Články k tématu: OSN

Ruský senátor chce zmírnění sankcí OSN proti KLDR

včera 18:15

Moskva/Tokio - Rada bezpečnosti OSN by měla posoudit a možná i realizovat zmírnění sankcí proti Severní Koreji. Agentuře TASS to dnes řekl vlivný ruský senátor Konstantin Kosačov.

OSN varuje: Boj s AIDS je méně úspěšný, než se doufalo

18.07. 17:02

Ženeva - Dosažení cílů, které si Organizace spojených národů stanovila v boji proti syndromu získaného selhání imunity (AIDS), je v ohrožení.

Maďarsko chystá radikální krok: Vystoupí z jednání OSN o globálním paktu o migraci

18.07. 16:48

Budapešť - Maďarsko zahájí proceduru odchodu z jednání OSN o globálním paktu o migraci. Oznámil to dnes ministr zahraničí Péter Szijjártó.

reklama

Státy ON se dohodly na paktu o migraci

14.07. 09:37

New York - Více než 190 zemí světa schválilo v pátek podobu globálního paktu o migraci.

Do pohybu se dal milion uprchlíků z Etiopie, tvrdí OSN

04.07. 19:39

Addis Abeba - Násilí na jihu Etiopie donutilo od začátku června opustit své domovy více než 800.000 lidí. S odkazem na zprávu tamní vlády a OSN o tom dnes informovala agentura Reuters.

OSN varuje: Loni bylo v konfliktech zmrzačeno nebo zabito více než 10 tisíc dětí, další byly znásilněny

28.06. 10:55

New York - Nová zpráva OSN uvádí, že loni bylo zabito či zmrzačeno v ozbrojených konfliktech přes 10 tisíc dětí. Další byly znásilněny, donuceny stát se dětskými vojáky nebo se staly terčem útoků na školy či nemocnice. Terčem kritiky jsou především africké země, ale také Irák.

Rusko kritizuje odchod USA z Rady OSN pro lidská práva, je to prý chyba a cynismus

20.06. 17:30

Moskva - Odchod Spojených států z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) je podle Ruska chybou a "sprostým cynismem". USA prý poškodily svou reputaci ochránce lidských práv a ukázaly, že pohrdají v podstatě celou Organizací spojených národů.

USA odchází z Rady OSN pro lidská práva. Je to pokrytecké těleso sloužící vlastním zájmům, tvrdí

20.06. 08:06

Washington - Spojené státy dnes oficiálně oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC).

Rozhovory o nové syrské ústavě jsou nadějné, pokračovat budou za několik týdnů

19.06. 18:48

Ženeva – V Ženevě probíhají další jednání, která se týkají vytvoření syrského ústavního výboru, který bude mít na starosti změnu syrské ústavy. Zástupci Íránu, Ruska a Turecka se v nadcházejících týdnech opět setkají a budou pokračovat v rozhovorech, už teď byl ale údajně zaznamenán posun.

Pátý rok po sobě přibývá uprchlíků, denně své domovy opouští 44 tisíc lidí

19.06. 10:05

Ženeva - Ve světě bylo loni na útěku 68,5 milionu lidí, což je rekordní údaj pátý rok po sobě. Asi polovina běženců jsou děti. Velký podíl na vysokém počtu uprchlíků mají konflikty v Africe a také rohingská krize. Není pravda, že migrační krizí jsou postiženy vyspělé země.

Valné shromáždění OSN odsoudilo Izrael za zabíjení Palestinců v Pásmu Gazy, USA se to nelíbí

14.06. 09:47

New York/Gaza - Valné shromáždění OSN ve středu odsoudilo Izrael za zabíjení Palestinců z Pásma Gazy. Přijatá rezoluce, která na rozdíl od podobných dokumentů Rady Bezpečnosti OSN není závazná, požaduje pro Palestince mezinárodní ochranu.

V Idlibu je ohroženo na 2,5 milionu civilistů, varuje OSN

11.06. 13:52

Damašek - Boje v syrské provincii Idlib eskalují a OSN má obavy o 2,5 milionů civilistů v oblasti. Humanitární koordinátor OSN Panos Moumtzis dnes v Ženevě vyzval hlavní světové mocnosti, aby zprostředkovaly mírovou dohodu mezi hlavními aktéry syrského konfliktu.

Arabové kvůli ochraně Palestinců svolali mimořádnou schůzi Valného shromáždění OSN, Izraeli se to nelíbí

09.06. 12:25

Ramalláh - Na žádost arabských zemí se příští týden ve středu k mimořádnému zasedání sejde Valné shromáždění OSN. Bude hlasovat o rezoluci požadující mezinárodní ochranu Palestinců z Pásma Gazy.

Zmocněnec OSN vyzval KLDR k propuštění politických vězňů

07.06. 16:17

Ženeva - Zvláštní pověřenec OSN pro lidská práva v Severní Koreji dnes vyzval KLDR, aby před úterním summitem s prezidentem Donaldem Trumpem začala propouštět vězně. Ocenil, že stalinistická země nedávno propustila tři americké vězně.

OSN kritizuje Američany: Rozdělování rodin migrantů musí okamžitě přestat

05.06. 15:10

Washington/Ženeva - Úřad OSN pro lidská práva (OHCHR) dnes zkritizoval Spojené státy za rozdělování rodin migrantů, které nelegálně překročily mexicko-americkou hranici. OSN požaduje, aby byla tato praxe okamžitě zastavena.

Plasty dál dusí celý svět: OSN doporučuje zakázat či zdanit igelitky

05.06. 13:23

Oslo - Do boje proti plastům se vložila OSN. Dnes zveřejněná zpráva Programu OSN na ochranu životního prostředí (UNEP) doporučuje státům, aby zvážily zákaz či zdanění jednorázových plastových tašek či nádob na potraviny.

Duterte zaútočil na OSN. Jejího experta poslal k čertu

03.06. 14:04

Manila - Filipínský prezident Rodrigo Duterte, který proslul nevybíravými výroky, poslal experta OSN Diega Garcíu-Sayana k čertu.

Rusko v RB OSN čelilo kritice za sestřelení letu MH17 a Donbas

30.05. 09:14

New York - Rusko čelilo v Radě bezpečnosti OSN kritice kvůli konfliktu na východě Ukrajiny, anexi Krymu a odmítnutí závěrů mezinárodního vyšetřování, které spojuje ruskou armádu se sestřelením malajsijského civilního letadla nad Ukrajinou v červenci 2014. Nizozemsko a Austrálie vyzvaly Rusko, aby…

Sýrie nově předsedá konferenci OSN o odzbrojení

29.05. 12:34

Ženeva - Zástupce Spojených států dnes na protest proti zahájení syrského předsednictví konference OSN o odzbrojení v Ženevě odešel z jednacího sálu. Oznámila to agentura AFP. Sýrie přebírá předsednictví po Švýcarsku v abecedním pořadí.

Vláda v Sýrii předložila seznam kandidátů do ústavního výboru

28.05. 20:57

Ženeva - Syrská vláda předložila OSN seznam kandidátů na členy ústavního výboru, který bude mít na starosti změnu syrské ústavy. Informoval o tom dnes zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura. Vytvoření výboru bylo schváleno na lednové mírové konferenci v Soči. Nyní je na de Misturovi, aby…

Zrušení summitu Kima s Trumpem? Generální tajemník OSN je znepokojen

24.05. 17:47

Ženeva - Generální tajemník OSN António Guterres vyjádřil hluboké znepokojení z toho, že historické setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una bylo zrušeno. Guterres podle agentury Reuters vyzval obě strany, aby nadále pokračovaly v dialogu o cestě KLDR k…

Rusové v OSN požádali o odklad sankcí proti pašerákům

21.05. 20:44

New York - Rusko požádalo o odklad návrhu západních států, který žádal komisi OSN pro Libyi, aby zavedla sankce proti šesti obviněným vůdcům libyjských sítí pašeráků lidí. Rozhodnutí Moskva zdůvodnila tím, že potřebuje další informace o tom, zda by sankce byly efektivní, informovala dnes agentura…

Skutečná síla uprchlické krize? Čísla ukázala, jak tragicky je na tom Česko

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 22:08, 19.05. 18:44

Během prvních 129 dní letošního roku dosáhlo břehů Evropy 24 502 migrantů z Afriky a Blízkého východu. Oproti předchozím rokům jde o podstatně nižší číslo, za stejné období totiž v roce 2017 dorazilo 53 979 migrantů a o rok dříve dokonce 187 569 migrantů. Jak se k nim ale staví Evropa a kde se v…

Kuvajt chce, aby RB OSN odsoudila izraelský zásah na hranicích

18.05. 17:02

Kuvajt - V Radě bezpečnosti OSN v pondělí začne debata o rezoluci, která má odsoudit postup Izraele proti palestinským demonstrantům a vyzvat k ustavení mezinárodní ochranné mise na palestinských okupovaných územích. Navrhovatelem textu, který dnes dostali členové rady, je Kuvajt. Očekává se, že…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace