Články k tématu: Ministerstvo vnitra

Lex Drábová: Úředníci zřejmě budou moci zůstat krajskými zastupiteli

26.06. 16:46

Praha - Vláda dnes podpořila poslaneckou novelu zákona o krajských volbách. Vysocí státní úředníci včetně ministerských náměstků tak asi budou moci do budoucna zůstat řadovými krajskými zastupiteli.

Stále více Britů má zájem o české občanství

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 22:26, 20.06. 18:41

Praha – České ministerstvo vnitra od začátku letošního roku udělilo české státní občanství 14 Britům. To je několikanásobně více než v předchozích dvou letech.

O azyl v Česku není zájem? Do konce května o něj požádalo méně lidí než loni

20.06. 16:46

Praha - Od ledna do května 2017 požádalo o azyl v Česku 590 cizinců, což bylo meziročně o 72 méně. Ministerstvo vnitra přiznalo mezinárodní ochranu 23 lidem, dalších 52 osob dostalo takzvanou doplňkovou ochranu.

reklama

Krajně pravicová Národní demokracie podala žalobu na vnitro, vadí jí zařazení mezi extremisty

15.06. 17:48

Praha - Krajně pravicová Národní demokracie zažalovala ministerstvo vnitra kvůli tomu, že ji úřad ve svých zprávách opakovaně zařazuje mezi extremisty. Kauzu dnes začal řešit Městský soud v Praze.

Poslanci schválili pravidla pro užití čipových občanských průkazů

09.06. 14:13

Praha - Sněmovna dnes schválila návrh nového zákona o elektronické identifikaci, který zakotví pravidla například pro používání občanských průkazů s čipem podle evropských směrnic. Průkazy mají lidem umožnit přihlášení do různých systémů státní správy a vyřizování některých záležitostí bez nutnosti…

Lidé budou nově moci žádat o řidičský průkaz mimo bydliště

07.06. 22:11

Praha - Lidé budou moci žádat od července příštího roku o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní.

Žádosti o azyl v Česku? Největší zájem mají Ukrajinci

29.05. 17:08

Praha - Za první čtyři měsíce roku 2017 požádalo o azyl v Česku 450 cizinců, což bylo meziročně o 106 méně. Ukrajinci patře dlouhodobě mezi nejčastější žadatele o mezinárodní ochranu. Za nimi jsou občané Ázerbájdžánu, Arménie, Kuby, Vietnamu, Gruzie a Sýrie.

Česko dál bojuje proti zbraňové směrnici, žalobu chce podat do začátku srpna

24.05. 20:16

Praha - Žalobu proti nedávno schválené směrnici o zbraních chce Praha podat k Soudnímu dvoru EU nejpozději do začátku srpna. Česko s materiálem dlouhodobě nesouhlasí. Směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi schválil Evropský parlament v polovině března.

Pražský soud zamítl žalobu policisty propuštěného kvůli HIV

16.05. 13:39

Praha - Obvodní soud pro Prahu 7 dnes nepravomocně zamítl žalobu bývalého policisty, který přišel o práci kvůli HIV pozitivitě. Podle verdiktu je sice toto onemocnění možné považovat za zakázaný diskriminační důvod, podle posudku ale policista v době propuštění nebyl schopen svou práci vykonávat.

O azyl v Česku požádalo za čtvrtletí přišlo 353 cizinců

03.05. 13:27

Praha - Odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra dnes zveřejnil novou statistiku. V prvním čtvrtletí letošního roku požádalo o azyl v Česku 353 cizinců, což bylo meziročně o 62 méně. Mezinárodní ochranu chtějí především Ukrajinci.

Vnitro hlásí: Extremistická scéna v České republice je letos zatím klidná

02.05. 13:38

Praha - Extremistické subjekty v letošním prvním čtvrtletí v Česku uspořádaly 93 akcí, což bylo o 20 více než ve stejném období loňského roku. Extremistická scéna byla klidná a bez mimořádných událostí. Bezpečnostní složky neobjevily poznatky o zvýšeném riziku násilných aktivit, které by s…

Chovanec dosáhl svého, Dostálová (za ANO) rezignovala na post zastupitelky hradeckého kraje

24.04. 12:16

Hradec Králové - Náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (zvolena za ANO) dnes rezignovala na svůj mandát zastupitelky Královéhradeckého kraje. Nechce nechávat kraj v právní nejistotě. Zastupitelé dnes měli podruhé hlasovat o zbavení Dostálové mandátu kvůli neslučitelnosti funkcí,…

Vláda projedná koncepci ministerstva vnitra o ochraně před terorismem

18.04. 21:41

Praha – Vláda bude ve středu projednávat koncepci ministerstva vnitra pro roky 2017 až 2020. Podle ní by měl být například vytvořen poradní sbor, vzdělávací kurzy, informační kampaň či by měly být rozesílány varování. To vše by mělo pomoci při ochraně tzv. měkkých cílů před teroristy.

Africký migrant se dostal až do Česka. Proti vyhoštění bojuje, argumentuje špatnými podmínkami

Aktualizovali jsme 11.4.2017, 22:27, 11.04. 10:56

Praha - O uprchlících v zemích kolem nás se informuje dnes a denně. Jaké jsou ale příběhy lidí, kteří překonali hranice České republiky a podařilo se jim dostat na naše území? Jeden takový vyvolává víc otázek než odpovědí.

Zahraniční dělníci dělají v Česku problémy, v nejhorších oblastech budou posíleny policejní hlídky

10.04. 20:50

Plzeň - V Plzni a na Tachovsku v oblasti průmyslových zón narůstá kriminalita zahraničních dělníků. Policie proto v těchto oblastech posílí hlídky. Spolupráci státu, Plzeňského kraje a plzeňského magistrátu dnes potvrdil podpis společného memoranda. 

Vnitro chce chránit tzv. měkké cíle, dokončuje potřebnou koncepci

05.04. 22:23

Praha – Rezort obrany připravuje koncepci obrany tzv. měkkých cílů. Už loni vláda schválila také protiteroristický balíček obsahující opatření Cílem všech materiálů je snížit riziko teroristického útoku v Česku. Vznikly jako reakce na loňské ataky teroristů v Evropě.

Ekonomka se zhrozila: Topíme se v normách a předpisech, jsme zločinci a ani o tom nevíme

04.04. 13:01

Praha – Počet právních norem se od roku 1948 neustále zvyšuje. Dle analýzy ministerstva vnitra existovalo v roce 2010 neuvěřitelných asi 1 milion 600 tisíc platných norem. Ekonomka Markéta Šichtařová z toho na svém blogu na serveru iDnes.cz vyvozuje, že není možné žít za všech okolností v souladu…

Očipované občanky by mohly fungovat od roku 2018, plánuje Sobotka

03.04. 12:20

Hradec Králové - Občanské průkazy s elektronickým čipem by mohly začít fungovat v roce 2018. Při zahájení dnešní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Nové průkazy by měly umožnit vyřizovat některé záležitosti s úřady bez…

Čeští policisté mohou nově kontrolovat otisky prstů v dokladech a povoleních k pobytu

27.03. 13:47

Praha - Čeští policisté mohou pomocí nových zařízení kontrolovat otisky prstů v cestovních dokladech a povoleních k pobytu, a to i v terénu. Vybudování projektu Národní kontrolní autority (NKA) vyšlo přibližně na 46 milionů korun a z 80 procent byl financováno z norských fondů.

Vojenské zpravodajství nesledovalo ministra ani jeho dům, tvrdí šéf rozvědky

08.03. 18:58

Praha - Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun popřel, že by agent jeho rozvědky fotografoval dům užívaný ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Beroun dnes České televizi (ČT) řekl, že agent plnil své úkoly. Beroun je připraven to doložit sněmovní komisi pro kontrolu Vojenského…

Drábová versus vnitro? Šéfka SÚJB zatím uhájila funkci zastupitelky

07.03. 15:52

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová zatím zůstává ve funkci středočeské zastupitelky. Chce, aby o jejím mandátu rozhodl soud. Podle ministerstva vnitra si šéfové ve státní správě měli do tří dnů po ustavujícím zasedání zastupitelstva vybrat mezi prací v…

Platy u bezpečnostních sborů o deset procent vzrostou

02.03. 20:13

Praha - Členům bezpečnostních sborů by se od letošního července měly zvýšit platy o deset procent. Ministerstvo vnitra našlo ve svém rozpočtu 600 milionů korun. Další jednu miliardu, která ke zvýšení platů chybí, bude hledat ministerstvo financí. Po společném jednání to dnes oznámili ministr vnitra…

Vláda chce změnit pravidla pro agentury, které přivážejí cizince do Česka

27.02. 17:03

Praha - V Česku by se měla zpřesnit legislativa, která se týká agentur přivážejících do země cizince kvůli práci. Jednou z možností je, že by mohly platit vyšší kauce.

O azyl v Česku požádalo za leden 130 cizinců

24.02. 15:07

Praha - Odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra dnes zveřejnil novou statisticku ohledně žádostí o azyl v ČR. Mezinárodní ochranu chtělo v lednu 130 cizinců, což bylo meziročně o 22 více.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace