Články k tématu: Navalnyj, Alexej

Napětí v Rusku! V Moskvě se demonstruje, Navalnyj zatčen

13.06. 03:54

Více než 400 lidí dnes zadržela moskevská policie při nepovoleném pochodu, jehož účastníci vybízeli k potrestání viníků nespravedlivého stíhání investigativního novináře Ivana Golunova.

Navalnyj byl dnes propuštěn z moskevského vězení

14.10. 10:32

Ruský opozičník Alexej Navalnyj byl dnes propuštěn z moskevského vězení, kde strávil dvacet dnů za porušování veřejného pořádku. Informovala o tom tisková agentura Interfax s odvoláním na štáb známého představitele ruské opozice.

Volby v Rusku se nevyvíjejí dle představ Kremlu, lidé především protestují

09.09. 17:21

Moskva - Ruští politici se v den voleb obvykle obávají dvou věcí: nízké volební účasti a protestů, konstatovala agentura DPA. Obě provázejí podle ní i dnešní místní volby v řadě ruských regionů, je ale těžké posoudit, jestli mohou být hrozbou pro Kremlu věrné správní orgány. Demonstrace zejména…

reklama

Z YouTube zmizela videa Navalného před místními volbami, vyzýval na nich k demonstracím

09.09. 10:14

Moskva - Společnost Google odstranila ze své platformy YouTube reklamní sdělení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Ten ve videích vyzýval Rusy, aby dnes, tedy v den voleb mnoha starostů nebo gubernátorů, šli demonstrovat proti vládě. O stažení reklam v sobotu informoval Navalného poradce…

Navalnyj dostal za nepovolenou demonstraci trest 30 dnů

27.08. 22:32

Moskva - Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl dnes odsouzen na 30 dnů do vězení za nepovolenou lednovou demonstraci proti prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Policie opět zadržela Navalného u vchodu do jeho domu, důvod není jasný

25.08. 17:59

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj byl opět zadržen. Policie ho zastavila u vchodu do jeho domu a odvedla na stanici. Důvod není znám.

Matka šéfa ruské Státní dumy má podezřele velký majetek? Navalnyj poukazuje na nejasnosti

17.08. 11:06

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj se ve svém tažení proti korupci nově zaměřil na matku předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina. Bývalá učitelka Lidie Barabanovová (82) vlastní v Moskvě byt o ploše 400 metrů čtvereční v odhadované ceně 230 milionů rublů (asi 78 milionů Kč).

Soud prodloužil Navalnému podmínku o rok

25.06. 20:48

Moskva - Soud v Moskvě dnes o rok prodloužil zkušební dobu opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému, odsouzenému loni k podmíněnému trestu za zpronevěru údajně spáchanou v kirovském podniku Kirovles.

Navalnyj po 30 dnech opustil vězení

14.06. 13:29

Moskva - Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj si odpykal 30 dnů za mřížemi kvůli svolávání nepovolených demonstrací a dnes byl propuštěn na svobodu. Stalo se tak jen několik hodin přes slavnostním zahájením mistrovství světa ve fotbalu v Rusku.

Ruská policie prý varuje stoupence Navalného před projevy odporu na fotbalovém mistrovství

13.06. 09:24

Moskva - Fotbalový šampionát v Rusku se blíží a úřady nechtějí nic ponechat náhodě. Policie obchází stoupence Alexeje Navalného, nejhlasitějšího kritika Kremlu, a varuje je před projevy odporu.

V Rusku má dnes vzniknout politická strana Navalného

19.05. 13:12

Moskva - V tajnosti a na neznámém místě se dnes v Rusku scházejí účastníci ustavujícího sjezdu nové politické strany, která má sdružovat stoupence protikorupčního aktivisty a nejznámějšího kritika Kremlu Alexeje Navalného. Sám Navalnyj se sjezdu účastnit nemůže, protože si odpykává třicetidenní…

Navalnyj dostal měsíc vězení

15.05. 17:20

Moskva - Moskevský soud poslal ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného na třicet dnů do vězení za zorganizování nepovoleného mítinku před deseti dny. Protikorupčního blogera zadržela v sobotu 5. května v hlavním městě policie na demonstraci proti připravované inauguraci staronového prezidenta…

