Články k tématu: odškodnění

Rodina ženy, která byla zabita v arboretu, požaduje vyšší odškodné

16.12. 11:20

Brno - Rodina mladé ženy, která byla zavražděna v brněnském arboretu, podala odvolání. Krajský soud v Brně jí v listopadovém rozsudku přiznal odškodnění 2,1 miliony korun, pozůstalí ale chtějí 3,8 milionu. Kauzou se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Soud zamítl žalobu pozůstalích, kteří chtěli po oběti heparinového vraha miliony

25.11. 18:22

Hradec Králové - Nemocnice Havlíčkův Brod nemusí zaplatit 8,8 milionu korun, které po ni požadovalo pět pozůstalých po jedné z obětí heparinového vraha Petra Zelenky. O zamítnutí žaloby dnes nepravomocně rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.

Ostravanka se žalobou kvůli ovzduší u soudu neuspěla

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 13:14, 22.11. 12:18

Praha - Pražský městský soud dnes pravomocně zamítl žalobu Ostravanky Pavly Skýbové, která od státu požadovala odškodnění jeden milion korun za nevydání plánu a programu ke zlepšování kvality ovzduší. Žena tvrdila, že jí vznikla nemajetková újma, protože žije ve stresu a obavách. Podle odvolacího…

reklama

NS řeší hrůzný případ: Nájemnice se odmítla vystěhovat, majitel ji dal zavraždit

20.09. 10:57

Brno - K Nejvyššímu soudu se dostala vleklá kauza Zdeňka Bruthanse, který nechal v roce 1999 zavraždit svou nájemnici. Podal dovolání proti verdiktu o dvoumilionovém odškodnění pro matku oběti.

Unesení Češi chějí po státu odškodné: Věděl, co nám hrozí, máme důkazy, tvrdí

13.09. 09:08

Praha - Čtyři z pěti Čechů, které v červenci loňského roku unesli v Libanonu neznámí ozbrojenci, požadují po státu milionové odškodné. Tvrdí, že mají důkazy svědčící o tom, že úředníci věděli o nebezpečí, které jim v Libanonu hrozí. Před cestou je ale nikdo nevaroval.

Katarský princ, odsouzený v Česku za zneužívání, chce odškodné

04.09. 21:09

Praha - Katarský princ, odsouzený v České republice za sex s nezletilými dívkami, chce odškodné za nezákonnou vazbu. Přitom necelý rok, který v ní strávil do doby, než tehdejší ministr spravedlnosti za podivných okolností rozhodl o jeho vydání do Kataru, byl jediný trest, který si odpykal. Politici…

Šabatová: MMR neodškodňuje za dlouhé řízení

04.09. 17:10

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) odmítá poskytovat odškodnění za nemajetkovou újmu způsobenou například nesprávným úředním postupem, tvrdé ombudsmanka Anna Šabatová. Její zprávou se bude v pondělí zabývat vláda.

Ministerstvo zemědělství chce poškozeným ovocnářům dát odškodnění 133 milionů korun

28.08. 13:54

Praha - Ovocnáři by měli dostat jako kompenzaci za jarní mrazy 133 milionů korun. Navrhuje to ministerstvo zemědělství v materiálu, který ve středu projedná vláda.

Zeman se naštval: Odškodnění pro unesené Čechy? Nehorázná drzost

23.08. 12:43

Praha - Prezident Miloš Zeman považuje za "nehoráznou drzost", že čtyři z pěti Čechů unesených loni v Libanonu chtějí po českém státu odškodnění dohromady ve výši 40 milionů korun.

Tajné služby selhaly? Za únos v Libanonu chtějí Češi po státu desítky milionů

18.08. 08:11

Praha - Podle informací Českého rozhlasu Radiožurnál žádají čtyři z pěti Čechů unesených loni v Libanonu po státu odškodnění dohromady 40 milionů korun. Tvrdí, že tajné služby mohly jejich únosu zabránit.

Soud se zastal řidiče potrestaného za smrt spolujezdce při dopravní nehodě

17.08. 13:50

Brno - Krajský soud v Českých Budějovicích musí znovu řešit případ muže potrestaného za smrt spolujezdce při dopravní nehodě. Původně mu uložil povinnost zaplatit pozůstalým téměř 2,6 milionu korun jako náhradu za duševní útrapy.

Bárta chce od státu 23 milionů jako odškodné

27.07. 13:22

Praha - Bývalý ministr dopravy a předseda Věcí veřejných Vít Bárta se odvolal proti rozsudku, který zamítl jeho požadavek na odškodné 23 milionů korun za trestní stíhání.

Exředitel ŘSD Hala chce po státu 68 milionů

08.07. 10:13

Praha - Bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala požaduje po státu odškodné přes 68 milionů korun za to, že byl obviněn ve dvou případech, ale v obou bylo trestní stíhání zastaveno.

Pohmoždění závažnější než amputace? Vláda opravila absurdity u bolestného

27.06. 15:32

Praha - Vláda upravila nařízení, podle kterého se od loňského roku vyplácí bolestné a odškodnění za zhoršené uplatnění po pracovním úrazu či kvůli nemoci z povolání.

Jednoduchá operace mandlí se zvrtla a dítěti se poškodil mozek. Nemocnice musí platit

13.06. 16:15

Brno - Operace mandlí skončila ve Fakultní nemocnici Brno tragicky, dítě je od té doby ve vegetativním stavu. Zařízení musí dle nepravomocného rozsudku zaplatit rodičům odškodné ve výši 10,5 milionu korun.

Bárta se odškodnění nedočká. Podle soudu je požadavek promlčený

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 13:10, 10.05. 10:52

Praha - Soud dnes zamítl požadavek bývalého ministra dopravy a předsedy Věcí veřejných Víta Bárty na zadostiučinění od státu. Bárta se domáhal náhrady nemajetkové újmy 23 milionů korun kvůli svému trestnímu stíhání za korupci. Podle názoru soudu je jeho nárok promlčený. Verdikt, který Bártovi…

Slovensko odškodňuje sirotky po druhé světové válce, další žádosti stále přibývají

08.05. 15:12

Bratislava - Slovensko odškodnilo již 1042 sirotků, jejichž rodiče byli zabiti za druhé světové války v boji za osvobození. Nejde o konečné číslo, další žádosti o peníze čekají na vyřízení.

Za zpožděný autobus žádné odškodnění, ještě minimálně čtyři roky

08.05. 12:00

Praha - Ministerstvo dopravy poslalo k připomínkám návrh zákona o silniční dopravě. Čeští autobusoví dopravci podle něj zřejmě nebudou muset odškodňovat cestující za zpoždění další čtyři roky.

Oběti nucených dětských prací se po letech dočkají odškodnění

27.04. 13:07

Bern - Švýcarský parlament dnes přijal zákon, podle kterého budou odškodněny tisíce občanů, které stát v minulosti jako děti posílal na výchovu do rodin, kde se často stávaly levnou pracovní silou.

Recidivistovi sebral dozorce autíčka, tak žaluje ministerstvo o 100 tisíc korun

10.03. 09:46

Praha - Vězeňský dozorce mi v 90. letech sebral tašku se 40 dětskými autíčky, několika magnetofonovými kazetami, manikúrou a psacím strojem, stěžuje si recidivista Adolf Doležal (64) a žaluje ministerstvo spravedlnosti o 100 tisíc korun.

reklama
Fotogalerie