Články k tématu: Ministerstvo spravedlnosti

Policie si došlápla na šéfkontrolora exekutorů Makariuse, má zastavenou činnost

03.03. 10:49

Praha - Policie loni v říjnu obvinila šéfa kontrolní komise exekutorů Milana Makariuse z několika trestných činů. Spolu s ním je le informací Lidových novin stíháno asi dalších 28 lidí, mezi nimi i notáři, advokáti nebo insolvenční správci.

Podnikatel vydaný do Ruska nemá nárok na dva miliony korun od ČR, rozhodl soud

15.02. 11:41

Praha - Městský soud v Praze zamítl odvolání ruského podnikatele Alexeje Torubarovova, který se domáhal dvou milionů od českého státu za své nezákonné vydání do Ruska.

Gruzínec ve vlasti odsouzený za vraždu může být vydán, rozhodl ÚS. Je to politický komplot, brání se cizinec

13.02. 11:56

Brno - Gruzínec Zurab Nadiradze neuspěl s ústavní stížností proti rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána o vyhoštění. Organizace pro pomoc uprchlíkům se ještě snaží získat pro Nadiradzeho zastání ve Štrasburku.

reklama

Pelikán po dvou letech hodnotí své úspěchy, Připomněl snížení nákladů na exekuce i zaměstnávání vězňů

13.02. 11:19

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) řadí k úspěchům po necelých dvou letech ve funkci snížení nákladů na vymáhání méně vysokých dluhů, zvýšení zaměstnanosti vězňů nebo zjednodušení zápisů společností do obchodního rejstříku. Mezi svými prioritami do podzimních voleb na dnešní tiskové…

Odškodnění vám nedáme, vzkazuje Čechům uneseným v Libanonu ministerstvo spravedlnosti

27.01. 17:56

Praha – Pětice Čechů unesených v Libanonu zřejmě odškodnění nedostane. Žádost po ministerstvech vnitra a zahraničí zamítl také resort spravedlnosti. Informuje o tom server Seznam.cz.

Exředitel ŘSD Hala žaluje stát o sto milionů

26.01. 13:07

Praha - Michal Hala byl obžalován z držení dětské pornografie, Městský soud v Praze ho však loni v květnu pravomocně zprostil viny. Bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní požaduje po státu skoro sto milionů korun.Žalobou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, jednání zatím…

Věra Marešová žádá odškodné čtyři miliony korun, čelila obžalobě z vražd šesti pacientů

16.01. 21:06

Ústí nad Labem - Odškodnění ve výši čtyř milionů korun žádá po státu zdravotní sestra Věra Marešová. Soud ji loni zprostil obžaloby v případu údajných vražd šesti pacientů v Rumburk.

NKÚ odhalil závažné chyby v účetní závěrce ministerstva spravedlnosti

16.01. 09:15

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva spravedlnosti (MSp) za rok 2015. Podle kontrolorů nevedlo MSp správné a úplné účetnictví. V účetní závěrce za rok 2015 kontroloři zjistili významné nesprávnosti za téměř 2,5 miliardy korun. MSp…

Zaorálek: O vydávání cizinců by mělo rozhodovat ministerstvo zahraničí

08.01. 15:00

Praha - Hostem dnešního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). V souvislosti s případem ruského hackera Jevgenije Nikulina, o jehož vydání z Česka usilují Spojené státy i Moskva, řekl, že by o vydávání stíhaných do zahraničí měla rozhodovat…

Ministerstvo spravedlnosti odmítá návrat exsoudce Matuly

04.01. 14:34

Praha - Ministerstvo spravedlnosti odmítlo návrat bývalého kladenského soudce Vlastimila Matuly do řad soudcovského stavu. Funkci soudce totiž považuje za zaniklou navzdory rozhodnutí Ústavního soudu, u něhož Matula loni v létě uspěl se stížností proti podmínce za nadržování zlodějům, kteří ukradli…

Soudkyně Červinková končí ve funkci. Je obviněná v kauze Via Chem Group

22.12. 17:06

Praha – Daniel Škvařil z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti dnes bez bližších informací uvedl, že českobudějovická soudkyně Marie Červinková končí ve funkci. Policie ji v září obvinila ze zneužití pravomoci v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Via Chem Group.

Sněmovna schválila kompenzaci pro oběti kriminality

09.12. 20:05

Praha - Lidé, kteří přišli k majetkové újmě trestnou činností, asi budou mít přístup k penězům, které prostřednictvím peněžitých trestů či trestu propadnutí majetku dosud od pachatelů získával stát. Vládní předlohu, jež to předpokládá, dnes schválila Sněmovna. Nyní musejí oběti žádat o peníze…

Česko zřejmě bude mít 33 nových soudců a soudkyň. Pelikán jejich jména poslal Zemanovi

08.12. 18:47

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes na stůl dostal od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) návrh na jmenování 33 nových soudců a soudkyň. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří skončili či postupně skončí ve funkci do 31. ledna příštího roku.

Ministerstvo spravedlnosti získalo objekt bývalých karlínských kasáren

05.12. 17:34

Praha - Objekt bývalých kasáren v pražském Karlíně, který se v minulosti neúspěšně snažilo prodat ministerstvo obrany, již patří ministerstvu spravedlnosti.

Žena, kterou Zeman omilostnil, je právnička s psychickou poruchou

23.11. 19:24

Praha - Žena, které prezident Miloše Zeman omilostnil, je psychicky nemocná žena. Která působila jako právnička a v minulosti provozovala advokátní kancelář. Ve vězení byla za to, že podvodně vylákala peníze z projektu výstavby optického kabelu Českých radiokomunikací.

Vláda schválila automatické přidělování kauz soudcům, postoupí ho Sněmovně

23.11. 14:45

Praha - Zavedení automatického a náhodného přidělování kauz soudcům a novou úpravu dovolání projedná Poslanecká sněmovna. Vláda dnes novelu ministerstva spravedlnosti podpořila, informoval novináře šéf resortu Robert Pelikán (ANO).

O vydání zadrženého hackera Nikulina požádalo Rusko i USA

23.11. 11:57

Praha - Ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že o Jevgenije Nikulina, který byl v říjnu zadržen v Praze kvůli podezření z hackerství, oficiálně požádalo vedle Spojených států i Rusko. Nikulin je v současné době ve vazbě.

Sobotka úkoluje Pelikána: Chce insolvenční zákon a exekuční řád

21.11. 09:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce, aby ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) rychle předložil do vlády návrh insolvenčního zákona, exekučního řádu a zákona o bezplatné právní pomoci. Podle něj jsou důležité, protože mohou pomoci lidem v obtížné životní situaci. Premiér také uvedl,…

Česko dostalo od Ruska žádost o vydání Vorotnikova, který je obviněn z chuligánství

02.11. 13:16

Praha - Česká republika v úterý obdržela žádost Ruska o vydání disidenta a člena umělecké skupiny Vojna Olega Vorotnikova zadrženého v září. Ministerstvo spravedlnosti ji postoupilo Městskému státnímu zastupitelství v Praze.

Nový návrh: O lidi s více dluhy se má starat jeden exekutor

13.10. 14:50

Praha - O lidi, na které je uvaleno více exekucí, by se nově měl starat pouze jeden exekutor. Ministerstvo spravedlnosti to navrhuje v novele exekučního řádu, kterou poslalo do připomínkového řízení.

V sobotu odstartuje registr přestupků

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 12:38, 30.09. 11:17

Praha - V sobotu 1. října bude spuštěna Centrální evidence přestupků. Cílem nového registru je přísnější a účinnější trestání recidivy vybraných závažnějších druhů přestupků.

Češi před dluhy utíkají, Pelikán chce řešení

Aktualizovali jsme 22.9.2016, 12:43, 22.09. 11:29

Praha - Ministerstvo spravedlnosti připravuje novelu insolvenčního zákona, jež má rozšířit možnosti oddlužení i na dlužníky, kteří nejsou schopni hradit předpokládaných 30 procent svých finančních závazků.

Unesení Češi chějí po státu odškodné: Věděl, co nám hrozí, máme důkazy, tvrdí

13.09. 09:08

Praha - Čtyři z pěti Čechů, které v červenci loňského roku unesli v Libanonu neznámí ozbrojenci, požadují po státu milionové odškodné. Tvrdí, že mají důkazy svědčící o tom, že úředníci věděli o nebezpečí, které jim v Libanonu hrozí. Před cestou je ale nikdo nevaroval.

Katarský princ, odsouzený v Česku za zneužívání, chce odškodné

04.09. 21:09

Praha - Katarský princ, odsouzený v České republice za sex s nezletilými dívkami, chce odškodné za nezákonnou vazbu. Přitom necelý rok, který v ní strávil do doby, než tehdejší ministr spravedlnosti za podivných okolností rozhodl o jeho vydání do Kataru, byl jediný trest, který si odpykal. Politici…

reklama
Fotogalerie