Články k tématu: Orbán, Viktor

Přijde Maďarsko o hranice? Nový plán Bruselu naštval Orbána

17.09. 17:01

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes označil za nepřijatelné, že Evropská unie chce připravit Maďarsko o jeho právo chránit své vlastní hranice. Orbán tak reagoval na návrhy německé kancléřky Angely Merkelové posílit unijní pohraniční agenturu Frontex při ochraně vnějších hranic EU.

Evropské hodnoty si nezadají se socialistickou morálkou

Aktualizovali jsme 17.9.2018, 00:13, 16.09. 07:50

Komentář - Evropský parlament v tomto týdnu schválil rezoluci, která doporučuje Evropské komisi spustit řízení kvůli nedodržování evropských hodnot. Vzhledem k tomu, že Polsko, a nepochybně se přidají i další země s pudem sebezáchovy, řízení nepodpoří, dá se to označit za plácnutí na prázdno.…

Kritika Orbánova Maďarska? Hamáček kontroverzní rozhodnutí europarlamentu chápe

14.09. 16:27

Praha - Středeční hlasování Evropského parlamentu (EP) nebylo soudem s Maďarskem a ani nesouviselo s postojem Budapešti k migraci. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením ministerstva zahraničí. Uvedl rovněž, že jako předsedu ČSSD ho některé kroky vlády…

reklama

Orbán vrací úder. EU prý chce Maďarsku vzít právo chránit si hranice

14.09. 12:33

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes obvinil Evropskou unii, že chce Maďarsku vzít právo chránit si své hranice. V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici Kossuth rovněž řekl, že jeho vláda se v pondělí rozhodne, jaké právní kroky podnikne proti středečnímu doporučení Evropského…

V Bruselu už mají Orbána dost? Europarlament doporučil řízení proti Maďarsku

12.09. 16:51

Štrasburk/Budapešť/Bratislava - Evropský parlament dnes jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti a 48 se zdrželo. Aby EP - vůbec poprvé - přijal…

Starý světový pořádek zhroutil, nový světový řád budou určovat východní státy, tvrdí Orbán

04.09. 07:56

Čolpon-Ata (Kyrgyzstán) - Maďarský premiér Viktor Orbán se v Kyrgyzstánu zúčastnil summitu turkických zemí. Při té příležitosti prohlásil, že nový světový řád budou určovat východní státy, informovala německá agentura DPA.

Salvini se obul do Merkelové kvůli uprchlíkům, v jedné věci jí ale dává za pravdu

03.09. 21:41

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podcenila nebezpečí vzniku konfliktů ve společnosti, které s sebou přinese příchod statisíců migrantů. V rozhovoru poskytnutém stanici Deutsche Welle u příležitosti nadcházejících sta dní nové italské vlády to dnes řekl ministr vnitra Matteo Salvini. V…

Orbán boří starý světový řád, sbližuje se s turkickými diktátory

03.09. 17:31

Čolpon-Ata (Kyrgyzstán) - Maďarský premiér Viktor Orbán se dnes v Kyrgyzstánu zúčastnil summitu turkických zemí. Při té příležitosti prohlásil, že nový světový řád budou určovat východní státy, informovala německá agentura DPA.

Švédsko se dohaduje s Orbánem. Velvyslanec šel na kobereček

30.08. 20:03

Budapešť - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová na twitteru napsala, že maďarský premiér Viktor Orbán a italský ministr vnitra Matteo Salvini vytvořili spojenectví proti demokratům. Budapešti se její slova nelíbila, švédský ambasador v Maďarsku musel na kobereček.

Bezpečnost Evropy má v rukou Itálie, tvrdí Orbán

28.08. 21:10

Milán - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Miláně podpořil italského ministra vnitra Mattea Salviniho v jeho tvrdém postoji vůči migrantům a řekl mu, aby to nevzdával.

Už žádné peníze pro studenty genderu, rozhodla maďarská vláda

14.08. 21:27

Budapešť - Maďarská vláda přestane financovat genderová studia na univerzitách, oznámil dnes šéf úřadu vlády Gergely Gulyás. Nízký počet studentů v oboru genderových studií, zkoumajícím kulturně vzniklé rozdíly mezi muži a ženami, by prý postačoval k jejich ukončení. Na tiskové konferenci nicméně…

Orbán se znovu opřel do EK a její migrační politiky

28.07. 18:22

Baile Tusnad (Rumunsko) - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pronesl tradiční projev před maďarskou menšinou v Rumunsku. Evropané podle něj příští rok ve volbách do Evropského parlamentu vyjádří svůj názor na evropskou elitu a na to, zda dobře zvládla imigraci.

Odmítám Evropskou unii řízenou Francií, hřímá Orbán

28.07. 12:34

Berlín - Maďarský premiér Viktor Orbán označil blížící se volby do Evropského parlamentu za "rozhodující" moment. V rozhovoru pro německá deník Das Bild se také kriticky vyjádřil na adresu Francie. Odmítá, aby Paříž řídila EU.

Orbán setřel bruselské politiky: Rozhodnutí EK nejsou důležitá, její dny jsou sečteny

27.07. 13:29

Budapešť/Brusel - Podle maďarského premiéra Viktora Orbána potřebuje EU novou Evropskou komisi (EK) s novým přístupem k migrační politice. Dny té současné jsou prý sečteny a její návrhy nejsou důležité. Volby do Evropského parlamentu se mají konat v květnu 2019.

Orbán si pochvaloval dobré vztahy Maďarska a Izraele

19.07. 19:58

Jeruzalém - Maďarský premiér Viktor Orbán se dnes v Jeruzalémě sešel s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Při té příležitosti uvedl, že blízké vztahy Izraele a Maďarska se dají vysvětlit tím, že v čele obou zemí stojí vlastenci.

Merkelová a Orbán se střetli kvůli migraci: Duší Evropy je humanita, a tu si musíme uchovat, varuje kancléřka

05.07. 19:22

Berlín - Dnešní jednání německé kancléřky Angely Merkelové s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o migrační krizi nedopadlo dobře. Evropa se dle kancléřky nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují. Podle Orbána ale Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat.

Bilaterální azylová dohoda? Orbán je ochoten jednat s Merkelovou

04.07. 07:57

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Řekl to německému listu Bild.

Konec Merkelové se blíží. Kdo ji nahradí v roli nepsaného lídra EU?

01.07. 17:02

Budapešť - Potřetí zvolený maďarský premiér Viktor Orbán už několikrát za sebou čelil kritice pro své sklony k autoritářství a ultrakonzervatismu. Nicméně jeho politika evidentně zažívá v Maďarsku boom, když se mu už potřetí podařilo být nejen znovu zvolen, ale i obhájit ústavní většinu v maďarském…

Jak bude EU dál postupovat vůči uprchlíkům? Orbán označil závěry summitu za úspěch V4

29.06. 12:37

Brusel/Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán si pochvaluje výsledky summitu EU k uprchlické krizi a tvrdí, že země V4 uspěly se svými návrhy. Maďarsko se tak nestane imigrační zemí. Podle Orbána hrozilo nebezpečí, že by se migranti z uprchlických táborů rozdělovali mezi unijní státy. Spokojená…

Hrozí orbanizace Evropy? Lucemburský premiér předestřel černý scénář

Aktualizovali jsme 25.6.2018, 22:00, 25.06. 12:40

Lucemburk - Šéf lucemburské diplomacie Jean Asselborn dnes před zasedáním ministrů zahraničí a obrany EU upozornil na "orbanizací" Evropy. Mohla by podle jeho slov znamenat konec celého poválečného projektu spolupráce evropských zemí.

Orbán se pustil do EU: Vy máte problémy s migranty, Země V4 uprchlíky odmítají, chrání kulturu

24.06. 19:46

Bratislava - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Bratislavě debatoval se svým slovenským protějškem Peterem Pellegrinim. Západní státy EU podle něj míří svou kritiku na země V4, neboť jsou Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko úspěšné. Zopakoval, že státy Visegrádu odmítají uprchlíky a jsou…

Stop Soros: Šéf Orbánova úřadu obhajoval protiimigrační zákony

21.06. 14:05

Budapešť - Maďarský parlament ve čtvrtek schválil přísné zákony, které mimo jiné zavádějí tresty za podporu nelegální migrace. Šéf úřadu maďarské vlády Gergely Gulyás dnes balíček opatření známý jako "Stop Soros" vehementně obhajoval.

Maďarsko schválilo zákony Stop Soros, zavádí tresty za podporu nelegální migrace

20.06. 18:49

Budapešť - Maďarský parlament dnes dle očekávání schválil takzvaný balíček Stop Soros, tedy protiimigrační zákony zavádějící mimo jiné tresty za jakékoli podporování nelegální migrace.

Orbán zuří: Soros vydělá na zničení Evropy. Nechceme se smíchat s jinými národy

Aktualizovali jsme 8.6.2018, 22:14, 08.06. 11:52

Budapešť - Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi nedá George Soros spát. Amerického miliardáře tentokrát označil za spekulanta, který chce vydělat peníze na zničení "starého kontinentu".

reklama
Fotogalerie