Články k tématu: Nagyová, Jana

Soudkyně Králová znovu změnila názor na odposlechy, vypukla hádka s žalobcem

07.12. 12:49

Praha - Soudkyně Helená Králová dnes opět označila všechny odposlechy pořízené v kauze takzvaných trafik za nezákonné, a to na přímý žalobcův dotaz. Státní zástupce Martin Brzobohatý následně vznesl námitku podjatosti soudkyně.

Nečas a Nagyová? To je obrovská láska, ale my jsme byli v obrovském nebezpečí, spustil Kraus

Aktualizovali jsme 1.12.2017, 22:08, 01.12. 11:17

Praha – Soud za zneužití Vojenského zpravodajství uložil Janě Nečasové (dříve Nagyové) dvouletý podmíněný trest a pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy. Obžalovaní zpravodajci dostali podmínky od 18 do 20 měsíců. Podle Jana Krause je tato kauza příkladem osudové lásky – skoro…

Lhal Nečas během výpovědi? Soudkyně nechá kauzu na státních zástupcích

30.11. 15:02

Praha - Soudkyně Pavla Hájková, která rozhodovala v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, nebude dávat podnět k prověření možné křivé výpovědi bývalého premiéra Petra Nečase.

reklama

Kauza rozvědky bude pokračovat, zpravodajci se odvolali

22.11. 15:34

Praha - Bývalý šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda, zpravodajec Jan Pohůnek a Kovandův předchůdce Ondrej Páleník, které dnes soud nepravomocně uznal vinnými ze zneužití vojenské tajné služby, se proti rozsudku na místě odvolali.

Nečasová dostala podmínku za zneužití zpravodajství

22.11. 12:39

Praha - Za zneužití Vojenského zpravodajství uložil soud Janě Nečasové (dříve Nagyové) dvouletý podmíněný trest a také pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy.

Nečas přišel k soudu podpořit manželku. V kauze vojenské rozvědky přednesli právníci závěrečné řeči

15.11. 15:20

Praha - Soudkyně Pavla Hájková ve středu 22. listopadu vynese rozsudek v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Obžalovaní dnes přednesli své závěrečné návrhy. Jana Nečasová na rozdíl od dřívějších jednání k soudu přišla, s novináři nemluvila.

Sledování Nečasovy exmanželky Radky? Nejsou důkazy, tvrdí Páleníkův advokát

14.11. 16:08

Praha - O tom, že by bývalý šéf Vojenského zpravodajství vydal rozkaz ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase Radky, neexistují podle obhájce Tomáše Sokola žádné důkazy. V závěrečné řeči proto dnes u soudu žádal, aby byl Ondřej Páleník osvobozen.

Obhájce Nečasové v kauze Vojenské rozvědky navrhl úplné zproštění obžaloby

14.11. 15:29

Praha - Jana Nečasová (dříve Nagyová) by měla být v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství zproštěna obžaloby. Důkazy svědčí v její prospěch, řekl dnes obhájce Eduard Bruna poté, co u Obvodního soudu pro Prahu 1 přednesl svůj závěrečný návrh.

Žalobce opět navrhl Nečasové v kauze špehování 3,5 roku

13.11. 16:47

Praha - V kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství žalobce znovu navrhl pro Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) 3,5 roku vězení. Jednání se kvůli utajovaným skutečnostem odehrávalo za zavřenými dveřmi. V úterý bude líčení pokračovat závěrečnými řečmi obhájců.

Zvrat v kauze trafik: Soudkyně Králová označila odposlechy za nezákonné

07.11. 12:14

Praha - Odposlechy, o něž se opírá obžaloba v případu tzv. trafik pro poslance, označila soudkyně Helena Králová za nezákonné. Státní zástupci je tak nemohli předestřít exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, který má v případu postavení svědka.

Soud zrušil pokutu za zveřejnění videa ze zatýkání Jany Nagyové, šlo prý o veřejný zájem

02.11. 15:04

Praha - Soud dnes pravomocně zrušil rozhodnutí, kterým Úřad pro ochranu osobních údajů uložil ministerstvu vnitra pokutu 60.000 korun za zveřejnění policejního videa ze zatýkání Jany Nečasové (dříve Nagyové).

Jana Nečasová doplatila daně za luxusní dárky, tvrdí její advokát

19.10. 22:06

Praha - Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) doplatila daně z luxusních darů, kvůli kterým čelí žalobě. České televizi (ČT) to řekl advokát Nečasové Eduard Bruna. 

Pelikán podal kárnou žalobu na soudkyni Královou známou z kauzy Petra a Jany Nečasových

21.09. 11:34

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou, která je známá z kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství současnou manželkou bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a případu bývalých manažerů Čepra.

Pražský vrchní soud zrušil podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou

14.09. 16:10

Praha - Vrchní soud v Praze dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. Původní verdikt ukládal manželce expremiéra Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmínku v délce 1,5 roku a tříletý zákaz práce ve funkcích s přístupem k…

Nečasová se konečně dostavila k soudu, ale odmítla vypovídat

11.09. 13:21

Praha - Manželka expremiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) tentokrát k soudu v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství dorazila, využila však svého práva nevypovídat. Předsedkyně soudního senátu Pavla Hájková uvedla, že znalecký posudek potvrdil oprávněnost dřívějších zdravotních omluvenek…

Nešlo o trafiku, ani jsem ji od Nečase nepotřeboval, tvrdí exposlanec Šnajdr

07.09. 12:20

Praha - Expremiér Petr Nečas, jeho manželka Jana a exnáměstek ministra zemědělství Roman Boček čelí obžalobě z toho, že exposlance ODS Marka Šnajdra a další dva zákonodárce podplatili funkcemi kvůli prosazení vládního daňového balíčku. Šnajdr se u soudu jako svědek ohradil proti tomu, že by od…

Nečasová si stěžovala na "vězeňský autobus" Pirátů, u soudu ale neuspěla

01.09. 15:58

Praha - Advokáti Jany Nečasové (dříve Nagyové) neuspěli s návrhem předběžného opatření, aby Pirátská strana odstranila její karikaturu ze svého předvolebního "vězeňského autobusu". Informuje o tom irozhlas.cz. Předseda Pirátů Ivan Bartoš rozhodnutí uvítal, přestože straně zatím nedorazilo.…

Piráti ze svého "vězeňského autobusu" janu Nečasovou neodstraní

21.08. 16:47

Praha - Advokát někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase nedávno dopisem vyzval Pirátskou stranu, aby ze svého předvolebního "vězeňského autobusu" odstranila podobu Jany Nečasové (dřívě Nagyové). Strana to nehodlá učinit.

Vězeňský autobus Pirátů s Nečasovou rozčílil její advokáty, chtějí odstranění její podobizny

17.08. 17:15

Praha - Pirátská strana tento týden vyrazila do volební kampaně s "vězeňským autobusem". Advokáti Jany Nečasové (dříve Nagyové) požadují, aby z něj byla odstraněna podoba někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase.

Trafiky jsem nenabízel, urovnával jsem spory v ODS, tvrdí Nečas

20.07. 11:25

Praha - Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes při výpovědi u soudu odmítl tvrzení obžaloby, že na konspiračních jednáních podplácel poslance příslibem lukrativních míst. Řekl, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné a že by bez nich nikdy nebylo dosaženo žádné dohody. Řekl, že se snažil vyřešit…

Soud bude řešit kauzu poslaneckých trafik. Expremiérovi Nečasovi hrozí 6 let, jeho ženě o dva víc

16.07. 15:42

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 začne ve čtvrtek řešit kauzu takzvaných poslaneckých trafik. Obžalováni jsou někdejší premiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) a exnáměstek ministra zemědělství Roman Boček. Vinu odmítají.

Soud nemůže projednat kauzu Vojenského zpravodajství, Nečasová se kvůli nemoci opět omluvila

02.06. 12:33

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 stále nemůže projednávat kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Obžalovaná Jana Nečasová (dříve Nagyová) se pro nemoc omluvila už v dubnu a květnu a hlavního líčení se ze stejného důvodu nemůže zúčastnit ani příští týden. Navíc nesouhlasí s tím, aby…

Nečasová opět nepřišla k soudu, údajně je nemocná

22.05. 17:21

Praha - Jana Nečasová (dříve Nagyová), která čelí obžalobě v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství, dnes kvůli nemoci nepřišla vypovídat k Obvodního soudu pro Prahu 1. Líčení muselo být odročeno, protože bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase nedala souhlas s konáním jednání ve své…

Jana Nečasová promluví ke kauze zneužití vojenského zpravodajství v květnu

26.04. 15:32

Praha - Manželka expremiéra Petra Nečase (ODS) bude vypovídat v kauze zneužití Vojenského zpravodajství (VZ) v květnu. Soud řeší případ už potřetí. Předchozí dva osvobozující rozsudky z let 2014 a 2015 byly zrušeny odvolacím soudem, který také kauzu odebral původní soudkyni Heleně Králové a případ…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací