Články k tématu: Novák, Alexandr

Německo vydalo obviněného exsenátora Nováka do ČR

27.10. 12:33

Berlín - Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících v německé vazbě předán do rukou českých úřadů. Bývalý senátor, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací.

Rozhodnutí o vydání exsenátora Nováka z Německa do ČR se protahuje

18.09. 14:36

Berlín - Německý soud stále ještě nerozhodl o vydání Alexandra Nováka do Česka. Po českých úřadech chtějí Němci znovu podrobnější informace k případu. Obvinění bývalého senátora za ODS se týká manipulací v rámci ROP Severozápad v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Německý soud opět prodloužil vazbu bývalému senátoru Novákovi

07.07. 14:56

Frankfurt nad Mohanem - Vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem ve čtvrtek znovu prodloužil vazbu Alexandru Novákovi (61), jehož vydání požaduje Česká republika. Bývalý senátor je obviněn z manipulace při rozdělování evropských dotací. V německé vydávací vazbě je už déle než půl roku.

reklama

Rozhodnutí o vydání exsenátora Nováka z Německa do ČR se protahuje

04.07. 16:15

Berlín/Praha - O vydání exsenátora Alexandra Nováka (61) z Německa, který v Česku čelí obvinění v kauze ROP Severozápad, se ani tento měsíc zřejmě nerozhodne. Informace, které česká strana poskytla, totiž příslušnému německému státnímu zastupitelství nestačí.

Vydání exsenátora Nováka do Česka se protahuje, německý soud nerozhodne dříve než v červenci

18.05. 13:24

Frankfurt nad Mohanem/Praha - Bývalého senátora Alexandra Nováka zadržela německá policie už 24. prosince loňského roku na letišti ve Frankfurtu, o jeho vydání do Česka ale soud zřejmě nerozhodne dříve než v červenci.

Bývalý senátor Novák bude v německé vazbě až do rozhodnutí o vydání

21.04. 15:16

Berlín - Vrchní zemský soud ve Frankfurtu dnes prodloužil vazbu bývalému českému senátorovi Alexandru Novákovi. Novák v České republice čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací.

Vydání exsenátora Nováka do Česka? Německý soud rozhodne nejdříve na konci dubna

11.04. 15:18

Berlín - Německý soud o případném vydání Alexandra Nováka (61) do ČR nerozhodne před 28. dubnem. Exsenátor za ODS a jeho právní zástupci se do té doby mohou vyjádřit k žádosti německého státního zastupitelství, aby soud potvrdil přípustnost vydání do Česka.

Bude exsenátor Novák vydán do Česka? Německé státní zastupitelství už podalo žádost

10.04. 20:04

Berlín – Zpracování případu bývalého českého senátora Alexandra Nováka ze strany vrchního státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem skončilo. Úřad požádal vrchní zemský soud, aby potvrdil přípustnost jeho vydání do České republiky. 

Vydání bývalého senátora Nováka z Německa do Česka se protahuje

24.02. 12:21

Praha/Berlín - Vydání bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka z Německa do České republiky se protahuje. Vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem totiž zatím stále nedostal žádost, aby přípustnost vydání posoudil. Důvodem může být zaneprázdněnost státního zastupitelství, které takovou žádost…

Kauza ROP: Exsenátoru Novákovi hrozí13 let, je podezřelý ze šesti trestných činů

16.02. 08:23

Ústí nad Labem - Exsenátorovi za ODS Alexandru Novákovi hrozí v kauze ROP Severozápad přes 13 let vězení. Policie ho chce stíhat kvůli šesti trestným činům, z nichž nejzávažnější jsou poškození finančních zájmů EU, účast na organizované zločinecké skupině či organizování podplacení.

Exsenátor Novák se brání vydání. Odmítl zjednodušené řízení o vydání z Německa do Česka

09.02. 09:23

Berlín - Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák odmítl zjednodušené řízení o vydání do Česka, takže o něm bude muset rozhodnout vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem, sdělila ČTK německá justice. Novák, kterého na českou žádost zadržela německá policie, čelí v České republice obvinění z…

Zadržený exsenátor Novák má německé občanství, pro vydání do ČR to není problém

07.02. 13:13

Praha - Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák, kterého zadržela policie v Německu, má podle informací ČTK německé občanství. Mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová dnes uvedla, že tato skutečnost nebrání Novákovu vydání do ČR na základě evropského zatýkacího rozkazu. Potvrzuje…

Němečtí policisté zatkli bývalého senátora Nováka, je podezřelý v kauze ROP Severozápad

06.02. 17:31

Praha - Německá policie zatkla exsenátora za ODS Alexandra Nováka, který je jedním z 24 obviněných v kauze ROP Severozápad. V kauze figurují politici, vysocí úředníci a podnikatelé z Ústeckého a Karlovarského kraje. Velkou část obviněných tvoří hodnotitelé projektů.

Chomutovský soudce byl zadržen, zabývá se ním protikorupční policie

16.03. 14:03

Ústí nad Labem - Policie zadržela soudce chomutovského okresního soudu Ivana Nováka. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová. Případ souvisí s podmínečně propouštěnými z výkonu trestu, napsal server Aktuálně.cz. Na policii se obrátil po prověrce na chomutovském soudě ústecký…

Propuštění exsenátora Nováka probíhalo správně, tvrdí žalobce před NSS

08.03. 11:03

Brno - Bývalý senátor ODS a starosta Chomutova Alexandr Novák podle státního zástupce Ladislava Kosána splňoval podmínky podmíněného propuštění. Kosán, který čelí kárné žalobě, dnes u Nejvyššího správního soudu uvedl, že přistupoval k Novákovi jako ke všem ostatním odsouzeným a za svým názorem si…

reklama
Fotogalerie