Články k tématu: Německo

Další průšvih německých úřadů? Opět jde o nebezpečné islamisty

20.01. 10:11

Berlín - Úřady v Německu údajně ztratily z dohledu tři radikální islamisty, kteří jsou považováni za bezpečnostní riziko. Vláda je teď pod tlakem, aby zabránila opakování smrtícího útoku, jako byl ten, který se odehrál minulý měsíc na trhu v Berlíně, píše Deutche Welle.

Migrant z Maroka chtěl okrást ženu, strčil ji do kolejí

20.01. 10:09

Hamburk – Německá policie ve středu dopadla mladistvého migranta, která jen o několik hodin dříve strčil do kolejí v metru. Žena (34) po pokusu o krádež skončila v bezvědomí, píše německý list Die Welt.

Tajná služba by měla sledovat AfD, navrhuje Gabriel. Jaký k tomu má důvod?

19.01. 20:27

Berlín - Německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD) by měla sledovat tajná služba. Navrhl to dnes německý vicekancléř Sigmar Gabriel, který upozornil, že se strana radikalizuje.

reklama

Diplomaté vzpomínají: Jednání o česko-německé deklaraci bylo dobrodružstvím

19.01. 16:39

Berlín - Dle českého velvyslance v Berlíně Tomáše Podivínského i jeho předchůdce ve funkci Rudolfa Jindráka představovala Česko-německá deklarace zásadní zlom ve vztazích obou zemí. Jednání o dokumentu připomínala dle Jindráka "dobrodružství".

USA zůstanou hlavní exportní destinací Německa

18.01. 20:23

Berlín - Spojené státy zůstanou letos nejdůležitějším exportním odbytištěm německého průmyslu.

Zásadní pochybení německých úřadů? Terorista z Berlína chtěl útočit útočit dříve, ukázaly policejní materiály

18.01. 12:43

Berlín - Německo zveřejnilo časovou osu, která zachycuje, jak tamní orgány sledovaly a hodnotily tuniského migranta Anise Amriho, který kamionem najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Informuje o tom agentura AP.

Inflace v Německu zrychlila na 1,7 procenta

18.01. 09:04

Berlín - Spolkový statistický úřad ve své konečné zprávě oznámil, že se meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci více než zdvojnásobilo a dosáhlo 1,7 procenta. Evropská centrální banka (ECB) usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.

Přizpůsobí se migranti v Německu místní kultuře a čeho se lidé nejvíce bojí?

18.01. 07:39

Frankfurt - Ukazuje to poslední průzkum provedený v Hesensku. Počet migrantů proudících do této spolkové země minulý rok zpomalil. Informuje web Breitbart.

Tajné služby přinesly zneklidňující zprávu. Chce Rusko rozvrátit Evropskou unii?

17.01. 11:03

Berlín - Jedním z hlavních témat poslední doby je vliv Ruské federace na Evropskou unii a vztahy mezi pomyslným Východem a Západem. Podle zprávy německých tajných služeb ale ovlivňování unijních zemí probíhá už několik let a nejde tedy o nic nového.

Facebook začne blokovat lži. Využijí toho populisté?

17.01. 10:47

Berlín – Sociální síť Facebook čelí politickému tlaku ze strany Německa, které chce zastavit šíření dezinformací. Případy některých falešných zpráv dokonce skončily před soudem. Firma teď chce, aby bylo snazší hlásit falešné zprávy a omezit příjmy z reklamy pro falešné zpravodajské servery.

Facebook zavede systém ověřování pravdivosti příspěvků

15.01. 20:00

Berlín - Internetová sociální síť Facebook v příštích týdnech zavede v Německu systém pro ověřování pravdivosti příspěvků a označování falešných zpráv.

Německo žádá o svolání modelů automobilky Fiat do servisů

15.01. 17:52

Berlín - Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt požaduje svolání některých modelů italsko-americké automobilky Fiat Chrysler. Informuje o tom německý list Bild am Sonntag.

Evropu trápí mrazivé počasí, statisíce domácností jsou bez vody a elektřiny

14.01. 20:34

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Jak probíhal osudový silvestr v Kolíně? Policie zveřejnila novou statistiku

13.01. 22:35

Kolín nad Rýnem - V centru Kolína nad Rýnem se podle německé policie během silvestrovských oslav nenashromáždili převážně přistěhovalci ze severní Afriky, jak tvrdila původně, ale lidé ze zemí jako je Sýrie, Irák nebo Afghánistán.

Češi mají jasno: Německo je arogantní, ale věříme mu. Důvěřuje někdo nám?

13.01. 10:56

Londýn - Němci jsou nejvíce arogantní národ z celé Evropy a velká část zemí s nimi nemá žádný soucit.Ukázal to netradiční průzkum magazínu Economist, který zkoumal, jaké k sobě mají různé evropské národy sympatie.

Bouře Egon vyvrací stromy. Belgii čekají záplavy, sever Francie je bez elektřiny

13.01. 09:38

Berlín - Sever Německa se i dnes potýká s problémy v dopravě, které způsobila bouře Egon. S vichřicí se potýká Nizozemí, Belgii zasáhlo husté sněžení a sever Francie je bez elektřiny.

Nepřátelství proti Trumpovi je vyvoláváno uměle, tvrdí politik

13.01. 07:47

Berlín - Bývalý státní sekretář na německém ministerstvu obrany a někdejší místopředseda Parlamentního shromáždění OBSE Willy Wimmer se domnívá, že americký establishment se snaží vykopat příkopy a zabránit Donaldu Trumpovi a jeho lidem, aby splnili slib a urovnali vztahy s Ruskem. Dlouholetý…

Skupina uprchlíci sexuálně napadla zdravotní sestru v Německu

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 20:44, 12.01. 09:51

Hamburk – Německá policie usilovně pátrá po „pěti černých Afričanech“, kteří se údajně pokusili nalákat do parku zdravotní sestru. Pak ji skupina migrantů sexuálně napadla, informuje německý Bild.

Policejní akce v centru Lipska: 500 policistů zasahovalo kvůli krácení daní

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 20:01, 12.01. 17:08

Lipsko - V centru Lipska se dnes v souvislosti s vyšetřováním krácení daní a prohřešků proti zákonu o držení zbraní uskutečnila rozsáhlá razie. Zúčastnilo se jí na 500 policistů. Úřady ujistily, že nešlo o protiteroristický zásah.

HDP Německa stouplo nejrychleji za pět let

12.01. 13:38

Berlín - Podle předběžných údajů spolkového statistického úřadu hrubý domácí produkt Německa loni stoupl o 1,9 procenta, tedy nejprudším tempem za posledních pět let. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

V Německu jsou desítky nebezpečných islamistů. Proč je nemůžou deportovat?

12.01. 07:42

Berlín – Německá vláda pracuje na plánu deportací více než dvou stovek nebezpečných islamistů do jejich rodných zemí. Problém ale spočívá v tom, že většina z nich nemají potřebné identifikační doklady, informuje Die Welt.

Německo si duplo. Politik chce razantní opatření proti muslimům

Aktualizovali jsme 11.1.2017, 23:12, 11.01. 08:48

Berlín - Německý sociálně-demokratický politik a vicekancléř Sigmar Gabriel žádá razantní opatření, která mají cílit na radikální formy islámu v Německu. Své kolegy vyzval k zavedení zákazu islamistických mešit.

V roce 2016 k nám přišlo 280 tisíc uprchlíků, hlásí Německo

11.01. 16:05

Berlín - Do Německa loni přišlo zhruba 280.000 uchazečů o azyl, v roce 2015 to bylo 890.000 lidí. Za významným poklesem počtu uprchlíků stojí uzavření balkánské trasy a dohoda EU s Tureckem o navracení migrantů.

Média viní Turecko z porušování smluv týkajících se migrantů

11.01. 11:05

Berlín/Ankara – Evropská unie přijala z Turecka v rámci uzavřené dohody 2672 legálních syrských uprchlíků. To je ale mnohem více, než kolik lidí poslala zpět. Ve smlouvě se přitom jasně píše, že by výměna měla probíhat v poměru jedna ku jedné. Poukazuje na to německý server Deutsche Welle.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací