Články k tématu: mobily

Mobily už netáhnou? Jejich prodej v Evropě rekordně klesl

10.05. 08:36

Londýn - Dodávky chytrých telefonů na evropské trhy v prvním čtvrtletí klesly o rekordních 6,3 procenta. Důvodem byl prudký propad v západní Evropě způsobený zřejmě nasycením trhu. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na údaje společnosti Canalys.

Vědci se zděsili: Za rakovinu mohou mobily a mikrovlnky? Lidé netuší, co vše je ohrožuje

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:14, 02.05. 15:18

Přibližně třetině případů rakoviny by se dalo zabránit změnou životního stylu. Značná část lidí však nedokáže rozpoznat rizikové faktory, které zvyšují riziko onemocnění. Mylně se domnívají, že rakovinu může způsobit používání mikrovlnky, pití nápojů z plastových lahví, geneticky upravené potraviny…

Baterie, která vydrží celý rok? Vědci díky omylu učinili velký objev

16.04. 12:34

Selhání baterie v době plné moderních technologií nějakým způsobem už potkalo většinu lidí. Ať už jde o telefon nebo notebook, postupným používáním se kapacita baterie zmenšuje, až je natolik malá, že zařízení vydrží jen chvíli a je třeba baterii nahradit. Tato situace by se ale podle zprávy server…

reklama

Prohledávání zpráv v mobilu? Saúdská Arábie zavedla tvrdé postihy za špiclování

03.04. 16:51

Rijád - Saúdská Arábie zavedla přísné tresty za prohledávání telefonu manžela či manželky. Zákon se vztahuje na ženy i muže a jeho cílem je chránit soukromí a morálku jedinců i společnosti.

Skupina lidí zkusila žít bez mobilu a internetu. Neuvěříte, jak se mají dnes

20.03. 08:17

Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by nevlastnil mobilní telefon, tablet, počítač, neznal internet či nepoužíval e-mail. Co by se ale stalo, kdybychom o všechny tyto vymoženosti moderního světa přišli? Na to se snaží někteří lidé přijít…

Co vše lze poznat z povrchu vašeho mobilu? Léky, jídlo i kosmetika

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 09:49, 12.03. 08:34

Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

Apple chce pokořit Samsung, chystá iPhone s obří obrazovkou

27.02. 12:38

Los Angeles - Společnost Apple na podzim uvede na trh tři nové mobilní telefony, včetně vůbec největšího iPhonu s obří obrazovkou. Její úhlopříčka má měřit 6,5 palce (16,5 centimetru), bude tak větší než u konkurenčního modelu Samsung Note 8.

Počítač a telefon vám mohou zachránit život? Google pozná, jestli máte nemocné srdce

23.02. 08:13

Google přišel se zajímavou novinkou, která by mohla zachránit milióny lidí po celém světě. Algoritmus, který vědci vyvinuli, totiž dokáže předpovědět, jestli člověk bude trpět kardiovaskulární poruchou nebo jestli má zvýšené riziko výskytu mrtvice. Jak se to pozná?

Ruská armáda zakáže chytré telefony? Uniká prý mnoho tajných informací

16.02. 10:18

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zvažuje zákaz používání chytrých mobilních telefonů v centrálním aparátu, na velitelství i u vojenských jednotek. Ministerstvo podle deníku Kommersant v posledních letech zažilo nemálo problémů kvůli únikům informací

Jak končí partnerské vztahy? Tito lidé si našli lepší zábavu

30.01. 16:49

Ajuma Saitóová se ve svých 22 let rozešla se s přítelem. Obyvatelka Tokia si ale rychle našla náhradu, stáhla si do mobilního telefonu romantickou herní aplikaci, čímž se stala jednou z miliónů Japonek, které vztahy v reálném životě vyměnily za fantazii. O jejím příběhu informuje server CNN.

Miliony lidí včetně Čechů si stáhly do mobilu zavirované herní aplikace

14.01. 14:31

Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód, který zobrazuje pornografii.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Strach o bezpečnost v Bílém domě: Trumpovi poradci nesmějí používat soukromé mobily

05.01. 09:26

Washington - Spolupracovníci prezidenta Donalda Trumpa mají zakázáno používat soukromé mobily. Důvodem je zajištění bezpečnosti a hladkého fungování komunikačních systémů v Bílém domě.

Necháváte mobil v nabíječce přes noc? To je to nejhorší, co můžete udělat

Aktualizovali jsme 3.1.2018, 22:37, 03.01. 08:05

Mobilní telefon by se neměl přespříliš nabíjet. To je rada, kterou jste už možná slyšeli. Ujistěte se, že jej odpojujete z nabíječky poté, co je baterie nabita na 100 procent. A nikdy nenechávejte nabíjet telefon přes noc, radí experti. Co se může stát, pokud tyto rady neuposlechnete?

Pořizujete neustále selfie? Pak máte psychickou poruchu

03.01. 09:22

Londýn - Pokud jste posedlí pořizováním selfie, patrně trpíte psychickou poruchou. Takzvaná selfitida člověka neustále nutí pořizovat své fotografie a vkládat je na sociální média.

Češi na Silvestra už posílají méně smsek, využívá se mnohem více internetu

01.01. 14:35

Praha - Objem přenesených dat v mobilních sítích v poslední den loňského roku vzrostl meziročně o 150 procent na 814.000 GB.

Podvodné praktiky firmy Apple? Kvůli zpomalování iPhonů se hromadí žaloby

27.12. 09:53

San Francisco - Firma Apple čelí v USA už osmi žalobám kvůli záměrnému snižování výkonu některých starších telefonů. Konkrétně jde o přístroje iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE a iPhone 7. Obdobná stížnost byla v pondělí podána také u izraelského soudu.

Češi na Štědrý den méně volali, provoz na internetu byl rekordní

25.12. 13:55

Praha - Češi letos o Štědrém dnu méně volali a posílali esemesky. Naopak mnohem více využívali sociální sítě a e-mail. Datový provoz ve všech typech sítí vzrostl o 267 procent. Rekordní nárůst o 327 procent zaznamenala LTE síť.

Apple má problémy: Čelí žalobám za to, že záměrně zpomaluje starší modely iPhonů

22.12. 16:57

Cupertino - Společnost Apple čelí v USA dvěma hromadným žalobám. Podali je uživatelé iPhonů, kteří tvrdí, že v důsledku zpomalování starších telefonů utrpěli "ekonomickou újmu". Na kauzu upozornila BBC.

Češi jdou s dobou. Přes mobil provádějí každý čtvrtý nákup online

22.12. 15:18

Praha - Každý čtvrtý nákup online již Češi provádějí přes mobil či tablet. V nákupech vedou vlastníci iPhonů. Ve více než 40 procentech případů přes mobilní zařízení lidé vyhledávají produkty a porovnávají ceny.

Češi před Vánoci nakupují elektroniku i hry. Jaké jsou letošní hity?

10.12. 19:03

Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent. Někteří zákazníci však ještě s nákupem dárků čekají, například na výplatu. Češi mají zájem především elektroniku a mobily.

Kuba povolila textové zprávy z mobilů do USA, problémem je vysoká cena

09.12. 09:59

Havana - Kubánci mohou od pátku posílat krátké textové zprávy do Spojených států ze svých mobilních telefonů. Neočekává se ale, že nově zpřístupněnou službu budou příliš využívat, je totiž pro ně dost drahá.

Prodej chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí vzrostl o tři procenta

04.12. 09:13

Egham - Aktuální data společnosti Gartner ukázala, že celosvětový prodej chytrých telefonů konečným uživatelům se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o zhruba tři procenta na 383,4 milionu přístrojů. Na špici je jihokorejský Samsung.

Mobilní a internetové sítě jsou všude kolem nás. Jak působí na lidské tělo?

19.11. 16:15

To, že by nebyla někde wi-fi síť je v dnešní době rarita. Bohužel v životě během 21. století se totiž jen těžko vyhneme radiaci z mobilních telefonů a množství wi-fi vysílačů. Bezdrátově s námi komunikují už i lavičky, lampy či nabíječky telefonů.

reklama
Fotogalerie