Články k tématu: Pehe, Jiří

Babiš nesmí dělat z lidí hlupáky. Pehe spustil pořádnou kanonádu

Aktualizovali jsme 1.3.2018, 22:46, 01.03. 08:18

Praha - Politický komentátor Jiří Pehe je přesvědčený, že pro předsedu hnutí ANO Andreje Babiše je program je kus papíru, o čemž podle něj svědčí Babišovo prohlášení, že hnutí ANO je tu pro všechny. Hnutí je schopno se domluvit jak se sociálními demokraty, tak s pravicovými extremisty.

Co když budou předčasné prezidentské volby? Věc se může pěkně zkomplikovat

Aktualizovali jsme 15.2.2018, 22:13, 15.02. 20:14

Praha - Podle politického komentátor Jiřího Peheho by bylo zapotřebí, upravit zákon o přímé volbě prezidenta. Pokud totiž prezident nedokončí pětiletý mandát například z důvodu smrti, měly by se nové volby konat do sto dní, což je pro sběr podpisů případných kandidátů krátký časový úsek.

Budoucnost ČSSD je pochmutná? Má slabý potenciál oslovovat nové voliče, varuje expert

03.02. 15:51

Praha - Politický komentátor Jiří Pehe je přesvědčený, že ČSSD má malou šanci oslovit starší voliče z malých měst a obcí, protože jim tam konkurují hnutí ANO, SPD a komunisté. Je také otázkou, zda by nový předseda Milan Chovanec nebo Jiří Zimola mohl zvednout stranické preference.

reklama

Odkud proudí milióny na Zemanovu kampaň? Politolog si tvrdě rýpl do prezidenta

22.01. 09:30

Praha - Podle politologa a komentátora Jiřího Peheho se Miloš Zeman natolik připravuje na televizní debaty před druhým kolem prezidentských voleb, že si nenajde ani patnáct minut času na přijetí demise vlády Andreje Babiše.

Proč je Zeman vulgární? Politolog prozradil, co ho k tomu vede

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 22:46, 13.01. 08:37

Praha - Politolog a komentátor Jiří Pehe nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana, které pronesl v úterý při slavnostním ceremoniálu, jenž odstartoval oslavy stého výročí založení Československa.

Vzpoura proti Babišovi? Europoslanci za ANO jsou znepokojeni tím, co se chystá

08.12. 09:41

Praha - Europoslanci za ANO požadují od vlády Andreje Babiše proevropský směr politiky. Politolog Jiří Pehe zase naznačil, že s EU bude muset vycházet kvůli svému podnikání.

Politici vám o migrantech neříkají vše, varuje politolog

28.07. 08:36

Praha - Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš trvá na tom, že Česká republika by neměla přijmout žádné uprchlíky. Souhlasí s ním například Hrad, Občanská demokratická strana nebo hnutí Úsvit. Politolog Jiří Pehe ale varuje, že politici lidem neříkají vše.

Češi jsou pokrytci, spustil zostra komentátor. Juncker je laciným terčem kritiky

30.06. 12:21

Praha - Ve Velké Británii se ještě nevědělo, kdo se ve skutečnosti stane obětí brexitu, čeští politici ale už měli jasno v tom, že by za brexit měl zaplatit šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Tvrdí to komentátor Jiří Pehe, který poukazuje špatnou vlastnost na české povahy.

Zemana nebude lehké porazit. Jiný kandidát nemusí uspět, varuje analytik

02.06. 10:23

Praha - Analytik Jiří Pehe tvrdí, že Kroměřížská výzva, v níž signatáři oznámili založení Pelotonu, tedy občanské iniciativy pro volbu prezidenta, nemusí uspět. Miloše Zemana prý nebude lehké porazit.

Na porážku Zemana nestačí zabrat jen Albertov, tvrdí politolog

19.05. 10:13

Praha - U příležitosti výročí sametové revoluce si v loňském roce zabraly pražský Albertov 17. listopadu iniciativy spřízněné s prezidentem Milošem Zemanem, který vystoupil se zástupci extrémistických hnutí. Tvrdí to politolog a publicista Jiří Pehe s tím, že zabrat Albertov letos na porážku Zemana…

ČR na všechny návrhy Bruselu ohledně migrantů říká ne. Tak co vlastně Česko chce, zlobí se politolog

06.05. 10:46

Praha - Česká republika téměř jednoznačně odmítá migrační kvóty Evropské komise. Hlasité "ne", které posílá Bruselu, ale podle politologa a komentátora Jiřího Peheho vyvolává jinou otázku: Co vlastně Česko chce?

Kalousek slovně zaútočil na Ovčáčka. Je to spratek, mluvčí mu kontroval sektou

24.03. 13:51

Praha – V pondělí do Prahy přiletí na státní návštěvu čínský prezident Si Ťin-pching. Jeho příjezd doprovázejí kontroverze, ať už jde o spor o čínské vlajky vyvěšené v Praze nebo plánované protesty poukazující na porušování lidských práv v Číně. A další spor o Si Ťin-pchinga se strhl na Twitteru.

reklama
Fotogalerie