Články k tématu: Německo

Zájem českých firem o export do Německa je letos rekordní

26.08. 17:06

Praha - Význam Německa pro tuzemskou ekonomiku roste, jak dokládá rekordní zájem českých firem o podporu při exportu do Německa. Na tamní trh se snaží dostat vedle strojírenských podniků také potravináři.

Počet obyvatel Německa vzrostl o milion, mohou za to migranti

26.08. 11:56

Wiesbaden - Počet obyvatel Německa vzrostl na 82,2 milionu, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Důvodem je příchod bezprecedentního množství migrantů.

Podle uprchlíků patří Německo Alláhovi. Politolog rozebral myšlení migrantů

26.08. 10:52

Berlín – Politolog syrského původu Bassam Tibi žije v Německu už 40 let. Přesto, že je sám migrant, v rozhovoru pro německý Deutsche Welle uvádí, že i on je proti neomezenému přistěhovalectví. Navíc se poměrně ostře pustil do migrační politiky kancléřky Angely Merkelové.

reklama

Němci nakupují jako o závod, index nálady spotřebitelů je na rekordním maximu

26.08. 10:42

Berlín - Spotřebitelská důvěra v Německu nečekaně vystoupala na nejvyšší úroveň za posledních 15 let. Index pro září se dostal na 10,2 bodu, v srpnu to bylo rovných deset bodů.

Němci chtějí zákaz burek a nikábů, ukázal průzkum

26.08. 10:06

Berlín - Průzkum společnosti Infratest dimap ukázal, že by většina Němců podpořila zákaz nošení islámských oděvů, které zakrývají ženám obličej.

Merkelová neuspěla. Německé deníky píší o jejím selhání

26.08. 09:57

Berlín - Německá média se dnes věnují výsledkům cesty kancléřky Angely Merkelové do Prahy. Podle deníků se jí nepodařilo získat české politiky na svou stranu v migrační krizi.

Merkelová si myslela, že má vyhráno. Německo má však další problémy

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 22:08, 24.08. 11:54

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová si myslela, že získala kontrolu nad hranicemi Německa. Ukázalo se však, že se problém pouze posunul - jižní migrační cesta může být sice uzavřena, ale ta východní je stále otevřená, píše server Politico.

Německu došla trpělivost. Zavedlo nová pravidla pro migranty

25.08. 13:23

Berlín – Německé regiony kolem Bodamského jezera připravily speciální kampaň, v rámci které chtějí bojovat proti sexuálním útokům ve veřejných bazénech. Pomocí dočasných tetování chtějí úřady na problematiku upozornit. Odmítají však, že by akce měla souvislost s velkým počtem příchozích migrantů.

Merkelová nebude nadšená. Novináři ji a Německo rozebrali do posledního šroubku

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 10:05, 25.08. 08:48

Praha - Přijímáním uprchlíků ze sebe Německo dělá pouze morální velmoc, ve skutečnosti jde ale o pokrytectví první ligy. Tvrdí to novinář Daniel Kaiser s tím, že integrace Romů v České republice je stejně dlouhodobý problém, jaký má Německo s integrací turecké menšiny.

Merkelové se u nás dostane uznání. Německo může být vzorem pro Česko, tvrdí Okamura

25.08. 08:36

Praha – Do Prahy dnes poprvé od svého opětovného jmenování do funkce v prosinci 2013 přijede německá kancléřka Angela Merkelová. Mnozí ji proklínají kvůli její migrační politice a nemohou jí přijít na jméno. I proto ji v Česku „přivítají“ skupiny jejich odpůrců. Stejně tak ji ale někteří považují…

125 tisíc Němců chystá ústavní stížnost na obchodní smlouvu CETA

24.08. 19:16

Berlín - Zhruba 125.000 Němců se připojilo k připravované ústavní stížnosti proti dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou.

Zemřel bývalý německý prezident Walter Scheel, bylo mu 97 let

24.08. 16:00

Berlín - Dnes zemřel bývalý německý prezident Walter Scheel. Nejvyšší úřad ve spolkové republice zastával v letech 1974 až 1979.

Německo rozhodlo: Lidé si mají udělat zásoby na 10 dní

24.08. 14:33

Berlín - Německá vláda dnes dle očekávání schválila novou koncepci civilní obrany. Nejvíc pozornosti si získalo doporučení, aby si domácnosti vytvářely zásoby potravin a vody pro případ útoku nebo katastrofy.

Zemanův postoj nechápeme, přiznal poradce Merkelové

24.08. 13:45

Berlín - Odborník na česko-německé vztahy Kai-Olaf Lang z Nadace pro vědu a politiku (SWP) se domnívá, že postoj prezidenta Miloše Zemana k migraci nenaráží v Německu na žádné porozumění.

Němci jsou naštvaní na Merkelovou. "Zvládneme to", opakovala, a lidé to už neunesou

24.08. 11:14

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová je známá především svým vlídným přístupem k migrantům. Řada Němců jí ale vyčítá i vřelý postoj k migrační krizi, který navenek demonstruje větou "My to zvládneme". Tu už totiž nemohou někteří kritici vystát.

V Německu se srazil školní autobus s vlakem

24.08. 10:48

Berlín - Srážka nákladního vlaku s autobusem na severu Německu si vyžádala tři vážně zraněné. Na místě zasahovalo mnoho záchranářů, vyslána byla také helikoptéra.

Švýcarsko jako hlavní trasa migrantů do Německa, počty lidí se každý měsíc zvyšují

24.08. 10:14

Berlín - Policejní ředitelství v Postupimi potvrdilo, že běženci stále častěji využívají k cestě do Německa trasu přes Švýcarsko. Tato cesta je oblíbená především mezi osobami z Eritreje, Gambie a Etiopie, takže lze říci, že se do Evropy dostali přeplutím Středozemního moře.

Růst německé ekonomiky zpomalil na 0,4 procenta

24.08. 09:33

Berlín - Spolkový statistický úřad dnes potvrdil předběžné údaje z počátku srpna o ekonomické situaci Německa. Tempo hospodářského růstu ve druhém čtvrtletí zpomalilo ve srovnání s předchozími třemi měsíci na 0,4 procenta z 0,7 procenta v prvním čtvrtletí.

Merkelová bojuje proti terorismu: Chce registr cest do a ze Schengenu a více kamer

Aktualizovali jsme 23.8.2016, 22:26, 23.08. 10:10

Berlín - Podle německé kancléřky Angely Merkelové potřebuje Evropa společný registr cest do a ze schengenského prostoru. Bezpečnostní složky v Německu by podle ní také měly dostat širší pravomoci.

Německo na nohou: Návrh na zásobení občanů vzbudil rozruch

23.08. 16:23

Berlín - Strategie civilní ochrany z dílny německého ministerstva vnitra má 6 stran a je první velkou změnou v této oblasti za více než dvacet let. Koncepci bude ve středu schvalovat kabinet kancléřky Angely Merkelové.

Bývalá modelka si vymyslela znásilnění, Německo přitom kvůli ní změnilo zákony

23.08. 11:59

Berlín - V pondělí skončil v Německu nejsledovanější soudní proces z poslední doby, v němž šlo o údajné znásilnění někdejší modelky Giny-Lisy Lohfinkové (29). Žena si dle verdiktu vše vymyslela.

Noční jednání nic nevyřešila. Spor Volkswagenu s dodavateli pokračuje

23.08. 10:05

Berlín - Ani dlouhá noční jednání nepřinesla řešení sporu mezi Volkswagenem a dvěma dodavateli dílů. Podle analytiků by kauza mohla automobilku stát až sto milionů eur.

Německá vláda zvažuje obnovení branné povinnosti

23.08. 09:26

Berlín - Německá vláda by měla ve středu schválit novou koncepci civilní obrany. Podle návrhu by se mohla obnovit branná povinnost, která byla zrušena před pěti lety

AfD se potýká se skandálem. Strana užívala auto se značkou odkazující na Hitlera

22.08. 21:35

Berlín - Poprask v Německu vzbudilo auto, které v předvolební kampani využívala Alternativa pro Německo (AfD). Poznávací značka vozu totiž otevřeně odkazuje k vůdci nacistického Německa Adolfu Hitlerovi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací