Články k tématu: ODS

Opozice chce mimořádné jednání zastupitelů Prahy

25.08. 15:34

Praha - Opoziční zastupitelé z ODS, TOP 09 a Pirátů dnes podali žádost o svolání mimořádného jednání pražského zastupitelstva. Důvodem je podle zástupců stran nečinnost vedení Prahy při řešení problémů jako je stavba metra D, Pražského okruhu nebo problém karty MHD Lítačka.

Opozice chápe zaměření ČSSD na bezpečnost, něco jí ale chybí

29.07. 13:15

Praha - Pravicová opozice chápe záměr vládní ČSSD soustředit se v otázce rozpočtu na bezpečnost země. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek ČTK řekl, že mu však v plánech, které dnes sociální demokraté představili pro zbytek koaličního vládnutí, chybí dlouhodobá strategie řešení otázky důchodů.

Místopředsedkyně ODS se rozjela: Migranti se neumí integrovat, zabíjí a média...

28.07. 12:39

Praha - 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se po zprávě o sexuálním napadení na německém hřbitově pořádně dopálila. Trdí, že migranti se integrovat neumí a pokud není po jejich, začnou zabíjet.

reklama

Puč v Turecku je jasné varování pro NATO i EU, tvrdí Fiala

16.07. 13:23

Praha - K pokusu o vojenský převrat v Turecku se dnes vyjádřila také česká opozice. Podle ní je situace varováním pro celou Evropu i Severoatlantickou alianci.

Destabilizace školství? Klaus mladší kritizuje novelu, ředitelé prý budou kouzlit s tabulkami

12.07. 17:54

Praha – Vládní novelu týkající se úpravy pravidel financování regionálního školství ostře kritizuje opoziční ODS. Současný systém je podle strany spravedlivý, změny v něm ale prý povedou k destabilizaci školství.

Nečasovi mají zničený život, řekl Bém. Plánuje návrat do politiky?

Aktualizovali jsme 27.6.2016, 22:09, 27.06. 17:53

Praha - Bývalý primátor Prahy a exposlanec za ODS Pavel Bém tvrdí, že někdejší předseda vlády Petr Nečas a bývalá vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády Jana Nagyová mají zničený život. Prozradil také, jestli se chystá vrátit zpět do politiky.

ODS si na Kampě připomnělo výročí odchodu sovětských vojsk

21.06. 16:35

Praha - Opoziční ODS si dnes na Kampě připomněla 25. výročí odchodu sovětských vojsk z tehdejší Československé republiky. Strana zároveň představila další téma pro podzimní krajské a senátní volby.

Nečasovi hrozí šest let vězení. Tento týden ho obžaluje vrchní státní zástupce

20.06. 11:11

Praha/Olomouc - Vrchní státní zastupitelství se chystá obžalovat bývalého premiéra Petra Nečase. Politikovi, který vedl českou vládu tři roky, hrozí šestileté vězení. Podle státních zástupců měl uplácet bývalé poslance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra.

Klaus navrhuje vznik kontinentální organizace po vzoru AfD

16.06. 18:04

Praha - V Evropě by podle exprezidenta Václava Klause měla vzniknout kontinentální organizace, která by zastřešovala snahy Alternativy pro Německo (AfD). Pokud jde o Česko, pravicové strany by pro úspěch musely voličům předložit pozitivní program a představit charismatické lídry.

Babiš s Mládkem se asi zbláznili, zuří ODS. Ty peníze už stát nikdy neuvidí

08.06. 17:04

Praha – Ministři průmyslu a financí Jan Mládek (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) uvažují, že černouhelné společnosti, která je v insolvenci, půjčí peníze. Ty by firma mohla získat prostřednictvím státního podniku Prisko. ODS je ale zásadně proti.

ODS zahajuje kampaň. Heslo do voleb mají Zjednodušme to

30.05. 14:39

Praha - ODS odstartovala svou kampaň do krajských a senátních voleb. Spolu s kandidáty představila také heslo, které zní Zjednodušme to. Slibují tak, že se zasadí o jednodušší život v regionech.

Změna statusu pro Čínu by neměla projit, navrhuje ODS

24.05. 16:53

Praha – Česká republika by neměla uznat Čínu jako tržní ekonomiku. Tvrdí to ODS, která chce o tom chce přesvědčit také další členy Poslanecké sněmovny.

Konec závodům kamionů na silnicích. Program ODS požaduje rázné změny v dopravě

18.05. 17:10

Praha - ODS dnes představila svůj program v oblasti dopravy. Opoziční strana požaduje zejména větší bezpečnost na silnicích, zkvalitnění veřejné dopravy, zrychlení výstavby silnic a dálnic. ODS také podporuje moderní technologie v dopravě a od ministerstva očekává kompetentnější přístup.

Žádné pokuty za rychlou jízdu? ODS chce vzít strážníkům pravomoci

17.05. 08:00

Praha - Obecní strážníci by mohli přijít o možnost měřit rychlost aut a rozdávat za její překročení pokuty. Ve Sněmovně to chce prosadit ODS už teď v květnu. Tvrdí, že pravomoci by se strážníkům měly spíše odebírat. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

Česko volá po vystoupení z EU? ODS má jasno

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 12:14, 10.05. 08:49

Praha – Na začátku května Česko oslavilo dvanácté výročí vstupu do Evropské unie. Mnohé hlasy volají, že v současné době by bylo zemi lépe mimo tuto skupinu a volají po referendu o vystoupení ČR z osmadvacítky. Podle ODS je to ale nereálné.

ODS má plán, jak v Česku řešit uprchlickou krizi. Týká se i azylového procesu

29.04. 15:07

Praha - Občanští demokraté představili konkrétní řešení migrační krize. To spočívá v zastavení kontrolované migrace, vracení uprchlíků, ale i ve zlepšení azylového procesu.

Jak to teda je, ptá se Fiala. Vláda kvóty odmítá, ale zároveň přijímá uprchlíky

27.04. 11:57

Praha – Česká vláda sice odmítá kvóty týkající se přijímání uprchlíků, přesto jedná v naprostém protikladu s tímto výrokem. Myslí si to předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Macek se na semináři rozpovídal o vzestupu a pádu ODS. Padala ostrá slova

26.04. 08:55

Praha - Komentátor a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek na semináři Institutu Václava Klause s názvem "Vzestup a pád české pravice: 25 let ODS" pronesl následující slova.

Bývalý člen ODS se pustil do "své" strany. Pokud si za svého nepřítele vyberou Zemana, nemůžou uspět

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 14:48, 25.04. 09:38

Praha – Občanská demokratická strana slaví 25 výročí založení. V nedávné minulosti zaznamenala strana velký úbytek voličů, podle posledních průzkumů se ale zdá, že strana chytila druhý dech a opět mírně roste. Její bývalý člen, exporadce prezidenta Václava Klause a analytik Tomáš Haas přesto…

TOP09 a ODS bojují za zrušení EET, podají návrh k ÚS

12.04. 15:56

Praha - Zástupci ODS a TOP 09 podají návrh na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb k Ústavnímu soudu v nejbližších dnech. Na tiskové konferenci to dnes řekl předsedda ODS Petr Fiala. Uvedl také, že pět poslanců za ODS už k Ústavnímu soudu podala individuální ústavní stížnost kvůli tomu, že…

ODS zesměšnila Babiše tímto videem

10.03. 16:26

Praha - Kauza kolem Farmy Čapí hnízdo ministru financí Andreji Babišovi pořádně zavařila. Využili jí i občanští demokraté, kteří se ministru na sociální síti pořádně vysmáli.

Místopředsedkyně ODS se opřela do ministerstva práce. Nelíbí se jí plán s vyrovnáním platů

09.03. 09:22

Praha – Svět s v úterý připomněl Mezinárodní den žen. České ministerstvo práce a sociálních věcí při té příležitosti mluví o vyrovnávání platů mezi muži a ženami, dokonce na to vyčlenilo 400 milionů korun. Nápad se ale nelíbí pražské zastupitelce a místopředsedkyni ODS Alexandře Udženije.

Turecko na summitu Evropskou unii vydíralo, tvrdí ODS i KSČM

08.03. 14:16

Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje požadavky, které Turecko představilo na pondělním summitu Evropské unie, za vydírání. Je třeba je zásadně odmítnout, uvedl dnes v Poslanecké sněmovně. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová. Podle její strany byla…

ODS chce vytvořit vyšetřovací komisi k libanonské kauze. Amatérismus, vzkázala

02.03. 10:33

Praha – Občanští demokraté dnes na tiskové konferenci uvedli, že chtějí vytvořit speciální vyšetřovací komisi, která by se zabývala kauzou pěti Čechů unesených v Libanonu a postupu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) při jejím řešení.

reklama
Fotogalerie