Články k tématu: ODS

Jihočeská ČSSD odmítla ODS jako partnera, do koalice s ANO chce jiného patnera

12.10. 20:52

České Budějovice – Vyjednávání o koalici v jihočeském kraji stále pokračují. ČSSD a ANO hledají další stranu do koalice, na dnešním jednání se však na třetím partnerovi neshodly.

Dohodnuto: V Olomouckém kraji vznikne koalice ANO, ČSSD a ODS

11.10. 15:26

Olomouc - Hnutí ANO a ČSSD se v Olomouckém kraji dohodly na koalici s ODS. Ještě dnes jejich zástupci začnou pracovat na přípravě koaliční smlouvy, díky které budou mít v krajském zastupitelstvu většinu.

Koaliční jednání pokračují: ANO chce zvrátit dohodu v Hradci, ODS má zájem o střední Čechy

11.10. 14:10

Hradec Králové - Za vhodnou formu vlády v Královéhradeckém kraji by vítězné ANO považovalo obdobu středopravé koalice dohodnuté v Moravskoslezském kraji, která je složená z ANO, ODS a KDU-ČSL. Babišovo hnutí, kterému hrozí odchod do opozice, na postu hejtmana netrvá. O koalici se intenzivně…

reklama

Je dohodnuto. Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS

10.10. 21:29

Ostrava - Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS, která bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 36 hlasů.

Vedení rozhodlo chce, aby ODS jednala o koalici v Olomouckém kraji

10.10. 18:35

Olomouc - Zástupci ODS se dnes rozhodli po zasedání olomouckého krajského vedení nadále pokračovat v jednáních o podobě krajské koalice. Partnerství jim nabídlo vítězné hnutí ANO.

Skončí ČSSD v koalici s ODS? V Jihočeském kraji chce hejtmana a pět míst

10.10. 17:24

České Budějovice - Současný hejtman Jihočeského kraje a lídr kandidátky sociálních demokratů Jiří Zimola se dnes sešel se zástupci ODS, KSČM, Jihočechy 2012 a KDU-ČSL. Nevyloučil spolupráci ani s jedním z těchto subjektů.

Pravice ztrácí. TOP 09 přišla o 42 procent voličů, ODS o 31 procent

08.10. 22:30

Praha - Nejvíce voličů ztratila TOP 09. V letošních volbách se od ní odklonilo 42 procent voličů z těch, kteří ji volili v předčasných sněmovních volbách v roce 2013.

Rivalita mezi ODS a TOP 09? Kalousek to bere jinak

08.10. 22:05

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nebral letošní krajské a senátní volby jako souboj s ODS o nejsilnější pravicovou stranu.

ODS si stanovuje podmínky: Chce do koalice tam, kde prosadí svůj program

08.10. 20:17

Praha - Volební výsledky pro ODS znamenají, že může uvažovat o účasti na vládě v krajích. Chce být ale jen tam, kde bude mít reálnou šanci prosadit svůj program.

Díky vládě ČSSD kraje neprosperují, alepuje na voliče Fiala

05.10. 18:44

České Budějovice - ČSSD vládne krajům už osm let. Podle předsedy opoziční pravicové ODS Petra Fialy regiony stagnují a nevyužívají hospodářskou prosperitu posledních let.

Návrh státního rozpočtu se ODS nelíbí. Podle Fialy vláda rozhazuje

21.09. 14:43

Praha - Opoziční ODS se nelíbí návrh státního rozpočtu pro příští rok, který dnes schválila vláda a který počítá se schodkem 60 miliard korun.

Rozsudek v kauze Opencard může ohrozit demokracii, říká Svoboda

08.09. 14:53

Praha - Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS) v reakci na dnešní rozsudek v kauze Opencard uvedl, že verdikt je vzkazem pro všechny komunální politiky a může ohrozit demokracii v Česku. Trest ostře odmítla také ODS.

ODS chce bojovat proti koncentraci moci. Voličům se odprezentuje jako alternativa vládě

05.09. 17:41

Praha - ODS chce přesvědčit voliče o tom, že není dobré, aby všude vládli zástupci současné vládní koalice. Chce se také prezentovat jako alternativa, jak vyvážit moc vlády a prezidenta.

Opozice chce mimořádné jednání zastupitelů Prahy

25.08. 15:34

Praha - Opoziční zastupitelé z ODS, TOP 09 a Pirátů dnes podali žádost o svolání mimořádného jednání pražského zastupitelstva. Důvodem je podle zástupců stran nečinnost vedení Prahy při řešení problémů jako je stavba metra D, Pražského okruhu nebo problém karty MHD Lítačka.

Opozice chápe zaměření ČSSD na bezpečnost, něco jí ale chybí

29.07. 13:15

Praha - Pravicová opozice chápe záměr vládní ČSSD soustředit se v otázce rozpočtu na bezpečnost země. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek ČTK řekl, že mu však v plánech, které dnes sociální demokraté představili pro zbytek koaličního vládnutí, chybí dlouhodobá strategie řešení otázky důchodů.

Místopředsedkyně ODS se rozjela: Migranti se neumí integrovat, zabíjí a média...

28.07. 12:39

Praha - 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se po zprávě o sexuálním napadení na německém hřbitově pořádně dopálila. Trdí, že migranti se integrovat neumí a pokud není po jejich, začnou zabíjet.

Puč v Turecku je jasné varování pro NATO i EU, tvrdí Fiala

16.07. 13:23

Praha - K pokusu o vojenský převrat v Turecku se dnes vyjádřila také česká opozice. Podle ní je situace varováním pro celou Evropu i Severoatlantickou alianci.

Destabilizace školství? Klaus mladší kritizuje novelu, ředitelé prý budou kouzlit s tabulkami

12.07. 17:54

Praha – Vládní novelu týkající se úpravy pravidel financování regionálního školství ostře kritizuje opoziční ODS. Současný systém je podle strany spravedlivý, změny v něm ale prý povedou k destabilizaci školství.

Nečasovi mají zničený život, řekl Bém. Plánuje návrat do politiky?

Aktualizovali jsme 27.6.2016, 22:09, 27.06. 17:53

Praha - Bývalý primátor Prahy a exposlanec za ODS Pavel Bém tvrdí, že někdejší předseda vlády Petr Nečas a bývalá vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády Jana Nagyová mají zničený život. Prozradil také, jestli se chystá vrátit zpět do politiky.

ODS si na Kampě připomnělo výročí odchodu sovětských vojsk

21.06. 16:35

Praha - Opoziční ODS si dnes na Kampě připomněla 25. výročí odchodu sovětských vojsk z tehdejší Československé republiky. Strana zároveň představila další téma pro podzimní krajské a senátní volby.

Nečasovi hrozí šest let vězení. Tento týden ho obžaluje vrchní státní zástupce

20.06. 11:11

Praha/Olomouc - Vrchní státní zastupitelství se chystá obžalovat bývalého premiéra Petra Nečase. Politikovi, který vedl českou vládu tři roky, hrozí šestileté vězení. Podle státních zástupců měl uplácet bývalé poslance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra.

Klaus navrhuje vznik kontinentální organizace po vzoru AfD

16.06. 18:04

Praha - V Evropě by podle exprezidenta Václava Klause měla vzniknout kontinentální organizace, která by zastřešovala snahy Alternativy pro Německo (AfD). Pokud jde o Česko, pravicové strany by pro úspěch musely voličům předložit pozitivní program a představit charismatické lídry.

Babiš s Mládkem se asi zbláznili, zuří ODS. Ty peníze už stát nikdy neuvidí

08.06. 17:04

Praha – Ministři průmyslu a financí Jan Mládek (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) uvažují, že černouhelné společnosti, která je v insolvenci, půjčí peníze. Ty by firma mohla získat prostřednictvím státního podniku Prisko. ODS je ale zásadně proti.

ODS zahajuje kampaň. Heslo do voleb mají Zjednodušme to

30.05. 14:39

Praha - ODS odstartovala svou kampaň do krajských a senátních voleb. Spolu s kandidáty představila také heslo, které zní Zjednodušme to. Slibují tak, že se zasadí o jednodušší život v regionech.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html