Články k tématu: pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze (2. 12. 2017)

Ke spadlé trojské lávce dorazily dva vyprošťovací tanky

14.12. 15:13

Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat z řeky zbytky konstrukce. Zatím není jasné, jestli se podaří zbytky lávky vytáhnout naráz, nebo je bude nutné rozdělit na více částí.

Nymburk zavřel lávku podobnou té Trojské. Patrně měla konstrukční vadu

13.12. 18:20

Nymburk - Město Nymburk dnes odpoledne uzavřelo lávku přes Labe, která je totožné konstrukce a od stejného projektanta jako zřícená lávka v Praze Troji. Podle prvotního zjištění policie má lávka pravděpodobně systémovou konstrukční chybu, při které dochází ke korozi předpínacích lan.

TOP 09 žádá hlavu Krnáčové. Po zřícení lávky odjela na ples, pak na dovolenou

13.12. 14:25

Praha - Pražská TOP 09 bude požadovat po vedení města vyvození politické zodpovědnosti za spadlou lávku v Troji. Pokud se tak nestane, navrhne odvolání primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Tu opoziční zastupitelé kritizovali také za to, že se podle nich události dostatečně nevěnovala.

reklama

Demontáž zřícené lávky pokračuje. Zbytky musí prozkoumat nejdřív odborníci

11.12. 11:25

Praha - Demontáž trosek zřícené lávky se dnes přesunula na vltavský břeh v Troji. Z protilehlého Císařského ostrova dělníci nadále odvážejí zbytky lávky na parkoviště u nedaleké betonárky, aby je prozkoumali odborníci.

Kusy zřícené trojské lávky už byly odvezeny ke zkoumání

09.12. 16:22

Praha - Stavební firma, která od pátku vytahuje z Vltavy nosnou konstrukci zřícené lávky, dnes začala převážet některé její části na parkoviště u trojské betonárky. Původně se s odvozem některých určených částí ke zkoumání počítalo od neděle.

Kaliště se bojí katastrofy, obec uzavřela most podobnou té v pražské Tróji

08.12. 15:47

Praha - Obec Kaliště u Prahy nechala tento týden uzavřít lávku přes řeku Sázavu mezi Hvězdonicemi a Poddubím. S dalším postupem počká na výsledky vyšetřování pádu lávky v pražské Troji, která je stejného typu.

V Troji začala demontáž zřícené lávky, dělníci rozřezali první díly

07.12. 17:34

Praha - Dělníci začali dnes na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky. Na demontáž dohlíží policie a znalci. Až firma Strabag demontuje trosky na Císařském ostrově, přesune se na trojský břeh. Lávka spadla v sobotu po 13:00. Ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu.

Demontáž zřícené lávky bude náročná, přijde na 10 milionů

05.12. 12:11

Praha - Zaměstnanci společnosti Strabag začnou zřícenou lávku do Troje rozebírat nejdříve na Císařském ostrově. Poté se přesunou na trojský břeh. Demontáž za 10 milionů korun by měla trvat zhruba 13 dní, záležet bude ale na požadavcích soudního znalce a policie.

Obavy o bezpečnost českých mostů? Lávka v Černošicích byla uzavřena

05.12. 09:30

Černošice (u Prahy) - Po sobotním neštěstí v Troji probíhají kontroly dalších mostů. Z bezpečnostních důvodů byla v pondělí večer uzavřena lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci.

Pád lávky v Troji: V Praze je další nebezpečný most. Zcela zabránit havárii nejde, říká expert

04.12. 19:15

Praha – Odborníci na statiku mostů říkají, že systém kontroly mostů v Česku je propracovaný a dostatečný. Zároveň ale přiznávají, že některé mostní konstrukce jsou však z hlediska údržby podfinancované.

Kvůli pádu lávky v Praze padají hlavy, odvolán má být i šéf mostařů

04.12. 15:58

Praha - Vedení Prahy žádá kvůli sobotnímu pádu lávky v Troji dočasné odvolání šéfa mostařů v Technické správě komunikací (TSK) Jana Zemánka. Mimo funkci by měl být do konce vyšetřování příčin pádu.

Lávku v Tróji rozřežou a převezou na zkoumání

04.12. 12:49

Praha - Trosky zřícené lávky, která spojovala pražský Císařský ostrov a Troju, budou převezeny k nedaleké betonárce, kde je bude zkoumat znalec. Na místě sobotního neštěstí, při kterém byli zraněni čtyři lidé, by mohl na jaře dočasně vzniknout pontonový most.

Zřícená lávka byla ve špatném stavu, havarijní ale nebyl

03.12. 13:21

Praha - Lávka pro pěší v Praze-Troji nebyla v dobrém stavu, ale havarijní nebyl. Novinářům to dnes řekl ředitel městské Technické správy komunikací Petr Smolka. Indicie technického problému podle něho neexistovaly. Lávka se v sobotu zřítila. Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dva těžká.

Zřícenou lávku nahradí provizorní most, byla údajně ve velmi špatném stavu

02.12. 20:42

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová chce přezkoumat poslední posudek, který hodnotil stav lávky v Praze-Troji. Je starý tři týdny a na riziko neupozornil.

OBRAZEM: Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze

02.12. 16:31

Praha - V Praze - Troji se dnes odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Při pádu se zranili čtyři lidé.

Zřícená Trojská lávka byla jedním z 32 pražských mostů přes Vltavu

02.12. 15:28

Praha - Trojská lávka z Troje na Císařský ostrov, otevřená v červenci 1984 na místě někdejšího pontonového mostu, byla jedním z 32 mostů, můstků či lávek, které v Praze vedou přes Vltavu nebo její část.

V Praze spadla lávka do Vltavy, na místě jsou zranění

02.12. 14:39

Praha - U Trojského zámku v Praze se dnes odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při při pádu zranili čtyři lidé. Hasiči prohledávají hladinu Vltavy u spadlé lávky, a na místo byl povolán statik. ČTK to řekli mluvčí pražských hasičů a záchranné služby.

reklama
Fotogalerie