Články k tématu: OSN

Zemanova fotka vyvolala pořádný rozruch. V USA si dal cigaretu s Lavrovem a pak...

Aktualizovali jsme 21.9.2017, 23:10, včera 15:29

New York/Praha – Český prezident Miloš Zeman je právě v USA, na půdě Valného shromáždění OSN vystoupil v úterý se svým projevem. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček zveřejňuje fotografie z USA na sociálních sítích. Jedna z nich ukazuje, že se Zeman také setkal se šéfem ruské diplomacie. Právě ona vyvolala…

Izolace států podle Gabriela nepřinese mír ani prosperitu

včera 23:07

New York - Polemiku s programovými hesly amerického prezidenta Donalda Trumpa obsahoval dnes projev německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela na Valném shromáždění OSN. Odsoudil "národní egoismus", který není schopen řešit problémy současného světa.

Výhrůžky v OSN? KLDR nazvala Trumpa "štěkajícím psem"

včera 10:51

Pchjongjang - Severokorejský ministr zahraničí označil projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN za štěkání psa. Šéf Bílého domu označil režim v KLDR za zvrácený a obvinil ho z bezohledné snahy získat jaderné zbraně.

reklama

Mají pomáhat, místo toho znásilňují. Mise OSN v Kongu dostala tísíce stížností na sexuální zneužívání

včera 10:46

Kinshasa - V posledních 12 letech bylo proti zaměstnancům OSN vzneseno 2000 obvinění ze sexuálního zneužívání, z toho více než 700 proti členům mírové mise v Kongu.

Mayová v OSN varovala před terorismem, kritizovala KLDR i syrský režim

20.09. 22:08

New York - Před nebezpečím terorismu dnes v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN varovala šéfka britské vlády Theresa Mayová. Jen letos její země následky teroru pocítila hned pětkrát. 

EU očekává od OSN, že bude energičtější a méně byrokratická, vysvětloval Tusk

20.09. 20:58

New York -  Ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN dnes v New Yorku vystoupil také předseda Evropské rady Donald Tusk. Uvedl, že Evropská unie očekává od Organizace spojených národů, že bude energičtější a méně byrokratická.

Izrael o mír nestojí. Odpovědnost za mír na Blízkém východě leží na OSN, myslí si Abbás

20.09. 20:57

New York - Na zasedání Valného shromáždění OSN dnes vystoupil předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás. Při té příležitosti obvinil Izrael, že se chce zbavit odpovědnosti za plnění svých mezinárodní závazků.

Bylo to jako známkování neposlušných žáků, ohodnotil projev Trumpa v OSN Zeman

20.09. 20:15

New York - Známkování neposlušných žáků. Právě těmi slovy český prezident Milš Zeman ohodnotil projev svého amerického protějška Donalda Trumpa v OSN. Mezinárodní společenství by nemělo být založeno na stylu žák-učitel, řekl český prezident na dnešní tiskové konferenci českým novinářům.

Rohingové se mohou snadno stát kořistí obchodníkům s lidmi, varuje OSN

20.09. 19:53

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Trumpova slova o Íránu? Jsou absurdní a nenávistná, tvrdí Rúhání

20.09. 19:46

New York – Vůči protiíránským výrokům amerického prezidenta Donalda Truma se dnes v OSN vymezil íránský prezident Hasan Rúhání. Šéf Bílého domu ve svém úterním projevu označil teheránský režim za „zkorumpovanou diktaturu".

Německý soud poslal za mříže uprchlíka, který se podílel na únosu pracovníka OSN v Sýrii

20.09. 19:14

Stuttgart – Tři a půl roku si má odsedět syrský uprchlík za účast na únosu kanadského pracovníka OSN v Sýrii v roce 2013. Rozhodl o tom soud ve Stuttgartu na jihozápadě Německa. Prokuratura pro souzeného žádala sedmileté odnětí svobody. Obhajoba se na druhé straně zasazovala o dvouletý podmíněný…

Zeman jednal s generálním tajemníkem OSN Guterresem

20.09. 19:13

New York – Návštěva Miloše Zemana v USA se chýlí ke konci. Dnes v New Yorku jednal s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem o boji proti terorismu. Zeman to řekl českým novinářům na tiskové konferenci. Poslední akcí před jeho dnešním odletem z USA byla návštěva krajanů v newyorské České…

Média jsou v ráži: Trumpova pohrůžka KLDR na půdě OSN je nevídaná, rozsekal své nepřátele na kousky

20.09. 12:59

Washington - Americký prezident Donald Trump ve svém prvním projevu v OSN varoval, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy a jejich spojence, nebude mít Washington jinou možnost, než Severní Koreu zcela zničit. Tisk jeho slova pokládá za nevídaná.

Litevská prezidentka v OSN kritizovala cvičení Západ 2017, ruští diplomaté opustili sál

20.09. 08:00

New York – Před Valným shromážděním OSN dnes vystoupila také litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová. Mluvila o tom, že Rusko při společných manévrech na cvičení Západ 2017 nacvičuje útok na své západní sousedy.

Politici komentují Zemanovo vystoupení v OSN. Neřekl nic nového, Kiska byl lepší

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 20:22

Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN spíše pozitivně. Zůstal prý u svých témat i myšlenek a v podstatě neřekl nic nového. 

Netanjahu v OSN pochválil Trumpa a varoval před jadernou dohodou s Íránem

19.09. 21:42

New York - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes z tribuny Valného shromáždění Organizace spojených národů několikrát pochválil prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho letošní návštěvu v Izraeli, za jeho podporu židovského státu, za jeho dnešní projev v OSN a za to, že „říká o Izraeli pravdu". 

Kurdské snahy o nezávislost destabilizují poměry na Blízkém východě, musíme je zastavit, volá Erdogan

19.09. 21:40

New York - V projevu před Valným shromážděním OSN dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hovořil o hrozbě terorismu. Vyzval také kurdskou regionální vládu v Iráku, aby ustoupila od chystaného hlasování o nezávislosti.

Světoví politici reagují na Trumpův projev v OSN. Přechází slova souhlasu i kritiky

19.09. 21:33

New York - Dnešní projev amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolal v kuloárech OSN rozdílné reakce. Šéf Bílého domu v rámci všeobecné rozpravy Valného shromáždění světové organizace vystupňoval výhrůžky proti KLDR a v konfrontačním tónu hovořil o situaci v Íránu a Venezuele. 

Macron kritizoval Trumpa kvůli klimatické dohodě. Představil také nové iniciativy k Sýrii a Barmě,

19.09. 21:04

New York - Francouzský prezident Emmanuel Macron představil nové diplomatické iniciativy, které mají přispět k řešení krizí v Sýrii nebo v Barmě. Učinil tak na půdě OSN v New Yorku.

Slovenský prezident Kiska na půdě OSN poukázal na odpovědnost světa za osud uprchlíků

19.09. 19:22

New York - Sobectví a úzké národní zájmy jsou hlavní překážky rozvoje lidstva. Z tribuny Valného shromáždění OSN to dnes uvedl slovenský prezident Miloš Zeman.

Dobrý bože, spustil Zeman v OSN. Vyzval k zastavení terorismu i migrantů.

19.09. 19:10

New York - Ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN dnes vystoupil český prezident Miloš Zeman. Upozornil na to, že svět stále nedokázal rozhodně zasáhnout proti terorismu. Zeman svůj zhruba desetiminutový projev pronesený v angličtině ukončil optimistickým prohlášením, že nad mezinárodním…

Trump v OSN pohrozil KLDR Íránu i Venezuele, varoval před nekontrolovanou migrací

19.09. 19:00

New York – Americký prezident Donald Trump dnes se svým projevem vystoupil v Organizaci spojených národů. Ostře kritizoval režimy Severní Koreje, Íránu a Venezuely. Odsoudil také islámské radikály a slíbil, že Spojené státy je zastaví. Vůbec se nezmínil o klimatických změnách. USA přitom čelí…

Generální tajemník OSN Guterres varoval před konflikty ve světě, vyzval k boji proti terorismu

19.09. 17:06

New York - V New Yorku začíná všeobecná rozprava 72. zasedání Valného shromáždění OSN. Generální tajemník OSN António Guterres varoval před konflikty ve světě a odsoudil přitom jaderné testy Severní Koreje. Zkritizoval též postup barmské vlády vůči Rohingům. Vyzval k boji proti terorismu a ke…

Rekonstrukce Sýrie? Nejprve musí Asad odejít, až pak pomůžeme, tvrdí Johnson

19.09. 09:37

New York - Šéf britské diplomacie Boris Johnson prohlásil, že Spojené království, USA a další země, které se staví proti režimu v Damašku, nepodpoří poválečnou rekonstrukci Sýrie bez záruky, že prezident Bašár Asad už nebude u moci.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací