Články k tématu: Pavel Fischer

Do Senátu kandiduje i pět mužů, kteří bojovali o Hrad

02.08. 20:39

Praha - V podzimních volbách do Senátu bude kandidovat hned pět někdejších kandidátů na prezidenta.

TOP 09 pošle do boje o Senát 14 kandidátů. Vsází i na Fischera a Beka

14.06. 14:59

Praha - O post senátora se na podzim bude za TOP 09 ucházet 14 kandidátů. Zhruba třetinu budou tvořit členové strany, na postavení dalších, takzvaných koaličních, se strana domluvila s partnery. O křeslo v horní komoře bude bojovat například diplomat a kandidát na prezidenta Pavel Fischer.

Hrad nevyšel, budou z nich senátoři? Neúspěšní prezidentští kandidáti shánějí podporu

14.04. 15:37

Praha - Bývalí uchazeči o Pražský hrad shání podporu pro svou účast v senátních volbách. Jiří Drahoš chce voliče oslovit v Praze 4, Pavel Fischer v Praze 12 a Marek Hilšer v Praze 2.

reklama

Topolánek apeluje: Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, vyprdněte se na to!

23.03. 08:09

Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil, že se bude ucházet o post senátora v Praze 4. Podobně se rozhodli i další kandidáti na prezidenta. Všichni se ucházejí o podporu demokratických stran, chtějí ale kandidovat jako nezávislí. Podle Mirka…

Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu. Ostře se pustil do Okamuru

22.02. 12:37

Praha - Bývalý diplomat Pavel Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu v Praze 12, zatím jako nezávislý. V lednových prezidentských volbách obsadil třetí místo za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem se ziskem 10,23 procenta hlasů.

Komentář: Odkladiště pro neúspěšné kandidáty? Senát a jeho složení bude hrát klíčovou roli

Aktualizovali jsme 12.2.2018, 08:00, 12.02. 07:08

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Mnohými kritizovaný Senát se zřejmě stane útočištěm pro několik neúspěšných prezidentských kandidátů. Kromě lékaře Marka Hilšera tam možná usedne diplomat Pavel Fischer či akademik Jiří Drahoš. V současné politické konstelaci je přitom zřejmé, že role povětšinou takřka…

Fischer chce dělat Zemanovi stínového prezidenta

08.02. 20:48

Praha - Jako „stínový prezident" k současné hlavě státu Miloši Zemanovi by chtěl vystupovat bývalý uchazeč o Pražský hrad Pavel Fischer. Bývalý velvyslanec ve Francii nevyloučil zájem o opětovný vstup do diplomatických služeb.

Fischer se rozhoduje, jestli bude kandidovat do Senátu. Zájem o něj má několik subjektů

08.02. 19:44

Praha – Pavel Fischer, který neúspěšně kandidoval na prezidenta, byl osloven několika stranami kvůli kandidatuře do Senátu. V rozhovoru s ČTK dnes takovou kandidaturu nevyloučil, vše si ale chce nechat nejprve projít hlavou.

První problém? Komise v Č. Budějovicích nabízela tři hlasovací lístky

26.01. 18:46

České Budějovice - Minimálně jeden českobudějovický okrsek nabízel při druhém kole prezidentských voleb asi 15 minut tři hlasovací lístky. Kromě Miloše Zemana a Jiřího Drahoše tak mohli lidé volit i neúspěšného kandidáta Pavla Fischera. Fischer skončil v prvním kole prezidentských voleb na třetím…

Neúspěšný kandidát Fischer osobně podpoří Drahoše, v Brně se společně setkají s voliči

19.01. 17:11

Brno - Bývalý diplomat Pavel Fischer osobně podpoří Jiřího Drahoše ve volební kampani, připojí se k němu na nedělním setkání s voliči v Brně. Na stranu Miloše Zemana se naopak postavil Petr Hannig

Zeman čelí kritiku za projev k výročí republiky. Uráží mrtvé, skandál, sprostota

10.01. 14:42

Praha - Zeman v úterý večer při projevu na Hradě u příležitosti zahájení oslav 100 let od založení Československa a 25 let od vzniku České republiky mimo jiné mluvil o československé historii. Řekl, že nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli blbí. Za svá slova si dnes…

Komentář: Nebudete volit Zemana? Dejte si pozor na úskalí taktické volby

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 22:17, 08.01. 14:41

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Jste váhaví a volit se vám současnou hlavu státu v prvním kole prezidentské volby nechce? Pak velmi pečlivě zvažujte, kterému jinému kandidátovi hlas nakonec hodíte. Většinová volba v situaci, kdy proti sobě stojí několik velmi podobných kandidátů, skýtá úskalí a pasti.…

Boj o Hrad finišuje: Útoky proti soupeřům zintenzivňují

06.01. 12:56

Praha - Do 1. kola prezidentských voleb už zbývá jen týden a někteří uchazeči o Pražský hrad zesilují útoky na soupeře. Vymezují se hlavně proti současnému současné hlavě státu Miloši Zemanovi.

Češi hodnotí kandidáty: Největší charisma má Horáček. Zeman špatně reprezentuje ČR, ale je inteligentní a čitelný

04.01. 08:04

Praha - Méně než měsíc zbývá do druhé přímé prezidentské volby. Všech devět kandidátů na prezidentský úřad se v dnešních dnech snaží získat hlasy nerozhodnutých voličů. Právě tato fáze předvolební kampaně je pro výsledky voleb stěžejní a osobní sympatie začínají hrát čím dál větší roli. Z tohoto…

Zpráva OLAF by měla být zveřejněna, myslí si většina kandidátů na prezidenta

03.01. 18:06

Praha - Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k dotaci na Čapí hnízdo zveřejněna, myslí si většina uchazečů o Hrad. Někteří se kvůli tomu dokonce obrátili na ministerstvo financí.

Jak komunikují uchazeči o Hrad? Fischer je nejvěcnější, Zeman a Topolánek nejagresivnější

03.01. 10:28

Komunikace prezidentských kandidátů mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Podle analýzy vypracované na základě jejich rozhovorů v loňském roce nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Naopak z pohledu textové analýzy se nejemotivněji vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček. Miloš…

Jmenování profesorů? Do toho nemá prezident co mluvit, myslí si kandidáti na Hrad

25.12. 14:41

Praha - Prezidentští kandidáti by ve funkci hlavy státu jmenovali profesory podle návrhů vysokých škol. Například podle Marka Hilšera udělují univerzity akademické tituly na základě stanovených kritérií a prezident jako představitel státní moci nemá právo zasahovat do vysokoškolských samospráv.

Adopce dítěte homosexuály? Dítě není nároková věc, připomíná Fischer

24.12. 19:48

Praha - Slova o homosexuálech z úst prezidentského kandidáta Pavla Fischera pobouřila celou republiku. Za svůj výrok, který byl dle jeho slov vytržen z kontextu, se opakovaně omluvil. Reagoval i na otevřený dopis od Koalice za manželství, která rovněž požadovala vysvětlení.

Kandidáti pro prezidenta nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky

24.12. 14:49

Praha - Prezidentští kandidáti nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky prezidenta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš pro nový zákon nevidí důvod, ani textař Michal Horáček se vznikem speciálního zákona nesouhlasí.

Ester Janečková promluvila o Fischerovi a homosexuálech

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 22:16, 22.12. 16:54

Praha - Prezidentský kandidát a někdejší diplomat Pavel Fischer před několika dny pobouřil svým výrokem o homosexuálech. Jeho slova považuje za nešťastná i moderátorka známého pořadu Pošta pro tebe Ester Janečková, která kvůli homofobii přišla o synovce.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Komentář: Peleton prezidentského závodu se trhá, největší boj bude o druhé a poslední místo

Aktualizovali jsme 20.12.2017, 22:27, 20.12. 17:55

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - První kolo prezidentské volby se odehraje už druhý týden v lednu. Kvůli vánočním svátkům se dá očekávat, že nejostřejší a rozhodující fáze kampaně přijde až po Novém roce. Už teď je ale jasné, že největší boj svedou kandidáti o druhé místo. Pomyslná řežba se dá očekávat…

Špatné vlastnosti prezidentských kandidátů: Kdo je ješitný a kdo paličatý?

20.12. 20:27

Praha – Kandidáti na českého prezidenta se ke kampani proti sexuálnímu obtěžování #MeToo postavili odtažitě. Vadí jim, že v ní může být obviněn kdokoli nebo že se obvinění týkají především bohatých mužů. 

Kandidátům na prezidenta by ke jmenování soudců stačily zákonné požadavky

16.12. 11:50

Praha - Prezidentští kandidáti by při jmenování navržených soudců neměli jiné než zákonem stanovené nároky. Vyplývá to z odpovědí uchazečů o funkci prezidenta na anketu ČTK.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie