štecha ministrem školství

20.06. 13:55

Praha - Nástupcem ministryně školství Kateřiny Valachové bude její dosavadní náměstek Stanislav Štech, prezident Miloš Zeman ho jmenuje ve středu v 16:00. Oba se sejdou dnes vpodvečer.

Valachová chce na postu ministryně opravdu skončit, Zeman prý její demisi přijal

19.06. 17:24

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se dnes sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedla, že její demisi přijal, byť s jejím odchodem nesouhlasí. V čele resortu patrně usedne dosavadní náměstek Stanislav Štech.

Ministerské požadavky přesahují plánovaný deficit o 97 miliard

08.06. 18:43

Praha - Požadavky jednotlivých resortů na peníze ze státního rozpočtu na příští rok přesahují jeho plánovaný schodek 50 miliard o 97 miliard korun. Uvedl to dnes ministr financí Ivan Pilný (ANO). Kritizoval ministry, že žádají o další peníze, ačkoli plně nevyužili ty z minulých let.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací