Články k tématu: OSN

Migranti jsou pro země přínosem, zní z nejvyšších míst

Aktualizovali jsme 14.1.2018, 22:46, 14.01. 11:04

Zvládání migrace je jednou z nejzásadnějších výzev pro současnou mezinárodní spolupráci, konstatuje generální tajemník OSN António Guterres. V komentáři pro server The Guardian tvrdí, že migrace posiluje hospodářský růst, omezuje nerovnosti a propojuje odlišné společnosti.

Mexické bezpečnostní složky podle OSN porušily lidská práva po přestřelce u Acapulca

12.01. 10:31

Mexiko - Při přestřelce nedaleko přímořského letoviska Acapulco v neděli přišlo o život 11 lidí. Mexické úřady teď čelí kritice od komisaře OSN. Během vyšetřování případu byla zřejmě porušena lidská práva.

Kvůli bojům o syrský Idlib uprchlo už 100 tisíc lidí, varuje OSN

10.01. 21:35

Damašek - Od začátku prosince kvůli bojům ze syrské provincie Idlib uprchlo téměř 100.000 lidí. Oznámila to OSN.

reklama

Syrský uprchlík se pokusil upálit před budovou OSN v Libanonu

10.01. 21:14

Bejrút - V Libanonu před úřadem OSN se dnes pokusil upálit syrský uprchlík. Protestoval tak proti tomu, že tato organizace přestala poskytovat pomoc jeho rodině.

Netanjahu kritizuje úřad OSN pro palestinské uprchlíky, žádá jeho zrušení

07.01. 16:45

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ostře kritizoval Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) a požadoval jeho zrušení. Připojuje se tak k nedávným výrokům amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Zmrazení pomoci Palestincům? Americká diplomacie informaci popřela

06.01. 10:23

Washington - Americká diplomacie dementovala zprávu agentury Axios, podle níž Spojené státy zmrazily finanční pomoc ve výši 125 milionů dolarů (2,65 miliardy korun) určených na pomoc palestinským uprchlíkům.

USA zatlačily Kosovo do kouta. Nerušte soud pro válečné zločiny, vzkazují

05.01. 15:51

Priština - Spojené státy jsou rozhodnuty neblokovat v Radě bezpečnosti OSN návrh Ruska týkající se Kosova, pokud kosovský parlament zruší zvláštní soud pro válečné zločiny.

Saúdská Arábie by měla propustit politické vězně, žádají experti OSN

02.01. 20:16

Ženeva - Nezávislí experti OSN dnes vyzvali Saúdskou Arábii, aby přestala utlačovat disidenty a propustila desítky politických aktivistů, kteří jsou vězněni od září. Informovala o tom agentura Reuters. Vláda Saúdské Arábie se k prohlášení expertů OSN zatím nevyjádřila.

Rada bezpečnosti OSN uzavřela přístup do světových přístavů čtyřem lodím KLDR

29.12. 08:08

New York - Rada bezpečnosti OSN se rozhodla uzavřít přístup do světových přístavů čtyřem severokorejským nákladním plavidlům.

OSN kritizuje omilostnění peruánského exprezidenta

28.12. 19:00

Ženeva - Odborníci OSN na lidská práva dnes kritizovali omilostnění peruánského exprezidenta Alberta Fujimoriho.

Pro děti v některých zemích neexistuje bezpečné místo, terčem útoků se stávají doma, ve škole i na hřišti.

28.12. 13:40

New York - Pro děti v některých částech světa už není žádné místo bezpečné, terčem útoků se stávají doma, ve škole i na hřišti. Ukazuje to zpráva, kterou dnes zveřejnil Dětský fond OSN (UNICEF).

Valné shromáždění OSN vyzvalo Barmu k ukončení bojových operací proti muslimským Rohingům

24.12. 22:24

New York - Valné shromáždění OSN dnes apelovalo na Barmu, aby ukončila vojenské operace zaměřené proti muslimským Rohingům. Výzvu podpořilo 122 zemí. Proti byla Čína, Rusko, Kambodža, Laos, Filipíny, Vietnam, Bělorusko, Sýrie a Zimbabwe. Dalších 24 států se zdrželo hlasování.

KLDR zuří. Sankce RB OSN se rovnají válečnému aktu, varuje Pchjongjang

24.12. 09:38

Pchjongjang - Poslední kolo sankcí Rady bezpečnosti OSN proti KLDR se rovná válečnému aktu a úplné hospodářské blokádě, uvedlo dnes severokorejské ministerstvo zahraničí.

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně rozšířila sankce proti KLDR

23.12. 09:31

New York - Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci, která proti KLDR zavádí další sankce kvůli nedávné zkoušce severokorejské mezikontinentální rakety. Čínský zástupce v OSN upozornil, že napětí na Korejském poloostrově se dostává mimo kontrolu.

USA chtějí poděkovat 65 zemím, které nepodpořily nepodpořily rezoluci proti Jeruzalému

22.12. 12:39

New York - Spojené státy chtějí poděkovat zemím, které ve čtvrtek abstenovaly, zdržely se nebo hlasovaly proti rezoluci Valného shromáždění OSN odsuzující rozhodnutí Washingtonu uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. ČR je mezi zeměmi, které se hlasování zdržely.

Iniciátoři rezoluce o Jeruzalému oslavují, Trump by měl změnit své rozhodnutí, žádá Erdogan

21.12. 21:25

New York - Velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová ocenila všechny státy, které během dnešního hlasování v OSN o rezoluci k Jeruzalému byly proti, případně se jako například Česká republika zdržely. Izrael s rezolucí nesouhlasí, naopak palestinské vedení ji považuje za své vítězství. Rezoluce,…

Valné shromáždění OSN rezolucí odsoudilo rozhodnutí USA o Jeruzalému

21.12. 20:19

New York – Spor kvůli Jeruzalému dál pokračuje. Valné shromáždění OSN na dnešním mimořádném zasedání přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje rozhodnutí Spojených států uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. 

USA předložily Radě bezpečnosti OSN novou rezoluci proti Severní Koreji

21.12. 20:09

New York - USA předložily Radě bezpečnosti OSN návrh nové rezoluce proti Severní Koreji. Vrcholný orgán Organizace spojených národů by o ní mohl hlasovat v pátek.

Netanjahu zuří: OSN je dům lží

21.12. 16:27

Jeruzalém - Valné shromáždění OSN má hlasovat o návrhu rezoluce vyzývající Spojené státy, aby odvolaly své rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Premiér židovského státu Benjamin Netanjahu v reakci uvedl, že považuje OSN za "dům lží".

Zpravodajka pro lidská práva z OSN nesmí do Barmy

20.12. 13:32

Ženeva - Barmská vláda odmítla spolupracovat se zvláštní zpravodajkou OSN pro lidská práva a nevpustí ji na své území. Jihokorejská psycholožka I Jang-hi se chystala Barmu navštívit v lednu. Chtěla řešit situaci v Arakanském státu, který je domovem muslimských Rohingů.

OSN chce navrhnout témata pro řešení situace v Sýrii

19.12. 20:58

New York - Zmocněnec pro Sýrii Staffan de Mistura se chystá navrhnout volební a ústavní reformy pro Sýrii tak, aby byly přijatelné pro znesvářené strany.

OSN je v šoku. Chce vyšetřit, jak izraelská armáda zabila palestinského invalidu

19.12. 16:26

Jeruzalém - Izraelci při jednom z muslimských protestů minulý pátek zabili Ibráhíma abú Surajju, který měl amputované nohy. Podle armády byl zákrok v souladu s předpisy. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva považuje za nedostatečné interní vyšetřování incidentu.

Velvyslankyně Haleyová v OSN provokuje? Írán důrazně protestoval proti USA

19.12. 14:02

Teherán - Írán dnes oficiálně protestoval proti prohlášení americké vyslankyně při OSN Nikki Haleyové, která minulý týden představila údajně nevyvratitelné důkazy o tom, že Írán raketami vyzbrojuje šíitské povstalce v Jemenu. Podle USA jde o porušení rezoluce OSN.

Spojené státy vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Jeruzalémě

18.12. 21:13

Washington - Spojené státy dnes vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která měla odsoudit uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací