Články k tématu: Okamura, Tomio

V Praze se protestovalo proti zpochybňování romského holokaustu. "Okamura - noční můra", skandovali lidé

17.03. 18:01

Praha - V parku na pražském Klárově poblíž sídla vlády se dnes konal protest proti rasismu a zpochybňování romského holokaustu. Navzdory mrazivému počasí a sněhu dorazily demonstrovat desítky lidí včetně rodin s malými dětmi.

Okamura připouští podporu Babišovy vlády, Koalici ANO a ČSSD ale odmítá

15.03. 16:56

Praha - Jednání hnutí ANO a SPD o programu dospěla tak daleko, že by mohla rychle vzniknout vláda na základě odbornosti. Po rokování to řekl šéf SPD Tomio Okamura. Vylučuje, že by jeho hnutí mohl podpořit vznik koalice ANO a ČSSD.

Je Okamura nestydatý cynik? Novinář se do něj pustil za slova o Kuciakovi

14.03. 14:53

Praha – Tomio Okamura se opět široce rozpovídal ve svém facebookovém videu, přičemž se dotkl i smrti novináře Jána Kuciaka nebo vraždy britské političky Jo Coxové. A ostrá reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

reklama

Národnostní menšiny mají strach. Sepsaly výzvu Zemanovi a Babišovi, odsuzují nenávistnou ideologii Okamury a SPD

07.03. 11:57

Praha - Zástupci národnostních menšin odsuzují ideologii Tomia Okamury a dalších členů hnutí SPD. Požadují, aby se prezident Miloš Zeman a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) proti nenávistným výrokům namířeným proti celým skupinám obyvatel ČR ohradili.

Poslankyně TOP 09 zveřejnila nečekané přiznání o Okamurovi. A rozpoutala peklo

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 22:15, 03.03. 19:17

Praha – Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová na sociálních sítích přiznala, že i když se jí výroky šéfa hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury nelíbí, v úterý nepodpořila bod, který se měl zabývat jeho odvoláním z postu místopředsedy Poslanecké sněmovny. Prozradila také proč. Její…

Komentář: Ondráček, Žantovský, Okamura či Babiš. Zalíbí se masám nová elita?

03.03. 17:35

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Politická opozice, radikální strany a aktivisté často opakují mantru o tom, že elity jsou odtržené od reality a vzdálené masám. Politická, ale i mediální a ekonomická elita se však stále proměňuje. „Stará elita“ je pomalu zatlačována do kouta novou, a to na všech…

Pelikán si rýpl do Okamury: Novela proti "zrůdné islámské ideologii" dopadne i na navrhovatele

01.03. 14:34

Praha - Podpora a propagace ideologie, která hlásá nenávist a potlačuje svobody, možná bude trestnou. Rozšíření zákoníku dnes ve Sněmovně v prvním kole prosadilo hnutí SPD Tomia Okamury.

Komentář: Čau lidi! stále funguje. Lid by Babišovi odpustil ledacos, hlavně když „najde“ na důchody

Aktualizovali jsme 28.2.2018, 22:22, 28.02. 11:47

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Marketingová strategie Andreje Babiše je stále stejná. Ve chvíli, kdy má očividné potíže, vytáhne z rukávu překvapivý trumf. Co na tom, že premiér v demisi vyvinul nátlak na odchod šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), a tím se opět dostal do kolosálního…

Okamura je připraven provést v zákoně o referendu změny, chtěl je prý i Zeman

27.02. 20:15

Praha – Tomio Okamura uvedl, že jeho hnutí SPD je ochotno provést úpravy svého zákona o celostátním referendu, přestože s nimi nesouhlasí. Změny chce i prezident Miloš Zeman, uvedl dnes ve Sněmovně při obhajobě předlohy Okamura. 

Návrh zákona o obecném referendu od SPD se projednání patrně nedočká

27.02. 16:54

Praha - Sněmovna nejspíš přeruší projednávání zákona o referendu z dílny SPD. Tomio Okamura to dnes podpořil kvůli dohodě o parametrech všelidového hlasování. Pro byly i ANO a KSČM. Lidovci sice obecné referendum také podporují, návrh SPD má ale podle nich mnoho vad.

Pokus odvolat Okamuru ztroskotal, šéf SPD dál zůstává místopředsedou Sněmovny

27.02. 16:00

Praha - Sněmovna nebude na nynější schůzi hlasovat o odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z funkce místopředsedy dolní komory. Šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek neuspěl s návrhem na zařazení tohoto bodu do programu.

Okamura se před poslanci ANO omluvil za výroky o romském táboře v Letech

27.02. 14:03

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura se dnes na jednání poslanců ANO omluvil za výroky ohledně koncentračního tábora pro Romy v Letech, kvůli nimž mu hrozí odvolání z vedení Sněmovny. Kluby TOP 09 a STAN ohlásily, že návrh lidovců na Okamurovo odvolání podpoří.

Okamurovo hnutí dostalo pokutu za převod peněz z volebního účtu

22.02. 21:21

Brno - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury dostalo od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 45.000 korun za protiprávní transakci na volebním účtu. Hrozila mu přitom pokuta až půl milionu. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz.

Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu. Ostře se pustil do Okamuru

22.02. 12:37

Praha - Bývalý diplomat Pavel Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu v Praze 12, zatím jako nezávislý. V lednových prezidentských volbách obsadil třetí místo za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem se ziskem 10,23 procenta hlasů.

Komentář: Pelikán by opustil vládu s účastí Okamurovců? Za jeho slovy může být politický kalkul a sjezd ČSSD

Aktualizovali jsme 21.2.2018, 21:32, 21.02. 11:34

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ministr spravedlnosti vlády v demisi Robert Pelikán podpořil zvolení Tomio Okamury (SPD) do místopředsednického postu Poslanecké sněmovny. Hlasitě se neprojevoval proti vyjednávání svého šéfa Andreje Babiše o vládě s radikálním hnutím SPD a komunisty. Najednou ale…

Rychetský zaútočil na šéfa SPD: Okamura se neměl stát místopředsedou Sněmovny

18.02. 14:23

Praha - Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dnes zkritizoval Tomia Okamuru, podle něj se šéf SPD vůbec neměl stát místopředsedou Sněmovny. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) řekl, že ho mrzí, že se po volbách ostatní strany nespojily proti SPD. Řeč přišla také na zákon o…

Schwarzenberg se pustil do poslance SPD Roznera. Poté prozradil, proč na něj podal trestní oznámení

18.02. 14:03

Praha - Čestný předseda TOP 09 a neúspěšný uchazeč o Pražský hrad v první přímé volbě prezidenta před pěti lety Karel Schwarzenberg prozradil, proč se rozhodl podat trestní oznámení na člena hnutí SPD Miloslava Roznera. Poslanec se vyjádřil ke koncentračnímu táboru v Letech jako o neexistujícím…

Komentář: Čím se provinil kardinál Duka? Okamurou i Zemanem

Aktualizovali jsme 16.2.2018, 17:50, 16.02. 06:59

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – V českých křesťanských vodách nastal rozkol. Část věřících totiž kritizuje postoje a některé aktivity pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky. Duka se měl provinit nadměrně dobrými vztahy s prezidentem Milošem Zemanem nebo dopisem adresovaným radikální SPD Tomio…

Babiš a Okamura mají nejvíce příznivců i odpůrců

14.02. 18:24

Praha - Z představitelů sněmovních stran věří lidé nejvíc šéfům ANO, SPD a Pirátů Andreji Babišovi, Tomiu Okamurovi a Ivanu Bartošovi. Babiš a Okamura mají spolu s šéfem ČSSD Milanem Chovancem ale i nejvíc odpůrců.

ČSSD podpoří návrh lidovců na odvolání Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny

13.02. 19:44

Praha - ČSSD podpoří lidovecký návrh na odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Žádá také jeho veřejnou omluvu za výroky o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku, které sociální demokraté považují za zlehčování holokaustu.

ANO podrží Okamuru jako místopředsedu Sněmovny

13.02. 15:36

Praha - Většina poslanců hnutí ANO nesouhlasí s návrhem na odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) uvedl, že vhodnější reakcí by bylo zavedení významného dne, který by připomínal oběti romského holokaustu.

Piráti zvednou ruce pro odvolání Okamury z vedení Sněmovny

Aktualizovali jsme 12.2.2018, 22:23, 12.02. 17:49

Praha - Pro odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny budou vedle poslanců KDU-ČSL, TOP 09, STAN a některých představitelů ODS a ČSSD i Piráti. Dnes se na tom jednomyslně shodl poslanecký klub Pirátů. Důvodem jsou Okamurovy výroky o protektorátním koncentračním táboře v Letech u…

Okamura se krátce setkal s Babišem, informoval ho o schůzce s Válkovou

12.02. 19:28

Praha - Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se dnes krátce sešel s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Tématem jednání byla Okamurova schůzka s poslankyní Helenou Válkovou (ANO) z minulého týdne.

Komentář: Odkladiště pro neúspěšné kandidáty? Senát a jeho složení bude hrát klíčovou roli

Aktualizovali jsme 12.2.2018, 08:00, 12.02. 07:08

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Mnohými kritizovaný Senát se zřejmě stane útočištěm pro několik neúspěšných prezidentských kandidátů. Kromě lékaře Marka Hilšera tam možná usedne diplomat Pavel Fischer či akademik Jiří Drahoš. V současné politické konstelaci je přitom zřejmé, že role povětšinou takřka…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací