Články k tématu: Mohamed bin Salmán (korunní princ Saúdské Arábie)

V Saúdské Arábii zatkli tři členy královské rodiny, údajně plánovali převrat

07.03. 16:18

V Saúdské Arábii byli zadrženi tři vysoce postavení členové vládnoucí královské rodiny Saúdů - princ Ahmad bin Abdal Azíz, který je mladším bratrem krále Salmána, králův synovec Muhammad bin Najíf Saúd a jeho nevlastní bratr Naváf bin Najíf. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na dobře…

Brutální vražda Chášukdžího: Saúdský korunní princ pronesl nečekaná slova

26.09. 10:34

Korunní princ Saúdské Arábie Muhammad bin Salmán připustil odpovědnost v případu zabití saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího. Princ to řekl v dokumentu natočeném americkou televizí PBS.

Trump zase způsobil poprask. Na summitu G20 se srdečně bavil s kontroverzními politiky

28.06. 17:50

Americký prezident Donald Trump byl v první den summitu skupiny G20 v japonské Ósace vidět v přátelském rozhovoru s několika kontroverzními světovými vůdci, včetně saúdskoarabského korunního prince Muhammada bin Salmána, brazilského prezidenta Jaira Bolsonara a ruského prezidenta Vladimira Putina.…

reklama

Útok na tankery? Saúdská Arábie ukázala prstem na Írán a volá po rázné akci

16.06. 10:42

Saúdská Arábie se připojila k USA a Británii v obvinění Íránu ze čtvrtečního útoku na dva tankery v Ománském zálivu. Korunní princ Muhammad bin Salmán v rozhovoru s listem Aš-Šark al-Avsat vyzval světové společenství, aby rozhodujícím způsobem zasáhlo. Írán vinu na útocích popřel.

Turecko zveřejnilo další nechutné detaily o vraždě Chášukdžího, Erdogan se sejde se Salmánem

27.11. 14:08

Saúdskoarabský korunní princ a faktický vládce Saúdské Arábie Muhammad bin Salmán požádal tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o setkání na nadcházejícím summitu G20, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince v Buenos Aires. V rozhovoru s německým deníkem Süddeutsche Zeitung to…

Saúdský princ telefonoval s Američany: Zavražděný Chášukdží byl nebezpečný radikál, tvrdí

02.11. 08:12

Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán v telefonátu s americkými představiteli prezentoval zavražděného novináře Džamála Chášukdžího jako nebezpečného radikála. Napsal to ve čtvrtek list The Washington Post (WP) s odvoláním na zdroje z Bílého domu.

Saúdská Arábie se mění k nepoznání: Muslimové mohou rapovat, pravidla pro ženy jsou mírnější

22.06. 11:28

Rijád - Saúdská Arábie byla ještě donedávna pokládána za konzervativní monarchii, kde se vše řídí přísnými pravidly islámu. Od nástupu nového korunního prince Muhammada bin Salmána v červnu 2017 se však mnohé změnilo.

"I Hitler ve srovnání s ním vypadal dobře.“ Strach z ambiciózního hráče mění Blízký východ

10.04. 08:09

Korunní princ a saúdský ministr obrany, Muhammad bin Salman (MBS) vzbudil pozornost svým vstřícným prohlášením na adresu Izraele. Není zvykem, aby takto vysoce postavený arabský politik řekl, že Izrael má právo na existenci. Jaké jsou ale jeho důvody pro takové překvapivé stanovisko?

Zámek u Paříže koupil saúdský princ za zhruba sedm miliard

18.12. 19:58

Paříž - Dosud neznámým kupcem luxusního zámku nedaleko Paříže je podle listu The New York Times saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán.

Chameneí je „Hitler Blízkého východu", zní ze Saudské Arábie

24.11. 21:48

Rijád/Teherán - Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí je „Hitler Blízkého východu". Tvrdí to saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán.

Putin jednal se Salmánem o Sýrii i o boji proti terorismu

05.10. 20:39

Moskva - Konflikty na Blízkém východě i na severu Afriky lze vyřešit jen mírovou cestou, shodli se dnes ruský prezident Vladimir Putin a saúdskoarabský král Salmán při jednání v Moskvě.

Oblíbenec Donalda Trumpa páchá válečné zločiny? z USA přichází vážné varování

30.06. 08:04

Jednatřicetiletý Mohamed bin Salmán, který byl minulý týden jmenován korunním princem Saudské Arábie, vytrvale pracuje na tom, aby si získal přátele a vliv na lidi ve Washingtonu, konstatuje editorial Washington Post. Vlivný americký deník připomíná, že Salmán si získal mnoho obdivovatelů, včetně…

reklama
Fotogalerie