Články k tématu: Orbán, Viktor

Trump je dobrou volbou pro Evropu. Orbán ocenil jeho bezpečnostní návrhy

23.07. 17:35

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes řekl, že díky svým protiteroristickým návrhům představuje republikánský kandidát na úřad prezidenta Spojených států Donald Trump lepší volbu pro Evropu a Maďarsko.

Orbán se tvrdě pustil do EU: Občan musí na uprchlíka vydělat 40 let

14.07. 11:00

Budapešť – Maďarský vůdce Viktor Orbán se opět tvrdě pustil do Evropské unie. Terčem kritiky se staly výhrůžky Bruselu, že bude muset tamní vláda zaplatit za každého nepřijatého migranta tučnou pokutu, která v přepočtu činí asi 7 milionů korun za osobu.

Politika Viktora Orbána v problémech? Nejprve postaví ploty a teď chtějí lákat migranty do země

12.07. 17:03

Budapešť - Ačkoli je postoj Maďarska vůči přistěhovalcům negativní, rozhodla se nyní Orbánova vláda migranty do země naopak přilákat. Země totiž bojuje s rostoucím nedostatkem pracovní síly, píše americký list The Washington Post (WP).

reklama

Evropská unie je diktátorský režim, který vládne půl miliardě lidí, zuřil Orbán

01.07. 13:35

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán se opět ostře pustil do Evropské unie. Právě její přístup skupiny k obrovské migrační krizi podle něj dohnal Velkou Británii až k tomu, že unii musela opustit.

Británie si teď bude moci sama rozhodnout o migrantech. Brexit mě nepřekvapil, říká Orbán

24.06. 14:12

Budapešť – Maďarský premiér Viktor Orbán v rámci rozhovoru s maďarským Kossuth Rádió podobněji reagoval na britské rozhodnutí odejít z Evropské unie.

Brusel musí po referendu naslouchat hlasu lidu. Orbán věří v silnou Evropu

24.06. 10:29

Budapešť - Podle maďarského premiéra Viktora Orbána hrála v debatě o brexitu ústřední roli migrační krize. Brusel musí naslouchat hlasu lidu a poskytnout správné odpovědi na zásadní otázky.

Referendum o kvótách na uprchlíku bude. Maďaři rozhodnou na podzim

22.06. 10:20

Budapešť - Referendum o unijních kvótách na migranty, které chystá vláda maďarského premiéra Viktora Orbána, se uskuteční. Ústavní soud zamítl všechny stížnosti proti hlasování.

Velký kritik Evropské unie Viktor Orban chce, aby Británie zůstala v EU. Co ho k tomu vede?

19.06. 15:20

Budapešť - Ačkoli maďarský premiér Viktor Orbán patří k nejhlasitějším kritikům Evropské unie, hodlá vyzvat Brity, aby v referendu nehlasovali pro brexit.

Za migrační krizí stojí jisté mezinárodní síly, tvrdí Orbán

06.06. 20:25

Budapešť - Jisté mezinárodní síly tvrdě pracují na tom, aby do Evropy nahnaly co nejvíce uprchlíků. Prohlásil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.

EU obchoduje s bezpečností lidí, zlobí se kancelář Orbána

10.05. 12:44

Ankara/Budapešť – Mezi nejspornější body dohody Turecka s Evropskou unií o uprchlících patří umožnění Turecku bezvízového přístupu do EU. Pro server EuroZprávy.cz se k této situaci vyjádřila kancelář maďarského premiéra Viktora Orbána.

Orbán ostře o EU a kvótách: Nemůžu být slušný, je to jak kopnutí od koně

09.05. 14:36

Budapešť – Viktor Orbán se v rozhovoru pro maďarská média opět ostře pustil do návrhu Evropské komise, který se týká „pokut“ pro ty země, které odmítnou přijmout uprchlíky. Tento plán se podle něj nedá vůbec slušně okomentovat.

Maďarsku se nelíbí návrh EU. Sankce platit nebudeme, vzkázal Orbán

06.05. 16:15

Budapešť - Evropská komise navrhla, aby členské státy platily "solidární příspěvek" za každého uprchlíky, kterého v rámci povinných kvót odmítnout přijmout. To se silně nelíbí Maďarsku, které už na migranty vynaložilo obrovské množství peněz.

Maďarsko učiní patřičné kroky proti migrantům. Incidenty v zemi se zhoršují

06.05. 13:28

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval ministra vnitra Sándora Pinter, aby přijal patřičná opatření týkající se uprchlíků. Důvodem je obtěžování maďarských žen žadateli o azyl.

Merkelová vede EU napospas Turecku, prohlásil Orbán. Budapešť nadále odmítá kvóty

23.04. 12:07

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro německý týdeník Wirtschaftswoche prohlásil, že se EU pod vedením kancléřky Angely Merkelové "vydala napospas Turecku". Budapešť rezolutně odmítá přijímat uprchlíky podle kvót, jak naopak požaduje Evropská komise.

Orbán odtajnil plán na zastavení migrace. Má celkem deset bodů

19.04. 09:31

Lisabon/Budapešť – Maďarský premiér Viktor Orbán na zasedání středových demokratických stran v portugalském Lisabonu představil svůj desetibodový plán týkající se ochrany vnějších hranic Evropské unie a volného pohybu v rámci daného prostoru.

Evropa nemůže pojmout miliony uprchlíků, varuje bývalý kancléř Německa Kohl

Aktualizovali jsme 17.4.2016, 23:30, 17.04. 11:33

Berlín – Někdejší německý kancléř Helmut Kohl varoval, že  Evropa nemůže zvládnout pojmout miliony uprchlíků. Řešení celého problému podle něj neleží na starém kontinentu, ale v postižených regionech.

Maďarská vláda v čele s Orbánem chce změnit ústavu. Co se mu nepozdává?

12.04. 16:58

Budapešť - Maďarská vláda se pokusí změnit ústavu, aby mohla udělit rozsáhlé mimořádné pravomoci bezpečnostním složkám a vládě v případě teroristické hrozby. Opozice tento návrh odmítá a považuje jej za snahu o zvýšení moci premiéra Viktora Orbána.

Duda i Orbán jsou spokojeni s dohodou EU-Turecko

19.03. 19:06

Budapešť - Páteční dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o zastavení přílivu migrantů představuje pozitivní vývoj. Shodli se na tom Polský prezident Andrzej Duda a maďarský premiér Viktor Orbán. Polsko i Maďarsko patří k odpůrcům přerozdělování desetitisíců uprchlíků převážně z Blízkého východu…

Orbán ztrácí nervy s uprchlíky. Co Maďarsko zvažuje?

18.03. 12:24

Budapešť - Vláda premiéra Viktora Orbána dala znovu najevo odpor k přijímaní uprchlíků a nově uvažuje o uzavření středisek pro migranty.

K zastavení migrace je potřeba zastavit Brusel, tvrdí Orbán

15.03. 16:29

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán, který je znám svými kontroverzními názory, opět zkritizoval politiku EU. Prvním krokem k zastavení migrační vlny je zastavit Brusel, prohlásil dnes šéf maďarské vlády při akci věnované připomínce výročí protihabsburské revoluce z roku 1848.

Orbán tvrdě: Tady žádné vzpoury migrantů nebudou

04.03. 17:55

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v rozhlasové stanici Kossuth rázně obhajoval přísnou politiku vůči uprchlíkům. Podle jeho slov bylo Maďarsko první zemí, která nezávisle podnikla akci ke zvládnutí migrační krize a je dosud jedním z nejlépe chráněných států v EU.

Seehofer jednal s Orbánem se shodli na postupném snižování počtu imigrantů

04.03. 17:23

Budapešť - Bavorský premiér Horst Seehofer dnes v Budapešti jednal s maďarským předsedou vlády Viktorem Orbánem. Šéf Křesťanskosociální unie (CSU) po rokování řekl, že je nezbytné množství migrantů přicházejících do Evropy postupně snižovat.

reklama
Fotogalerie