Články k tématu: Němcov, Boris (kritik Kremlu)

Náměstí Borise Němcova. Prostranství před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno

27.02. 16:20

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova Žannou odhalil na náměstí před ruským velvyslanectvím v Praze 6 tabulku se jménem zavražděného politika.

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze se přejmenuje. Radní rozhodli jednomyslně

24.02. 15:44

Z náměstí Pod Kaštany v Praze 6 se stane náměstí Borise Němcova. Přejmenování prostranství před ambasádou Ruské federace po ruském opozičním politikovi dnes schválili pražští radní. Změna má být podle dokumentu přijatého radními politickým gestem vůči Rusku a vyjádřením solidarity s ruskou opozicí…

Tisíce lidí pochodovaly proti Putinovi. V Moskvě se vzpomínalo na Borise Němcova

24.02. 17:17

Tisíce lidí se dnes v centru Moskvy zúčastnily každoročního pochodu k uctění památky Borise Němcova, opozičního politika a předního kritika ruského prezidenta Vladimira Putina. Němcov byl zavražděn na dohled od Kremlu v roce 2015. Dnešní akce se obešla bez incidentů, informovala ruská agentura…

reklama

Rusové uctili památku zavražděného politika Němcova

25.02. 16:57

Moskva/Petrohrad - Tisíce lidí se dnes podle tiskových agentur zúčastnilo v centru Moskvy pochodu k uctění památky Borise Němcova, opozičního politika a předního kritika ruského prezidenta Vladimira Putina.

Bezpečnost v Rusku není zaručena pro každého, řekla v Praze dcera zavražděného Borise Němcova

28.10. 19:23

Jihlava - Dcera zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova byla dnes jedním z hostů Inspiračního fóra, které je součástí jihlavského Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Uvedla, že bezpečnost v Rusku není zaručena pro každého.

Soud v Rusku odpustil pokuty vrahům Němcova

10.10. 22:37

Moskva - Ruský nejvyšší soud odpustil pokuty ve výši 100.000 rublů (asi 38.000 Kč) z rozsudků, které byly vyneseny nad pěticí Čečenců odsouzených letos v létě za vraždu opozičního politika Borise Němcova.

Prokremelští aktivisté odstranili pamětní desku zabitého opozičního vůdce Němcova

12.09. 16:43

Moskva - Aktivisté prokremelského militantního hnutí SERB dnes odstranili pamětní desku z moskevského domu, kde žil zavražděný opoziční politik Boris Němcov. Radnice odmítla, že by likvidace desky byla v rozporu se zákonem, protože vedení metropole její instalaci neschválilo.

Dcera ruského opozičníka Němcova se odvolala proti verdiktu nad jeho vrahy

21.07. 21:20

Moskva - Dcera zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova se odvolala proti trestům, které dostali vrah jejího otce a čtyři komplicové.

Ruská prokurátorka: Vrazi Borise Němcova měli záložní plán, kdyby útok v centru Moskvy nevyšel

13.07. 21:58

Moskva – Ruská prokurátorka Marija Semeněnková dnes novinářům řekla, že vrazi ruského opozičního vůdce Borise Němcova měli připravený záložní plán pro případ, že by se atentát v centru Moskvy nevydařil.

Vrah ruského opozičního politika Borise Němcova dostal 20 let, prokurátorka žádala doživotí

13.07. 13:12

Moskva - Zaur Dadajev, který byl usvědčen z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, dpstal 20 let vězení. Prokurátorka přitom pro Čečence žádala doživotí. Čtveřice spolupachatelů si má odpykat tresty od 11 do 19 let.

Prokurátorka žádá pro vraha ruského opozičního politika Němcova doživotí

12.07. 15:55

Moskva - Porota již dříve usvědčila Zaura Dadajeva z vraždy opozičního politika Borise Němcova, ruská prokurátorka žádá pro Čečence o doživotí. Dlouhé tresty vězení chce i pro další čtyři spolupachatele.

Soud v Rusku odložil rozsudek nad vrahy Němcova

04.07. 20:44

Moskva - Soud v Moskvě nejméně o týden odložil vynesení rozsudku nad údajnými vrahy opozičního vůdce Borise Němcova. Jeho smrt zosnovala pětice Čečenců na mostě v centru Moskvy v únoru 2015.

Ruská ostuda? Z USA se valí kritika kvůli procesu s vrahy opozičního politika Borise Němcova

04.07. 11:03

Vláda práva na své nejzákladnější úrovni znamená, že nikdo nestojí nad zákonem, konstatuje editorial serveru Washington Post. Prestižní americký deník v něm dodává, že konec soudu s pěticí mužů obviněných z podílu na zavraždění ruského opozičního vůdce Borise Němcova v Moskvě velmi jasně ukázal, že…

Soud rozhodl: Ve věci vraždy Němcova odsoudil pět Čečenců

29.06. 19:34

Moskva - Pět Čečenců bylo shledáno vinnými z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova. Rozsudek bude vynesen později, mohou dostat až doživotní tresty.

Proces s údajnými vrahy ruského opozičního lídra Němcova bude pokračovat ve středu

27.06. 20:38

Moskva – Soudní jednání s pěti Čečenci, kteří byli obviněni z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, bude pokračovat ve středu. Porota oblastního vojenského soudu v Moskvě, která má rozhodnout o jejich vině či nevině, se dnes na verdiktu nedohodla. 

V Moskvě se sešlo 15 tisíc lidí, uctili památku zavražděného Němcova

26.02. 17:25

Moskva - Dnešní pochod stoupenců ruské opozice u příležitosti druhého výročí vraždy opozičního politika Borise Němcova se obešel bez konfliktů. Podle organizátorů se v centru Moskvy sešlo kolem 15.000 lidí.

Muž podezřelý z vraždy Němcova asi dostane obrovské odškodnění

13.12. 20:55

Moskva - Tamerlanu Eskerchanovovi, který je obviněný z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, vláda možná vyplatí odškodné. Má se tak stát kvůli údajnému porušování lidských práv ve vazbě.

Soud s údajnými vrahy Borise Němcova se odehrává za zavřenými dveřmi

25.07. 15:06

Moskva - U vojenského soudu v Moskvě dnes začal proces s pěticí Čečenců, kteří jsou obviněni z vraždy opozičního politika Borise Němcova. Jednání se koná za zavřenými dveřmi. Po organizátorovi zločinu se ale stále pátrá.

Němcova vražda se nestala kvůli náboženství, ale finanční odměně

20.06. 16:25

Moskva - Kolem loňské vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova je stále mnoho nejasností. Pokud jde o motiv, podle vyšetřovatelů nešlo o náboženskou nesnášenlivost, ale o touhu po finanční odměně za vykonaný zločin.

reklama
Fotogalerie