Články k tématu: OSN

Rusko vetovalo rezoluci o vyšetření chemických útoků v Sýrii

16.11. 22:50

New York - Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovalo rezoluci o prodloužení mise vyšetřující chemické útoky v Sýrii. Je to podesáté, co Moskva v této organizaci vetovala text o Sýrii od začátku syrského konfliktu v roce 2011. Mandát mise končí dnes o půlnoci.

Rasismus, nenávist vůči migrantům, Zeman, Okamura, dezinformace. To jsou zbraně Ruska, chce nás do svého područí, varuje Stehlíková

16.11. 11:59

Praha - Zlepšení integrace Romů do společnosti, boj proti rasismu, xenofobii a islamofobii nebo pokračování ve snaze o dosažení rovnoprávnosti žen a mužů. Právě to jsou doporučení, které dala OSN České republice v souvislosti s lidskými právy. Podle bývalé ministryně pro lidská práva a národnostní…

Barmští vojáci znásilňují a zabíjí muslimské Rohingy? Armáda obvinění popírá

13.11. 21:08

Neipyijto - Barmská armáda dnes popřela, že její příslušníci organizovaně zabíjeli a znásilňovali muslimské Rohingy při tažení proti této menšině v Arakanském státě na severozápadě země.

reklama

Humanitární krize na obzoru? Změňte svou příkrou migrační politiku, žádá OSN Austrálii

09.11. 21:30

Ženeva(Sydney - Zpráva Výboru OSN pro lidská práva, uvádí, že by Austrálie měla přestat odmítat uprchlíky a změnit své imigrační zákony tak, aby odpovídaly mezinárodním standardům. Dokument byl zveřejněn dnes.

OSN je zděšena: Klimatické změny vyženou z domovů asi 20 milionů lidí ročně

09.11. 08:02

Bonn - Experti OSN na konferenci v Bonnu varovali před dopady klimatických změn. Počet lidí prchajících každý rok před přírodními pohromami přesáhne 20 milionů. Ve zcela nové studii Světové banky se přitom píše, že počet "klimatických uprchlíků" má do roku 2050 vzrůst desetinásobně.

Západ chce prodloužit vyšetřování chemických útoků v Sýrii, Rusko je proti

08.11. 20:05

Paříž - O prodloužení mandátu vyšetřovatelů chemických útoků v Sýrii dnes OSN požádaly Velká Británie, Francie, Německo a Spojené státy. Moskva, která syrské vládě poskytuje vojenskou podporu, takové prodloužení odmítá. 

Českou republiku v pondělí čeká přezkum stavu lidských práv

05.11. 12:15

Praha - Česko v pondělí v sídle OSN v Ženevě podstoupí už potřetí přezkoumání svého stavu lidských práv. Ostatní země budou po pěti letech znovu hodnotit, jak český stát bojuje proti diskriminaci a jak přistupuje k ochraně ohrožených dětí.

Český vojenský pozorovatel v SAR popisuje, jak se situace v zemi zhoršuje

28.10. 11:40

Praha - Český voják Marek Vydržel se v rámci pozorovatelské mise ve Středoafrické republice (SAR) potýkal s náročnými klimatickými podmínkami a socio-kulturními rozdíly. Vypořádat se musel také s přepadením.

Gayové jsou mučeni, znásilňováni a zabíjeni. V 70 zemích jsou homosexuální vztahy stále trestné

28.10. 11:04

New York - Zákony kriminalizují vztahy osob stejného pohlaví stále platí ve více než 70 státech. V mnoha zemích úřady používají k perzekuci gayů a leseb zákony o dobrých mravech či veřejném pořádku.

Zvláštní zpravodaj OSN bije na poplach. Nezávislost polské justice je ohrožena, uvádí

27.10. 18:36

Varšava - Vláda konzervativní a populistické strany Právo a spravedlnost (PiS) od října 2015 podnikla řadu kroků, které se nejprve dotkly ústavního soudu a následně i dalších soudů a které kritizují polští soudci i Evropská komise. Zvláštní zpravodaj OSN pro nezávislost justice Diego García-Sayán…

Syrská vláda je zodpovědná za dubnový chemický útok, tvrdí odborníci

27.10. 09:04

Damašek/New York - Za útok sarinem na syrské město Chán Šajchún z letošního dubna může syrská vláda. Tvrdí to společná zpráva Organizace spojených národů a Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Rusko vetovalo vyšetřování chemických útoků v Sýrii

24.10. 19:28

New York - Rusko dnes vetovalo rezoluci OSN o prodloužení mandátu vyšetřovatelů chemických útoků v Sýrii, Čína se hlasování zdržela.

Zástupci Afriky jednají o ukončení praxe dětských sňatků

24.10. 08:04

Dakar - V hlavním městě Senegalu se dnes sešli afričtí političtí lídři, aktivisté za lidská práva a místní činitelé, aby projednali společné úsilí za odstranění praktiky dětských sňatků ze západní a centrální Afriky. Schůzka v Dakaru potrvá do středy.

Hrozí Iráku epidemie nebezpečných nemocí? U dobytého Mosulu začala vakcinace zvířat

23.10. 20:47

Bagdád - Vakcinaci více než jednoho milionu hospodářských zvířat v oblasti kolem Mosulu dnes společně zahájily Irák a OSN. Důvodem rozsáhlé vakcinace v někdejší baště teroristické organizace Islámský stát (IS) v Iráku jsou obavy z propuknutí epidemie nebezpečných nemocí, které by se mohly rozšířit…

Do Bangladéše už utekl téměř milion Rohingů, krize dopadá i na tamní obyvatele

23.10. 14:57

Rangún/Ženeva - V Bangladéši se nachází již téměř milion muslimských Rohingů, kteří tam utekli před násilím ze sousední buddhistické Barmy. Na pomoc menšinovému etniku jsou zapotřebí stovky milionů dolarů.

Austrálie může kvůli migrantům způsobit humanitární krizi

18.10. 20:53

Canberra - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) vyzval Austrálii, aby odvrátila humanitární krizi, která hrozí při uzavření australského internačního zařízení pro běžence na ostrově Manus v Papui-Nové Guinei.

Ruská delegace se do USA nepodívá. Nedostala víza k cestě do OSN

13.10. 17:18

Moskva - Delegace ruského generálního štábu, která se v sídle OSN v New Yorku měla zúčastnit briefingu, nedostala víza. Mluvčí Kremlu označil rozhodnutí Spojených států za nepřijatelné.

Zmocněnec OSN chce stabilizovat Libyi, volby by se měly uskutečnit do července 2018

11.10. 18:37

Tripolis/New York - Zmocněnec OSN pro Libyi Hassan Salamé dnes navrhl plán politické stabilizace severoafrické země. V Libyi by se do července příštího roku měly konat parlamentní i prezidentské volby.

Čtyři lodě porušily sankce uvalené na Severní Koreu, nesmějí do všech světových přístavů

10.10. 14:44

New York - Rada bezpečnosti OSN zakázala čtyřem lodím vstup do všech světových přístavů. Důvodem je skutečnost, že přepravovaly zboží v rozporu se sankcemi uvalenými na Severní Koreu.

Proud stále nekončí: Z Barmy do Bangladéše utíkají denně tisíce muslimských Rohingů

06.10. 15:27

Ženeva/Rangún - Z Barmy do Bangladéše denně přichází 2000 muslimských Rohingů. OSN odsoudila omezený přístup humanitárních organizací do Arakanského státu.

OSN bije na poplach: Severní Korea musí zastavit dětskou práci a týraní dětí

04.10. 21:57

Ženeva/Pchjongjang - Výbor OSN pro práva dítěte dnes uvedl, že sverokorejské úřady mučí a týrají nebo drží ve vazbě děti, které byly nuceny vrátit se do země ze zahraničí. Známky násilí zaznamenala organizace především vůči severokorejským dětem, které byl násilím navráceny z Číny, kam uprchly.

Humanitární organizace potřebují pro Rohingy 434 milionů dolarů. V uprchlických táborech hrozí epidemie

04.10. 13:57

Ženeva - Humanitární organizace pomáhající Rohingům, kteří utekli z Barmy do sousedního Bangladéše, uvedly, že v příštím půlroce budou pro muslimskou menšinu potřebovat 434 milionů dolarů (9,55 miliardy Kč). OSN vyzvala barmské úřady, aby okamžitě zastavily násilnosti v Arakanském státě.

Experti z OSN budou v Jemenu vyšetřovat obvinění ze zločinů proti lidskosti

29.09. 21:05

Ženeva – Do Jemenu bude vyslán tým mezinárodních odborníků, který má vyšetřit obvinění z válečných zločinů. Rozhodla o tom dnes Rada OSN pro lidská práva.

Má Rusko na kontě smrt 150 civilistů? Moskva to odmítá, záchranáře označiuje za šarlatány

28.09. 16:13

Damašek - Ruská nebo syrská letadla tento týden v provincii Idlib pozabíjela 150 civilistů a zasaženy byly i nemocnice, tvrdí organizace Lékaři za lidská práva (PHR). Moskva informaci obratem popřela.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací