Články k tématu: Ministerstvo vnitra

První stížnosti na prezidentské volby. Zpochybňují se podpisy

Aktualizovali jsme 31.1.2018, 22:35, 31.01. 16:59

Praha - K Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) přicházejí první stížnosti na prezidentské volby. Několik jich dorazilo předčasně, zřejmě je tedy čeká odmítnutí. Výsledek voleb byl ve Sbírce zákonů oficiálně vyhlášen v úterý. Sedmidenní lhůta začala plynout dnes, skončí v úterý 6. února v 16:00. NSS pak…

Babiš chce, aby vnitro urychlilo zákon o ochraně soukromí

18.01. 16:44

Praha - Ministerstvo vnitra má připravit informační kampaň k nařízení EU o ochraně soukromí (GDPR), které nabude účinnosti 25. května. Navazující návrh zákona by měl být předložen vládě do poloviny února. Původně počítalo s březnem.

Do Česka jsou tajně převáženi migranti z Německa? Senátor se postaral o poprask, zareagovat muselo i vnitro

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 22:26, 17.01. 08:11

Praha - Senátor a člen politického sdružení Severočeši.cz Jaroslav Doubrava se domnívá, že k nám z Německa dovážejí v autobusech uprchlíky, kteří se tu rozptýlí. Ministerstvo vnitra však tuto zprávu popírá a tvrdí, že jde o dezinformaci.

reklama

Ministr vnitra Metnar bývalého detektiva Komárka mlčenlivosti nezbavil

15.01. 22:13

Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbavil bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti. Žádal o to sněmovní imunitní výbor kvůli s úternímu zasedání kvůli kauze Čapí hnízdo. 

Ministerstvo vnitra chce převést "superúředníka" pod Úřad vlády, Bělobrádkovi se to nelíbí

15.01. 20:15

Praha - Ministerstvo vnitra poslalo do připomínkového řízení návrh novely o zákona o státní službě. Předloha počítá s převedením „superúředníka", tedy náměstka ministra vnitra pro státní službu, pod Úřad vlády.

Fake news? Ovčáček se naštval kvůli letákům o Zemanovi, případem se už zabývá i policie

12.01. 16:12

Praha – Závěr prezidentské kampaně v Česku je opravdu velmi pikantní. Po sociálních sítích totiž koluje zpráva pro voliče a příznivce Miloše Zemana, aby nechodili k prvnímu kolu prezidentské volby, protože stávající prezident automaticky postupuje do kola druhého, Na problém poukázal i Zemanův…

Náměstek civilní rozvědky končí. Ohrožovala ho aféra České pošty

05.01. 15:55

Praha - Náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Zdeněk Blahut rezignoval na svůj post. Skončí k 15. lednu 2018. Ve funkci byl od září 2014, jmenoval ho tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Babišova vláda? Horší než Hun Attila na dobytém území, prská Chovanec kvůli čistkám

22.12. 14:33

Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle kterého na ministerstvech a Úřadu vlády ubude 14 sekcí, zrušeno bude celkem 23 služebních a 50 pracovních míst. Změny podle resortu vnitra souvisí s reorganizací práce ministerstev a cílem naplnit programové priority Babišova kabinetu.

Změny na vnitru: Hulínský a Pálková končí, ostatní náměstci zůstanou

21.12. 18:02

Praha - Na ministerstvu vnitra skončí náměstci Monika Pálková (KDU-ČSL) a Petr Hulínský (ČSSD). Se zbývajícími pěti náměstky a státním tajemníkem bude ministr Lubomír Metnar (za ANO) dál spolupracovat. Agenda přibude například náměstkovi Petru Mlsnovi, který se zabývá legislativou.

Prezidentské volby ještě nebyly a už můžou být neplatné? Kvůli podpisům může nastat pořádný zmatek

19.12. 16:23

Praha - Ministerstvo vnitra se neobává, že by soudy zrušily výsledky prezidentských voleb, pokud do druhého kola postoupí kandidát, jehož podpisy pod registrační listinou od zákonodárců se shodují s podpisy pro jiného kandidáta.

Ministerstvo vnitra je "expert" na mrhání stovek milionů, ukázala kontrola

18.12. 09:01

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil programy, ze kterých poskytlo Ministerstvo vnitra (MV) v letech 2012 až 2016 prostředky na rozvoj a obnovu materiálně technické základny Policie ČR. MV celkem vyplatilo ze sedmi programů téměř 5,8 miliardy korun. Podle webu NKÚ programy pomohly…

Z ministerstev vnitra a financí mají odejít náměstci

15.12. 14:08

Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně financí odejde náměstek Ondřej Závodský. Oba jsou členy KDU-ČSL, která byla v koaliční vládě v uplynulém volebním období.

Migranti v Česku: Kolik ilegálů bylo zadrženo? A kolik jich získalo azyl?

14.12. 11:33

Praha - Dle zprávy ministerstva vnitra dostalo v roce 2016 v České republice azyl 148 žadatelů. Dalším zhruba 300 uprchlíkům byla udělena doplňková ochrana. Cizinecká policie zase v prvním pololetí 2017 zjistila přes 2200 nelegálních migrantů.

Metnar chce na vnitru bojovat proti migraci

13.12. 21:00

Praha - Nový ministr vnitra Lubomír Metnar chce důsledně potírat nelegální migraci, převaděčství a obchod s lidmi.

Registr za 550 milionů je k ničemu? Podle NKÚ jsou v něm chybné a nespolehlivé údaje

11.12. 10:25

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na provoz a využití státních nebo státem užívaných nemovitostí v letech 2014 až 2015, přičemž při kontrole vycházel z dat ze souvisejících informačních systémů. Tyto systémy vznikly proto, aby o těchto budovách poskytovaly podstatné informace a…

ČR musí zůstat mezi nejbezpečnějšími státy světa, řekl Metnar na setkání se Zemanem

08.12. 16:48

Praha - Lubomír Metnar (za ANO) se chce v případě jmenování do funkce ministra vnitra zasadit o to, aby Česká republika dál patřila mezi nejbezpečnější země. Po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech řekl, že se hlava státu dotazovala na dřívější zkušenosti a priority v čele…

Toman krádež podpisů neprokázal, na prezidenta kandidovat nebude

07.12. 17:21

Brno - Nejvyšší správní soud zamítl stížnost Josefa Tomana proti postupu ministerstva vnitra, které ho do přímé volby hlavy státu nepustilo. Předložil jen 11 občanských podpisů. Údajnou krádež archů se 75.000 podpisů se mu nepodařilo prokázat.

NKÚ objevil nedostatky při využití peněz na spolupráci obcí. Stát vyhodil stovky milion

04.12. 09:52

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se tentokrát zaměřil na poskytování a čerpání peněz určených na podporu rozvoje vzájemné spolupráce obcí a rozvoje místních partnerství v letech 2010 až 2016. Peníze měly posílit spolupráci například v dopravě, školství, sociálních službách či životním…

Část členů volební komise si od ledna přilepší, dostanou vyšší platy

03.12. 21:08

Praha - Počínaje lednovými prezidentskými volbami se zvýší odměny pro předsedy a zapisovatele okrskových volebních komisí. Ministerstvo vnitra jim dá navíc 500 korun.

Hledáte práci? Na ministerstvech je přes 10 procent volných zaměstnaneckých míst

02.12. 15:45

Praha - Na ministerstvech je kolem 10,6 procent volných zaměstnaneckých míst. Pracovních a služebních míst je na 14 ministerstvech celkem 15.848, z nichž je zhruba 1687 neobsazených.

V prezidentských volbách bude bojovat 9 kandidátů, potvrdilo vnitro. Nejvíc chyb bylo u Zemana

24.11. 10:30

Praha - Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Největší chybovost podpisů byla u petice současné hlavy státu Miloše Zemana.

Uchazeč o Hrad se chce soudit, ukradli mu prý 75 tisíc podpisů

21.11. 14:34

Praha - Prezidentský kandidát Josef Toman se chce bránit žalobou proti svému nezařazení do voleb hlavy státu. Tvrdí, že nasbíral téměř 75.000 podpisů občanů, podle ministerstva vnitra jich ale dodal jen 11.

Vnitro musí reagovat na chyby odhalené u voleb, vzkazuje soud

19.11. 16:45

Brno - Ministerstvo vnitra i zákonodárce musí reagovat na chyby ve volbách, které odhalil Nejvyšší správní soud při přezkumu volebních výsledků ODS v polovině Středočeského kraje.

Policie obvinila bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila z pomluvy

15.11. 18:28

Zlín - Zlínští policisté obvinili z pomluvy bývalého redaktora Mladé fronty Dnes (MfD) Marka Přibila kvůli tomu, že loni v červnu v článku uvedl nepravdivé informace. Týkaly se zlínského zastupitele ČSSD Romana Vaigela, který v té době působil i jako poradce ministra vnitra.

reklama
Fotogalerie