Články k tématu: Palestina, Gaza

Vzkaz v láhvi z Rhodosu urazil více než 800 kilometrů, dostal se až do Gazy

23.08. 08:54

Gaza - Mladý britský pár během dovolené na řeckém ostrově Rhodos poslal vzkaz v láhvi. Zásilka urazila přes 800 kilometrů a doputovala až k pobřeží Pásma Gazy, kde ji po dvou měsících vylovil rybařící Palestinec.

Izraelští vojáci zastřeloili Palestince u Pásma Gazy, dalších sedm zranili

07.06. 07:56

Pásmo Gazy - Izraelští vojáci dnes v blízkosti hraničního plotu u Pásma Gazy zastřelili jednoho Palestince a dalších sedm zranili. Střelba byla reakcí na to, že Palestinci po nich házeli kameny. S odkazem na zdravotníky a obyvatele v Pásmu Gazy o tom informovala agentura Reuters.

Na palestinském Západním břehu Jordánu dnes začaly volby

13.05. 11:25

Ramalláh - Na palestinském Západním břehu Jordánu dnes začaly volby do městských rad. Jsou prvním hlasováním od roku 2006, kdy tehdejší parlamentní volby vyhrálo hnutí Hamas.

reklama

V Pásmu Gazy byl zadržen muž podezřelý z vraždy velitele Hamasu

11.05. 17:48

Gaza - V Pásmu Gazy byl zadržen muž, kterého palestinské hnutí Hamas viní z vraždy jednoho ze svých velitelů. Zadržený se údajně k činu už přiznal.

Káhira umožnila studentům a nemocným dostat se do Egypta. Otevřela přechod s Pásmem Gazy

06.03. 14:10

Káhira - Egypt dnes na tři dny otevřel hranici s palestinským Pásmem Gazy, aby umožnil studentům a nemocným dostat se do Egypta. Podle agentury Anadolu se na místě shromáždilo od dnešního časného rána už několik stovek lidí.

V tunelu z Egypta do Gazy zahynuli čtyři Palestinci

04.12. 12:18

Gaza - V pašeráckém tunelu pod hranicí mezi Egyptem a palestinským Pásmem Gazy našli záchranáři těla čtyř pohřešovaných Palestinců.

Záhada biblických rozměrů vyřešena? Archelogové našli starověký masový hrob

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 00:13, 12.07. 17:46

Jeruzalém – Jedna z největších biblických záhad se možná brzy vyřeší. Archeologové údajně našli hřbitov patřící Pelištejcům, kde mají být ostatky zhruba 200 lidí. Jejich hanlivé označení lidí, kteří falšují historii, by mohlo být úplně jinak.

Proč z dětí rostou teroristé? Lékař promluvil

14.03. 10:58

Pokud budou děti z palestinského Pásma Gazy nadále bez přístupu k základním službám a zboží, mnoho z nich se v budoucnu přidá k ozbrojenému boji proti Izraeli, který za to bude moci vinit pouze sebe. S uvedeným názorem vystoupil palestinský lékař Belal Dabour, když v rozhovoru pro server rt.com…

reklama
Fotogalerie