Články k tématu: OSN

Sněmovna začne jednat o paktu OSN o migraci

16.09. 10:51

Praha - Sněmovnu čeká příští týden debata o globálním paktu o migraci, na jehož podobě se shodlo v červenci přes 190 států Organizace spojených národů. Cílem nezávazné dohody je podpora bezpečné, řízené a legální migrace a snížení počtu případů pašování lidí a obchodování s lidmi. Poslanci by také…

Dusno kvůli uprchlíkům a Romům: Salvini se pustil do komisařky OSN, prská i Rakousko

11.09. 16:38

Řím/Vídeň/New York - Za "nevhodnou, neopodstatněnou a nespravedlivou" označil dnes italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi kritiku, kterou si Řím vysloužil od OSN kvůli své migrační politice. Informoval o tom list La Repubblica. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová v…

Vysoká komisařka OSN vysílá do Rakouska a Itálie mise kvůli migrantům

10.09. 13:56

Vídeň - Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová vyslala do Rakouska a Itálie speciální týmy, které budou zkoumat situaci migrantů v těchto zemích. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Bacheletová kritizovala také USA, kde se k rodičům podle ní stále nevrátilo 500 dětí…

reklama

Komisařka OSN se obořila na Egypt, 75 trestů smrti naráz ji šokovalo

09.09. 16:21

Káhira - Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyzvala Egypt ke zrušení rozsudků smrti nad 75 lidmi, kteří byli souzeni za účast na protestu z roku 2013. Bacheletová označila proces za "nespravedlivý", píše agentura Reuters.

Británie chce kvůli novičoku mimořádné jednání RB OSN

05.09. 19:04

Londýn - Británie dnes požádala o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN poté, co vydala zatykač na dva ruské občany obviněné z březnového útoku na agenta Sergeje Skripala. Jednání by se mělo konat už ve čtvrtek, informovala britská velvyslankyně v OSN Karen Pierceová.

Facebook už to přehání? Kvůli své definici terorismu blokuje i Deklaraci nezávislosti

03.09. 15:53

Ženeva - Společnost Facebook by měla zúžit svou příliš obecnou definici terorismu, která nyní vládám umožňuje na sociální síti svévolně blokovat legitimní opoziční skupiny a odporující hlasy. Provozovatele sociální sítě k tomu dnes vyzvala zvláštní zpravodajka OSN pro ochranu práv v boji proti…

Trump chce zrušit příspěvky do OSN pro palestinské uprchlíky, experti varují před katastrofou

31.08. 11:01

Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa se rozhodla zrušit veškeré financování programu pomoci OSN palestinským uprchlíkům ze strany USA. Experti upozorňují, že to vyústí ve zhoršení už tak katastrofální humanitární situace, zejména v Pásmu Gazy, a v prudký nárůst násilí.

Na severu Sýrie zbývá porazit 10 tisíc islámských teroristů, OSN se děsí útoků chemickými zbraněmi

30.08. 16:41

Damašek/Ženeva - OSN dnes oznámila, že v provincii Idlib na severozápadě Sýrie operuje ještě kolem 10 tisíc ozbrojených islamistů z řad An-Nusra a Al-Káidy. Panují obavy, že se případná ofenzíva Asadovy armády změní v jatka a další uprchlickou krizi.

Válečné zločiny v Jemenu? Arabská koalice zkritizuje zprávu OSN

30.08. 07:53

Rijád - Arabská koalice vedená Saúdskou Arábii, která bojuje proti šíitským povstaleckým Húsíům v Jemenu, zkritizovala novou zprávu o Jemenu, kterou zpracovali experti pověření OSN. Prý je nepřesná.

Experti OSN sepsali ostrou zprávu o konfliktu v Jemenu, kritizují mezinárodní koalici

28.08. 15:03

Saná/Ženeva - Bojové akce v Jemenu, které řídí mezinárodní koalice vedená Saúdskou Arábií, by mohly být považovány za válečné zločiny. Civilisty ohrožují ale i šíitští povstalci. Stojí to v nové zprávě expertů OSN.

Soud OSN jedná o stížnosti na USA kvůli sankcím

27.08. 21:21

Haag - Mezinárodní soudní dvůr v Haagu dnes začal projednávat íránskou stížnost na Spojené státy. Teherán v ní tvrdí, že Washington nedávným znovuzavedením protiíránských sankcí porušil bilaterální dohodu o přátelství a ekonomických vztazích z roku 1955.

Genocida muslimských Rohingů? Vyšetřovatelé OSN vyzvali ke stíhání šéfa barmské armády

27.08. 15:55

Rangún/Ženeva - Vyšetřovatelé OSN došli k závěru, že by vrchní velitel barmské armády a dalších pět generálů mělo být stíháno za genocidu muslimského etnika Rohingů. Kritice stále čelí barmská vůdkyně Su Ťij, laureátka Nobelovy ceny za mír.

150 uprchlíků je na lodi Diciotti uvězněno už pět dní. Do krize se vložila OSN

25.08. 17:21

Řím - Loď Diciotti se 150 migranty na palubě už pátý den kotví v sicilském přístavu, uprchlíci ale nesmí vystoupit. Zatím patovou situaci dnes kritizoval komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi.

Nová migrační krize? Situace ve Venezuele je srovnatelná se Středomořím

24.08. 21:53

Ženeva/Caracas - Kvůli ekonomické krizi a autoritářskému režimu uprchlo v posledních letech z Venezuely na 2,3 milionu lidí. Exodus migrantů z této země se blíží krizi srovnatelné s migrační vlnou ve Středomoří. Ve svém prohlášení to dnes podle agentury Reuters uvedla OSN.

OSN zkritizovala Trumpa za útoky na novináře

20.08. 20:52

Washington/Ženeva - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn dnes zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho útoky na média. Prý mohou mít dominový efekt i za hranicemi USA a komplikovat práci novinářům i v jiných zemích.

OSN drží pietu za zemřelého Kofiho Annana

20.08. 16:46

Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého generálního tajemníka Kofiho Annana. V Česku pracovníci organizace drželi minutu ticha dnes v poledne. Kondolenční kniha je v pražském Informační centrum OSN (UNIC) přístupná do dnešních 16:30 a také…

Zemřel bývalý šéf OSN Kofi Annan

18.08. 15:38

New York - Ve věku 80 let dnes zemřel bývalý generální tajemník OSN a nositel Nobelovy ceny za mír z roku 2001 Kofi Annan. Informovaly o tom BBC a agentura Reuters s odvoláním na diplomatické zdroje.

Masakr dětí v Jemenu pobouřil svět: Byl to nejhorší války, zní z OSN

10.08. 16:02

Saná - Při čtvrtečním náletu arabské koalice v severojemenské provincii Saada zahynuly desítky lidí, mezi nimiž bylo mnoho dětí. Jemenští šíitští povstalci jsou ochotni spolupracovat při vyšetření masakru.

Krveprolití v Sýrii? Bitva o Idlib se může změnit v jatka

09.08. 17:56

Damašek - Syrská armáda dnes distribuovala letáky, v nichž vyzvala lidi žijící v severní provincii Idlib, aby umožnili návrat státních institucí do této části země. Tu mají jako jednu z posledních v rukou povstalci a islámští radikálové. Idlib může být poslední vojenský cíl občanské války, která…

Kim se nepoučí? Zpráva odhalila, co se děje v KLDR

04.08. 10:59

New York - Severní Korea neukončila své jaderné a raketové programy a porušuje tak nadále rezoluce OSN. Uvádí se to v tajné zprávě Spojených národů, k níž se dostala agentura Reuters.

Trumpovy útoky na média: Expert OSN varuje, že porušují pravidla svobody projevu

02.08. 21:55

Ženeva - Zvláštní zmocněnec Organizace spojených národů pro svobodu názorů a vyjádření David Kaye dnes kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho verbální útoky proti novinářům a médiím prý porušují základní pravidla svobody projevu.

Ruský senátor chce zmírnění sankcí OSN proti KLDR

21.07. 18:15

Moskva/Tokio - Rada bezpečnosti OSN by měla posoudit a možná i realizovat zmírnění sankcí proti Severní Koreji. Agentuře TASS to dnes řekl vlivný ruský senátor Konstantin Kosačov.

OSN varuje: Boj s AIDS je méně úspěšný, než se doufalo

18.07. 17:02

Ženeva - Dosažení cílů, které si Organizace spojených národů stanovila v boji proti syndromu získaného selhání imunity (AIDS), je v ohrožení.

Maďarsko chystá radikální krok: Vystoupí z jednání OSN o globálním paktu o migraci

18.07. 16:48

Budapešť - Maďarsko zahájí proceduru odchodu z jednání OSN o globálním paktu o migraci. Oznámil to dnes ministr zahraničí Péter Szijjártó.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie