Články k tématu: mobily

Apple chce pokořit Samsung, chystá iPhone s obří obrazovkou

27.02. 12:38

Los Angeles - Společnost Apple na podzim uvede na trh tři nové mobilní telefony, včetně vůbec největšího iPhonu s obří obrazovkou. Její úhlopříčka má měřit 6,5 palce (16,5 centimetru), bude tak větší než u konkurenčního modelu Samsung Note 8.

Počítač a telefon vám mohou zachránit život? Google pozná, jestli máte nemocné srdce

23.02. 08:13

Google přišel se zajímavou novinkou, která by mohla zachránit milióny lidí po celém světě. Algoritmus, který vědci vyvinuli, totiž dokáže předpovědět, jestli člověk bude trpět kardiovaskulární poruchou nebo jestli má zvýšené riziko výskytu mrtvice. Jak se to pozná?

Ruská armáda zakáže chytré telefony? Uniká prý mnoho tajných informací

16.02. 10:18

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zvažuje zákaz používání chytrých mobilních telefonů v centrálním aparátu, na velitelství i u vojenských jednotek. Ministerstvo podle deníku Kommersant v posledních letech zažilo nemálo problémů kvůli únikům informací

reklama

Jak končí partnerské vztahy? Tito lidé si našli lepší zábavu

30.01. 16:49

Ajuma Saitóová se ve svých 22 let rozešla se s přítelem. Obyvatelka Tokia si ale rychle našla náhradu, stáhla si do mobilního telefonu romantickou herní aplikaci, čímž se stala jednou z miliónů Japonek, které vztahy v reálném životě vyměnily za fantazii. O jejím příběhu informuje server CNN.

Miliony lidí včetně Čechů si stáhly do mobilu zavirované herní aplikace

14.01. 14:31

Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód, který zobrazuje pornografii.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Strach o bezpečnost v Bílém domě: Trumpovi poradci nesmějí používat soukromé mobily

05.01. 09:26

Washington - Spolupracovníci prezidenta Donalda Trumpa mají zakázáno používat soukromé mobily. Důvodem je zajištění bezpečnosti a hladkého fungování komunikačních systémů v Bílém domě.

Necháváte mobil v nabíječce přes noc? To je to nejhorší, co můžete udělat

Aktualizovali jsme 3.1.2018, 22:37, 03.01. 08:05

Mobilní telefon by se neměl přespříliš nabíjet. To je rada, kterou jste už možná slyšeli. Ujistěte se, že jej odpojujete z nabíječky poté, co je baterie nabita na 100 procent. A nikdy nenechávejte nabíjet telefon přes noc, radí experti. Co se může stát, pokud tyto rady neuposlechnete?

Pořizujete neustále selfie? Pak máte psychickou poruchu

03.01. 09:22

Londýn - Pokud jste posedlí pořizováním selfie, patrně trpíte psychickou poruchou. Takzvaná selfitida člověka neustále nutí pořizovat své fotografie a vkládat je na sociální média.

Češi na Silvestra už posílají méně smsek, využívá se mnohem více internetu

01.01. 14:35

Praha - Objem přenesených dat v mobilních sítích v poslední den loňského roku vzrostl meziročně o 150 procent na 814.000 GB.

Podvodné praktiky firmy Apple? Kvůli zpomalování iPhonů se hromadí žaloby

27.12. 09:53

San Francisco - Firma Apple čelí v USA už osmi žalobám kvůli záměrnému snižování výkonu některých starších telefonů. Konkrétně jde o přístroje iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE a iPhone 7. Obdobná stížnost byla v pondělí podána také u izraelského soudu.

Češi na Štědrý den méně volali, provoz na internetu byl rekordní

25.12. 13:55

Praha - Češi letos o Štědrém dnu méně volali a posílali esemesky. Naopak mnohem více využívali sociální sítě a e-mail. Datový provoz ve všech typech sítí vzrostl o 267 procent. Rekordní nárůst o 327 procent zaznamenala LTE síť.

Apple má problémy: Čelí žalobám za to, že záměrně zpomaluje starší modely iPhonů

22.12. 16:57

Cupertino - Společnost Apple čelí v USA dvěma hromadným žalobám. Podali je uživatelé iPhonů, kteří tvrdí, že v důsledku zpomalování starších telefonů utrpěli "ekonomickou újmu". Na kauzu upozornila BBC.

Češi jdou s dobou. Přes mobil provádějí každý čtvrtý nákup online

22.12. 15:18

Praha - Každý čtvrtý nákup online již Češi provádějí přes mobil či tablet. V nákupech vedou vlastníci iPhonů. Ve více než 40 procentech případů přes mobilní zařízení lidé vyhledávají produkty a porovnávají ceny.

Češi před Vánoci nakupují elektroniku i hry. Jaké jsou letošní hity?

10.12. 19:03

Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent. Někteří zákazníci však ještě s nákupem dárků čekají, například na výplatu. Češi mají zájem především elektroniku a mobily.

Kuba povolila textové zprávy z mobilů do USA, problémem je vysoká cena

09.12. 09:59

Havana - Kubánci mohou od pátku posílat krátké textové zprávy do Spojených států ze svých mobilních telefonů. Neočekává se ale, že nově zpřístupněnou službu budou příliš využívat, je totiž pro ně dost drahá.

Prodej chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí vzrostl o tři procenta

04.12. 09:13

Egham - Aktuální data společnosti Gartner ukázala, že celosvětový prodej chytrých telefonů konečným uživatelům se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o zhruba tři procenta na 383,4 milionu přístrojů. Na špici je jihokorejský Samsung.

Mobilní a internetové sítě jsou všude kolem nás. Jak působí na lidské tělo?

19.11. 16:15

To, že by nebyla někde wi-fi síť je v dnešní době rarita. Bohužel v životě během 21. století se totiž jen těžko vyhneme radiaci z mobilních telefonů a množství wi-fi vysílačů. Bezdrátově s námi komunikují už i lavičky, lampy či nabíječky telefonů.

Pozor na esemesky. Vědci dokáží z krátké zprávy určit lháře

10.11. 10:37

Ithaca (USA) - Zatímco lhaní při osobním kontaktu prozrazují všeobecně známé signály, v případě esemesek je to složitější. Vědci z Cornellovy univerzity ale tvrdí, že v textových zprávách našli vzorec naznačující, zda pisatel mluví pravdu.

Papeži Františkovi vadí mobily při mších, dal jim stopku

08.11. 13:21

Vatikán - Podle papeže Františka nejsou mše žádné představení. Vyzval proto věřící, aby při bohoslužbách nefotografovali a ponechali při nich své mobilní telefony v kapsách.

Lidé se dočkali. Někteří stáli ve frontě na nový iPhone X i několik dní

03.11. 11:25

Sydney - Nový model iPhone X se dnes začíná prodává ve více než 55 zemích a teritoriích, včetně České republiky. Například v Sydney se utvořila fronta 400 lidí. V Tokiu čekalo před obchodem až 550 zákazníků a fronta se táhla zhruba 600 metrů. Nával byl také v Singapuru.

Máte strach ze špinavých toalet? Jedna věc je ještě horší. přesto na ni saháme denně

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 22:24, 27.10. 09:17

Máte hrůzu ze špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli přestat používat některé věcí každodenní potřeby. Na displejích mobilních telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Honolulu si došlápne na chodce s mobilem, bude jim dávat pokuty

24.10. 15:42

Honolulu - Honolulu se ve středu stane prvním velkým americkým městem pokutujícím chodce, kteří během přecházení silnice sledují mobil nebo do něj něco ťukají. V USA zemřelo loni v důsledku střetu s automobilem téměř 6000 chodců.

Způsobují mobily rakovinu? Nebo naše zdraví ovlivňují jinak?

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:22, 23.10. 15:37

Uživatelé mobilních telefonů mohou být klidní. Jejich pravidelné používání podle odborníků nezpůsobuje větší zásahy do zdraví a je prakticky vyloučeno, že by způsobovaly například rakovinu. Zanedbatelné zvýšení výskytu nádorů sice odborníci zaznamenali, avšak pouze u mužů. A není jasné, jestli…

reklama
Fotogalerie