Články k tématu: Moravské zemské muzeum (MZM)

Slavná soška v ohrožení? Skenování odkrylo praskliny na Věstonické venuši

12.04. 16:22

Brno - Skenování v laboratoři FEI (dnes Thermo Fisher Scientific) odkrylo uvnitř těla Věstonické venuše více nebezpečných prasklin, než se původně předpokládalo. Nyní pokračuje analýza, zda a v jaké míře jsou propojeny a jak velké nebezpečí hrozí při jejím transportu.

Brněnské Městské divadlo oživí pověsti pod petropavelskými věžemi

11.06. 18:51

Brno – Před osmi lety vznikla tradice uvádění inscenací Městského divadla Brno v romantickém prostředí Biskupského dvora. Letos bude pod širým nebem představena nová inscenace Brněnské kolo, která vznikla přímo pro tento jedinečný prostor.

Věstonická venuše vydala další skrytá tajemství

09.09. 15:12

Brno - Věstonická venuše před třemi týdny na 15 hodin opustila sejf a putovala do laboratoří společnosti FEI, kde ji vědci dali pod skener. První konkrétní výsledky budou mít odborníci hotové patrně až koncem letošního roku, už teď je ale patrné, že získali řadu nových informací.

reklama

Věstonická venuše dorazila k odborníkům. Hlídá ji policie se samopaly

17.08. 11:50

Brno - Věstonická venuše dorazila dnes dopoledne do areálu brněnské firmy Fei, kde ji v laboratoři prozkoumají odborníci. Podle Petra Nerudy, kurátora Ústavu Anthropos, který je součástí Moravského zemského muzea, je cílem posunout znalosti o sošce dál.

reklama
Fotogalerie