Články k tématu: Noviny / tisk

Zeman jako protiimigrační veterán. Zahraniční tisk sleduje volby v Česku

27.01. 11:52

Praha/Paříž/Londýn/Moskva - Druhého kola českých prezidentských voleb si poměrně obsáhle všímají zahraniční média a tiskové agentury. Souboj současné hlavy státu Miloše Zemana s vědcem Jiřím Drahošem popisují jako duel mezi proruským a protiimigračním politickým veteránem a proevropským akademikem…

Čechy nezajímá Zemanovo zdraví? Zahraniční tisk píše o prezidentově budoucnosti

26.01. 08:10

Praha - Internetová stránka amerického politického časopisu Foreign Policy, jenž vychází jednou za dva měsíce, zveřejnila článek, ve kterém se autor zamýšlí nad skutečností, jestli občanům České republiky nevadí, že by mohl prezident Miloš Zeman umírat.

Test liberalismu i západní orientace, píše zahraničí o prezidentských volbách

25.01. 18:58

Londýn - Tisk ve Velké Británii se v posledních dnech zabýval blížícím se druhým kolem prezidentských voleb v České republice spíše sporadicky. Zmiňují se o něm například listy Financial Times (FT) nebo The Daily Express.

reklama

Populista Babiš vládne bez důvěry díky Zemanovi, hodnotí Česko svět

16.01. 18:41

Berlín - Česká menšinová vláda populisty a miliardáře Andreje Babiše nezískala dnes důvěru Sněmovny, píšou světové agentury. Poznamenávají také, že takový vývoj se čekal. Podle webu slovenského Denníku N může Babišova vláda své působení prodlužovat.

Vyhrál volby ve skutečnosti Drahoš? Ze Slovenska přišla zajímavá analýza

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 22:40, 14.01. 13:48

Bratislava - Zdá se, že ve volbách českého prezidenta jsou po prvním kole karty rozdané pro akademika Jiřího Drahoše. Napsal to dnes slovenský tisk.

Druhé kolo bude nelítostný souboj, hodnotí prezidentské volby slovenský tisk

15.01. 11:09

Bratislava/Praha - První kolo prezidentských voleb v ČR pozorně sledovala všechna přední slovenská média. VČesko vymění prezidenta? Zeman nasadí arzenál zloby, soudí slovenský tisk ČR se podle komentářů možná schyluje k výměně ve funkci hlavy státu.

"Drzý" Babiš. Volby skončily paradoxem, píše tisk

15.01. 09:10

Praha - První kolo prezidentských voleb skončilo podle komentářů českých deníků velkým paradoxem. Jasným vítězem je současný prezident Miloš Zeman, který dostal o 12 procentních bodů více než druhý Jiří Drahoš. Nezemanovský tábor podle Hospodářských novin táhne za jeden provaz a nehodlá ho pustit.…

Zeman může dost dobře prohrát. Zahraniční tisk vyslal varování

14.01. 11:37

Praha - Vítězství proruského třiasedmdesátiletého Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb není jisté, Češi jsou tímto veteránem levice unaveni, napsal v reakci na výsledek prvního kola prezidentských voleb v ČR francouzský list Le Monde.

Polský tisk: Zeman zaostal, Drahoš může vyhrát

13.01. 20:47

Varšava - Výsledek Miloše Zemana "zaostal za očekáváním, (Jiří) Drahoš má šanci vyhrát", napsal dnes na svém webu polský list Gazeta Wyborcza o prvním kole prezidentských voleb v Česku.

Drahoš může vyhrát, tvrdí slovenská média

13.01. 20:14

Bratislava - Podle slovenských médií první kolo českých prezidentských voleb, pokud jde o dva postupující finalisty, skončilo podle očekávání. V rozhodujícím hlasování přitom není bez šance Jiří Drahoš.

Prestižní zahraniční média zhodnotila české volby. Moc dobře to nedopadlo

13.01. 19:00

Londýn/Dillí/Washington - Miloš Zeman zřejmě zaznamenal oproti očekávání slabší výsledky na českém venkově, kde obvykle jeho přímočaré názory na přistěhovalce a politickou korektnost vyvolávají souhlasné reakce. Uvedla to dnes na svém webu stanice BBC k výsledku prvního kola českých prezidentských…

Zahraničí o volbách: Česko se může přiblížit hlavnímu proudu EU

13.01. 17:25

Praha - Všechny hlavní světové agentury dnes v urgentním zpravodajství oznámily výsledky prvního kola prezidentských voleb v České republice.

Další česká ostuda? Německý tisk kritizuje Zemana

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 19:30

Berlín - Jako hulváta, egomaniaka, populistu a zároveň kandidáta s největšími šancemi na úspěch v českých prezidentských volbách hodnotí německý tisk Miloše Zemana. Pokud by znovu uspěl, bude dále rozdělovat Evropu, míní německá média. Všímají si také jeho blízkosti k Číně a Rusku.

Češi se před volbami bojí ruských dezinformací, píše světový tisk

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 22:17, 08.01. 19:01

Londýn - Bezpečnostní experti od USA po Německo varují před rostoucím ohrožením voleb ze strany ruských dezinformačních kampaní a v České republice se obávají, že tamní prezidentské volby se koncem týdne mohou stát dalším cílem.

Světový tisk opět píše o Česku. Sleduje konferenci v Praze

16.12. 22:13

Paříž/Berlín/Praha - Volba Prahy pro místo konání konference evropských protiimigračních stran nebyla náhodná. Dnes to napsaly agentury DPA a AFP či francouzský deník Le Monde.

Tisk: Babiš překazil dominanci ČSSD a ODS

06.12. 22:21

Bratislava - Českým premiérem se poprvé stal někdo, kdo narušuje dominanci tradičních dvou stran české politiky, ČSSD a ODS, napsal dnes slovenský list Sme o jmenování šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou vlády.

Premiérem Česka je miliardář a populista, píše zahraniční tisk

06.12. 20:25

Berlín/Vídeň/Varšava - Dnešní jmenování Andreje Babiše českým premiérem zaznamenala mimo jiné německá, rakouská i polská média. Mnohá se shodují v názoru, že předseda hnutí ANO je populista či kontroverzní miliardář a všímají si skutečnosti, že hodlá vytvořit menšinovou vládu.

Česká média jsou v krizi, ale regulace ji nevyřeší, varují odborníci

30.11. 17:00

Brno - Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity svolal do Brna konferenci, na které se řešila česká média. Podle expertů jsou v mnoha ohledech v krizi, ovšem širší regulace se nejeví jako přiměřené řešení.

Meredith koupí vydavatele časopisů Time

27.11. 09:36

New York - Americká mediální společnost Meredith koupí firmu Time Inc., vydavatele časopisů People, Sports Illustrated či Fortune, za 1,84 miliardy USD (39,2 miliardy Kč). Dohodou vznikne firma s ročními tržbami 4,8 miliardy USD.

I Slovensko se pustilo do Moskvy: Proti článku o roce 1968 protestuje na ruském webu

22.11. 13:56

Bratislava - Za nešťastný text hrubě překrucující dějiny označili dnes představitelé slovenského ministerstva zahraničí článek na webu armádního televizního kanálu Zvezda, podle něhož by Československo mělo být vděčné za sovětskou intervenci v roce 1968. Bratislava chce, aby se podobná tvrzení…

Putinova pomsta: Zahraniční novináři musí být v Rusku registrovaní jako zahraniční agenti

22.11. 10:44

Moskva - Horní komora ruského parlamentu dnes schválila novelu zákona, která vládním úřadům umožní označit jako zahraniční agenty cizí média. Informovala o tom agentura TASS.

V Bělorusku zatkli ukrajinského novináře, prý vytvářel síť špionů

20.11. 17:07

Minsk - Běloruská tajná služba KGB obvinila zpravodaje ukrajinského rozhlasu v Minsku, že vytvářel špionážní síť z místních občanů, kteří za úplatu pro něj sbírali informace ohledně armády a politiky. Pavlo Šarojko (46) byl zatčen již 25. října

Zahraničí opět drbe Česko. Tentokrát nejen kvůli Zemanovi

18.11. 20:58

Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že zatímco v 90. letech reagovalo Česko na rasismus a štvaní "povstáním slušných", dnes si politici předcházejí pravicově extremistické strany, aby získali parlamentní většinu.

Zeman pro ruská média zkritizoval EU

16.11. 18:35

Praha/Moskva - Evropská unie uplatňuje v otázce připojení Krymu k Rusku politiku dvojího metru, což je chyba. V rozhovoru, který dnes zveřejnila ruská tisková agentura TASS, to prohlásil Miloš Zeman.

reklama
Fotogalerie