Články k tématu: NSA (The National Security Agency)

Internet je plný špiclů, co o vás chtějí vědět vše! Huawei je jen špička ledovce

Aktualizovali jsme 3.1.2019, 15:35, 03.01. 12:10

Komentář Petra Šulky – Varování Národního úřadu pro kybernetickou a internetovou bezpečnost (NUKIB) před výrobky firmy Huawei a ZTE vyvolal na naší politické scéně před Vánoci malou bouři. Číňané se nás snaží odposlouchávat a skrze svoje technologie získat naše data. Mnohé úřady se dokonce začaly v…

Z americké NSA unikaly tajné dokumenty, šéf agentury jde do výslužby

06.01. 10:17

Washington - Šéf americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Mike Rogers oznámil, že na jaře odejde do výslužby. Za jeho úřadování poznamenaly NSA úniky tajných materiálů, z nichž některé se údajně dostaly do rukou ruských hackerů. K vynášení materiálů se v posledních měsících přiznali dva…

Bývalý agent NSA vynášel z úřadu supertajné spisy

02.12. 09:43

Washington - Bývalý pracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) se přiznal, že z úřadu vynášel přísně tajné vojenské informace. Oznámilo to dnes americké ministerstvo spravedlnosti.

reklama

Ruští hackeři napadli americký hlasovací software, tvrdí tajná zpráva NSA

06.06. 19:13

Washington/Moskva - Server The Intercept zveřejnil uniklou zprávu Národní bezpečnostní agentury (NSA), podle níž ruští hackeři několik dní před prezidentskými volbami v USA napadli server nejméně jednoho dodavatele amerického hlasovacího softwaru. Kreml obvinění popřel.

Putin se zlobí: Tajné služby by měly znát rizika při tvorbě programů

15.05. 14:20

Moskva - Počítačový virus WannaCry zasahl 150 zemí světě a značné škody kromě Británie napáchal i v Rusku. Tajné služby by si podle prezidenta Vladimira Putina měly uvědomit rizika zneužití softwaru, který samy vytvoří.

Nabourala vláda USA globální bankovní systém? Dokumenty odhalují podezřelé aktivity NSA

15.04. 20:18

Washington - Na americkou Národní agenturu pro bezpečnost (NSA) padá podezření, že dokázala proniknout do bankovní sítě SWIFT sloužící k mezinárodním převodům.

Merkelová vypovídala před komisí: Netušila jsem, že naši zpravodajci špehují spojence

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 16.02. 16:10

Berlín - Kancléřka Angela Merkelové dnes předstoupila před parlamentní vyšetřovacím komisí, která se zabývá činností americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) v Německu. Řekla, že nevěděla v roce 2013 o tom, že Spolková zpravodajská služba (BND) špehuje spojence.

Trump dostává informace od rozvědek třikrát týdně

14.12. 18:49

Washington/Dubaj - Donald Trump dostává třikrát týdně zprávy od rozvědek, v New Yorku to dnes prohlásil mluvčí Trumpova štábu Sean Spicer. Trump se v minulosti několikrát o zpravodajských službách vyjádřil pohrdavě, jejich informace prý nepotřebuje.

WikiLeaks zveřejnil další tajné dokumenty. Němečtí špioni prý spolupracovali s NSA

01.12. 22:45

Berlín/Washington - Německá tajná služba BND aktivně spolupracovala s americkou Národní agenturou pro bezpečnost (NSA). Píše se to v dokumentech, které dnes zveřejnil server WikiLeaks. BND prý NSA pomáhala s výzvědnými aktivitami například proti rakouským politikům.

Snowden konečně promluví? Německý soud má naději

21.11. 19:35

Karlsruhe - Někdejší spolupracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Edward Snowden možná nakonec vystoupí před německým parlamentním vyšetřovacím výborem, který se zabývá špionáží NSA, s níž Berlín spolupracoval.

Šéf amerických zpravodajských služeb rezignoval

17.11. 17:36

Washington - Ředitel amerických zpravodajských služeb James Clapper oznámil rezignaci.

Soud rozhodl: Německo nemusí odkrýt cíle špionáže americké NSA

15.11. 17:45

Berlín - Spolkový ústavní soud v Karlsruhe dnes rozhod, že německá vláda nemusí předat parlamentnímu vyšetřovacímu výboru tajný seznam cílů špionáže americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA), se kterou Berlín spolupracoval.

Americká NSA přišla o největší množství tajných dat

21.10. 11:29

Washington - Spolupracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Harold Martin byl obviněn z krádeže obrovského množství tajných dokumentů, které shromažďoval dvacet let. Napsal to ve čtvrtek list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje z americké justice. Podle některých informací…

Rozvědky v USA se obávají útoku hackerů na prezidentské volby

13.09. 21:41

Washington – Před americkým Senátem dnes vystoupil šéf Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Mike Rogers. Ten například uvedl, že americké tajné služby jsou znepokojeny zprávami, že by se zahraniční rozvědky mohly pomocí kybernetických útoků pokusit narušit průběh listopadových prezidentských voleb…

reklama
Fotogalerie