Články k tématu: Ministerstvo spravedlnosti

Malá se brání zuby nehty. Opisování přiznala, prý ale nejde o plagiátorství

09.07. 17:47

Praha - Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) odmítla obvinění z plagiátorství ve svých diplomových pracích. Připustila sice, že v některých částech zapomněla uvést citaci, trvá však na tom, že jednala v dobré víře.

Pryč s Malou! Sama se diskvalifikovala. Akademici podepisují petici za její odvolání

07.07. 10:41

Praha - Na internetu koluje petice, ve které stovky signatářů žádají odvolání ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO). Poukazují na to, že se svým plagiátorství prohřešila nejen morálně, ale i proti akademickým hodnotám.

Zemřela Dagmar Burešová. Polistopadová ministryně spravedlnosti zastupovala Kunderu i matku Palacha

02.07. 12:52

Praha - O víkendu ve věku 88 let zemřela první ministryně spravedlnosti po listopadu 1989 a někdejší předsedkyně České národní rady z počátku 90. let Dagmar Burešová.

reklama

Malá se chopila roli ministryně, plagiátorskou kauzu odmítla

29.06. 21:08

Praha - Taťána Malá (ANO) byla dnes uvedena do úřadu, a to jako poslední ze členů vlády. Mezi prioritami na ministerstvu spravedlnosti zmínila například novelu insolvenčního zákona a novelu trestního řádu. Znovu odmítla pochybnosti o originalitě své diplomové práce. Malé se zastal i premiér Andrej…

Olympionik se naštval: Jsme už vážně v p*deli. Babiš se Zemanem a komančema tu páchaj šílený zvěrstvo

Aktualizovali jsme 26.6.2018, 22:00, 26.06. 12:26

Praha - Jméno Taťány Malé (ANO), která byla nominována na ministryni spravedlnosti, budí dál velké vášně. Babiš sice tvrdí, že ministr musí být především dobrý manažer, to se ale nelíbí například

Ministryně spravedlnosti Malá? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí Babiš

25.06. 15:12

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v nové vládě vystřídá poslankyně a šéfka jihomoravské buňky hnutí ANO Taťána Malá. Politici i média v té souvislosti připomínají, že Malá je značně kontroverzní postava. A uvědomuje si to i sám Babiš.

Ministerstvo spravedlnosti je v exekuci

28.05. 13:45

Praha - Ministerstvo spravedlnosti čelí exekuci, přičemž vymáhaná částka dosahuje i s úroky zhruba 40 milionů korun. Uvedl to server Česká justice. Mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová informaci o exekučním řízení potvrdila s tím, že ministerstvo se obrátilo na Nejvyšší soud, který vykonatelnost…

Advokát údajně kryl oddlužovací agenturu, Pelikán podal kárnou žalobu

26.04. 10:15

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK) kárnou žalobu na advokáta, který podle něj kryl činnost nezákonné oddlužovací agentury. Ministerstvo dnes sdělilo ČTK, že právník podal k soudům nejméně ve 47 případech návrhy na povolení oddlužení, jež…

Dostane zdravotní sestra Marešová tučné odškodné? Soud brzy rozhodne

03.04. 11:46

Praha - Soud bude 4. dubna rozhodovat ve věci žádosti zdravotní sestry Věry Marešové, která chce po státu pětimilionové odškodné. Ministerstvo spravedlnosti každoročně eviduje kvůli nezákonnému trestnímu stíhání až tisíc žádostí. Vyhoví jen málokomu, milionové částky jsou výjimečné.

Pracující vězni dostanou vyšší odměny, musí si ale také povinně více spořit

01.04. 10:23

Praha - Dnešním dnem nabývá účinnosti vládní nařízení, které stanovuje vyšší odměny pro pracující vězně. Opatření má snížit zadluženost vězňů, která je jedním z hlavních faktorů recidivy. Naposledy se trestancům odměny zvyšovaly v roce 2000.

Pelikán vysvětluje: Žádost USA o vydání Nikulina byla důvodnější

30.03. 18:12

Praha - V USA je Jevgenij Nikulin stíhán pro závažnou trestnou činnost, kdežto v Rusku pro bagatelní čin. Takto dnes ministr spravedlnosti Robert Pelikán zdůvodnil vydání hackera Američanům.

Ruská ambasáda je zklamána vydáním Nikulina do USA, advokát chce prověřit postup Pelikána

30.03. 16:35

Praha - Spojené státy vítají vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina z Česka. Ruské velvyslanectví v Praze naopak vyslovilo politování. Advokát Martin Sadílek, který zastupuje Nikulina, považuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) o vydání Rusa do USA za nestandardní a "na…

Česko vydalo ruského hackera Nikulina do USA, Zeman ho chtěl vydat do Ruska

30.03. 13:33

Praha - Česko vydalo Jevgenije Nikulina do USA, odletěl v noci. O extradici údajného ruského hackera usilovala také Moskva. Česká policie ho zadržela předloni v říjnu na základě amerického zatykače, který ho spojuje s celkem devíti skutky z let 2012 až 2013.

České úřady předaly Rusku hledaného podnikatele, je podezřelý z finančních podvodů

16.02. 18:12

Moskva/Praha - České úřady dnes předaly do Ruska podnikatele hledaného kvůli podezření z finančních podvodů. Boris Trunov (58) podle prokurátorů ukradl v roce 2007 jisté ruské firmě 15 milionů rublů (5,5 milionu korun) s použitím falešných dokumentů.

NSS se zabývá kárnými žalobami na soudkyni Královou. Lidé ji prý napadají na ulici

14.02. 15:43

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začal projednávat dvě kárné žaloby na pražskou soudkyni Helenu Královou. Hrozí jí až odvolání z funkce. Králová se jednání účastní osobně. Jeden ze dvou jejích obhájců Jiří Teryngel ale řekl, že se do skončení řízení nebude vyjadřovat.

Obviněný detektiv dostane odškodné. Ve vazbě se mu zhoršilo zdraví

06.02. 14:03

Praha - Na základě dnešního pravomocného rozhodnutí Městského soudu v Praze dostane detektiv bývalého protimafiánského útvaru Luděk Vokál odškodné přes 26.000 korun. Před více než dvěma roky byl nezákonně umístěn do vazby.

Máte dluhy? Web od Ministerstva spravedlnosti vám může pomoci

29.01. 13:05

Praha - Ministerstvo spravedlnosti spustilo web, který má pomáhat zadluženým lidem, insolvenčním správcům či neziskovým organizacím. V hlavních záložkách najdete základní informace o platební neschopnosti a úpadku i o možnostech jejich řešení.

Na vládě se projednají změny jednacího řádu. Na imunitu se nedostane

12.01. 16:04

Praha - Kabinet Andreje Babiše (ANO) bude příští týden debatovat o kontroverzní novele jednacího řádu vlády. Podle ministerstva spravedlnosti je hlavním účelem změn zefektivnění a zrychlení projednávání materiálů předložených vládě.

Pelikán jmenoval bývalého poslance ČSSD Tejce svým náměstkem

08.01. 11:20

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) jmenoval svým náměstkem Jeronýma Tejce, který po podzimních sněmovních volbách odešel z ČSSD. Bývalý šéf poslaneckého klubu sociálních demokratů se stal náměstkem k 5. lednu. O tom, že ho Pelikán angažuje, se spekulovalo už od prosince.

Exministr zdravotnivtví Julínek chce od státu odškodné 750 tisíc za nezákonné stíhání

04.01. 15:37

Praha - Někdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) požaduje odškodnění za své nezákonné trestní stíhání. Jde o 750 tisíc korun. Obvodní soud jeho žalobu zamítl, pražský městský soud projedná odvolání příští týden.

Soudcovská unie se bouří. Nesouhlasí s tím, aby vláda znovu měnila kárná řízení

22.12. 16:50

Praha - Soudcovská unie nesouhlasí se záměrem vlády Andreje Babiše (ANO) upravit kárné řízení se soudci a státními zástupci. Ministerstvo spravedlnosti již před devíti lety zavedlo do kárného řízení zásadní změny.

Pelikán dočasně zprostil funkce soudkyni Královou

15.12. 11:55

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil výkonu funkce soudkyni Helenu Královou (66), která čelí dvěma kárným řízením. Opatření trvá do pravomocného skončení kárného řízení u Nejvyššího správního soudu. Po tuto dobu soudce pobírá polovinu platu. Pokud nakonec není…

Ministerstvo spravedlnosti odmítá zpřísnění trestů za znásilnění

27.11. 17:21

Praha - Organizace proFem chce zpřísnění trestů za znásilnění a žádá sestavení návodu ohledně přístupu k obětem tohoto trestného činu při soudním řízení. Ministerstvo spravedlnosti to odmítá.

Zadeh žádá odškodné za vazbu. Po státu chce tři miliony

09.11. 16:37

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 bude řešit dvě žaloby íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha na ministerstvo spravedlnosti. Chce odškodné i kvůli své vazbě, jde celkem asi o tři miliony korun.

reklama
Fotogalerie