Články k tématu: Parkanová, Vlasta

Kauza CASA: Kalousek svědčil u soudu, nákup má za výhodný

09.05. 12:18

Praha - Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se u soudu zastal exministryně obrany Vlasty Parkanové, která čelí obžalobě za nákup letounů CASA. Státní zástupce političce vyčítá, že nenechala předem zpracovat posudek k ceně letadel. Podle Kalouska k tomu však při nákupu vojenského…

Jak to bylo s nevýhodným nákupem letounů CASA? Promluvil klíčový svědek obžaloby

19.12. 16:14

Praha - Expert na vojenskou techniku Karel Daňhel dnes u soudu označil výběr letounů CASA pro českou armádu za nevýhodný. Do finálního výběru podle něj prošlo pět různých strojů, přičemž CASA byla třetí až čtvrtá. Management ministerstva obrany ale rozhodl o zúžení výběrového řízení pouze na…

Exministr obrany Barták před soudem obhajoval nákup letadel CASA

17.10. 12:31

Praha - Exnáměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu Martin Barták dnes u soudu jako svědek hájil nákup letounů CASA. Obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě majetku čelí jeho někdejší nadřízená Vlasta Parkanová a šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk.

reklama

Soud v kauze letounů CASA začal bez exministryně obrany Parkanové

16.05. 12:25

Praha - Hlavní líčení v kauze nákupu letounů CASA dnes začalo bez obžalované bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09), která se na poslední chvíli vzdala své účasti. Druhý obžalovaný, bývalý ředitel ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk, vinu odmítl. Ministerstvo…

Kauza nákupu letadel CASA se vrací k došetření, žalobce uspěl se stížností

05.01. 16:29

Praha – Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že státní zástupce uspěl se stížností proti vrácení kauzy nákupu letadel CASA k došetření. Odvolací pražský městský soud rozhodnutí zrušil, a věcí se tak bude znovu zabývat soud obvodní.

Soud rozhodl: Parkanová musí zaplatit pokutu

30.11. 11:45

Praha - Exministryně obrany Vlasta Parkanová zaplatí pokutu za zveřejnění výpovědí svědků v trestní kauze CASA. Dnes o tom rozhodl soud, když zamítl její žalobu na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Soud vrátil kauzu CASA na začátek. V obžalobě jsou prý domněnky

03.10. 18:02

Praha - Tvrzení obžaloby, že se Vlasta Parkanová chtěla nákupem letounů CASA zalíbit premiérovi Mirku Topolánkovi jsou dle soudkyně Markéty Binderové domněnky. Kauza se proto vrací k došetření.

Kauza nákupu letadel CASA se vrací k došetření

16.09. 18:18

Praha – Kauza nákupu letadel CASA pro českou armádu byla navrácena k došetření. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 6.

Kauza nákupů letounů CASA se zapíše do historie. Dvě soudkyně se případu vzdaly

Aktualizovali jsme 11.7.2016, 19:11, 11.07. 11:05

Praha - Případ bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové, kterou žalobci poslali před soud kvůli nákupu letounů CASA, se zřejmě zapíše do historie. Hned dvě soudkyně se totiž vzdaly případu pro údajnou podjatost.

reklama
Fotogalerie