Články k tématu: Moody´s

Globální ekonomiku zasáhl vzácný dvojitý šok

05.03. 22:14

Nový typ koronaviru přináší globální ekonomice dvojitou ránu, která ji v příštích měsících bude ničit. Nejenže zasáhl nabídku, protože řada továren v Číně i jinde přerušila výrobu, ohrožuje totiž i poptávku, neboť spotřebitelé nemají chuť nakupovat ani utrácet.

Babiš se raduje ze zvýšení ratingu ČR, opozice ho rázně usadila

05.10. 14:56

Vláda nedělá nic pro to, aby měla Česká republika pozitivní rating i ve chvíli, kdy se nebude tolik ekonomicky dařit. V reakci na zlepšení ratingu úvěrové spolehlivosti Česka na úroveň Aa3 agenturou Moody's Investors Service, to uvedl ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Bývalý ministr financí…

Česko je spolehlivější. Agentura Moody's zvýšila rating, vybízí k důchodové reformě

05.10. 12:02

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service v pátek zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3 z dosavadní úrovně A1. Poukázala na zlepšující se rozpočtové ukazatele a na vládní reformy podporující ekonomiku.

reklama

Česko v ohrožení? Naše populace je vystavena dopadům stárnutí

16.05. 18:12

Mezinárodní ratingová agentura Moody's varuje před důsledky výrazných demografických změn v České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku během příštích dvou desetiletí. Ve své dnešní zprávě poukazuje na rychlé stárnutí populace a klesající počet obyvatel v produktivním věku v tomto regionu.…

Český HDP pořád poroste přes 3%, růst ale zpomalí

04.05. 17:51

Londýn 4. května (ČTK) - Růst hrubého domácího produktu (HDP) České republiky v letošním roce zpomalí na 3,6 procenta a v příštím roce tempo růstu klesne na 3,2 procenta. Ve výroční analýze věnované České republice to dnes předpověděla mezinárodní ratingová agentura Moody's. Je tak o něco…

Agentura Moody's zlepšila výhled ratingů českých měst a krajů

25.04. 09:28

Praha/Londýn - Mezinárodní ratingová agentura Moody's zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti devíti českých měst a krajů, včetně Prahy, Brna a Ostravy, ze stabilního na pozitivní. Signalizovala tak, že by v budoucnosti mohla přikročit ke zvýšení jejich úvěrových ratingů.

Čeká ruskou ekonomiku kolaps? Známá ratingová agentura uklidňuje

19.04. 09:47

Moskva - Ruská ekonomika je dost silná na to, aby zvládla nové sankce, které proti ní uplatňují Spojené státy. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou…

Hypoteční politika českých bank ohrožuje ekonomiku země, varuje ratingová agentura Moody's

06.04. 16:55

Londýn/Praha - Ratingová agentura Moody's Investors Service dnes ve své zprávě uvedla, že se české banky nedrží doporučení centrální banky ohledně limitů pro poměr mezi hypotečním úvěrem a hodnotou nemovitosti. To by mohlo mít dalekosáhlé důsledky pro ekonomiku země.

Agentura Moody's potvrdila hodnocení Slovenska na stupni A2

10.03. 09:09

Londýn - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Slovenska na stupni A2.

Rusko vstupuje do nové éry poskytování ratingu, vytvořilo novou agenturu

15.07. 20:28

Moskva - Tři největší světové ratingové agentury Standard & Poor's, Fitch a Moody's přestaly vydávat v Rusku ratingy pro domácí trh, protože odmítají dodržovat právní předpisy vypracované v roce 2014, kdy snížily hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska po anexi Krymu.

Agentura Moody's dostala od EU pokutu 1,24 milionu eur za nedbalost

01.06. 14:27

Londýn - Agentury Moody's dostala za porušování pravidel o ratingu pokutu 1,24 milionu eur (32,7 milionu Kč). Sankci jí vyměřil Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA).

Agentura Moody´s snížila rating Brazílie, může za to politická krize v zemi

28.05. 13:00

Brasília - Agentura Moody's snížila v sobotu rating Brazílie ze stabilního na negativní. Jako důvod uvedla současnou politickou krizí, která ovlivní příjímání reforem, jež vláda jihoamerické naplánovala k oživení skomírající ekonomiky.

Agentura Moody's hrozí Číně dalším snížením ratingu, její růst zpomaluje a dluh roste

26.05. 10:39

Peking/Hongkong - Agentura Moody's ve středu zhoršila úvěrová hodnocení Číny o jeden stupeň na A1 a dnes pohrozila, že známku srazí ještě níž. Odůvodnila to předpokládaným zpomalováním hospodářského růstu země a pokračujícím růstem dluhu, což obojí podkope finanční pozici druhé největší ekonomiky…

Ratingová agentura Moody's potvrdila Česku stupeň A1

Aktualizovali jsme 15.10.2016, 21:54, 15.10. 11:40

Praha - Ratingová agentura Moody's opět potvrdila České republice známku A1 se stabilním výhledem. Podle STANDARD & POOR'S má Česko hodnocení AA-, dle agentury Fitch A1.

Turecko je ve spekulativním pásmu. Moody's snížila jeho úvěrový rating

24.09. 18:28

New York/Istanbul - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma.

Agentura Moody's zlepšila výhled čínské ekonomiky

18.08. 13:16

New York - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service reagovala na rozsáhlá opatření, která Peking zavádí na podporu hospodářské expanze, a zlepšila odhad růstu čínské ekonomiky na letošní i příští rok. Naopak hospodářství USA bude mít dle agentury potíže.

Ruský rating je kvůli Krymu v ohrožení, varuje agentura Moody's Services

15.08. 13:41

Moskva - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Services dnes dala najevo, že by další eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou mohla uškodit ruskému úvěrovému ratingu.

České dráhy mají lepší rating, tato agentura jej vylepšila

09.05. 17:39

Praha - Ratingová agentura Moody's zvýšila rating Českým drahám ze stupně Baa3 na Baa2. Obě úrovně jsou nejnižšími příčkami v investičním pásmu. Čím je rating vyšší, tím lépe je dlužník vnímám v očích věřitelů.

Způsobí brexit ekonomickou krizi? Agentura to vidí takto

22.03. 15:42

Londýn - Jaké dopady bude mít případný brexit na ekonomiku Velké Británie, je značně nejisté. Mnozí straší katastrofou, ratingová agentura Moody's naopak uklidňuje.

reklama
Fotogalerie