Články k tématu: Ministerstvo vnitra

Chovanec chce pro vnitro další tři až čtyři miliardy, mají jít třeba na boj s terorismem

29.08. 15:04

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by chtěl navýšit rozpočet svého resortu na příští rok o tři až čtyři miliardy korun, o požadavku dnes jedná s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO). Odmítl, že by se schůzka s šéfem státní kasy uskutečnila příliš pozdě, jelikož by rozpočet měl jít brzy…

Ministerstvo vnitra připravilo nový zákon o ochraně soukromí. Co se má změnit?

29.08. 11:34

Praha - Ministerstvo vnitra předložilo k připomínkám nový zákon. Úřady by podle něj za porušení pravidel ochrany soukromí měly být podle návrhu ministerstva vnitra pokutovány nadále nejvýše deseti miliony korun. Pokuta za porušení zákazu zveřejňování osobních údajů má také zůstat na maximálně pěti…

Chovanec nechce prodloužit stav nebezpečí kvůli prasečímu moru na Zlínsku

28.08. 21:38

Zlín - Kvůli africkému moru prasat vyhlásil hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) na konci července mimořádný stav na Zlínsku, opatření má skončit v úterý. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nevidí důvod k prodloužení stavu nebezpečí.

reklama

Program na pomoc uprchlíkům: Česko pošle 42 milionů do Srbska a Jordánska

21.08. 18:49

Praha - Ministerstvo vnitra dnes v tiskové zprávě uvedlo, že vláda dnes schválila jeho návrh, podle kterého Česko pošle 2 milionů korun do Jordánska a Srbska z programu na pomoc uprchlíkům a zemím čelícím migračním tlakům.

Česko připravuje legislativu pro případ schválení směrnice EU o zbraních

10.08. 17:23

Praha - Pokud by Česko muselo přijmout směrnici EU o zbraních, tak se to nestihne do září 2018, kdy vyprší lhůta pro zavedení normy do českého právního řádu.  Zavedení směrnice si vyžádá změny nebo vytvoření nových zákonů, které by mohly platit nejdříve v polovině roku 2019. Česko v žalobě proti…

Při protestech v Hamburku byli zadrženi i Češi, říká zpráva o extremismu

10.08. 12:37

Praha – Do násilných protestů při nedávném setkání zemí skupiny největších ekonomik světa G20 v Hamburku se zapojilo také si 30 levicových extremistů z Česka. Někteří z nich byli zadrženi a teď čelí obvinění.

Za pololetí o azyl v ČR požádalo 713 cizinců, méně než loni

24.07. 16:13

Praha - Za šest měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 713 cizinců, což bylo meziročně o 52 méně. Za šest měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 713 cizinců, což bylo meziročně o 52 méně.

Na letištích v Česku se zřejmě zavede rozpoznání obličejů a monitoring aut

22.07. 11:35

Praha - Na mimopražských mezinárodních letištích by měly být podle ministerstva vnitra zavedeny bezpečnostní systémy, například systémy pro rozpoznávání obličejů a registračních značek vozidel.

Senát posvětil používání čipových občanských průkazů

19.07. 10:44

Praha - Senát dnes schválil návrh nového zákona o elektronické identifikaci. Občanské průkazy s čipem by měly lidem umožnit přihlášení do různých systémů státní správy a vyřizování některých záležitostí bez nutnosti návštěvy úřadu.

Starostové, primátoři i hejtmani dostanou v roce 2018 přidáno

16.07. 12:34

Praha - Podle návrhu nařízení vlády připraveného ministerstvem vnitra si hejtmani, primátoři a starostové přilepší. Na základě koeficientů odměny postupně stoupají v závislosti na počtu obyvatel obcí, měst a krajů.

Tuny munice z Vrbětic stále leží ve skladech v Květné

05.07. 16:00

Svitavy - V muničním areálu v Květné na Svitavsku zůstává dva a půl roku po jeho opětovném zprovoznění stále asi 1500 tun munice a vojenského materiálu, který sem byl převezen z Vrbětic na Zlínsku.

Ministerstvo vnitro chce podporovat bezpečnostní výzkum milionem korun ročně

03.07. 16:22

Praha - Vláda příští týden projedná koncepci podpory bezpečnostního výzkumu pro roky 2017 až 2023. Cílem je vytvoření stabilního, efektivního a strategicky řízeného systému bezpečnostního výzkumu v ČR. Projekt bude stát přes milion korun ročně.

Cizinci jsou lidé druhé kategorie? Buduje se tu nenávist vůči všemi nečeskému, tvrdí politik

29.06. 13:25

Cizinci nejsou lidé druhé kategorie, uvádí senátor za Zelené Václav Láska. Svými slovy reaguje na fakt, že poslanci znovu schválili novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci – a to navzdory nesouhlasu Senátu a ochránců lidských práv. Kritici poukazují na to,…

Lex Drábová: Úředníci zřejmě budou moci zůstat krajskými zastupiteli

26.06. 16:46

Praha - Vláda dnes podpořila poslaneckou novelu zákona o krajských volbách. Vysocí státní úředníci včetně ministerských náměstků tak asi budou moci do budoucna zůstat řadovými krajskými zastupiteli.

Stále více Britů má zájem o české občanství

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 22:26, 20.06. 18:41

Praha – České ministerstvo vnitra od začátku letošního roku udělilo české státní občanství 14 Britům. To je několikanásobně více než v předchozích dvou letech.

O azyl v Česku není zájem? Do konce května o něj požádalo méně lidí než loni

20.06. 16:46

Praha - Od ledna do května 2017 požádalo o azyl v Česku 590 cizinců, což bylo meziročně o 72 méně. Ministerstvo vnitra přiznalo mezinárodní ochranu 23 lidem, dalších 52 osob dostalo takzvanou doplňkovou ochranu.

Krajně pravicová Národní demokracie podala žalobu na vnitro, vadí jí zařazení mezi extremisty

15.06. 17:48

Praha - Krajně pravicová Národní demokracie zažalovala ministerstvo vnitra kvůli tomu, že ji úřad ve svých zprávách opakovaně zařazuje mezi extremisty. Kauzu dnes začal řešit Městský soud v Praze.

Poslanci schválili pravidla pro užití čipových občanských průkazů

09.06. 14:13

Praha - Sněmovna dnes schválila návrh nového zákona o elektronické identifikaci, který zakotví pravidla například pro používání občanských průkazů s čipem podle evropských směrnic. Průkazy mají lidem umožnit přihlášení do různých systémů státní správy a vyřizování některých záležitostí bez nutnosti…

Lidé budou nově moci žádat o řidičský průkaz mimo bydliště

07.06. 22:11

Praha - Lidé budou moci žádat od července příštího roku o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní.

Žádosti o azyl v Česku? Největší zájem mají Ukrajinci

29.05. 17:08

Praha - Za první čtyři měsíce roku 2017 požádalo o azyl v Česku 450 cizinců, což bylo meziročně o 106 méně. Ukrajinci patře dlouhodobě mezi nejčastější žadatele o mezinárodní ochranu. Za nimi jsou občané Ázerbájdžánu, Arménie, Kuby, Vietnamu, Gruzie a Sýrie.

Česko dál bojuje proti zbraňové směrnici, žalobu chce podat do začátku srpna

24.05. 20:16

Praha - Žalobu proti nedávno schválené směrnici o zbraních chce Praha podat k Soudnímu dvoru EU nejpozději do začátku srpna. Česko s materiálem dlouhodobě nesouhlasí. Směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi schválil Evropský parlament v polovině března.

Pražský soud zamítl žalobu policisty propuštěného kvůli HIV

16.05. 13:39

Praha - Obvodní soud pro Prahu 7 dnes nepravomocně zamítl žalobu bývalého policisty, který přišel o práci kvůli HIV pozitivitě. Podle verdiktu je sice toto onemocnění možné považovat za zakázaný diskriminační důvod, podle posudku ale policista v době propuštění nebyl schopen svou práci vykonávat.

O azyl v Česku požádalo za čtvrtletí přišlo 353 cizinců

03.05. 13:27

Praha - Odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra dnes zveřejnil novou statistiku. V prvním čtvrtletí letošního roku požádalo o azyl v Česku 353 cizinců, což bylo meziročně o 62 méně. Mezinárodní ochranu chtějí především Ukrajinci.

Vnitro hlásí: Extremistická scéna v České republice je letos zatím klidná

02.05. 13:38

Praha - Extremistické subjekty v letošním prvním čtvrtletí v Česku uspořádaly 93 akcí, což bylo o 20 více než ve stejném období loňského roku. Extremistická scéna byla klidná a bez mimořádných událostí. Bezpečnostní složky neobjevily poznatky o zvýšeném riziku násilných aktivit, které by s…

reklama

Fotogalerie