Články k tématu: Orbán, Viktor

Maďarsko se z odstrkované země stalo "součástí vítězného týmu", tvrdí Orbán. A co si myslí o Rumunsku?

01.12. 14:53

Budapešť - Maďarsko se stalo ze stigmatizované a odstrkované země "součástí vítězného týmu", prohlásil dnes premiér Viktor Orbán. Také se domnívá, že západní svět upadl do "intelektuálního chaosu". Ve své řeči dnes naznačil, že se mu nezamlouvá politika Rumunska.

Orbán si postěžoval Trumpovi, teď poletí na návštěvu do USA

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 15:36, 25.11. 08:38

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán ve čtvrtek telefonicky hovořil s budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten ho pozval na návštěvu USA. Orbán byl v minulosti často kritizován různými americkými činiteli za oslabování demokracie.

Orbán obvinil opozici, že nadržuje Bruselu. Pustil se i do nacionalistické strany Jobbik

11.11. 10:59

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán, který v parlamentu neuspěl s návrhem na změnu ústavy, obvinil opozici, že přešla na stranu Bruselu. Zvláště kriticky se vyjádřil na adresu nacionalistické strany Jobbik.

reklama

Orbán po volbách slaví. Německo je zděšeno

Aktualizovali jsme 10.11.2016, 23:48, 10.11. 14:58

Berlín/Budapešť - Podle maďarsého premiéra Viktora Orbána je výsledek amerických prezidentských voleb začátkem konce období "liberální nedemokracie". Naopak německé politiky děsí vlna populismu.

Skvělé novinky, demokracie ještě žije, raduje se Orbán kvůli Trumpovi. Německo to vidí jinak

09.11. 10:18

Budapešť/Berlín - Evropa je po vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických volbách rozdělená. Zatímco Maďarsko jásá, němečtí politici jsou vesměs zděšeni.

Orbán narazil: Jeho plán, jak se zbavit uprchlíků, nikdo nepodpořil

08.11. 11:41

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán chce za každou cenu odmítnout kvóty Evropské komise týkající se počtu migrantů rozdělených mezi jednotlivé země. V tom ho ale nepodpořili jak občané, tak ani parlament.

Lidskoprávní organizace kritizuje Orbána a EU. Budapešť zprávu smetla

04.11. 17:17

Budapešť - Podle dnešního vyjádření Mezinárodní federace pro lidská práva (FIDH) maďarská vláda premiéra Viktora Orbána od svého nástupu k moci před šesti lety "neustále útočí" na právní stát. Část viny ale nese také EU, která jen nečinně přihlíží.

Orbán hrozí Unii soudem kvůli migračním kvótám

28.10. 15:11

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes znovu ostře kritizoval Evropskou unii za její migrační politiku. Uvedl, že jeho vláda využije výsledků nedávného referenda, v němž drtivá většina hlasujících povinné kvóty odmítla.

Maďarský a saský premiér se shodli v názoru na současnou migrační krizi

25.10. 21:22

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho saský protějšek Stanislaw Tillich našli shodu v otázce současné migrační krize.

Svoboda Evropy závisí na tradicích, tvrdí Orbán a v projevu se obul do EU

24.10. 16:57

Budapešť – Maďarsko si o víkendu připomnělo šedesáté výročí protikomunistického povstání, které si vyžádalo až 6000 mrtvých. V zemi se konala celá řada připomínkových akcí. Na jedné z nich se svým projevem vystoupil také premiér Viktor Orbán.

Summit migrační kvóty nevyřešil. Uspěje Slovensko?

21.10. 20:43

Brusel - Summit Evropské unie v Bruselu spor o přerozdělování migrantů mezi země Evropské unie podle povinných kvót nevyřešil, řekl dnes po jednání špiček osmadvacítky maďarský premiér Viktor Orbán.

Držitel Nobelovy ceny Wiesel odchází z Maďarské akademie věd

21.10. 11:53

Budapešť - V reakci na "represivní politice" vlády premiéra Viktora Orbána rezignoval na pozici externího člena Maďarské akademie věd Torsten Wiesel, laureát Nobelovy ceny za lékařství.

Maďarský boj proti EU: Orbán hledá podporu u opozice

18.10. 21:01

Budapešť – Podporu proti povinným kvótám pro přerozdělení migrantů v Evropské unii teď maďarský premiér Viktor Orbán hledá i od opozičních politických stran. Cílem maďarské vlády je přimět Brusel, aby povinné kvóty migrantů stáhl z pořadu jednání. Vláda proto podle mluvčího kabinetu potřebuje v…

Evropská komise chce říši, kterou by kontrolovala, zuří Orbán a chce změnu ústavy

17.10. 17:15

Budapešť - Premiér Viktor Orbán zahájil dnes v maďarském parlamentu debatu o navrženém doplňku ústavy, který je namířený proti kvótám pro přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie. Zdůraznil přitom, že důrazně odmítá Evropu jako říši kontrolovanou z Bruselu. Předložená úprava základního zákona…

Orbán se snaží umlčet opoziční tisk? Do ulic Budapeště vyrazily tisíce lidí

16.10. 20:15

Budapešť - Tisíce lidí dnes v centru Budapešti demonstrovaly za svobodu tisku a proti údajně zkorumpované vládě premiéra Viktora Orbána, která chce umlčet opozici.

Orbán chce kvůli uprchlickým kvótám změnu ústavy, opozice je proti

10.10. 17:22

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes předložil návrh změn ústavy, který se týká uprchlických kvót. Ty sice Maďaři v referendu jednoznačně odmítli, nicméně kvůli nízké účasti byl plebiscit prohlášen za neplatný.

Orbán chce zakázat uprchlické kvóty ústavou. A Fico dodal...

Aktualizovali jsme 7.10.2016, 20:38, 07.10. 15:36

Bratislava - Po nezdařeném referendu se maďarský premiér Viktor Orbán snaží dostat zákaz povinných uprchlických kvót do ústavy. Svůj krok dnes obhajoval v Bratislavě, kde se sešel s předsedou slovenské vlády Robertem Ficem.

VIDEO: Maďarské ozbrojené složky zakročily proti islamistům

07.10. 14:35

Budapešť – Maďarsko sice nemá s teroristickými útoky ve své zemi téměř žádné zkušenosti, i přesto se na ně pečlivě připravuje. Jen několik dní po referendu, které sice bylo neplatné, ale ve kterém obyvatelé drtivou většinou odmítli kvóty na migranty, pozval premiér Viktor Orbán vyzvané politiky a…

Orbán hlasitě odmítá migranty, přitom do země láká Číňany

05.10. 15:12

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán se sice často a hlasitě vyjadřuje proti imigrantů, přitom do země láká cizince, kteří jsou dost bohatí, aby si mohli zaplatit za usazení se v Maďarsku.

Orbán dostal facku. Novinář ho sjel za referendum

04.10. 15:14

Praha – I několik dní po maďarském referendu se stále vedou debaty, zda je jeho výsledek výhrou nebo prohrou maďarského premiéra Viktora Orbána. Ten chtěl hlasováním poslat Bruselu vzkaz, že jeho země kvóty na migranty nechce. Drtivá většina voličů ho sice v referendu podpořila, nepřišlo jich ale…

Česko kritizuje Orbána: Lidé jeho vymývání mozků nepodlehli

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 18:58, 03.10. 09:23

Praha – Asi 98 procent Maďarů v nedělním referendu odmítlo uprchlické kvóty stanovené Bruselem. Přesto někteří v souvislosti s hlasováním mluví o propadáku, k urnám totiž nepřišlo potřebných 50 procent voličů, aby bylo platné. Maďarská opozice už vyzvala premiéra Viktora Orbána k rezignaci, slovy…

Otřes v Maďarsku: Orbán by měl rezignovat, žádají politici

03.10. 16:13

Budapešť - Po nezdařeném referendu o migračních kvótách musí maďarský premiér Viktor Orbán řešit další problém. Tamní pravicová strana Jobbik vyzvala současného předsedu vlády k rezignaci.

Tisk tepe Orbána: Jeho referendum ztroskotalo, tím to ale nekončí

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 13:40, 03.10. 10:31

Berlín/Budapešť - Podle německých médií lze výsledky maďarského referenda o uprchlických kvótách hodnotit jako nezdar politiky premiéra Viktora Orbána. Svou protiunijní rétoriku ale patrně nezmění, jelikož mu udržuje popularitu.

Orbán zuří: Brusel nám uprchlíky nevnutí, změníme ústavu

03.10. 12:49

Budapešť – Maďarské referendum, ve kterém drtivá většina občanů odmítla kvóty na přerozdělování uprchlíků, kvůli nízké účasti není platné. I přesto premiér Viktor Orbán v neděli podle agentury AFP uvedl, že EU nemůže přinutit Maďarsko přijímat přistěhovalce.

reklama
Fotogalerie