Soud s ruským opozičníkem až příští týden

11.05. 12:03

Moskva - Moskevský soud dnes odložil na příští úterý projednání případu ruského opozičního politika Alexeje Navalného, kterého minulou sobotu policie v metropoli zadržela při demonstraci proti prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Proč ruská policie zatkla 1600 lidí? Novinář pátrá po odpovědi

06.05. 15:01

Moskva - Kvůli drsným zásahům kozáků proti sobotním demonstracím v Rusku publicista Maxim Ševčenko požádal o naléhavé svolání prezidentské rady pro občanskou společnost a lidská práva, jíž je členem. Oznámila to dnes rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Ruský opozičník Navalnyj byl propuštěn na svobodu

06.05. 09:20

Moskva - Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj, kterého v sobotu v Moskvě při shromáždění proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela policie, je volný.

Rusové demonstrují proti Putinovi. Policie zatkla tisíc lidí

Aktualizovali jsme 5.5.2018, 17:03, 05.05. 12:20

Moskva - Policisté dnes v 19 městech po celém Rusku pozatýkali 1029 lidí na demonstracích proti prezidentovi Vladimiru Putinovi, který bude v pondělí v Kremlu počtvrté uveden do nejvyššího úřadu. Vyplývá to z informací serveru OVD-Info, který se specializuje na činnost policie. Jen v Moskvě bylo…

Ruská policie pozatýkala Navalného spolupracovníky

04.05. 12:00

Moskva - Policie v několika ruských městech zatýkala stoupence opozičního předáka Alexeje Navalného, oznámila dnes agentura Interfax. Zatýkání předchází sobotním demonstracím, které podle Navalného mají dát prezidentu Vladimiru Putinovi najevo, že nemůže Rusku vládnout jako car a že občané budou…

Navalnyj zakládá stranu pro volby starosty v Moskvě

03.04. 19:07

Moskva - Právníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného požádali ministerstvo spravedlnosti o registraci nové politické strany se jménem Pracovní název (Rabočeje nazvanije). Advokát Navalného Ivan Ždanov to dnes oznámil na twitteru.

Objevila se žádost o zrušení ruských voleb, Navalnyj napadl Putinovy soupeře

18.03. 18:14

Moskva - Předák ruské opozice Alexej Navalnyj upozorňuje na falšování prezidentských voleb a překážky kladené pozorovatelům. Těch má po celé zemi, jak tvrdí, více než 33.000. Už dokonce přišla žádost na zrušení celého hlasování.

Rusko hrozí blokací sociálních sítí. Obsahují totiž kompromitující materiály

12.02. 16:46

Moskva - Kvůli skandálu kolem oligarchy Olega Děripasky a místopředsedy ruské vlády Sergeje Prichoďka hrozí ruským uživatelům sítí YouTube a Instagram, že se nedostanou ke svým účtům.

Navalnyj obvinil člena ruské vlády z korupce, prý platí i dívky z eskortní služby

09.02. 18:10

Moskva - Ruský opozičník Alexej Navalnyj obvinil vlivného vicepremiéra a šéfa úřadu vlády Sergeje Prichoďka, že těží z darů miliardáře Olega Deripasky. Včetně například výletu na miliardářově jachtě ve společnosti placených společnic. Děripaska už pohrozil soudem.

Ruská policie podniká razii v kanceláři Navalného

28.01. 10:01

Moskva - Ruští policisté dnes vtrhli do kanceláře Fondu boje proti korupci (FBK) opozičního předáka Alexeje Navalného.

Navalnij neuspěl ani u ústavního soudu. Svou prezidentskou kandidaturu možná bude řešit ve Štrasburku

19.01. 10:52

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnij neuspěl ani u ústavního soudu. Ten oznámil, že se stížností na odmítnutí kandidatury v březnových prezidentských volbách nebude zabývat. Jako důvod uvedl právní nedostatky.

Ruský nejvyšší soud odmítl odvolání Navalného, na prezidenta nesmí kandidovat

06.01. 16:31

Moskva - Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj definitivně neuspěl se stížnosti ani u ruského nejvyššího soudu. V březnových prezidentských volbách tak nemůže kandidovat. Je však připraven obrátit se ještě na ruských ústavní soud a Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

reklama

Fotogalerie