Články k tématu: Nikulin, Jevgenij

Soud v USA: Ruský hacker Nikulin je vinen, ukradl data ze 117 milionů účtů

11.07. 09:57

Porota v San Francisku uznala v pátek Rusa Jevgenije Nikulina vinným z hackerských útoků. Oznámila to agentura Bloomberg. Dvaatřicetiletého Nikulina vydala do Spojených států předloni ČR po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Kauza Nikulin u Ústavního soudu: Pelikán porušil práva údajného hackera

09.04. 15:34

Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) porušil při vydávání do USA práva údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Nepočkal na definivní vyřešení jeho žádosti o azyl, včetně soudního přezkoumávání. Rusově stížnosti dnes vyhověl Ústavní soud (ÚS) a Pelikánovo rozhodnutí zrušil, a to…

Nikulina mají vyšetřit psychiatři. Kvůli českým lékům je prý nepříčetný

09.08. 16:58

San Francisco - Obhajoba údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina požádala o psychiatrický posudek na svého klienta. Vyšetření má zjistit, zda je obviněný příčetný poté, co mu byly v Česku po zatčení podávány léky, a tedy zda může v USA stanout před soudem.

reklama

Konec spekulací: Proces s Rusem Nikulinem v USA bude, začne v lednu

27.06. 11:13

San Francisco - Proces s ruským hackerem Jevgenijem Nikulinem začne v USA v lednu. Informoval o tom server CyberScoop. Nikulina byl v říjnu 2016 dopaden v ČR a letos v březnu vydán do USA. Tam ho viní z útoků na servery firem LinkedIn, Dropbox a Formspring. Hrozí mu za to až 30 let vězení.

Předběžné líčení s Nikulinem stanovil americký soud na konec června

03.05. 21:52

San Francisco (USA) - Předběžné soudní líčení v kauze údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina vyhoštěného z Česka bylo nařízeno na 26. června. Napsala to dnes ruská agentura TASS s odvoláním na aparát federálního soudu v San Francisku. Nikulin čelí obvinění z útoku na tři technologické firmy,…

Nikulin se pokusil utéct z vězení. Soud odložil výrok o vazbě

04.04. 21:08

San Francisco - Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, kterého do USA minulý týden vydala Česká republika, se podle svých strážců pokusil o útěk.

Moskva neobviňuje ČR z podílu na otravě Skripala, říká ruský velvyslanec

04.04. 13:00

Praha - Ke kauze Sergeje Skripala se dnes vyjádřil také ruský velvyslanec v ČR Alexander Zmejevskij. Podle jeho slov Rusko nikdy neobviňovalo a neobviňuje Českou republiku z podílu na otrávení bývalého dvojitého agenta v jihoanglickém Salisbury 4. března.

Pelikán obhajuje své rozhodnutí: Přítomnost Nikulina v ČR bylo velké bezpečnostní riziko

04.04. 09:59

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) obhajuje vydání Jevgenije Nikulina do USA. Přítomnost údajného ruského hackera v Česku bylo prý velké bezpečnostní riziko. Také zaregistroval jistý zájem, aby extradice do Spojených států byla zmařena.

Kauze Nikulin se vyjádřil i Ústavní soud: Americká žádost o vydání byla dobře podložená

03.04. 12:47

Praha - Česká justice rozhodla, že vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina je přípustné jak do Spojených států, tak do Ruska. Jeho stížnost ústavní soudci neveřejně odmítli před týdnem. Odůvodnění verdiktu bylo zveřejněno dnes.

Bílý dům ocenil krok Česka. Jsme vděční za vydání Nikulina, zní z USA

03.04. 09:18

Washington/Praha - Bílý dům ve svém pondělním prohlášení uvedl, že Spojené státy jsou České republice vděčné za vydání Jevgenije Nikulina. Údajný ruský hacker má být ve čtvrtek předveden před soud, který bude rozhodovat o uvalení vazby.

Vydání Nikulina do USA podkopává česko-ruskou spolupráci, zlobí se Moskva

02.04. 14:00

Praha/Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes vyjádřilo pobouření na rozhodnutím Česka vydat údajného hackera Jevgenije Nikolina do USA. Podle Moskvy došlo k podkopání základů česko-ruské spolupráce.

Komentář: Mezi Západem a Východem aneb jak lze vykládat vydání Nikulina do USA

Aktualizovali jsme 2.4.2018, 14:00, 01.04. 23:51

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina má několik různých interpretací a každá potencionální strana má v něčem pravdu. Jisté ovšem je, že vydání Nikulina do Spojených států v podstatě staví Hrad a okolí prezidenta Miloše Zemana na druhou kolej. Jeho věrní se s tím…

Novinář se diví: To je docela síla. Co to ten Ovčáček říká?

02.04. 09:46

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se v posledních dnech poměrně důrazně vymezoval proti vydaní údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Podle něj vydání Nikulina nahrává těm, kteří kritizují amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho slovy se zabývá i novinář Jan…

Vydání hackera Nikulina Američanům má ochladit česko-ruské vztahy, varuje ruský poslanec

31.03. 14:31

Praha - Poslanec ruské Státní dumy Viktor Vodolackij dnes prohlásil, že vydání Jevgenije Nikulina z ČR do Spojených států má za cíl ochladit česko-ruské vztahy. Údajnému hackerovi hrozí v USA až 30 let vězení.

V kauze Nikulin jde o víc, než se myslelo? Média spekulují, zda má pomoci Muellerovu šetření

31.03. 14:22

Washington - Kauzu vydání Sergeje Nikulina z Česka do USA sledují i americká média. Podle zpravodajské agentury McClatchyDC by úřady mohly výměnou za dohodu o případném trestu získat informace o kybernetických útocích řízených z Ruska.

Ruské velvyslanectví v USA chce být v kontaktu s údajným hackerem Nikulinem

31.03. 11:38

Washington - Ruské velvyslanectví ve Washingtonu má v úmyslu kontaktovat Jevgenije Nikulina s cílem "přijmout veškerá nezbytná opatření k ochraně jeho zákonných práv". Obrátit se chce i na advokáta údajného hackera.

Nikulin před americkým soudem řekl, že se cítí být nevinen

31.03. 10:01

San Francisco (USA) - Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, vydaný z Česka do Spojených států kvůli obvinění z útoku na tři technologické firmy, v pátek u soudu v San Francisku řekl, že se cítí nevinen. Informoval o tom deník The New York Times (NYT). Soudkyně poté podle listu stanovila termín…

Mynář s vydáním hackera Nikulina do Ruska nesouhlasí, ČR je na úrovni Bangladéše, tvrdí

30.03. 19:01

Praha - Česko vydalo údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Odletěl v noci na dnešek. Rusko, které mělo o Nikulina také zájem, nad tímto krokem vyslovilo politování. Proti extradici se vyslovil i hradní kancléř Vratislav Mynář. Podle něj se zdá, že to bylo od ministra spravedlnosti…

Ruská ambasáda je zklamána vydáním Nikulina do USA, advokát chce prověřit postup Pelikána

30.03. 16:35

Praha - Spojené státy vítají vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina z Česka. Ruské velvyslanectví v Praze naopak vyslovilo politování. Advokát Martin Sadílek, který zastupuje Nikulina, považuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) o vydání Rusa do USA za nestandardní a "na…

Česko vydalo ruského hackera Nikulina do USA, Zeman ho chtěl vydat do Ruska

30.03. 13:33

Praha - Česko vydalo Jevgenije Nikulina do USA, odletěl v noci. O extradici údajného ruského hackera usilovala také Moskva. Česká policie ho zadržela předloni v říjnu na základě amerického zatykače, který ho spojuje s celkem devíti skutky z let 2012 až 2013.

Paul Ryan očekává, že Česko vydá hackera Nikulina Spojeným státům

27.03. 16:54

Praha - Šéf Sněmovny reprezentantů USA věří, že Česko vydá Spojeným státům ruského občana Sergeje Nikulina. Paul Ryan uvedl, že o případu mluvil během schůzek se svými českými kolegy. Washington podle něj nechce nic jiného než dodržení zákonů. O Nikulina má zájem také Moskva.

Zadržený ruský hacker Nikulin nemá nárok na český azyl

16.03. 16:26

Praha - Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Potvrdil to dnes pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra.

Ruského hackera Nikulina není možné vydat, Ústavní soud odložil vykonatelnost

13.03. 11:05

Brno - Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost usnesení Městského soudu v Praze, který vyslovil přípustnost vydání údajného hackera Jevgenije Nikulina do Ruska i USA. Odklad potrvá, dokud ÚS nerozhodne o Nikulinově stížnosti.

Komentář: Pelikán si podřezává větev. Ukazuje totiž Babišovi nekalé praktiky Hradu

Aktualizovali jsme 24.2.2018, 22:05, 24.02. 18:44

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ač si o některých výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána myslíme cokoliv, nyní zaslouží jeho aktivita pochvalu. Té se ale bohužel nedočká. Poukazuje totiž na podivné praktiky prezidentových lidí, kteří nepokrytě lobbují za ruské zájmy. A jelikož existuje jisté…

reklama
Fotogalerie