Články k tématu: Orbán, Viktor

Orbán zastaví Sorose? Fidesz by už v květnu mohl prosadit protiimigrační zákon

09.04. 13:51

Budapešť - Maďarská strana Fidesz by po nedělním volebním vítězství mohla už v květnu prosadit zákon, jehož cílem je omezit migraci. Norma je součástí kampaně premiéra Viktora Orbána proti americkému finančníkovi maďarského původu Georgi Sorosovi.

Babiš poslal Orbánovi blahopřání, chce dál spolupracovat v EU i V4

09.04. 12:10

Praha/Budapešť - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) gratuloval maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi k vítězství v nedělních volbách. Strana Fidesz získala ústavní většinu v parlamentu.

Orbán v kampani použil stejnou fotografii s davem běženců jako v referendu Farage

09.04. 09:39

Budapešť - Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila v nedělních parlamentních volbách ústavní většinu hlasů. Orbán v kampani použil na billboardech fotku s davem běženců, kteří překračují chorvatsko-slovinskou hranici.

reklama

Volby v Maďarsku skončily. Začalo sčítání hlasů

08.04. 19:29

Budapešť - V Maďarku skončily dnešní parlamentní volby, ve kterých se nynější konzervativní premiér Viktor Orbán ucházel o třetí mandát v řadě a o udržení ústavní většiny.

V Maďarsku začaly parlamentní volby, favoritem je Orbán

08.04. 09:09

Budapešť - V Maďarsku se dnes konají parlamentní volby, jejichž favoritem je současný populistický premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz.

Volební kampaň v Maďarsku skončila. Země se chystá na volby

07.04. 12:04

Budapešť - Vzájemné slovní útoky největších rivalů ukončily kampaň před nedělními parlamentními volbami, v nichž lidé rozhodnou, zda strana Fidesz současného premiéra Viktora Orbána zvítězí potřetí v řadě.

Maďarsko po volbách neočekává velké změny

05.04. 14:44

Budapešť - V Maďarsku po parlamentních volbách 8. dubna změny zřejmě nenastanou. Premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz směřují podle průzkumů k dalšímu vítězství a upevnění "nového zřízení", které sám Orbán ve vizionářském projevu před lety charakterizoval jako odlišné od liberální demokracie…

Nedělní volby zřejmě ovládne Orbán, může ale prohrát

04.04. 20:43

Budapešť - Favoritem nedělních parlamentních voleb v Maďarsku zůstávají strany současné vládní koalice pod vedením premiéra Viktora Orbána. Jak nicméně dnes napsala agentura Reuters, stále existuje šance, i když velmi malá, že dosavadní premiér přijde v parlamentu o svou většinu.

Hegemon Orbán? "Zdravím, diktátore!" uvítal ho Juncker na summitu

04.04. 10:24

Budapešť - V neděli 8. dubna se budou v Maďarsku konat parlamentní volby. Favoritem se strana Fidesz premiéra Viktora Orbána, který je v politice už od roku 1990. Poprvé stál v čele vlády od června 1998 do května 2002.

Orbán měl podle médií blízké vazby na Sorose

03.04. 21:05

Paříž/Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán kdysi ještě jako student žádal amerického miliardáře maďarského původu George Sorose, kterému nyní nemůže přijít na jméno, o stipendium, aby mohl studovat na britské univerzitě v Oxfordu.

Orbán si voliče v cizině hýčká, jsou pro něj klíčoví

03.04. 10:19

Budapešť - Za hranicemi Maďarska žijí asi dva miliony etnických Maďarů a premiér Viktor Orbán si je hýčká, jelikož jdou oddanými voliči jeho strany Fidesz. Jejich hlasy mohou být v parlamentních volbách 8. dubna klíčové.

V Maďarsku jsou dva tisíce Sorosových žoldáků. máme jejich seznam, tvrdí Orbán

31.03. 10:05

Budapešť - V Maďarsku se příští neděli budou konat parlamentní volby. Volební koalice Fidesz a Křesťanskodemokratické lidové strany (KDNP), která vládne od roku 2010, je jejich favoritem. Premiér Viktor Orbán postavil kampaň na osočování amerického miliardáře George Sorose. Nově prohlásil, že vláda…

Kampaň v Maďarsku finišuje:Rozhodnete, zda Maďarsko zůstane křesťanskou zemí, burcuje Orbán občany

30.03. 09:51

Budapešť - Podle maďarského premiéra Viktora Orbána rozhodnou blížící se parlamentní volby o tom, zda Maďarsko zůstane křesťanskou zemí, nebo se stane zemí imigrantů. To ve svém důsledku prý ohrozí i ekonomický růst Maďarska.

Příznivci Orbána pochodovali Budapeští: "Maďarsko proti Evropě" a "Stojíme za tebou, Viktore", hlásali

15.03. 17:54

Budapešť - Desítky tisíc příznivců maďarského premiéra Viktora Orbána se dnes sešly před parlamentem v Budapešti. Viktor Orbán jim slíbil svobodu a nezávislost maďarského státu. Akce se zúčastnily i tisíce příznivců polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS).

Madarský expremiér se pustil do Orbána kvůli spojování Sorose s vraždou Kuciaka

12.03. 21:29

Budapešť – Někdejší maďarský premiér a současný opoziční předák Ferenc Gyurcsány dnes ostře kritizoval premiéra Viktora Orbána za spojování amerického finančníka maďarského původu George Sorose s událostmi kolem vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Orbánova vládní strana…

Kdo chce zničit Evropu? Orbán se kvůli Česku pustil do Sorose

Aktualizovali jsme 11.3.2018, 22:18, 11.03. 18:25

Budapešť - Americký miliardář George Soros chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit, včetně Maďarska, Česka a Slovenska. V rozhovoru na regionální televizi Régió Plusz to dnes řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Kdo stojí za slovenskou krizí? Podle Orbána Soros

09.03. 21:26

Budapešť - Finančník George Soros a jeho organizace udělají vše, co je v jejich silách, aby svrhli vlády, které jsou proti migraci. V souvislosti se současnou politickou krizí na Slovensku to dnes před novináři řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Vídeň je kvůli imigrantům špinavější, chudší a nebezpečnější? Maďarský vládní politik využil kontroverzní video

07.03. 08:15

Budapešť/Vídeň - Šéf úřadu maďarského premiéra János Lázár zneužil Vídeň jako odstrašující příklad, jak by údajně mohla za několik let vypadat Budapešť, pokud lidé dovolí opozici vpustit do Maďarska migranty. Přisadil si i Viktor Orbán, který opět varoval voliče před možnou proměnou Maďarska v…

Slovenská média mají jasno: Fico se pomátl, stal se učněm autokrata Orbána

06.03. 10:34

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico se podle komentáře listu Sme stal učněm předsedy maďarské vlády Viktora Orbána, a začal se ohánět jménem ikonickým pro každého konspirátora - Georgem Sorosem. Podle Denníku N se Fico pomátl.

Orbán straší voliče opozicí, prý udělají z Maďarska ráj pro migranty

02.03. 14:59

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán pozměnil předvolební taktiku. Dnes voliče nestrašil přímo Sorosem, ale tvrzením, že opoziční strany by se mohly v nadcházejících parlamentních volbách spojit, aby pak z Maďarska udělaly ráj pro imigranty.

Štvanice proti Sorosovi nezabrala. Orbán od ní prozatím ustoupil

28.02. 12:33

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán po nedělní volebním debaklu své strany Fidesz prozatím zastavil "válku" proti Georgi Sorosovi. Kritika migrační politiky EU a útoky proti tomuto americkému miliardáři maďarského původu doposud byly ústředním tématem Orbánovy kampaně před volbami, které se…

Orbán utrpěl porážku. Opozice porazila vládní stranu v důležité volbě starosty

26.02. 12:05

Budapešť - Maďarská vládnoucí strana Fidesz v neděli utrpěla porážku ve volbě starosty města Hódmezövásárhely. Hlasování byloo považované za významný test před dubnovými parlamentními volbami.

Klaus se sešel s Orbánem. Shodli se v otázkách migrace

22.02. 13:41

Budapešť - Český exprezident Václav Klaus se dnes v Budapešti setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Shodli se v názoru na povahu a možná řešení migrační krize, která postihla Evropu.

Orbán kritizuje migrační politiku EK

19.02. 18:06

Sofia - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Sofii opět důrazně kritizoval migrační politiku Evropské unie. Na tiskové konferenci po jednání s bulharským protějškem Bojkem Borisovem podle agentury MTI řekl, že EU má nový návrh ohledně migrace.

reklama
Fotogalerie