Články k tématu: Netanjahu, Benjamin

Netanjahu varovně zdvihá prst: Na Írán zaútočíme bez váhání

18.02. 14:24

Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že Írán je největší hrozbou pro dnešní svět a Izrael proti němu bude konat bez zaváhání, pokud to bude potřeba.

Polský premiér Duda vyvolal poprask slovy o židech odpovědných za holokaust

17.02. 22:44

Mnichov - Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci hájil kontroverzní polský zákon, který trestá až tříletým vězením připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Pobouření vyvolala jeho slova, že i někteří židé nesli odpovědnost za holokaust. Izraelští…

V Tel Avivu se demonstrovalo proti Netanjahuovi

16.02. 16:39

Tel Aviv - Až 2000 Izraelců dnes přišlo na demonstraci proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, jehož trestní stíhání doporučila tento týden policie. Vyšetřovaný Bibi je nebezpečí pro Izrael, stálo na transparentech, na nichž byl premiér označen přezdívkou.

reklama

Konec Netanjahua? Tisk už odpočítává

14.02. 13:46

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že jeho vláda je stabilní a předčasné volby se neplánují. Tisk je ovšem jiného názoru a píše, že začalo odpočítávání posledních dní Netanjahua v úřadu.

Policie prý má důkazy k obžalování Netanjahua

13.02. 20:50

Jeruzalém - Izraelská policie má důkazy, na jejichž základě doporučila prokuratuře, aby premiéra Benjamina Netanjahu obžalovala ve dvou případech korupce. S odkazem na dnešní sdělení izraelského tisku o tom informovala agentura AP.

Polský zákon o holokaustu vyvolal spory. Snažíte se měnit historii, zlobí se Netanjahu

01.02. 09:28

Varšava - Polský Senát dnes schválil návrh zákona, který trestá připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Návrh vyvolal diplomatickou roztržku mezi Izraelem a varšavskou konzervativní vládou koncem minulého týdne. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu jej srovnal se snahou o změnu…

Netanjahu přijel do Kremlu, chce varovat Putina před rozpínavostí Íránu

29.01. 15:26

Moskva - Do Kremlu dnes dorazil izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hodlá Rusko varovat před rostoucí snahou Íránu vojensky se angažovat v Sýrii a Libanonu.

Americký viceprezident v Izraeli hájí rozhodnutí o Jeruzalémě, Netanjahu je nadšen

22.01. 14:22

Jeruzalém - Americký viceprezident Mike Pence pokračuje v cestě po zemích Blízkého výchpdu. Na úvod návštěvy Izraele při setkání s premiérem Benjaminem Netanjahuem prohlásil, že je mu poctou být "v izraelském hlavním městě Jeruzalémě". Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás po prosincovém…

Trump popřel slova Netanjahua o stěhování ambasády USA v Izraeli do jednoho roku

18.01. 08:44

Washington/Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump popřel tvrzení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že by se přemístění velvyslanectví USA do Jeruzaléma mělo uskutečnit do jednoho roku.

Televize odvysílala kompromitující slova premiérova syna o prostitutce

08.01. 21:59

Jeruzalém - Syn izraelského premiéra Benjamina Netanjahua měl spor se svým vrstevníkem o zaplacení prostitutky.

Netanjahu kritizuje úřad OSN pro palestinské uprchlíky, žádá jeho zrušení

07.01. 16:45

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ostře kritizoval Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) a požadoval jeho zrušení. Připojuje se tak k nedávným výrokům amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Izraelci vyrazili do ulic Tel Avivu, požadují rezignaci premiéra Netanjahua

23.12. 22:14

Tel Aviv - Do ulic Tel Avivu dnes vyšli demonstranti a vyzývali k rezignaci premiéra Benjamina Netanjahua, který čelí obvinění z korupčního chování. Izraelská policie uvedla, že přišlo několik tisíc osob.

Netanjahu zuří: OSN je dům lží

21.12. 16:27

Jeruzalém - Valné shromáždění OSN má hlasovat o návrhu rezoluce vyzývající Spojené státy, aby odvolaly své rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Premiér židovského státu Benjamin Netanjahu v reakci uvedl, že považuje OSN za "dům lží".

Babiš pozval vládu Izraele na společné zasedání do Prahy

19.12. 13:57

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) pozval Benjamina Netanjahua na společné jednání vlád ČR a Izraele do Prahy, mělo by se odehrát v květnu. Netanjahu podle Babiše v telefonickém rozhovoru poznamenal, že se bude snažit přijet.

Netanjahu přijel do Bruselu. Chce přesvědčit evropské lídry, aby uznali Jeruzalém

11.12. 11:23

Brusel - Do Bruselu dnes přijel izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Před jednáním ministrů zahraničí zemí EU řekl, že doufá, že většina zemí unie uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Macron se setkal s Netanjahuem, nabádal ho ke gestům a míru

10.12. 19:37

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem odsoudil útoky proti Izraeli z posledních dnů. Současně svého hosta vyzval "k odvážným gestům vůči Palestincům", aby se situace na Blízkém východu dostala ze slepé uličky, uvedla agentura…

Pouliční boje v Bejrútu: Policie rozháněla divoký protest proti Trumpovi

10.12. 14:30

Bejrút - V Libanonu se konala další demonstrace proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Tentotkrát byla situace obzvlášť vyhrocená, policie nasadila slzný plyn a vodní děla.

Netanjahu má jasno: Jeruzalém jako hlavní město Izraele uznají po USA i jiné země

07.12. 12:36

Tel Aviv - Naprostá většina států včetně Česka má své ambasády ve shodě s právním názorem OSN v Tel Avivu. Izrael dnes oznámil, že je v kontaktu se zeměmi, které chtějí následovat USA v rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město židovského státu.

Netanhaju se bojí spravedlnosti? Chystá kontroverzní novelu o pravomocích policie

03.12. 19:36

Tel Aviv - Kontroverzní izraelský zákon, který by policii bránil ve zveřejnění poznatků z vyšetřování, by měl být upraven tak, aby se netýkal kauzy izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

Zhruba 20 tisíc Izraelců protestovalo proti korupci a premiérovi

03.12. 09:44

Jeruzalém - Zhruba 20.000 Izraelců dnes v Tel Avivu demonstrovalo proti vládní korupci a proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí vyšetřování kvůli obviněním ze zneužití úřadu. Informovala o tom agentura Reuters.

Izraelského premiéra čeká další výslech na policii

19.11. 11:04

Jeruzalém - Izraelského premiéra Benjamina Netanjahua má dnes opět vyslechnout policie v souvislosti s podezřením z korupce.

Dárky nedáváme. Netanjahu vydá těla Palestinců jen výměnou za izraelské zajatce

06.11. 15:34

Jeruzalém - Izrael zřejmě využije těla pěti Palestinců nalezená v tunelu pod hranicí s Pásmem Gazy k nátlaku na vydání svých vojáků z tohoto palestinského území.

Další krize na obzoru? Netanjahu vede Izrael do války, varuje šéf Hizballáhu

01.10. 13:09

Bejrút - Vůdce libanonského radikálního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh dnes prohlásil, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vede svou zemi do války v Sýrii, v Libanonu i v pásmu Gázy. V proslovu také vyzval Židy, kteří emigrovali do Izraele, aby se vrátili zpět do zemí, odkud přišli.

Netanjahu v OSN pochválil Trumpa a varoval před jadernou dohodou s Íránem

19.09. 21:42

New York - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes z tribuny Valného shromáždění Organizace spojených národů několikrát pochválil prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho letošní návštěvu v Izraeli, za jeho podporu židovského státu, za jeho dnešní projev v OSN a za to, že „říká o Izraeli pravdu". 

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací