Články k tématu: OSN

OSN žádá Hizballáh, aby ukončil své aktivity v Sýrii

16.03. 20:10

New York - Generální tajemník OSN António Guterres v dnes zveřejněné čtvrtletní zprávě vyzval libanonské milice, včetně šíitského hnutí Hizballáh, aby neprodleně ukončily své zapojení do války v Sýrii. Informovala o tom agentura AFP.

Kvůli kauze Skripal se mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. V pozoru je i NATO a EU

14.03. 14:51

Brusel/New York - Případ otravy Sergeje Skripala by se mohl příští týden dostat mezi témata summitu EU, dnes se jím zabývalo NATO. Na žádost Británie se dnes ve 20:00 SEČ kvůli kauze někdejšího dvojitého agenta mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN.

Index štěstí? Nejlépe se žije Finům a Norům

14.03. 11:30

Helsinky - Nejšťastnější zemí na světě je Finsko. V hodnocení 156 států na základě takzvaného indexu štěstí Finové odsunuli na druhé místo Norsko. Zpráva OSN letos poprvé brala v úvahu také to, jak se v jednotlivých zemích daří imigrantům.

reklama

Pokud se nepodaří zastavit násilí, jsme připraveni zasáhnout, pohrozili Američané syrskému režimu

12.03. 20:07

Washington - Vojenské útoky syrského vládnoucího režimu proti civilistům v oblastech ovládaných povstalci nabývají na intenzitě. Pokud se nepodaří efektivně zastavit toto násilí Radou bezpečnosti OSN, jsou Spojené státy připraveny zasáhnout.

Šéfa OSN potěšila domluvená schůzka Trumpa s Kimem

09.03. 20:07

New York - Generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese povzbudil záměr amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una, aby se oba osobně setkali.

RB OSN chce ve čtvrtek poslat do Ghúty další konvoj

07.03. 21:49

New York - Rada bezpečnosti OSN se na dnešním jednání shodla, že by ve čtvrtek měl vjet do východní Ghúty u Damašku další humanitární konvoj. Agentuře AFP to sdělil jeden nejmenovaný diplomat.

Komisař OSN pro lidská práva kritizuje Česko za diskriminaci Romů i kastrace násilníků

07.03. 16:22

Ženeva/Praha - Vysoký komisař OSN pro lidská práva dnes kritizoval Českou republiku kvůli údajné diskriminaci Romů a segregaci romských dětí ve školách. Vyzval rovněž k odškodnění násilných sterilizací převážně romských žen a k ukončení programu kastrace mužů usvědčených ze sexuálních trestných…

Nálety Ruska i USA zabily loni v Sýrii i mnoho civilistů, varuje zpráva OSN

07.03. 10:39

Damašek/Ženeva - Podle aktuální zprávy OSN se Rusko možná v Sýrii dopustilo válečného zločinu. Civilisté ale loni umírali i kvůli náletům koalice vedené Spojenými státy. Také Islámský stát (IS) i další povstalecké skupiny viní vyšetřovatelé z válečných zločinů, jako je zabíjení civilistů nebo…

OSN varuje: Etnické čistky namířené proti muslimům v Barmě pokračují

06.03. 09:28

Neipyijto - Poté co rohingští povstalci loni v srpnu zaútočili na řadu stanovišť barmské policie, armáda zahájila proti příslušníkům této menšiny tažení. Dle OSN etnické čistky v Barně pokračují.

Rusko obvinilo USA z pohrdání rezolucí o Sýrii

05.03. 19:11

Damašek/Moskva/Paříž - Spojené státy pohrdají rezolucí Rady bezpečnosti OSN, protože nedokázaly přimět povstalce zastavit útoky z východní Ghúty na Damašek.

Do východní Ghúty dorazil humanitární konvoj, vláda zabavila většinu zdravotnických potřeb

05.03. 14:17

Damašek - Do oblasti východní Ghúty dnes dorazil humanitární konvoj. Během ofenzivy, při níž zemřelo podle syrské nevládní organizace SOHR přes 700 civilistů, dobyla syrská armáda asi třetinu území ovládaného povstalci. Boje pokračovaly i dnes v noci.

OSN uznala pochybení při útoku na modré přilby v Kongu, zahynulo 15 lidí

03.03. 09:49

New York - OSN přiznala pochybení v přípravě a výcviku příslušníků své mírové mise v Kongu, kteří se stali cílem krvavého útoku. Při incidentu loni v prosinci zahynulo 15 tanzanských vojáků, pět konžských vojáků a dalších více než 50 členů operace OSN utrpělo zranění.

Ve východní Ghútě jde o válečné zločiny, tvrdí OSN

02.03. 21:34

Ženeva - Bombardování východní Ghúty ovládané povstalci a radikály je patrně válečným zločinem, který musí být potrestán. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn.

Bombardování východní Ghúty má prý 674 obětí na životech

02.03. 17:55

Damašek - Za uplynulých 13 dní zemřelo při bombardování východní Ghúty 674 civilistů. Podle webu televize Al-Džazíra o tom dnes informovala Syrská civilní obrana, což je dobrovolnická organizace, jejímž příslušníkům se říká Bílé přilby. 

V Středoafrické republice bylo v neděli zavražděno šest humanitárních pracovníků

01.03. 08:10

Bangui - Šest humanitárních pracovníků, z toho jeden z Dětského fondu OSN (UNICEF), byli v neděli zabiti ve Středoafrické republice. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na komuniké mírové mise OSN v této africké zemi, MINUSCA.

Existuje dohoda mezi KLDR a Sýrií? Severokorejský režim prý dodává Sýrii materiál pro chemické zbraně

28.02. 12:29

New York - Severní Korea podle OSN posílá do Sýrie materiál, který může být použit pro výrobu chemických zbraní a balistických raket. Zmiňuje zhruba 40 takových zásilek. Podle zprávy byli také severokorejští experti na raketové technologie viděni v centrech na výrobu zbraní v Sýrii.

Zpravodaje OSN zděsilo dění v Turecku, při výsleších tu údajně mučí vězně

27.02. 20:40

Ženeva - Zprávy o brutálních výslechových metodách v Turecku velice znepokojily zvláštního zpravodaje OSN Nilse Melzera. Zpravodajové OSN berou v úvahu hlášení obětí, příbuzných a organizací na ochranu lidských práv, které údaje pokud možno přezkoumávají. S kritikou zpravodajové přicházejí jen…

Ruské veto v OSN? Američané se naštvali, hrozí opatřeními vůči Íránu

27.02. 09:25

New York - Pondělní ruské veto rezoluce Rady bezpečnosti OSN představuje porážku pro USA, které už několik měsíců lobbují, aby byl Írán přinucen zodpovídat se z podpory jemenských povstalců. Americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová už Moskvě pohrozila odvetou.

Umírání civilistů v syrské Ghútě pokračuje i přes rezoluci OSN

26.02. 13:20

Damašek - Při nových náletech na východní Ghútu dnes zahynulo podle SOHR nejméně deset civilistů. Šéf OSN António Guterres vyzval bojující strany, aby dodržely příměří vyplývající z rezoluce, kterou Rada bezpečnosti OSN přijala v sobotu. Od té doby boje pokračovaly a podle bilance agentury AP je…

OSN chce okamžité příměří v Sýrii, to se zatím nekoná

25.02. 18:38

Damašek - Rada bezpečnosti OSN po několika odkladech nakonec v sobotu jednomyslně schválila rezoluci požadující nejméně třicetidenní příměří v Sýrii, které má začít bezodkladně. Zatím ale není jisté, zda a jak rychle bude klid zbraní zahájen.

OSN nakonec rezoluci o příměří v Sýrii schválila

24.02. 21:56

New York/Damašek - Rada bezpečnosti OSN dnes schválila rezoluci požadující příměří v Sýrii. Začít má bezodkladně a trvat má nejméně 30 dní.

Hlasování RB OSN o příměří v Sýrii zatím nezačalo

24.02. 20:25

New York - Zasedání Rady bezpečnosti OSN, které mělo od 18:00 SEČ hlasovat o rezoluci požadující třicetidenní příměří v Sýrii, zatím nezačalo.

Rada bezoečnosti OSN jedná o návrhu na příměří v Sýrii. Problémy může dělat Rusko

22.02. 09:25

New York - Švédsko a Kuvajt ve středu na schůzi Rady bezpečnosti OSN navrhly hlasovat o rezoluci, která by vyzvala k třicetidennímu příměří v Sýrii. Klid zbraní má umožnit evakuovat zraněné a dopravit humanitární pomoc milionům lidí, kteří ji naléhavě potřebují. Podle názoru západních diplomatů…

OSN varuje: Ozbrojenci brání černochům vrátit se do libyjského města, ti kolabují v poušti

21.02. 09:53

Tripolis - Experti OSN vyzývají libyjské úřady, aby zajistily bezpečný návrat domů několika stům obyvatel severolibyjského města Táuargha. Asi 40.000 lidí, tedy celá populace města, bylo v roce 2011 přinuceno opustit své domovy, což bylo zdůvodněno jejich údajnou podporou svrženého vůdce Muammara…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací