Články k tématu: mobily

Zíráte do mobilu, než usnete? Podle vědců ani nemáte ponětí, jak moc si škodíte

13.07. 15:56

Oslo - Mladí lidé by neměli nejméně hodinu před spaním koukat do svých mobilů, počítačů ani na televizi. Zírání do svítících obrazovek jim totiž může narušit spánkový vzorec, ukázal norský výzkum, o kterém informoval britský list The Independent.

Trump nechce pustit operátora China Mobile na americký trh, je prý hrozbou pro bezpečnost

03.07. 10:16

Washington - Americký prezident Donald Trump přišel s dalším návrhem, který může ještě víc zhoršit napětí v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem. Chce zablokovat vstup čínského mobilního operátora China Mobile na americký trh. Federální komisi pro spoje (FCC) proto doporučila zamítnout…

Ministr prosazuje zákaz mobilů ve školách. Děti jsou prý kvůli nim hloupější

20.06. 15:13

Londýn - Britský ministr kultury Matt Hancock přišel s radikálním návrhem. Školy by podle něj měly úplně zakázat dětem používání mobilů, neboť neprospívají rozvoji jejich osobností ani školním výsledkům. Britské školy nyní postupují různě. Zatímco některé mobily zakazují zcela, jiné omezují zákaz…

reklama

Volání do jiných zemí EU má být levnější. Kolik nás bude stát?

06.06. 09:36

Brusel - Možná už od května 2019 zlevní telefonování do jiné země EU. V noci na dnešek se na tom dohodli zástupci Evropského parlamentu a zemí unie. Horní hranice nemůže přesáhnout 19 centů (4,87 Kč) za minutu plus daň. Cena za textovou zprávu by neměla přesáhnout šest centů (1,54 Kč) a DPH.

Patentová bitva mobilních gigantů: Samsung má zaplatit firmě Apple 539 milionů dolarů

25.05. 08:38

San Jose (USA) - Americký soud uložil firmě Samsung zaplatit konkurenční společnosti Apple náhradu škody v celkové výši 539 milionů dolarů (téměř 11,9 miliardy korun) za ilegální kopírování patentovaných prvků, zejména designových, u chytrých telefonů. Informovaly o tom ve čtvrtek světové agentury.

Neomezené tarify? Počkáte si, říká šéf Vodafone

23.05. 16:27

Praha - Na neomezené mobilní datové tarify od operátorů si budou zákazníci muset ještě počkat. Nabídnout je budou moci až poté, co budou mít domácnosti dostatečně rychlý pevný internet a nebudou muset využívat mobilní připojení jako náhradu pomalých rychlostí v pevných sítích. Překážkou zavedení…

Revoluce v komunikaci? Tahle novinka lidem sebere všechnu jistotu

Aktualizovali jsme 21.5.2018, 17:47, 12.05. 10:21

Představte si ne příliš složitou situaci. V kapse vám zazvoní mobil, vy jej vytáhnete, zvednete a hovoříte s jinou osobou. Ať už ji znáte nebo ne, víte, že jde o skutečného člověka, který na vás reaguje, odpovídá vám a posouvá hovor kupředu. Co kdyby ale byla na druhé straně umělá inteligence,…

Mobily už netáhnou? Jejich prodej v Evropě rekordně klesl

10.05. 08:36

Londýn - Dodávky chytrých telefonů na evropské trhy v prvním čtvrtletí klesly o rekordních 6,3 procenta. Důvodem byl prudký propad v západní Evropě způsobený zřejmě nasycením trhu. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na údaje společnosti Canalys.

Vědci se zděsili: Za rakovinu mohou mobily a mikrovlnky? Lidé netuší, co vše je ohrožuje

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:14, 02.05. 15:18

Přibližně třetině případů rakoviny by se dalo zabránit změnou životního stylu. Značná část lidí však nedokáže rozpoznat rizikové faktory, které zvyšují riziko onemocnění. Mylně se domnívají, že rakovinu může způsobit používání mikrovlnky, pití nápojů z plastových lahví, geneticky upravené potraviny…

Baterie, která vydrží celý rok? Vědci díky omylu učinili velký objev

16.04. 12:34

Selhání baterie v době plné moderních technologií nějakým způsobem už potkalo většinu lidí. Ať už jde o telefon nebo notebook, postupným používáním se kapacita baterie zmenšuje, až je natolik malá, že zařízení vydrží jen chvíli a je třeba baterii nahradit. Tato situace by se ale podle zprávy server…

Prohledávání zpráv v mobilu? Saúdská Arábie zavedla tvrdé postihy za špiclování

03.04. 16:51

Rijád - Saúdská Arábie zavedla přísné tresty za prohledávání telefonu manžela či manželky. Zákon se vztahuje na ženy i muže a jeho cílem je chránit soukromí a morálku jedinců i společnosti.

Skupina lidí zkusila žít bez mobilu a internetu. Neuvěříte, jak se mají dnes

20.03. 08:17

Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by nevlastnil mobilní telefon, tablet, počítač, neznal internet či nepoužíval e-mail. Co by se ale stalo, kdybychom o všechny tyto vymoženosti moderního světa přišli? Na to se snaží někteří lidé přijít…

Co vše lze poznat z povrchu vašeho mobilu? Léky, jídlo i kosmetika

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 09:49, 12.03. 08:34

Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

Apple chce pokořit Samsung, chystá iPhone s obří obrazovkou

27.02. 12:38

Los Angeles - Společnost Apple na podzim uvede na trh tři nové mobilní telefony, včetně vůbec největšího iPhonu s obří obrazovkou. Její úhlopříčka má měřit 6,5 palce (16,5 centimetru), bude tak větší než u konkurenčního modelu Samsung Note 8.

Počítač a telefon vám mohou zachránit život? Google pozná, jestli máte nemocné srdce

23.02. 08:13

Google přišel se zajímavou novinkou, která by mohla zachránit milióny lidí po celém světě. Algoritmus, který vědci vyvinuli, totiž dokáže předpovědět, jestli člověk bude trpět kardiovaskulární poruchou nebo jestli má zvýšené riziko výskytu mrtvice. Jak se to pozná?

Ruská armáda zakáže chytré telefony? Uniká prý mnoho tajných informací

16.02. 10:18

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zvažuje zákaz používání chytrých mobilních telefonů v centrálním aparátu, na velitelství i u vojenských jednotek. Ministerstvo podle deníku Kommersant v posledních letech zažilo nemálo problémů kvůli únikům informací

Jak končí partnerské vztahy? Tito lidé si našli lepší zábavu

30.01. 16:49

Ajuma Saitóová se ve svých 22 let rozešla se s přítelem. Obyvatelka Tokia si ale rychle našla náhradu, stáhla si do mobilního telefonu romantickou herní aplikaci, čímž se stala jednou z miliónů Japonek, které vztahy v reálném životě vyměnily za fantazii. O jejím příběhu informuje server CNN.

Miliony lidí včetně Čechů si stáhly do mobilu zavirované herní aplikace

14.01. 14:31

Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód, který zobrazuje pornografii.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Strach o bezpečnost v Bílém domě: Trumpovi poradci nesmějí používat soukromé mobily

05.01. 09:26

Washington - Spolupracovníci prezidenta Donalda Trumpa mají zakázáno používat soukromé mobily. Důvodem je zajištění bezpečnosti a hladkého fungování komunikačních systémů v Bílém domě.

Necháváte mobil v nabíječce přes noc? To je to nejhorší, co můžete udělat

Aktualizovali jsme 3.1.2018, 22:37, 03.01. 08:05

Mobilní telefon by se neměl přespříliš nabíjet. To je rada, kterou jste už možná slyšeli. Ujistěte se, že jej odpojujete z nabíječky poté, co je baterie nabita na 100 procent. A nikdy nenechávejte nabíjet telefon přes noc, radí experti. Co se může stát, pokud tyto rady neuposlechnete?

Pořizujete neustále selfie? Pak máte psychickou poruchu

03.01. 09:22

Londýn - Pokud jste posedlí pořizováním selfie, patrně trpíte psychickou poruchou. Takzvaná selfitida člověka neustále nutí pořizovat své fotografie a vkládat je na sociální média.

Češi na Silvestra už posílají méně smsek, využívá se mnohem více internetu

01.01. 14:35

Praha - Objem přenesených dat v mobilních sítích v poslední den loňského roku vzrostl meziročně o 150 procent na 814.000 GB.

Podvodné praktiky firmy Apple? Kvůli zpomalování iPhonů se hromadí žaloby

27.12. 09:53

San Francisco - Firma Apple čelí v USA už osmi žalobám kvůli záměrnému snižování výkonu některých starších telefonů. Konkrétně jde o přístroje iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE a iPhone 7. Obdobná stížnost byla v pondělí podána také u izraelského soudu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace