Články k tématu: Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti chce, aby celníci řešili také trestné činy

31.08. 13:48

Praha - Ve vládě se řeší další spor, tentokrát jde o posílení pravomocí celníků. Ministerstvo spravedlnosti chce, aby nově řešili také trestné činy, vnitro však nesouhlasí.

Konec lepení pytlíků. Vězni dostanou novou práci, budou vám volat

29.08. 09:54

Praha - Konec lepení pytlíků, hurá k telefonu. Věznice ve Vinařicích povolí některým z vězňů práci v call centru. Několik desítek lidí tak bude nově nabízet služby společnosti T-Mobile a dalších firem.

Ministerstvo připravuje monitorovací centrum pro vězně s hlídacím elektronickým zařízením

15.08. 17:21

Praha - Ministerstvo spravedlnosti začalo v přízemí svého sídla v Praze připravovat prostory pro monitorovací centrum, které bude zabezpečovat neustálý dohled nad vězni s hlídacím elektronickým zařízením - takzvanými "náramky".

reklama

Boj proti bídě: Nemáte peníze? Stát vám zaplatí právníka

11.08. 08:24

Praha - Revoluční krok v boji proti bídě, chudobě a životu v koloběhu splátek a exekucí plánuje ministerstvo spravedlnosti. Chystá zákon, který zajistí chudým lidem právní služby zdarma, respektive za malý symbolický poplatek. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

Ministerstvo spravedlnosti ročně obdrží stovky žádostí o milost. Kolik jich zamítne?

Aktualizovali jsme 10.8.2016, 16:39, 10.08. 15:29

Praha – Asi 600 žádostí o milost ročně obdrží české ministerstvo spravedlnosti. Rezort je pak třídí na základě přísných kritérií stanovených prezidentem Milošem Zemanem. A tímto sítem jich projde jen minimum. Zeman uvedl už před prezidentskými volbami, že nebude udělovat milosti s výjimkou striktně…

Vězeňská služba má nedostatek lidí. Pelikán chce od vlády 840 míst

02.08. 17:38

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce od vlády 840 dalších tabulkových míst pro Vězeňskou službu. Bezpečnostní sbor má pro příští rok získat 410 nových příslušníků.

Soudy projdou menší revolucí, Pelikán dohodl s Babišem větší rozpočet

28.07. 13:09

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem (oba ANO) navýšení rozpočtu svého resortu o 650 milionů korun.

Novela o změnách v advokacii přináší různé reakce. Ministerstva se hádají

20.07. 16:04

Praha - Poslanecká novela, která přináší změny ve zkouškách advokátů, se setkala s různými reakcemi ministerstev. Spravedlnost s normou souhlasí, je ale proti zrušení maximální desetitisícové hranice poplatku za vykonání advokátní zkoušky. Vnitro je k předloze ještě kritičtější.

Soud rozhodl: Ministerstvo musí zbrojařům Bernatíkům zaplatit 300 tisíc

23.06. 14:24

Praha - Ministerstvo spravedlnosti má podle dnešního rozhodnutí soudu zaplatit zbrojaři Petru Bernatíkovi a jeho stejnojmennému synovi přes 300.000 korun, které muži vynaložili na právníky v kauze údajného nelegálního vývozu zbraní.

Centrální evidence přestupků se spustí v říjnu

02.06. 08:31

Praha - Centrální evidence přestupků, která má přinést tvrdší postihy recidivistů, bude fungovat od října.

Chyba justice: Kauza Stehlík se kvůli posudku vrátila žalobcům

25.05. 10:46

Brno - Justice chybovala, když kvůli opatření nového znaleckého posudku vrátila státnímu zastupitelství kauzu Vladimíra Stehlíka, bývalého šéfa kladenských hutí Poldi. Krajský soud v Praze mohl situaci řešit sám, vrácením se vleklá kauza dále zdržela.

Ministra Pelikán a jeho plán na zrušení okresních soudů: Co tím chce dokázat?

16.05. 09:19

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zvažuje, že zruší okresní soudy. Má to pomoci srovnat rozdílnou rychlost a zaneprázdněnost v justici. Okresní soudy by však zcela nezanikly, staly by se pobočkami krajských soudů. Píše o tom dnešní vydání MF Dnes.

Zmenší se odměny exekutorům? Ti hrozí ukončením činnosti, pokud ano

12.05. 13:44

Praha – Na mimořádném sněmu Exekutorské komory dnes vystoupil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který při té příležitosti mluvil o snížení odměn pro exekutory. Změna by se dotkla všech V 158 soudních exekutorů, kteří působí v 75 obvodech okresních soudů po celé České republice.

Ke kampani hate free se připojila další instituce

06.05. 11:19

Praha - Ke kampani HateFree se nově připojilo ministerstvo spravedlnosti. O konkrétní podpoře bude ministr Robert Pelikán (ANO) jednat s vedením iniciativy. Spolupracovat by chtěl v oblasti osvěty, která by se týkala témat legislativy a nenávisti.

Čeká věznice reforma? Podle ministerstva by měly být jen dva druhy

04.05. 17:01

Praha - Sněmovna dnes v prvním čtením podpořila návrh ministerstva spravedlnosti, podle kterého by V Česku mohly být jen dva druhy věznic - s ostrahou a se zvýšenou ostrahou.

Dánsko je v pohotovsti, na hranice pošle domobranu

27.04. 12:26

Kodaň – Dánské ministerstvo spravedlnosti v úterý oznámilo, že dánská domobrana (Hjemmeværnet) převezme některé povinnosti týkající se hraničních kontrol, které až dosud vykonávala tamní policie.

Marksová opět navrhuje zálohové výživné, za neplatiče alimentů by stát vyplácel až 2500 korun

04.04. 14:42

Praha - Až 2500 korun měsíčně by mohl stát poskytovat za neplatiče alimentů jako zálohové výživné. Dostaly by ho rodiny s příjmem pod 2,7násobek životního minima. Po dlužnících by vyplacenou dávku pak vymáhal úřad práce. Plánuje to ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Návrh obrysů zákona se…

Odškodné za autíčka nedostane, tak Doležal žaluje média

16.03. 13:32

Praha - Recidivista Adolf Doležal (64) neuspěl se žalobou na ministerstvo spravedlnosti, 200 tisíc korun jako odškodné za ztrátu tašky se 40 autíčky a dalšími věcmi tak musí oželet.

Recidivistovi sebral dozorce autíčka, tak žaluje ministerstvo o 100 tisíc korun

10.03. 09:46

Praha - Vězeňský dozorce mi v 90. letech sebral tašku se 40 dětskými autíčky, několika magnetofonovými kazetami, manikúrou a psacím strojem, stěžuje si recidivista Adolf Doležal (64) a žaluje ministerstvo spravedlnosti o 100 tisíc korun.

reklama
Fotogalerie