Články k tématu: Netanjahu, Benjamin

Netanjahu má požadavky Hamásu za odtržené od reality

18.02. 19:43

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil své dřívější stanovisko ohledně vývoje konfliktu v Pásmu Gazy a vyjádřil se k jednáním s hnutím Hamás o ukončení bojů a propuštění rukojmích.

Vítězství nad Hamásem je na dosah, říká Netanjahu před operací v Rafahu

11.02. 18:33

Izrael má na dosah triumf nad palestinským teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy, zopakoval premiér Benjamin Netanjahu. Lidé, kteří volají po odvolání ofenzivy v Rafahu, podle něj říkají Izraelcům, ať válku prohrají.

Izrael prý míří za vítězstvím. Netanjahu zavrhl požadavky Hamásu

07.02. 21:30

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu odmítl požadavky palestinského teroristického hnutí Hamás, kterými podmínilo souhlas s dohodou o příměří a propuštění rukojmích. Izraelská armáda naopak dostala rozkaz připravit se na operaci ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy.

reklama

Netanjahu vyloučil propuštění tisíců palestinských zajatců v rámci jakékoli dohody

30.01. 19:38

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úterý vyloučil možnost propuštění tisíců palestinských zajatců v rámci jakékoli dohody na zastavení bojů v Gaze.

Netanjahu odmítá americké návrhy na vznik samostatné Palestiny

21.01. 16:06

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu si trvá na svém v otázce vzniku samostatného palestinského státu. Netanjahu v sobotu reagoval na vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena, který vyjádřil názor, že palestinský stát může vzniknout i za současné izraelské vládní garnitury.

Biden provokuje Netanjahua myšlenkou o vzniku palestinského státu

20.01. 09:01

Palestinský stát může vzniknout i ve chvíli, kdy je izraelským premiérem Benjamin Netanjahu, řekl Joe Biden v pátek novinářům. Podle amerického prezidenta to není nemožné. Netanjahu v posledních dnech myšlenku vzniku samostatného palestinského státu odmítl.

Netanjahu odmítá vznik palestinského státu. Boje v Gaze pokračují

19.01. 14:10

Válka v Pásmu Gazy pokračuje. Izrael v pátek bombardoval jižní část palestinské enklávy. Představitelé židovského státu se zároveň dostali do sporu se Spojenými státy americkými, které považují vznik palestinského státu za jedinou cestu k trvalému míru.

Netanjahu tvrdí, že válka v Pásmu Gazy potrvá ještě mnoho měsíců

31.12. 13:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu prohlásil, že válka v Pásmu Gazy potrvá ještě "mnoho měsíců". Zopakoval, že izraelská operace v Gaze potrvá do té doby, než se podaří eliminovat militantní hnutí Hamás a zajistit návrat všech izraelských rukojmích.

Izrael zvažuje, že rozšíří boj proti libanonskému hnutí Hizballáh

28.12. 21:39

Izraelská armáda je stále více připravena rozšířit svůj boj proti šíitským milicím hnutí Hizballáh v Libanonu. Uvedl to podle agentury Anadolu náčelník generálního štábu Herci Halevi.

Hamás poslal vzkaz Netanjahuovi. Pásmo Gazy prý bez hnutí nemůže existovat

14.12. 13:03

Plán, který nepočítá s existencí palestinského militantního hnutí Hamás v Pásmu Gazy, je iluze. Ve středu to uvedl politický vůdce tohoto hnutí Ismáíl Haníja.

Netanjahu se tlaku nepodvolí. Chce zničit Hamás i bez zahraniční podpory

13.12. 21:34

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že Izrael neustoupí od svého záměru zlikvidovat palestinské hnutí Hamás, i přes mezinárodní tlak. Toto prohlášení učinil během návštěvy věznice na jihu Izraele, kde armáda vyslýchá příslušníky Hamásu zadržené v Pásmu Gazy, den poté, co Organizace…

Izraelci počítají ještě s několika týdny bojů na jihu Gazy, řekl Netanjahu Bidenovi

10.12. 10:28

Izraelská vojenská operace proti teroristům z hnutí Hamás ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy bude pokračovat nejméně tři týdny, řekl to izraelský premiér Benjamin Netanjahu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Následně by se intenzita bojů mohla snížit.

Erdogan nazval izraelského premiéra Netanjahua řezníkem z Gazy

29.11. 17:42

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu nazval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua "řezníkem z Gazy" a obvinil ho z vyvolání antisemitismu po celém světě. Uvedl to server France24.

Hamás propustil další rukojmí, do Pásma Gazy zavítal Netanjahu

26.11. 19:16

Izraelská armáda v neděli večer oznámila, že podle informací od Červeného kříže propustilo teroristické hnutí Hamás dalších 17 osob ze zajetí. Podle IDF jde o 14 izraelských občanů a tři cizince. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes navštívil izraelské vojáky nasazené v Pásmu Gazy.

Rýsuje se dohoda mezi Izraelem a Hamásem. Rukojmí budou vyměněni za vězně a klid zbraní

21.11. 21:26

Radikální hnutí Hamás bude v rámci rýsující se dohody propouštět rukojmí po částech. Výměnou za klid zbraní by mělo propustit zhruba 12 či 13 zajatců denně, řekl dnes pro Times of Israel izraelský vládní zdroj. Izrael propustí některé palestinské vězně, jak původně Hamás požadoval, a zavede dočasné…

Netanjahu hájí vstup izraelské armády do nemocnice. Měli tam být rukojmí

17.11. 08:38

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hájí vstup izraelských vojáků do nemocnice Šífa v Pásmu Gazy. Indicie podle něj hovořily o tom, že v ní Hamás zadržuje část rukojmích. Nakonec se našla pouze dvě bezvládná těla rukojmích v blízkosti zdravotnického zařízení.

Rodiny rukojmích tlačí na Netanjahua, pořádají protestní pochod

15.11. 16:06

Rodiny rukojmích, kteří jsou zadržováni palestinským militantním hnutím Hamás v Pásmu Gazy, vyzvaly v úterý izraelskou vládu, aby dosáhla dohody, která zajistí propuštění jejich příbuzných ze zajetí. Uvedl to server CNN.

Izrael zůstane v Gaze i po konci bojů. Musíme vyhrát i pro svět, řekl Netanjahu

12.11. 11:27

Izraelská armáda hodlá v Pásmu Gazy zůstat i po konci bojů, které mohou podle mediálních zpráv trvat až rok. V sobotu to řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který odmítá bezprostřední návrat palestinské vlády nad územím ihned po konci konfliktu. V Gaze mezitím pokračují tvrdé boje v…

Izrael se nehodlá vzdát teroristům, řekl Netanjahu na výzvy k příměří

30.10. 21:14

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes zavrhl možný klid zbraní mezi armádou a radikálním hnutím Hamás. Výzvy k příměří v Gaze, kam v pátek vstoupily izraelské pozemní jednotky, označil za výzvy k tomu, aby se Izrael vzdal teroristům.

Izrael svádí druhou válku o nezávislost, bude dlouhá, říkají politici

29.10. 09:09

Izrael bojuje druhou válku o nezávislost, řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu novinářům. Vystoupil společně s dalšími členy válečného kabinetu a potvrdil, že armáda zahájila druhou fázi konfliktu proti Hamásu. Pozemní síly už v pátek pronikly do Pásma Gazy, odkud radikálové před…

Netanjahu: Je to jen začátek, Hamás zničíme

14.10. 09:31

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pátek večer vystoupil s překvapivým projevem, v němž slíbil lidem zničení Hamásu. Odvetná operace je podle něj na samém začátku. Vysloužil si však kritiku z řad opozice, protože prý neřekl nic nového a pouze vystrašil spoluobčany.

Netanjahuova kancelář zveřejnila fotografie dětí zavražděných Hamásem

12.10. 18:57

Kancelář premiéra Benjamina Netanjahua ve čtvrtek zveřejnila "děsivé fotografie dětí zavražděných a upálených monstry Hamasu". "Hamas je nelidský. Hamas je ISIS," uvedla Netanjahuova kancelář na sociálních sítích.

Pod Netanjahuem se kvůli válce s Hamásem houpe židle

11.10. 12:10

V politice se pohybuje více než tři desetiletí. Benjamin Netanjahu nasbíral téměř tolik přezdívek, kolik má volebních vítězství, uvádí analýza CNN. Po úspěšném sobotním útoku Hamásu se pod ním ale houpe židle.

Izrael reaguje na násilné protesty Eritrejců, ve hře jsou deportace

04.09. 11:40

Premiér Benjanim Netanjahu v neděli uvedl, že Izrael zvažuje deportaci Eritrejců, kteří se o den dříve zúčastnili výtržností. Protesty uchazečů o azyl z africké země se v sobotu v Tel Avivu zvrhly v násilnosti a střety s policií. Zranění utrpělo přes sto lidí.

Fotogalerie