Články k tématu: ODS

Babiš s Mládkem se asi zbláznili, zuří ODS. Ty peníze už stát nikdy neuvidí

08.06. 17:04

Praha – Ministři průmyslu a financí Jan Mládek (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) uvažují, že černouhelné společnosti, která je v insolvenci, půjčí peníze. Ty by firma mohla získat prostřednictvím státního podniku Prisko. ODS je ale zásadně proti.

ODS zahajuje kampaň. Heslo do voleb mají Zjednodušme to

30.05. 14:39

Praha - ODS odstartovala svou kampaň do krajských a senátních voleb. Spolu s kandidáty představila také heslo, které zní Zjednodušme to. Slibují tak, že se zasadí o jednodušší život v regionech.

Změna statusu pro Čínu by neměla projit, navrhuje ODS

24.05. 16:53

Praha – Česká republika by neměla uznat Čínu jako tržní ekonomiku. Tvrdí to ODS, která chce o tom chce přesvědčit také další členy Poslanecké sněmovny.

reklama

Konec závodům kamionů na silnicích. Program ODS požaduje rázné změny v dopravě

18.05. 17:10

Praha - ODS dnes představila svůj program v oblasti dopravy. Opoziční strana požaduje zejména větší bezpečnost na silnicích, zkvalitnění veřejné dopravy, zrychlení výstavby silnic a dálnic. ODS také podporuje moderní technologie v dopravě a od ministerstva očekává kompetentnější přístup.

Žádné pokuty za rychlou jízdu? ODS chce vzít strážníkům pravomoci

17.05. 08:00

Praha - Obecní strážníci by mohli přijít o možnost měřit rychlost aut a rozdávat za její překročení pokuty. Ve Sněmovně to chce prosadit ODS už teď v květnu. Tvrdí, že pravomoci by se strážníkům měly spíše odebírat. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

Česko volá po vystoupení z EU? ODS má jasno

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 12:14, 10.05. 08:49

Praha – Na začátku května Česko oslavilo dvanácté výročí vstupu do Evropské unie. Mnohé hlasy volají, že v současné době by bylo zemi lépe mimo tuto skupinu a volají po referendu o vystoupení ČR z osmadvacítky. Podle ODS je to ale nereálné.

ODS má plán, jak v Česku řešit uprchlickou krizi. Týká se i azylového procesu

29.04. 15:07

Praha - Občanští demokraté představili konkrétní řešení migrační krize. To spočívá v zastavení kontrolované migrace, vracení uprchlíků, ale i ve zlepšení azylového procesu.

Jak to teda je, ptá se Fiala. Vláda kvóty odmítá, ale zároveň přijímá uprchlíky

27.04. 11:57

Praha – Česká vláda sice odmítá kvóty týkající se přijímání uprchlíků, přesto jedná v naprostém protikladu s tímto výrokem. Myslí si to předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Macek se na semináři rozpovídal o vzestupu a pádu ODS. Padala ostrá slova

26.04. 08:55

Praha - Komentátor a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek na semináři Institutu Václava Klause s názvem "Vzestup a pád české pravice: 25 let ODS" pronesl následující slova.

Bývalý člen ODS se pustil do "své" strany. Pokud si za svého nepřítele vyberou Zemana, nemůžou uspět

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 14:48, 25.04. 09:38

Praha – Občanská demokratická strana slaví 25 výročí založení. V nedávné minulosti zaznamenala strana velký úbytek voličů, podle posledních průzkumů se ale zdá, že strana chytila druhý dech a opět mírně roste. Její bývalý člen, exporadce prezidenta Václava Klause a analytik Tomáš Haas přesto…

TOP09 a ODS bojují za zrušení EET, podají návrh k ÚS

12.04. 15:56

Praha - Zástupci ODS a TOP 09 podají návrh na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb k Ústavnímu soudu v nejbližších dnech. Na tiskové konferenci to dnes řekl předsedda ODS Petr Fiala. Uvedl také, že pět poslanců za ODS už k Ústavnímu soudu podala individuální ústavní stížnost kvůli tomu, že…

ODS zesměšnila Babiše tímto videem

10.03. 16:26

Praha - Kauza kolem Farmy Čapí hnízdo ministru financí Andreji Babišovi pořádně zavařila. Využili jí i občanští demokraté, kteří se ministru na sociální síti pořádně vysmáli.

Místopředsedkyně ODS se opřela do ministerstva práce. Nelíbí se jí plán s vyrovnáním platů

09.03. 09:22

Praha – Svět s v úterý připomněl Mezinárodní den žen. České ministerstvo práce a sociálních věcí při té příležitosti mluví o vyrovnávání platů mezi muži a ženami, dokonce na to vyčlenilo 400 milionů korun. Nápad se ale nelíbí pražské zastupitelce a místopředsedkyni ODS Alexandře Udženije.

Turecko na summitu Evropskou unii vydíralo, tvrdí ODS i KSČM

08.03. 14:16

Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje požadavky, které Turecko představilo na pondělním summitu Evropské unie, za vydírání. Je třeba je zásadně odmítnout, uvedl dnes v Poslanecké sněmovně. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová. Podle její strany byla…

ODS chce vytvořit vyšetřovací komisi k libanonské kauze. Amatérismus, vzkázala

02.03. 10:33

Praha – Občanští demokraté dnes na tiskové konferenci uvedli, že chtějí vytvořit speciální vyšetřovací komisi, která by se zabývala kauzou pěti Čechů unesených v Libanonu a postupu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) při jejím řešení.

reklama
Fotogalerie