Články k tématu: OSA (Ochranný svaz autorský)

Vystrčil zůstává předsedou Senátu, v tajné volbě získal drtivou většinu hlasů

11.11. 13:31

Předsedou Senátu zůstane Miloš Vystrčil (ODS). V tajné volbě dnes dostal 73 ze 77 odevzdaných senátorských hlasů. Vystrčil byl jediným kandidátem na šéfa horní komory, jak se už před volbou dohodly senátorské frakce.

Nekonečný boj o autorský zákon. Po pouhých 14 dnech je na stole další novela

16.02. 16:23

Jako bumerang se v poslední době vrací do Poslanecké sněmovny autorský zákon. Jen čtrnáct dní poté, co neprošla jeho poslední novela, kterou připravili senátoři, už je na světě minimálně jeden další návrh.

Nové údaje OSA: Česká domácnost zaplatila za hudbu o dvě koruny více než loni

04.07. 13:13

Praha - Každá česká domácnost zaplatila v roce 2016 za autorská hudební práva měsíčně 19,74 koruny včetně jedenadvaceti procent DPH. Předloni to bylo o dvě koruny méně. Ochranný svaz autorský (OSA) loni rozúčtovala skladatelům a textařům, jejich dědicům a nakladatelům z celého světa nejvíce ve své…

reklama

Xindl X se stal nejúspěšnějším textařem roku

14.06. 22:01

Praha – Oblíbený český zpěvák Xindl X zažívá velmi úspěšné období. Před pár týdny zveřejnil nový singl Mýval a minulý týden převzal prestižní ocenění výročních cen OSA za Nejúspěšnějšího textaře roku.

OSA nám nechce vracet část poplatků, zlobí se sdružení samospráv

31.05. 14:49

Praha - Místopředseda Svazu místních samospráv (SMS) Jan Sedláček dnes řekl, že Ochranný svaz autorský (OSA) porušuje autorský zákon a odmítá vracet část poplatků, která mu podle zákona nepatří. Může se jednat o částku až o 400 milionů korun.

Lidé se bouří proti OSA. Vyrazili do ulic

22.09. 15:15

Praha - Před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA) v Praze se dnes sešlo asi sto lidí. Protestovali proti plánu skokově zvýšit poplatky za autorská práva k hudbě pro příští rok.

Autorské poplatky se možná zvýší jen o trojnásobek inflace. Jde o předvolební gesta, zuří OSA

20.09. 17:52

Praha - Místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (STAN) se dohodl s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) na tom, že by se autorské poplatky za reprodukovanou hudbu by se neměly zvyšovat o více než trojnásobek inflace za minulé tři roky.

Smlouva s Tureckem byla nutná, hájil se při interpelacích Sobotka

15.09. 16:59

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpoledne při interpelacích odpovídal na dotazy poslanců. Jedna z otázek směřovala na Turecko a plánu EU na zrušení víz.

Poslanci odmítají skokové zdražení autorských poplatků

07.09. 16:32

Praha - Poslanci možná novelou zamezí skokovému zvyšování sazeb autorských poplatků, ke kterému se od příštího roku rozhodly přistoupit autorské svazy. Novelu autorského zákona kvůli tomu dnes vrátili k opětovnému projednání ve sněmovním kulturním výboru. Dohodli se na tom s ministrem kultury…

Starostové se bouří proti zvyšování poplatků za autorská práva

30.08. 21:33

Praha - Poslanci z hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zvolení za TOP 09 žádají, aby zvyšování poplatků za autorská práva by mělo podléhat posouzení antimonopolního úřadu. Tento bod chtějí prosadit do novely autorského zákona, kterou projednává Sněmovna.

Starostové měst a obcí budou demonstrovat před sídlem OSA

15.08. 12:28

Praha - Starostové měst a obcí budou 22. září demonstrovat před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA). Chtějí tím vyjádřit svůj nesouhlas se zvýšením poplatků za autorská práva k hudbě, s nímž OSA pro příští rok počítá.

V Česku roste odpor proti OSE roste. Zástupci hotelů zuří

12.08. 16:33

Praha - Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR) nesouhlasí se zvýšením autorských poplatků, s nímž pro příští rok počítá Ochranný svaz autorský (OSA). Podle zástupců hoteliérů kolektivní správci zneužívají svého monopolního postavení a překračují autorský zákon. Asociace proto dnes podpořila…

Problémy pro malé obce? OSA chce zvýšit poplatky za autorská hudební práva

Aktualizovali jsme 10.8.2016, 16:37, 10.08. 12:00

Praha - Ochranný svaz autorský (OSA) počítá pro příští rok se zvýšením poplatku za autorská hudební práva až o polovinu. To se ale nelíbí starostům měst a obcí. Vadí jim to natolik, že se obrátily na úřady.

Ochranný svaz autorský hlásí rekordní příjmy

26.05. 08:18

Praha - Ochranný svaz autorský (OSA) hlásí nejvyšší zisky za dobu své existence. Organizaci loni vzrostly příjmy na 915 milionů korun.

Podnikatelé přišli na způsob, jak se vyhnout placení agentuře OSA

08.05. 11:19

Zlín - Majitelé obchodů, restaurací či penzionů se naučili využívat takzvané Web radio, aby se tak vyhnuli poplatkům pro kolektivní správce autorských práv.

reklama
Fotogalerie