Články k tématu: petice

Nezávislost ČT? Češi se hádají o veřejnoprávní stanici, vznikly dvě protikladné petice

09.05. 16:04

Na webové stránce petice24.cz se objevila petice, která vznikla proti jiné petici na obranu českých veřejnoprávních médií. Původní petici se zaobírá senát.

Přesvědčí lidé vládu Theresy Mayové? Petice proti brexitu má za den milion podpisů

21.03. 17:45

Více než milion podpisů už se sešlo pod peticí, která požaduje zastavení procesu odchodu Británie z Evropské unie. Dokument se přitom na oficiálním portálu britského parlamentu objevil teprve ve středu. Během dne chtělo výzvu podepsat tolik lidí, že měla webová stránka technické problémy.

Proti migračnímu paktu OSN se bouří i Němci. Petici už podepsalo 80 tisíc lidí

26.11. 18:26

Přibližně 80.000 lidí podepsalo v Německu petici proti přijetí globálního paktu OSN o migraci. Informoval o tom dnes odpoledne petiční výbor Spolkového sněmu. Petici iniciovala protiimigrační opoziční strana Alternativa pro Německo (AfD). Migrační pakt je tématem k debatě i pro…

reklama

Brutální Zemanův faul? Měl by okamžitě rezignovat, požadují osobnosti v petici

Aktualizovali jsme 27.10.2018, 22:24, 25.10. 21:37

Slova prezidenta Miloše Zemana o novinářích vyvolal velký rozruch. Zeman ve středu ve sněmovně citoval vtip o novinářích týkající se vraždy novináře Džamála Chášukdžího. Část politiků jej veřejně odsoudila, známé osobnosti navíc prezidenta vyzvali k okamžité rezignaci.

Akademici a legislativci žádají rezignaci Malé. Petici podepsalo přes 2000 lidí

09.07. 16:47

Praha - Internetovou petici na odvolání Taťány Malé (ANO) z funkce ministryně spravedlnosti podepsalo přes 2000 lidí včetně několika členů legislativní rady vlády, které Malá předsedá. Piráti chtějí, aby se podezřeními z plagiátorství zabýval na úterní schůzi sněmovní ústavně-právně výbor.

Pryč s Malou! Sama se diskvalifikovala. Akademici podepisují petici za její odvolání

07.07. 10:41

Praha - Na internetu koluje petice, ve které stovky signatářů žádají odvolání ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO). Poukazují na to, že se svým plagiátorství prohřešila nejen morálně, ale i proti akademickým hodnotám.

Piráti sbírají podpisy pod petici za online petice

05.07. 11:34

Praha - Piráti chtějí docílit toho, aby bylo možné přijímat petice online přes internet. Začali proto sbírat pod petici podpisy. Strana se inspirovala webem, na němž přijímá petice britský Parlament.

Manželství pro homosexuály? Petici podepsalo přes 70 tisíc Čechů, dnes ji převzala Sněmovna

26.06. 15:16

Praha - Petici za manželství i pro homosexuály podepsalo za půl roku 70.350 lidí. Tři krabice podpisových archů dnes aktivisté z koalice organizací Jsme fér předali Sněmovně. Poslanci by měli projednávat novelu, pod kterou se podepsalo 46 zákonodárců a kterou podpořila Babišova vláda v demisi. Díky…

Zeman podepsal petici proti omezení zbraní, donesl mu jí konkurent

24.05. 16:41

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal petici proti regulaci zbraní ze strany Evropské unie. Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Petici na Pražský hrad přinesl v úterý za její organizátory Zemanův protikandidát z prezidentské volby Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a…

Braňme média: Senátoři dostali na stůl petici na obranu médií veřejné služby

17.05. 15:44

Praha - Zástupci Senátu dnes převzali petici na obranu médií veřejné služby nazvanou Braňme média veřejné služby. Dokument mimo jiné vyzývá politiky, aby se zasadili o udržení nezávislého postavení médií veřejné služby. Podle autora petice Davida Smoljaka je pod ní 16.365 podpisů.

Nechtějí vést debatu argumentovat, kritizoval Babiš demonstranty. Podle aktivistů je to lež, vyzvali ho k veřejné debatě

19.04. 10:10

Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš nedávno kritizoval celorepublikové demonstrace proti jeho osobě, které organizovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Tvrdil, že většina lidí nechce vést debatu a argumentovat. S tím ale skupina nesouhlasí a vyzývá proto Babiše, aby přišel na veřejnou…

Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek, Paulová, Háma a dalších 219 tisíc Čechů

21.03. 17:00

Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá, aby se premiér Andrej Babiš vzdal funkce. Cílem je ze za 100 dní nasbírat milion podpisů. Výzvu podpořila celá řada známých osobností.

Pošťáci se bouří: Předali Babišovi petici za úhradu nákladů státem

19.03. 14:32

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes dostal od odborářů České pošty petici za úhradu nákladů základních poštovních služeb státem. Podepsalo ji téměř 14.000 z 30.000 zaměstnanců podniku.

Komentář: Nebylo by už lepší nechat Babiše vládnout? Petice proti němu ničemu neposlouží

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 22:13, 15.03. 17:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Nebylo by lepší spokojit se s realitou, kdy naší zemi bude vládnout Andrej Babiš? Protesty a zejména petice, která má za cíl nasbírat milion podpisů, ničemu neposlouží. Spíše působí jako radikální krok, který má a priori znemožnit nejpopulárnějšímu českému politikovi…

Iniciativa chce sebrat milion podpisů za odstoupení Babiše, má více než desetinu

11.03. 11:26

Praha - Milion podpisů za odstoupení premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) chce do počátku června sesbírat na facebooku iniciativa Milion chvilek.

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 40.000 lidí. Už se chystá další demonstrace proti komunistům

08.03. 12:12

Praha - Ačkoli komunista Zdeněk Ondráček v úterý rezignoval na post předsedy komise pro kontrolu GIBS, aktivisté ve středu předali petiční archy s podpisy do Poslanecké sněmovny, aby vlnu protestů symbolicky uzavřeli. Sešlo se téměř 40 tisíc podpisů.

Pryč s Ondráčkem z čela komise pro GIBS? Petici na demonstracích podepsalo 14 tisíc lidí

06.03. 12:22

Praha - Petici proti zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro GIBS podepsalo při pondělních demonstracích zhruba 14 tisíc lidí. Ve větších městech se na protestech sešly tisícovky osob, v dalších desítky až stovky. Petici je možno ještě podepisovat na internetu.

Byla tak naivní, určitě ji někdo navedl, tvrdi babička Terezy H. Češi už podepisují petici za její vydání

06.02. 07:48

Praha - Experti i právník Terezy H. varují, že vydání dívky do České republiky není příliš pravděpodobné. Poukazují na to, že mezi Českou republikou a Pákistánem žádná dohoda o vydávání vězňů neexistuje. Jenže s tím se řada Čechů prostě nechce smířit.

Chvilka pro Andreje? Hutka, Sokol, Gál či Němcová žádají Babiše, aby splnil předvolební sliby

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 21:50, 05.01. 14:53

Výzvu „Chvilka pro Andreje“, která žádá premiéra a šéfa hnutí ANO Babiše, aby na deseti konkrétních bodech dokázal, že myslí vážně svůj slib, že „bude podporovat a rozvíjet demokracii v České republice“, už podepsala i celá řada známých osobností. Iniciátoři výzvy ale nepolevují ve své snaze a dál…

Desetitisíce lidí se bouří proti filmu o útoku v Paříži, podepisují petici

28.12. 15:16

Paříž - Přes 30.000 lidí už ve Francii podepsalo internetovou petici proti televiznímu filmu o teroristických útocích v Paříži z listopadu 2015.

Senát po bouřlivé debatě zamítl petici proti zákazu kouření

07.12. 17:20

Praha - Senátem dnes neprošla petice za zmírnění protikuřáckého zákona. Její autoři chtěli obnovit kuřácké prostory v restauracích nebo nechat na provozovatelích malých barů, pivnic či hospůdek, zda v nich kouření povolí. I když změny podpořil senátní výbor pro lidská práva, horní komora se k nim…

EET se bude opět měnit? Nemusela by se týkat živnostníků s obratem do 750 tisíc

15.11. 15:29

Praha - Podle petičního výboru Senátu ČR by se elektronická evidence tržeb (EET) neměla vztahovat na živnostníky, jejichž roční obrat nepřesáhne 750.000 korun. Úpravami EET se zřejmě bude zabývat nová vláda. Zrušení či korekci EET měly v programu mnohé ze stran, které se v říjnových volbách do…

Za kontrolu moci a mocných:Piráti sbírají podpisy pod petici, kterou spojili se svou kampaní

25.08. 18:48

Praha – Svou volební kampaň spojili piráti se sbíráním podpisů pod petici Za kontrolu moci a mocných. Informovali o tom v dnešním prohlášení.

Češi pomáhají: Petice vyzývá vládu k přijetí syrských dětí, podepsali ji i čeští umělci

14.08. 16:47

Praha - Petice s názvem Češi pomáhají vyzývá českou vládu, aby dodržela vlastní závazek přijmout 1500 uprchlíků. Svůj slib může kabinet splnit tím, že do ČR přijdou syrské matky s dětmi, uvádějí autoři projektu na webových stránkách.

reklama

Fotogalerie